Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-09-11, 13:44   #31
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

NGAPARAFOLESI Shamia dhe edukata fetare do te hyjn neper shkolla, nese pe rkte, edhe duhet t'i kapim serish armet ne duar kunder shkavellave shqipfolesa ![/QUOTE]
---------------------------------------------------------------------------------------------

Nese une e pi rakine nuk ta imponoj ta pishe edhe ti , nese dershiron te dalesh jashte ligji ligji eshte i shtetit e nese deshiron dhune shteti eshte element i dhunes ai ka dhun institucionale per tu mbrojtur struktura legjegjislative pra Kushtetuta ajo si eshte.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 01-09-11 nė 13:46
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-09-11, 14:22   #32
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Ngatėrresa e Ramiqit pėr “shaminė”

Pėrpos nė rrugė, drejtuesi i organizatės “Bashkohu”, Fuad Ramiqi, nė ditėn e parė tė mėsimit ka dalė edhe nėpėr shkollat e kryeqytetit.
Ai ka shoqėruar dy vajza nė shkollėn Fillore "Hilmi Rakovica" nė Prishtinė, tė cilat nuk janė lejuar nga drejtori i kėsaj shkolle tė vijojnė mėsimin, pasi ishin tė mbuluara me shami.

“Ēka do qė tė na sjellė ligji, unė do ta zbatoj. Nėse nesėr bėhet ligji, nesėr do ta zbatoj", i ka thėnė Ramiqit drejtori i shkollės, Ajet Brajshori, duke i kėrkuar atij qė ta lirojė hyrjen e shkollės, transmeton “koha.net”.

Megjithatė, diskutimi nė mes tyre ėshtė ashpėrsuar dhe ka zgjatur afro 20 minuta, madje me tone kėrcėnuese.

“Shumė i vogėl je ti tė kėrcėnosh, ti qenke burrė i ligė", i ka thėnė drejtorit njė person tjetėr, qė ka shoqėruar Fuad Ramiqin.

“Kėrcėnimit i ka kaluar koha dhe nuk kemi nevojė pėr gjėra tė tilla. Ne jemi tė thirrur ta zbatojmė ligjin dhe kėtė do tė mundohemi ta bėjmė”, ėshtė pėrgjigjur drejtori Brajshori.

Ndėrkohė, ministri i Arsimit, Ramė Buja, e ka bėrė tė qartė se mėsimi pėr fenė dhe shaminė duhet tė zhvendoset nė vende tė tjera, e jo nė shkollat publike.

“Si ministėr, mbase, mendoj se nė shkolla publike ėshtė e panevojshme. Kushtetuta dhe ligjet e parashohin shumė qartė se ku duhet tė mėsohet feja“, ka thėnė Buja nė njė intervistė pėr emisionin “Interaktiv“ tė KTV-sė.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 14:43   #33
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Neferta Shiko postimin
NGAPARAFOLESI Shamia dhe edukata fetare do te hyjn neper shkolla, nese pe rkte, edhe duhet t'i kapim serish armet ne duar kunder shkavellave shqipfolesa !
---------------------------------------------------------------------------------------------

Nese une e pi rakine nuk ta imponoj ta pishe edhe ti , nese dershiron te dalesh jashte ligji ligji eshte i shtetit e nese deshiron dhune shteti eshte element i dhunes ai ka dhun institucionale per tu mbrojtur struktura legjegjislative pra Kushtetuta ajo si eshte.
Nese ti pin rakin, nuk guxon te besh ligje per t'ma imponuar mua pirjen e rakis ! Njesoj me besimin fetar, qe eshte votuar imponimi i mos-besimit !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Makresh : 01-09-11 nė 14:43
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 14:49   #34
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Janė zgjuar tė fjeturit e serbis, pėr ta penguar tė ecurit pėrpara tė Kombit Shqiptar.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 15:07   #35
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

POPULLI ESHTE SHTETI , per ata qe nuk e dijn si ne rastin e neferta-s dhe populli eshte ai qe e vendos, krijon zgjedhje te parakohshme dhe bene ndryshime kur ti teket si te doj ne qdo kohe apo stine. Fuqin e ka populli dhe jo shteti.

