Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-09-11, 09:00   #16
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Tė sqarohen Thaēi dhe Limaj


Mund ta them me pėrgjegjėsi se pėrbrenda PDK-sė, as Limaj, as unė dhe askush tjetėr nė asnjė fazė nuk e ka pas pėr qėllim t’ia zė vendin Hashim Thaēit. Reagimet e mia kanė qenė pėr ta demokratizuar dhe pėr ta bėrė sa mė transparente punės e partisė dhe vendimmarrjet nė organet e partisė, thotė kryetari i Kuvendit tė Kosovės dhe sekretari i Partisė Demokratike tė Kosovės, Jakup Krasniqi

“Nė fund tė fundit, raportet e Fatmirit dhe Thaēit kanė qenė mė tė mira se raportet e mia me kryetarin. Ata kanė pasur raporte shumė tė mira dhe ndoshta pėr raportet e tanishme ata do tė duhej ta sqarohen nė opinion”, ka thėnė Krasniqi nė njė intervistė pėr Zėri, duke potencuar se ėshtė pėrpjekur qė t’i balancojė grupimet e ndryshme dhe tė unifikojė veprimin e qėndrimin e PDK-sė.
“Tani nė qeverisje janė krijuar raporte tė reja, dhe unė natyrisht i kam shfaqur publikisht mendimet e mia”.

Kosova ėshtė shtet laik dhe nė kėtė mėnyrė ėshtė pėrcaktuar e gjithė jeta publike nė Kosovė. Pėr Krasniqin, kėrkesa e Partisė sė Drejtėsisė pėr edukatėn fetare nė sistemin shkollor ėshtė e paarsyeshme dhe pa bazė kushtetuese.

“Mendoj se kėrkesat e tilla as qė do tė mund tė miratohen nė kuvendin e Kosovės”.

Krasniqi nuk e sheh as tė rrezikuar koalicionin e tashėm qeveritar.

“Nuk besoj se mund tė na shantazhojė PD”, thotė Krasniqi, sipas tė cilit tani gjendemi nė fazėn e ndryshimeve kushtetuese nė sistemin zgjedhor.

“Njė pjesė e mirė e subjekteve opozitare janė shumė tė interesuara qė tė bėjnė ndryshime kushtetuese, e pastaj tė shkohet nė zgjedhje. Kjo ėshtė njė nga arsyet qė nuk e shoh tė rrezikuar koalicionin”.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-09-11, 15:26   #17
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Krasniqi me fe tė Rilindasėve


Kryeparlamentari i Republikės sė Kosovės, Jakup Krasniqi ka thėnė pėr gazetėn “Epokėn e Re” se ai ėshtė i gatshėm qė tė dėshmojė nė mbrojtje tė Fatmir Limajt, nėse kėtij tė fundit i ngrihet aktakuzė bashkė me nėntė ish-pjesėtarė tė UĒK-sė pėr rastin Kleēka.

“Duke e mbrojtur Limajn e mbroj UĒK-nė”, ka thėnė Krasniqi pėr kėtė gazetė.

Sipas tij, nė kėtė rast kjo bėhet duke e mbrojtur Limajn. “Kjo pėr faktin se shantazhet e tilla: gjykimi nė Hagė, akuzat e Dick Martyt dhe bisedimet e orkestruara janė nė shėrbim tė ngufatjes sė zėrit autentik shqiptar dhe demokratik”.

Krasniqi ka thėnė se veprimet e kėtilla janė kundėr shtetit tė Kosovės. “Shkurt e shqip janė veprime kundėr funksionimit tė institucioneve demokratike tė shtetit tė Kosovės dhe kundėr perspektivės shqiptare nė trojet e veta. Po e pėrsėris, shqiptarėt duhet tė mendojnė dhe tė veprojnė shqip”, ka thėnė Krasniqi.

Ai ka kėrkuar tė ndėrpriten pėrpjekjet qė kanė pėr synim t’i degradojnė vlerat dhe traditat shqiptare kombėtare, qofshin ato sulme nė emėr tė “drejtėsisė” apo nė emėr tė “fesė”.

“Populli shqiptarė ka fenė e rilindėsve, me vlerėn e sė cilės kemi ardhur deri kėtu”.

Pėr rastin Limaj dėshmi jo tė njėjtė kanė dhėnė edhe ish-komandanti i UĒK-sė, tash Ministėr i Forcės sė Sigurisė, Agim Ēeku dhe Bislim Zyrapi.

