Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-07-11, 10:47   #31
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Raffaella Fico: Kam marrė 1.5 milionė dollarė pėr njė natė seks

Bukuroshja 24-vjeēare nga Italia, Raffaella Fico, me profesion manekine, shou girl dhe e njohur nga reality shou “Isola dei famosi” dhe “Grande Fratello” nė Itali ka habitur shtypin italian pasi pretendon se ka marrė plotė 1.5 milion dollarė pėr njė natė seks.
Raffaela Fico citohet ne median italiane edhe si e dashura e futbollistit te Inter, Mario Baloteli.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-07-11, 20:28   #32
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

“Nė dy vjet, vetėm dy sekonda seks me Hefner”85-vjeēari Hugh Hefner, pronari i revistės sė njohur pėr tė rritur, “Playboy”, ėshtė i njohur pėr lidhjet e tij me vajza tė reja. Pėrgjatė dy viteve tė fundit, ai ishte i lidhur me 24-vjeēaren Crystal Harris, e cila e la pak javė mė parė, pesė ditė para se tė martoheshin.

Kjo e fundit mė nė fund ka bėrė tė ditur arsyet se pse e ka lėnė 85-vjeēarin. Sipas saj, nuk mund ta duronte dot mė Hefner, pasi gjatė dy vjetėve me tė, kishte bėrė vetėm njė herė seks. Dhe, kjo kishte zgjatur vetėm dy sekonda.

Nėse ėshtė ky shkaku pse Harris ėshtė ndarė me Hefner, paska pasur njė arsye me tė vėrtetė shumė tė fortė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-11, 20:31   #33
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Rihanna, femra e vitit


Rihanna ėshtė femra e vitit sipas edicionit italian tė revistės ‘Vogue’.

Cmimi i revistės i ėshtė dhėnė kėngėtares jo vetėm pėr karrierėn e saj tė suksesshme nė muzikė, por edhe pėr vlerat humane.

Vajza nga Barbados ka marrė pjesė nė shumė projekte bamirėsie gjatė kėtij viti dhe ėshtė vlerėsuar gjithashtu pėr kapėrcimin e shumė problemeve nė jetėn e saj, siē janė marrėdhėnia e vėshtirė me Chris Brown dhe me babain e saj, Ronald Fenty.

“Rihanna ėshtė mbretėresha e popit. Ka arritur tė ketė sukses nė karrierėn e saj pavarėsisht problemeve nė jetėn private”, shkruan ‘Vogue’.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-08-11, 23:43   #34
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Albana, Miss Brukseli
jė bukuroshe kosovare ka prekur majat e bukurisė nė Belgjikė. Albana Berisha nga Kosova ėshtė zgjedhur gjatė kėsaj fundjave “Miss Bruxelles 2012”.

Ajo u zgjodh vajza mė e bukur e Brukselit, duke u bėrė kandidate pėr pjesėmarrje nė “Miss Belgjika 2012”, transmeton Indeksonline.

Nė njė intervistė pėr televizionit “7 sur 7”, Albana ka deklaruar se ishte e lumtur qė ka arritur tė sfidojė nė kėtė garė bukurie dhe se kurrė nuk kishte menduar se do tė jetė e para. Spektakli u mbajt nė kėshtjellėn Birgminham tė qytetit Anderlecht.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 14:31   #35
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Kim: Veshjet e mia japin siguri

Kim Kardashian ka dashur tė sigurohet se njerėzit tė cilėt blejnė koleksionin e modės tė motrave Kardashian tė ndjehen tė sigurt duke i veshur ato.
“Zakonisht kur unė blej veshje, kam nevojė tu pėrshtatem atyre. Andaj pėr kėtė koleksion, u siguruam qė secili fustan tė ketė formė tė matėsit (gotės) tė orės. Ne po ashtu kemi pėrdorė materiale qė zgjaten; pjesėt kanė shumė elasticitet dhe ju japin juve siguri”, ka thėnė Kim.

Linja e veshjeve, e cila ėshtė krijuar nė bashkėpunim tė saj me motrat Kourtney dhe Khloe, aktualisht ėshtė e pranishme vetėm nė shitore tė veēanta nė SHBA.http://www.pornhub.com/view_video.ph...key=2125162372
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-11, 07:29   #36
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Adriana Lima, si arrin tė ketė forma perfekte?

Braziliania Adriana Lima ėshtė modelja mė sensuale e momentit. Ajo ėshtė mė e gjurmuara nga mediat, gjithmonė nė fokus tė fotografėve dhe njė nga femrat mė tė bukura tė botės.

