Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-01-11, 12:23   #1
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Melinda* nga kampet e Bllacės nė "American Idol"

Melinda Ademi (16) me origjinė nga Kosova* do tė garojė nė njė nga spektaklet mė prestigjioze dhe mė tė shikuara nė Amerikė* i quajtur Amerikan Idol.


Mbrėmė* nė edicionin e nėntė tė kėtij spektakli* nė njė konkurrim nga mė prestigjiozet nė SHBA* edhe kosovarja e re* me paraqitjen e saj dinjitoze mori vlerėsimin absolut tė jurisė dhe do tė jetė garuese e ardhshme nė kėtė show amerikan.

Ėshtė! Melinda Ademi* e cila* ka qenė refugjate nė kampet e Maqedonisė* por sė bashku me prindėrit e saj - iu largua luftės dhe masakrės sė krye-kasapit tė Ballkanit* Milosheviqit* nė vitin 1999* pėr nė botėn e lirė.

"Viti i tmerrshėm i njė gjenocidi tė paparė* kur rrezikohej deri nė shfarosje populli shqiptarė"* pėrkujtuan mbrėmė prindėrit e Melindės skenat e 1999. Rrėfimi i tyre* shoqėrohej me sekuenca televizive* pėrmes tė cilave* miliona shikues amerikan kanė parė* pamjet tragjike* tė shqiptarėve qė largoheshin me dhunė dhe forcėn e ushtrisė e policisė serbe.

Rreth njė milion shqiptarė mes tyre edhe gra* fėmijė pleq* shqiptarė* edhe tė sėmurė e tė rraskapitur lanė shtėpitė e tyre nė vitin 1999".

Mirėpo* ja qė fati e solli tė paktėn fėmijėt e tyre refugjatė* dhe vajza e tyre* 16 vjeēare tė "kapė" edhe "Eldoradon".

Vajza e ēiftit Ademi* tani ka fituar shansin e parė* qė njė ditė "mund tė hidhet nga 'trapolina' e yjeve tė kėngės Amerikane* pėr suksese.

"Trupi" gjykues*" Randy Jackson* kėngėtari Jackson* aktorja* Jennifer Lopez dhe Steven Tyler* mbrėmė nė fillim tė edicionit tė 9-tė thanė se" Familjarėt s'ka dyshim qė ndihen tė privilegjuar pėr fėmijėt e tyre nė "American Idol"* njofton korrespodenti i agjencisė sė lajmeve INA nė Nju Jork.

Nė facebook -un e saj Melinda Ademi shkruan se: "Unė jam Melinda dhe unė jam 16 vjeēare.Unė dua tė kėndoj! Gjėja mė e dashur gjithė jetėn time* ėshtė veēse tė kėndojė dhe kėtė e kam nisė qė unė kur isha vajzė e vogėl. Ėndrra ime ėshtė qė tė bėhem njė artiste e madhe. Unė e di se ėndrrat e mia janė tė mėdha* por unė do tė jap gjithė atė talentin tim - pėr tė arritur atė megjithėse dhe sfida qė kam pėrpara ėshtė e madhe."http://*****youtube*****/user/Melind.../0/BQs4y_Qkpdk


__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.