Deputeti i Kuvendit tė Kosovės dhe nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Fatmir Limaj ėshtė duke u gjykuar nė Prishtinė bashkė me nėntė bashkėluftėtar tė tjerė me akuzėn pėr vepėr penale, krime tė luftės.

Seanca pėr konfirmim ose jo tė aktakuzės ėshtė mbajtur tė mėrkurėn dhe tė enjten nė Gjykatėn e Qarkut nė Prishtinė. Vendimin pėr kėtė ēėshtje pritet ta marrė sė shpejti trupi gjykues.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-09-11, 08:07   #18
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Rrėfehet Limaj


Fatmir Limaj do tė paraqitet sot para njė prokurori tė EULEX’it lidhur me dyshimet pėr keqpėrdorim tė 80 milionė eurove sa ishte nė krye tė Ministrisė sė Transportit.
Nga Express mė 20 shtator 2011 nė ora 08:44
Fatmir Limaj, ish ministėr i Transportit dhe Post-Telekomunikacionit dhe aktualisht deputet nė Kuvendin e Kosovės, do tė merret tė martėn (sot) nė pyetje nga ana e Prokurori i misionit tė EULEX-it.

Ai do t’i pėrgjigjet thirrjes tė cilėn Limaj e ka marrė tre muaj mė parė pėr tė dhėnė shpjegimet e tij lidhur me dyshimet pėr keqpėrdorim tė rreth 80 milionė eurove nė kohėn sa ishte nė krye tė kėsaj ministrie.

Sipas Tomė Gashit, avokatit tė Limaj, ftesa qė klienti i tij tė pėrgjigjet pėr pyetjet e prokurorit bėhet pas 18 muajsh prej kur kanė filluar hetimet ndaj tij. Pėr kėtė arsye, Gashi thotė se nė tėrė kėtė rast, janė dy gjėra interesante dhe mė shumė tė ēuditshme.

“ Prokuroria ka mundur ta ftojė nga dita e parė kur ėshtė bėrė bastisja nė ministri, kur Limaj ka qenė ministėr dhe kur ėshtė bėrė bastisja nė shtėpinė e tij, ka mundur ta ftojnė pėr shpjegime tė caktuara qė t’iu lehtėsojė hetimet”, thotė avokati Gashi pėr Express.

Pavarėsisht kėsaj, mbrojtėsi ligjor i Limajt beson se misioni i EULEX-it ka vendosur ta marrė nė pyetje atė pas 18 muajsh, dhe kjo krejt ėshtė bėrė qė tė fitojnė nė kohė, njė mėnyrė qė tė zgjasin hetimet deri nė dy vjet, sa e parashikon edhe ligji.

“..Dhe e dyta ėshtė se ftesa ėshtė dėrgua tre muaj pėrpara. Ėshtė e ligjshme tė dėrgohet tre muaj pėrpara, por nuk ėshtė nė rregull”, thotė avokati Gashi, duke e cilėsuar kėtė veprim tė EULEX-it si tentim qė klientin e tij ta mbajė nėn presion tė vazhdueshėm, ndonėse ėshtė i bindur se nuk do tė dalė asgjė prej kėsaj ēėshtje.

Ky ėshtė rasti i dytė nė tė cilėn Limaj duhet tė pėrballet me prokurorėt, ndėrkohė qė rasti tjetėr ndaj tij ndėrlidhet me krime lufte nė ēėshtjen e njohur si “Kleēka”. Limaj pritet tė paraqitet nė prokurori rreth orės 10 tė sė martės.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-09-11, 12:40   #19
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Limaj nė Prokurori pyetet pėr shtėpinė nė Veternik

Fatmir Limaj ėshtė paraqitur edhe sot nė Prokurorinė Speciale pėr t’u pėrgjigjur lidhur me dyshimet qė ka EULEX pėr keqpėrdorimet qė mendohet se janė bėrė nė Ministrinė e Transportit gjatė kohės sa ai udhėhiqte kėtė ministri.
Limaj i shoqėruar nga avokatėt e tij nuk janė prononcuar pėr media pas paraqitjes nė Prokurori.

Ndėrkohė paraqitja tjetėr e radhės e Limės nė Prokurori do tė jetė mė 10 dhe 12 tetor.