Nuk e di nese eshte kohe e pershtatshme meqe qeveria eshte duke berev perpjekje per ta vendos kontrollin edhe ne veri...., se as drejtori i shkolles, as edhe nje deputet zoni skish guxue me jmu ndegjue e lere me te ofendoj...apo ndaloj projektin e xhamis apo edukates fetare dhe shamis.

Mos harroni se Naim ternava eshte lider shpirtror i popullit dhe hashim leshi me disa deputet brithyem jan lider politik..., tash krahasone cila eshte me e fort... lideri shpirtror apo ai politik ??? vendosni ne peshoj ju ..brithyem e forumit...qe kundershtoni masen dhe ndjenjen dhe kerkesen e shumices.

Kaloni mire nje her
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 16:41   #36
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Feja eshte e denuar me vdekje nese njerezit inteligjente hyjne brenda saj, tha.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 19:41   #37
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Fuad Ramoviqit ju paska ba truproje ky makreshi dhe po dojka me nis luften po tash e kan ma problem se ate kohe kur ishte oficer Fuadi kan pas nje armik dhe pastaj i liruem e tash se di se kujt do ja kthejn pushken kety Talibancat e kosoves dhe anve tjera rreth e perqark ka ka shqiptar dhe kjo fare e keqe qe na bi ne truall.
Ne kemi pas fe edhe perpara bile jemi kan shum ma shum te lire se sa tani. shkau te tani ti ka nal veq fen ka than trashe sa te mundesh maro minare leshojau zanin apropo zanin ne ate kohe skan leshue za si tash me i tranue femijet ne djep. siq po bajn tash neper shehre dhe katune me tqirrjen e zanit
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 20:00   #38
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
Feja eshte e denuar me vdekje nese njerezit inteligjente hyjne brenda saj, tha.
Panta armik nr.1 i analfabetizmit, ky citat-filozofi e ytja (nese nuk e ke vjedh) eshte simple, GREAT.
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 20:46   #39
Shpati
 
Anėtarėsuar: 10-10-03
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 1,491
Shpati e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Nese ti pin rakin, nuk guxon te besh ligje per t'ma imponuar mua pirjen e rakis ! Njesoj me besimin fetar, qe eshte votuar imponimi i mos-besimit !
Makresh !
Parlamenti nuk tregoi se esht ne nivel te pergjejgesis.
Deputetet nenqmuan zgjedhesin -ben hata me Popullin e Kosoves.
Pa marr parasysh a beson Deputeti a jo ,i njeti nuk ka te drejt te votoj simbas deshires se tij po i njeti duhet te votoj per zgjedhesin dhe ate qka don zgjedhesi sepse i njeti esht atje per zgjedhesit.
Ne Parlament shumica e Deputeteve jan ish -Komunista .
Njerz qe ashtu se ashtu qe nuk besojn ne Zot.
Ne anen tjeter edhe inciativa Ligjore me duket e hershme dhe esht dasht para se te qitet ne votim te sigurohet shumica e votave te mjaftueshme.
Ose !
Si tem esht dasht te perdoret gjat zgjedhjeve dhe mbas zgjedhjeve te qitet ne votim.
Jam i sigurt se Nxeneset Shqiptare Muslimane te Kosoves do te ken te drejt te mbajn Shamin neper Shkolla dhe Nxenesit Shqiptar do te ken te drejt te mesojn per Fe edhe neper Shkolla.
Por keta Deputet do te mbesin te Turperuar dhe do ta ndijn veten qyqar ne te ardhmen.
Shpati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 21:21   #40
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Po ti je ateiste, ateiste ekstremiste qe si shumica qe jeni, jeni anti-islamike !

E c'na vyen neve njerezit e zhanrit tend ? Edukata jote s'eshte ka na intereson, kerkesa e BIK-ut ishte 1 ore, mesimi fakultative per te interesuarit, e jo 1 ore obligative sic eshte ne EVROPE e AMERIK !