Format e bukura dhe tė lakueshme janė rezultat i ushtrimit tė saj tė preferuar qė ėshtė Copoeira. Ky ėshtė njė kombinim brazilian i kėrcimit, akrobacive muzikore dhe koreografisė. Modelja ėshtė besnike e ushqimit tė saj tė origjinės, atij brazilian. Adriana nuk ėshtė vetėm njė femėr me trup tė bronztė sensual, fytyra e saj tėrheqėse e bėn femrėn simbol, ku bukuria dhe eleganca bashkėjetojnė natyrshėm.

Sekreti i fytyrės sė saj plot shkėlqim dhe shprehi ėshtė se pushon shumė, shmang lodhjen e tepruar dhe konsumon shumė ujė. Lima 25-vjeēare ruan po atė freski qė ka pasur, kur sfiloi pėr herė tė parė nė moshė shumė tė re. Veē pushimit, Adriana rezervon edhe orėt e saj sportive.
Dieta e tė ushtruarit sillet rreth vendit tė origjinės sė saj. Tėrėsisht fanatike Lima ndaj ushqimeve, sportit, kėrcimit brazilian. Por si arrin modelja e preferuar e Victoria's Secrets tė mos i dalė asnjė milimetėr nga korniza e femrės elegante dhe gjithmonė impresionuese?

Pėrveē sportit dhe kėrcimit, ushqimi i zgjedhur ėshtė pjesė e sekretit tė saj tė bukurisė. Dieta e saj ushqimore quhet zgjedhja e porcioneve tė duhura.
Dieta e pėrditshme qė ajo ndjek bazohet te zgjedhja e sasisė sė duhur tė porcioneve. Konsumo gjithēka, por nė sasi tė vogėl. E mira e kėsaj diete ėshtė se njeriu nuk ndihet i privuar nga asnjė lloj ushqimi. Kjo lloj diete duhet tė jetė e kėshilluar nga dietologu qė i rekomandon gjithkujt ushqimet, pėr tė cilat ka nevojė. Kėshtu eliminohen gatimet qė nuk kanė asnjė lloj vlere ushqimore.

Njerėzit qė zgjedhin kėtė dietė kanė mundėsi t’i konsumojnė edhe ushqimet me kalori qė pėr disa tė tjerė janė tė ndaluara. Por kujdes! Gjithmonė nė porcione tė vogla!


So motra e Fatmirit Jooo hehehhehe
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-11, 13:34   #37
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Serbėt tė marrosur pas Afėrdita Dreshajt
Afėrdita Dreshaj bukuroshja shqiptare, qė pėrfaqėson Kosovėn nė Miss Universe, del se ėshtė mė e pėlqyera nga serbėt. Nė njė sondazh tė bėrė nga gazeta Blic del se mbi 42% e tyre pėlqejnė mė sė shumti Deshajn duke lėnė pas me njė pėrqindje prej mė pak se 30% Anja Saranoviē e cila pėrfaqėson Serbinė nė Miss Universe.

Qytetarėt serb janė pyetur se cilėn prej miseve pėlqejnė mė shumė nga vendet e ish-Jugosllavisė dhe nga kjo ka dalė se nė vend tė parė qėndron bukuroshja kosovare, mė pas ajo e Serbisė, Malit tė Zi, Kroacisė dhe mė pak e pėlqyera ėshtė bukuroshja nga Sllovenia. /albeu.com/

Rezultati i soandazhit tė Blic:
Anja Saranoviē – Miss Serbia - 29 %
Natalija Prica – Miss Kroacia - 5.3%
Nikolina Loncar – Miss Mali i Zi - 21.9%
Aferdita Dreshaj – Miss Kosova - 42.3%
Ema Jagodic – Miss Sllovenia 1.3%
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-11, 13:50   #38
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Sashi Naido mė e ėmbėla deri mė tani


Aktorja dhe ylli i shfaqeve televizive Sashi Naido ėshtė njėra ndėr femrat mė seksi nė Afrikėn e Jugut.