Burime nga Prokuroria i kanė thėnė “Kohės Ditore” se Limaj ėshtė pyetur pėr shtėpinė e tij nė Veternik, blerjen e njė shtėpie nė vlerė mbi 300 mijė eurosh nė Fshatin Ndėrkombėtar nė Prishtinė nga miku i tij, kontrata e sė cilės atij i ishte gjetur nė shtėpi gjatė bastisjeve nė muajin prill tė vitit tė kaluar.

Sipas burimeve nga Prokuroria, prokurori gjerman e ka pyetur Limajn se pse nė momentin e bastisjes nė shtėpi ndodhej kontrata e shitblerjes sė shtėpisė nė emėr tė mikut tė tij.

Ky prokuror dyshon se kjo shtėpi ėshtė e Limajt, derisa beson se financimi i studimeve tė djalit tė deputetit nė Amerikė me paratė e dajės sė tij, qė njėkohėsisht ka fituar tenderė nga Ministria e Transportit, pėrbėn konflikt interesi.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 14:57   #20
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Limaj mund tė arrestohet, s’ka imunitet


Fatmir Limaj, ka dalė nga Gjykata e Qarkut tė Prishtinės, pas marrjes nė pyetje nga kjo gjykatė pėr akuzat pėr korrupsion qė rėndojnė mbi tė, pėr rastin e MTPT-sė.

Avokati i tij ka pohuar se nuk ka asnjė dėshmi qė do tė mund tė implikonte Limajn nė rastin e shpėrdorimi tė milionave.

Ndėrkohė, Gjykata Kushtetuese ka nxjerrė njė vendim me kėrkesė tė qeverisė sė Kosovės, pėr imunitetin e deputetėve, se deputetėt nuk kanė imunitet jashtė fushė-veprimit dhe se mund edhe tė arrestohen. /albeu.com/
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 15:00   #21
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,645
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

ēfar kataklizme, ket nuk eshte dashur t'a leshojne nga HAGA !!!!

Kujna i ka mbet shteti bre - me i vir me mes qytetit !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 18:12   #22
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

e more LIMAR ti kan bllokue tana rrugt sot edhe kryeprokurori ISMET KABASHI tha si te marrim me shkrim nga gjykata kushtetuse dikujna kena me ja kryp salepin

e qka ti bajsh qishtu ndodh kur faqezit miqsohen ,tash hashimi merr frym shlir nga Kupa i tu kosoves tash nuk e pret rreziku per me ja nxan karriken ,po nese kupa bon zhurum shum shpejt ta bjen atje ku do te jesh ti sa me te shoqrue
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 20:32   #23
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Limaj nė arrest shtėpiak

20:52 / 22.09.2011

Gjykata e Qarkut nė Prishtinė i ka shqiptuar deputetit Fatmir Limaj 30 ditė arrest shėpiak. Vendimi ėshtė marė tė enjten nė mbrėmje pas seancės sė mbajtur pėr “rastin Kleēka”. EULEX-i nuk e ka lejuar Limajn tė dalė nga Gjykata, por e ka dėrguar drejtpėrdrejt nė arrest shtėpiak.
Pėr “rastin Kleēka”, EULEX-i kishte lėshuar fletėarrest, por Limaj nuk ishte arrestuar pėr shkak tė paqartėsisė nėse kjo do tė mund tė bėhej derisa ai gėzon imunitet si deputet i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės.

Pas kėtij konfuzioni, me kėrkesė tė Qeverisė, Gjykata Kushtetuese, ka analizuar imunitetin e deputetėve, dhe sipas saj, deputetėt nuk gėzojnė imunitet nga ndjekja penale pėr veprimet dhe vendimet e ndėrmarra jashtė fushėveprimit tė pėrgjegjėsive tė tyre.

Por deputeti i Partisė Demokratike, sipas avokatit tė tij, Tahir Rrecaj, nuk ėshtė dėnuar me paraburgim pėr shkak tė gatishmėrisė sė tij pėr tė bashkėpunuar me gjykatėn. Avokatėt mbrojtės tė Limajt deklaruan se nuk do tė ushtrojnė ankesė ndaj kėtij vendimi.

