Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Prezantoni vetėn
Emri
Fjalėkalimi
Prezantoni vetėn Postoni diēka rreth vetės tuaj nė forum. (emrin, vendbanimin, interesat ...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-05-10, 19:39   #1
Hajdede
I pakėnaqur
 
Anėtarėsuar: 09-05-10
Postime: 419
Hajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIP
Gabim Tung bre njerez

Tung tung.

Un erdha edhe pse nuk kam ide se cfar forumi do te jet, nuk e di a do te del i mire, a do te me rrihet, a do te me pershtatet, a do te kenaqem si dhe a do te pranohem nga ju antar te dashur kshu si jam.


Njerzit zakonisht dallojn njeri nga tjetri, kan pikpamje te ndryshme, shprehen ne menyra te ndryshme dhe jo pelqehen nga te gjith megjithse jan vetvetja. Ne te shumten e rasteve, neper disa forume shqiptare ndeshmi me nxjerrje jasht nga forumi, bllokime llogarish per disa muaj por edhe fyerje, sharje, perbuzje, ofendime, nencmime, keqtrajtime permes mesazheve private edhe nga vet moderatoret adresuar antarve te cilet ata i perjashtojn.

Liria e fjales me goj e me shkrim rrall her respektohet ose then me mir se fare nuk ekziston ne shoqrin shqiptare. Perkundrazi, tek ne vlen vetem shprehja "bej e flit si them un, mendimit tend s'du t'ia dij". Kjo esht krejt fatale, ngase ndodh nganjeher qe disa antar te mos e shprehin at qe ndjejn dhe duan por shprehen ne at menyr qe t'i kenaqin antart tjer ose shkurt moderatoret.

Un kam pasur shum her probleme me moderator, ende kam ne disa forume dhe besoj se edhe ne vazhdim do te kem - sa i perket ketij forumi, nuk di c'te t'ju them.

Un jam nje djal 20 vjec, jetoj ne Suedi, student ne qytetin Göteborg, ne Kosov shkoj cdo vit veres, i pamartuar, kam nje femer qe goxha vshtir ka qen ta ze, kam familje dhe jemi 8 antar - 7 motra e un i vetmi vella. Me origjin nga Kosova jam prej Peje. Nuk esht e vertet se ne Pej bartin arm dhe rrugve, as nuk vrasim njerez te pafajshem. Esht nje genjeshter qe besoj esht shpifur nga UNMIK, sipas rezulutes se 12 44 me koordinim te Serbis vetem e vetem qe Peja ne ardhmeri te mos merret ne konsiderat si nje qytet i mundshem kandidat per kryqytet te Kosoves.

Te t'ju them t'verteten, une kam nje talent shum te madh - e luaj futbollin mir. Te kendoj kam pasur deshir shum, por kur babi me tha se te kendosh do te thot GAY hoqa dor nga pasioni qe kisha edhe per kendimin. Lexoj telenovele, thejsht kot per hobi, p.sh. cili aktor apo aktore e Hollywoodit do te martohet apo do te bej divorc, me intereson shum.

Nuk i perkas asnje partie politike, ngase, sipas meje, te gjith jan te korruptuar - duan vrar te gjith, pushkatuar nje nga nje, ekzekutuar prej me te riut deri te Adem Demaci. Nejse, Adem Demaci nuk u marrka me politik, keshtu qe Adem Demaci bie dhe po e fshij -peshtoj Adem Demaci edhe kesaj radhe.

Un do doja qe neper forume te flasim pa dorza, te shprehnim mendimet tona haptazi pa druajtur gje nga askush. Mjaft me mentalitetit te mocem "rri ti, mbasi ti je i vogel dhe s'di gje", "un di e ti s'di" dhe "mbaj krahun nga un e jo nga ai se do te te dali me mir".

Me kaq po e mbaroj, luteni te te me respektoni kshu si jam, mos tentoni te te me ndryshoni - kaq dhe kerkoj nga ju. Ju faleminderit.


__________________
"Hajdede" ka braktisur forumin.
Hajdede Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-05-10, 20:56   #2
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tung bre njerez

pershendetje me 6 pikat e Ban ki munit
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-10, 22:44   #3
Hajdede
I pakėnaqur
 
Anėtarėsuar: 09-05-10
Postime: 419
Hajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIP
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Faleminderit, Lapsi. Deri tani i vetmi ti qe me urove mir se ardhje ne forum, do te te jem mirnjohes. Sidoqoft, kishte qen mir sikur t'i merrje me vete edhe ca tjer knej pari dhe te thon te njejten gje si ty - me ose me pa 6 pikat e Majmunit.
__________________
"Hajdede" ka braktisur forumin.
Hajdede Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-10, 22:56   #4
egiiiii
 
Avatari i egiiiii
 
Anėtarėsuar: 08-12-08
Postime: 141
egiiiii i dashuregiiiii i dashuregiiiii i dashur
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Hajdede mir se ke ardhum te deshiroj qdo te mir shendet fat e gezime ne jet kalo sa ma bukur
__________________
kush qka te ban ban per veti
egiiiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-10, 23:13   #5
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Hajdede....mirė se ke ardhė nė kėtė forum. Tė dėshiroi qaste tė kėndshme.