Genjen ai qe thot se ne evrope nuk egziston Komunizmi, armiqt e Zotit qe i luftoj bota mbar, i gjejm edhe sot ne Shqipni e Kosove !!!!
Falemnderit pėr kėtė kompliment dhe vlerėsim.
Nga e merr ti kėtė tė drejtė tė mė gjykosh mua?
Edhe nese ke kohė ma thuaj ēfarė dmth. ka pėr ty fjala ATEIST EKSTREMIST dhe ma shpjego cilat nga ato pika definuese i kam unė, sipas teje? Tė falemnderit dhe tė lumtė pėr tolerancėn qė paske!

E dyta...unė pėr ty s'kam mėsuar alfabetin, as shkrim-lexim, as pėr ty s'po diplomoj, por pėr vete dhe pėr pasurinė e shpirtit tim, ty s'ka as ēka me tė shėrby shkollimi im, secili pėr vete shkollohet e pastaj shėrben pėr njė pjesė tė popullatės.

E pyetjen time veē e paska shtru Murgesha...

Hajt me tė mira dhe pėrshėndetje nga unė, ateiste ekstremiste, siē mė quan ti...
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 21:42   #41
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Sepse ne s'po kerkojm edukat per juve "intelektualeve" sepse po shifet se sa te "dijshėm" qe jeni, por per te rinjt musliman qe te mos e marrin pikerisht, kete "edukaten" tuaj.

Shamia eshte obligim per muslimanėn, eshte njesoj sikur t'ua ndalosh besimin ne Zot, apo mos agjerimin e muslimaneve !

Kjo eshte blasfem ! Ligji i ahtisarit, nuk guxon kurre te jet mbi ligjin e ISLAMIT !
Shamia dhe edukata fetare do te hyjn neper shkolla, nese pe rkte, edhe duhet t'i kapim serish armet ne duar kunder shkavellave shqipfolesa !
Pikėrisht qė jam "intelektual" dhe e di se nė ēfarė ēorrsokaki fut feja rininė shqiptare edhe po flas.
Unė nuk do ta dėrgoja kurr femiun tim nė njė shkollė ku lejohen hoxhollarė e priftėrinj tė ja mbushin kokėn me kotėsira tė para 1400 gjegjėsisht 2000 vjetėve!
Sa fėmijė i ki ti qė dashke nė emėr tė edukimit tė tyre tė ma kthesh armėn mua qė jam kundėr?

Gruaja, vajza, nėna jote a e bart shaminė, apo vetėm ja ka kėrcnohesh mbi njė tastaturė qė tė mbulosh vajzat e tė tjerėve e ashtu tė mbuluara ti dėrgosh nėpėr shkolla ku nuk lejohet ajo uniformė??
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 21:58   #42
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

.....sa shume me pelqen demokracia e mirfillt pa hile, ku ka me mire se sa njerezit te jetoin te lire ti vene ato rregulla dhe ligje qe atyre ju pelqejn, pastaj vota e lire eshte kulmi,propozohet votohet dhe vendoset. Edhe kesaj here keshtu ndodhi prandaj duhet respektuar ky vendim i pelqeu apo jo dikujt.Sepse pasqyra e nje populli jane perfaqsust e tyre, prandaj

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 01-09-11 nė 22:04
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 22:14   #43
Vila
 
Avatari i Vila
 
Anėtarėsuar: 01-09-11
Vendndodhja: Ne per Gurishta.
Postime: 20
Vila i vlerėsuar mirė
Gabim Re: Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LaDy_Diaspora Shiko postimin
Mirė paskan vendosė.
Mėsimi i tillė mund tė bėhet edhe nė kohė tė lirė, fėmiu duhet tė jetė fėmi e tė mos ngarkohėt tepėr me gjėra tė tilla.
Kur tė rritet e tė vetėdijesohet (sadopak) e ka logjikėn dhe mendimet e veta personale dhe mund tė vendosė me kokė tė vetė a don apo s'don tė ecė asaj rrugės.