Ndaj deputetit Limaj dhe nėntė ish-pjesėtarėve tė tjerė tė UĒK-sė, ėshtė ngritur aktakuza pėr krime lufte. I njohur me nofkėn Komandant Ēeliku, Limaj pėr tė njėjtin rast ėshtė shpallur i pafajshėm nga Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė nė Hagė. Kohė mė parė ai ka pėrsėritur se ėshtė i pafajshėm dhe i gatshėm pėr tu ballafaquar me drejtėsisė. /Telegrafi/
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 21:16   #24
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Ani sa i q... Majke thojke po shkoj vet se spo kam qef mem arrestu, kurse ktina veq i kish shku haberi..
A oshte qyky Limaj qe thojke kom luftu per Kosovė a knena u mshefke mas imunitetit ku tashte ju rrezikohet gjith parlametarve, Pse su bo burr me dal vet po dej e nxerren EULEXI...???
PS: Akuzohet per Shqiptar e jo shki, ktina duhet edhe mijt en tavan qe i ka me ja ....., se le mu pasunin e popullit ma fukare en bote, Ani kishe kom luftu jav q... Terroristat e N....
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 21:23   #25
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
Ani sa i q... Majke thojke po shkoj vet se spo kam qef mem arrestu, kurse ktina veq i kish shku haberi..
A oshte qyky Limaj qe thojke kom luftu per Kosovė a knena u mshefke mas imunitetit ku tashte ju rrezikohet gjith parlametarve, Pse su bo burr me dal vet po dej e nxerren EULEXI...???
PS: Akuzohet per Shqiptar e jo shki, ktina duhet edhe mijt en tavan qe i ka me ja ....., se le mu pasunin e popullit ma fukare en bote, Ani kishe kom luftu jav q... Terroristat e N....

si do qe te jet Fatmir Lima mnyra e burgosjes na demton si komb ,krejt po dihet se po burgoset se ky ne aqnen e poshtme te prronit ja trubullojke ujin hashimit ne anen e eperme ,

kjo mnyr e arrestimit e demton kushtetuten e demton shtetin edhe neve shqiptarve ne pergjithsi
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 21:26   #26
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

E kane shfrytzue kta te huajt rastin sa o kon hashimi n'amerike te nev jorki, se kurr s'kishin guxu me arrestu kumanant qilikin.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 21:28   #27
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
si do qe te jet Fatmir Lima mnyra e burgosjes na demton si komb ,krejt po dihet se po burgoset se ky ne aqnen e poshtme te prronit ja trubullojke ujin hashimit ne anen e eperme ,

kjo mnyr e arrestimit e demton kushtetuten e demton shtetin edhe neve shqiptarve ne pergjithsi
Pse so deklaru vet me than Lufta i ka pasojat edhe jam me dal para gjykates po u mshef deri sa krejt Europa u qu i tha dil se ke myt Shqiptar...
Kjo po tregon se Lufta e ksaj grupe ne UCK_ė ska tbaj sen me UCK_ė veq po e zhytin edhe Luften edhe Kombin..
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 21:30   #28
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
E kane shfrytzue kta te huajt rastin sa o kon hashimi n'amerike te nev jorki, se kurr s'kishin guxu me arrestu kumanant qilikin.
Nese ėshtė e vertet kjo qe e thu, ateher Hashimit Grean Kartet let ja leshojne edhe njė bilet 1 drejtimshe deri ne Holand...
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 21:32   #29
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,645
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
si do qe te jet Fatmir Lima mnyra e burgosjes na demton si komb ,krejt po dihet se po burgoset se ky ne aqnen e poshtme te prronit ja trubullojke ujin hashimit ne anen e eperme ,

kjo mnyr e arrestimit e demton kushtetuten e demton shtetin edhe neve shqiptarve ne pergjithsi

Po shqiptaret nuk paskan qene te demtuar me vjedhje !!!!!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 21:34   #30
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
Pse so deklaru vet me than Lufta i ka pasojat edhe jam me dal para gjykates po u mshef deri sa krejt Europa u qu i tha dil se ke myt Shqiptar...
Kjo po tregon se Lufta e ksaj grupe ne UCK_ė ska tbaj sen me UCK_ė veq po e zhytin edhe Luften edhe Kombin..

po kta nderekombtart i din te gjitha vrasjet e pas luftes kadri vesili salih veseli hashim thaqi ,po edhe kto deshmit e bllaces jan % TE CAKTA ,jan edhe disa qe duhet me mbajt burgun BAJRUSH XHEMAJLIN e XHABIR ZHARKUN kta kur nuk kan me mbaJT BURGUN DERI SA HASHIMI TE JET NE PUSHTET ,e HASHIMI do te jet ne pushtet deri sa tju duhet nderkombtarve me i krye do pun ne pjesen veriore te kosoves


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.