Shumė njerėz do tė pyesin veten se si Afrika e Jugut ka femrėn mė seksi nė botė?! Ėshtė me tė vėrtetė ashtu sepse linjat e saj trupore e bėjnė qė ajo tė duket e tillė, dhe ju keni mundėsinė ta shikoni dhe ta vertetoni nė vidon e bashkangjitur mė poshtė.
Kjo 29-vjeēare me bukurinė e saj thjesht i “rrėzon” meshkujt nga kėmbėt. Se ajo ėshtė ndėr femrat mė tė bukura nė botė dhe kėtė e dėshmojnė edhe fotografitė e shumta tė saja nė revistat e njohura.
Naidoo ka lindur dhe rritur nė Port Elizabeth. Ajo shkoi nė Johanesburg pėr tė studiuar mjekėsi fizioterapeute. Naidoo ka pėrfunduar pesė viteve tė studimit dhe dy vitet e stazhit nė Universitetin e Johanesburgut.
Ajo u bė i njohur nė vitin 2004 kur luajti Linda McGinty nė opera sapuni TVE! Menjėherė mė pas kishte njė rol tė shkurtėr nė SABC1. Naidoo gjithashtu u shfaq nė njė rol tė vogėl nė 2007 mini-shoqėria njė seri televizive. Tashmė, ajo njihet si femra mė sexy nė botė. E meriton? Ndoshta edhe po.__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 06-09-11 nė 13:50
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-11, 16:21   #39
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Mė e bukur se Angelina Jolie

Ēka tė themi pėr tė pėrveē qė me bukurinė e saj i la nėn hije tė gjitha divat e filmit tė cilat kėto ditė kaluan nėpėr tepihun e kuq nė kėtė ngjarje.

Sipas shumicės ajo ėshtė femra mė e bukur nė botė, duke ia kaluar me bukuri edhe Angelina Jolie-t.
Nė videon e shfaqur mė poshtė bukurosha shihet tek u pėrgjigjet mediave dhe fotoreporterėve shumė tė interesuar pėr tė. Por jo vetėm kaq. Aty mund ta shihni se si i zgurdullojnė sytė dhe ‘ēmenden’ fare disa nga truprojat e saj, qė ishin tė angazhuar pėr ta siguruar yllin rumun gjatė presencės sė saj nė Venecia. E krejt nė fund videoja shaq edhe tė papėrmbajtshmit. Kishte nga ata qė simpatine pėr bukuroshen e shfaqi duke e spėrkatur dhe lagur atė me shampanjė, derisa ajo me plote rrezatim jepte njė intervistė tė shkurtėr pėr njė television.
Thėnė shkurt, kėtė vit Venecia ishte nė doren e bukuroshės rumune Madalina Ghenea. Shikojeni edhe vetė.__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-11, 16:10   #40
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Winehouse paguante pėr ēdo puthej ish-burrin


Amy Winehouse raportohet se e paguante ish-burrin e saj Blake Fielder-Civil me 170 euro pėr ēdo puthje. Kėngėtarja britanike e cila humbi jetėn para pak muajsh ka qenė e martuar gjatė viteve 2007-2009 me tė.

Martesa e saj me Fielder-Civil pėrveēse nuk funksiononte pasi kohė mė tė madhe ai e kaloi nė burg pėr dhunė dhe prishje tė ēėshtjes gjyqėsore sė fundmi ėshtė zbuluar edhe njė fakt tjetėr. Pėr ēdo marrėdhėnie me Amy, ai kėrkonte para.

Kjo ndoshta ėshtė edhe arsye qė Winehouse la vetėm 2.2 milion euro pasur nė njė kohė kur nė vitin 2008 pasuria e saj llogaritej 12 milion.

Winehouse u gjet e vdekur nė shtėpinė e saj nė Londėr ndėrsa arsye e vdekjes ende nuk janė sqaruar por raportet e para nga toksikologjia kanė thėnė se ajo nuk ishte e alkoolizuar apo e droguar nė momentet e fundit tė jetės.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-11, 15:01   #41
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Shakira shtatzėnė?


Thashethemet e botės gossip nė lidhje me kėtė temė lidhen qė nė muajin qershor.
Tashmė ėshtė lanēuar nga revista portugeze Jornal de Noticias: Shakira ėshtė nė pritje tė fėmijėve.

Gjithēka me sa duket lidhet me njė koncert tė anuluar nė Almeria, zyrtarisht pėr probleme teknike, por dyshimet mbi njė shtatzėni tė mundshme janė tepėr tė forta.

Kėngėtarja 33-vjeēare dhe mbrojtėsi i Barcelonės Gerard Pique pėr momentin nuk komentojnė: asnjė fjalė, as nė rrjetet sociale as nga tė afėrmit.

Janė sė bashku prej rreth njė viti dhe nuk do tė kishte asgjė tė keqe me lajmin e njė shtatzėnie.
Ndėrkohė Shakira ka festuar “Labor Day” nė Majami.

Gjatė drekės me familjen, mungonte vetėm partneri, i justifikuar pasi i duhej tė qėndronte nė Spanjė pėr tė kuruar dėmtimin e marrė nė Kavilje.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-11, 10:35   #42
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Emocionet e para tė bukurosheve shqiptare nė Brazil

Dje ėshtė mbajtur para finalja e spektalit tė bukurisė “Miss Universe 2011”. Afėrdita dhe Xhesika u prezantuan denjėsisht nė fazėn e eliminimit.