Pėrshėndetje

Xuki
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-10, 23:34   #6
Hajdede
I pakėnaqur
 
Anėtarėsuar: 09-05-10
Postime: 419
Hajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIP
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Tani u kenaqa me te par Xukin dhe edhe Egin se uruari mir se ardhje mua.


Mir mbetshi, shihemi ne edicionet e ardhshme.
__________________
"Hajdede" ka braktisur forumin.
Hajdede Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-10, 00:20   #7
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajdede
Faleminderit, Lapsi. Deri tani i vetmi ti qe me urove mir se ardhje ne forum, do te te jem mirnjohes. Sidoqoft, kishte qen mir sikur t'i merrje me vete edhe ca tjer knej pari dhe te thon te njejten gje si ty - me ose me pa 6 pikat e Majmunit.
ahahaaha pa merak tjeret vijn me ndryshe: dikush me NATON e dikush me UE-ne:P
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-10, 00:56   #8
Hajdede
I pakėnaqur
 
Anėtarėsuar: 09-05-10
Postime: 419
Hajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIP
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Shpresoj qe keto fjal tuat te jen te hairit.
__________________
"Hajdede" ka braktisur forumin.
Hajdede Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-10, 06:22   #9
Antika
 
Avatari i Antika
 
Anėtarėsuar: 05-03-09
Vendndodhja: ..n'kryeveni.
Postime: 1,909
Antika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Hajdede,
mos prit lutje:D
Boll rralle e priti dike,po s'di pse mu "tek" me hy ne kete ode.
I gezofsh ato njezet vite ,po qenke i madh ore si t'i kesh dyzet!!
Mire se ke ardhe ,veq rri urte dhe shkruaj e mendo si i pelqen shumices,perndryshe mos vet.:P
Me te mira ,dhe ēaste te kendshme ne vazhdim.
__________________
Mendjet e mėdha diskutojne idetė,
Mendjet mesatare diskutojnė ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnė Njerėzit!!

..sidoqoftė,mirėdita jetė!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Antika : 10-05-10 nė 06:28
Antika Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-10, 06:25   #10
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Jo ani guxo e mos i uro mirseardhje ti zonja ANTIKA, mbrenda tre ditėve ka pėr tė kėrkuar tė vdesesh,e tė zhdukesh, andaj edhe friga nga aty tė ka sjellur %pėr %.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-10, 14:21   #11
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Hajdede mir se ke ardh. Kalofsh mir ktu ne DF
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-10, 14:33   #12
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Zahmet i madh me u regjistrue edhe me nje nick t'ri...! Ta befte Zoti kabull...! u URATES ia blofte guri i mullinit kryet,he...!


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa........!


ps: shume ki me u permeqat, sa me kete nick e sa me t'jeret...! hajdede, vete deshet!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-10, 14:38   #13
Hajdede
I pakėnaqur
 
Anėtarėsuar: 09-05-10
Postime: 419
Hajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIP
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi
Jo ani guxo e mos i uro mirseardhje ti zonja ANTIKA, mbrenda tre ditėve ka pėr tė kėrkuar tė vdesesh,e tė zhdukesh, andaj edhe friga nga aty tė ka sjellur %pėr %.
Un jo pse ia deshirova vdekjen dikuj, por vec mora persiper per nje cast rolin e karakterit te saj. Un dhe Urata s'kemi asnje konflikt te pazgjidhur, ajo me ka njohur mua dhe identitetin tim sovran brenda strukturave klasore shoqerore dhe dispozitave te mia si nje njeri qe jam. Ndersa, po te njejten gje kam ber dhe un, e kam njohur dhe do te vashdoj ta njoh dhe kjo gje esht e sigurt.

Per fund, te falemnderit i nderuar murrizi (i kam ne qejf shum murrizat)


PS. Juve te tjereve faleminderit.
__________________
"Hajdede" ka braktisur forumin.
Hajdede Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-10, 17:31   #14
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Uroj t`ia kaloni bukur kėtu.
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-10, 20:08   #15
Hajdede
I pakėnaqur
 
Anėtarėsuar: 09-05-10
Postime: 419
Hajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIP
Gabim Titulli: Tung bre njerez

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Uroj t`ia kaloni bukur kėtu.flm, gjithashtu


__________________
"Hajdede" ka braktisur forumin.
Hajdede Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.