86 vajza nga vende tė ndryshme tė botės kanė prezantuar shtetet e tyre nė fazėn e parė tė eliminimit tė garės sė “Miss Universe” qė po zhvillohet kėtė vit nė San Paulo tė Brazilit.

Misset shqiptare Afėrdita Dreshaj dhe Xhesika Berberi qė po pėrfaqėsojnė shtetet shqiptare i lanė pėrshtypje tė mira publikut nė sallė qė nga hapat e parė kur ato shkelėn skenėn.

Nė kėtė fazė juria ka vlerėsuar vajzat tė cilat janė shfaqur nė skenė me bikini dhe me fustane tė mbrėmjes. Juria profesionale ka pėrzgjedhur nė kėtė fazė 9 finaliste, emrat e tė cilėve do tė behėn tė njohur nė natėn finale.

Nė natėn e madhe finale do tė zgjedhėn edhe 6 finaliste tjera. Njė finaliste do tė pėrzgjidhet nga votat e publikut nė internet. Gjithsej 16 kandidate do tė garojnė nė natėn finale pėr kurorėn e Miss Universe 2011.

Mediat nė Brazil dhe nė shume vende tjera tė botės kanė shkruar sė Afėrdita Dreshaj ėshtė njė ndėr favoritetet e kėtij spektakli. Nata finale do tė mbahet tė hėnen me 12 shtator.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-11, 11:27   #43
ritta
 
Anėtarėsuar: 02-09-08
Vendndodhja: dikund ne tok
Postime: 2,675
ritta e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Dafina Zeqiri ndahet nga i dashuri?


Kėngėtarja kosovare, Dafina Zeqiri besohet tė jetė ndarė nga i dashuri i saj, Krenar Ēoēaj, edhe pse kjo informatė ende nuk ėshtė e konfirmuar nga vet Duffye.
Panorama shkruan se Dafina ėshtė ndarė nga i dashuri i saj me tė cilin ėshtė nė lidhje qė prej mė se njė viti dhe shkak pėr kėtė sipas gazetės ėshtė xhelozia mes tyre. Madje Panorama shkon aq larg sa qė beson se Dafina ėshtė nė lidhje me menaxherin Drin Zatriqi.

Megjithatė, ne besojmė se pėrderisa mund tė jetė i vėrtetė lajmi pėr ndarjen nga Krenari, mund tė konsiderohet i pa vėrtetė pohimi se ajo mund tė jetė e pėrfshirė nė njė aferė me Drin Zatriqin.

Telegrafi ka tentuar t’i kontaktojė Drinin dhe Dafinėn, por kjo ishte e pamundur pasi qė tė dy i kishin celularėt e fikur.

‘Tweet’-i i fundit i Dafinės nė Twitter ishte para shtatė orėsh dhe nė tė ajo shkroi titullin e kėngės “King of Sorrow” tė kėnduar nga Sade, kėngė kjo dashurie pėrmbajtja e tė cilės sugjeron se diēka mund tė ketė ndodhur nė jetėn private tė kėngėtares.
/Telegrafi/
ritta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-11, 11:32   #44
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

GaGa me tė dashurin vampir


Lady GaGa tashmė ka njė lidhje tė re. Dhe ėshtė pikėrisht aktori i serialeve me vampirė, qė ishte protagonisti nė spotin e saj tė fundit

Ylli i TV show "The Vampire Diaries", sipas mediave amerikane, ėshtė i dashuri i Lady Gaga dhe ata janė parė tashmė edhe nė njė lokal nė Kaliforni.
Nė spotin e ri, aktori, njėherėsh i dashuri i ri, Taylor Kinney luan rolin e vampirit. "ėshtė vetėm fillimi, por gjėrat po rrjedhin shpejt dhe nxehtė. Nuk mund tė them mė shumė, por duken si cift" ka thėnė njė burim i afėrt pėr ciftin.__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-11, 13:46   #45
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - thashe e thėme

Elisabetta Canalis tanimė …… nudo

Ish e dashura e aktorit tė njohur George Clooney ka pozuar nudo pėr tė realizuar synimin e kėsaj shoqate nė mbrojtje tė tė drejtave tė kafshėve. 32 vjeēarja tha se vendimi pėr tė bėrė fotot nė kėtė reklamė kishte ardhur pasi kishte parė njė dokumentar shokues se si vriteshin kafshėt pėr tė realizuar veshje.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju

Tags
brad pitt


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:29.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.