Unė personalisht nuk e shoh aq tragjike kėtė punė, sepse mendoj qė feja duhet t'jetė diēka personale e tė mos jetė pjesė e planprogramit tė mėsimit, se njėmend na krejtė punėt tjera i kemi rregullu, na ka mbetė vetėm edhe kjo...

Nga te gjitha postimet i juaji LaDy-Diaspora me ra ne Sy !

Femiu eshte i vogel dhe meson dhe me pas duhet te vendos per ''Gjerat e Tilla'' Ateher si pas teje LaDy-Diaspora ,pse femiju shkon ne shkolle sa eshte i vogel qe nga mosha 6 Vjecare ? Fillon mesimin per te mesu A . B . C-en , nuk eshte kjo ngarkes per femijun qe nga kjo moshe te Ngarkohet me Lehtersi , Histori , Shkenc! e per te mesu per Fen qenka ngarkim psikologjik...
Ne Kosove jan 95% Musliman , dhe pjesa tjeter qe jan jo-Musliman kan te drejte te te mesojn mbi besimine tyre fetar.. Askush nuk ka te drejte te ta zhvesh dikend nga identiteti i ti Fetar...
Femerat muslimane e kan obligim ( Farz ) nga All-llahu qe te bartin mbules ! Ligji eshte dasht qe te miratohet KUSH DON TE BART MBULES e ka te drejten absulute me vendos! nuk eshte lire vec me fol Shqip , me mesu Shqip.
Liri eshte qe te vendos per veten e ti / saj se cfare te deshiron . E jo qe te shkelen te drejtat e njeriut sic u shkelen per mbulesn! kesaj here ( PO kjo nuk do te thot qe sote u mbyll kjo kerkes per mbulesen & mesimbesimin ne per shkolla , )

Shume here po e pyes veten a jemi nje Shtet Demokratik , apo Kumunist ?


Tjetera LaDy-Diaspora , Username yt me len te nenkuptoi qe je ne Diaspor... Me thuaj ne Diaspor nuk mesoin femijet per Fen atje ku jeton ti ? Dhe femerat Islame qe jan komunite , nuk bartin mbulesa ?

D.m.th Komunitet dhe i kan te drejtat e tyre...


Upss per icik isha duke harru me te then dhe kete qe me ra ne sy goxha...

Citim ----> se njėmend na krejtė punėt tjera i kemi rregullu, na ka mbetė vetėm edhe

Kur nuk rrespekton te drejat e njeriut ( me Ligje ) , si pret te rregullohen punt tjera ? heė :)
Vila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 22:22   #44
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin
.....sa shume me pelqen demokracia e mirfillt pa hile, ku ka me mire se sa njerezit te jetoin te lire ti vene ato rregulla dhe ligje qe atyre ju pelqejn, pastaj vota e lire eshte kulmi,propozohet votohet dhe vendoset. Edhe kesaj here keshtu ndodhi prandaj duhet respektuar ky vendim i pelqeu apo jo dikujt.Sepse pasqyra e nje populli jane perfaqsust e tyre, prandaj

po po maks edhe nje dekad... nese nuk ndryshojn rrethanat ne nivelin global e ajo furtun me na kap edhe neve...far lufte a naj sen, sepse Kosova o vend i luftrave...

se skan ku e q nonen e vet kumunistat po kan me jetue tu lyp neper kontiniera ose kan me dal me far mbulese a me kapel mos me i ra ne sy popullit e me kesh me to e me fye...

Islami o ne rinin e Kosoves, rinia e Kosoves po krenohet me islamin e tyre.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga taraku-1 : 01-09-11 nė 22:26
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-11, 23:32   #45
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Deputetėt i thonė JO“Mėsimbesimit” nė shkolla

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shpati Shiko postimin
Makresh !
Parlamenti nuk tregoi se esht ne nivel te pergjejgesis.
Deputetet nenqmuan zgjedhesin -ben hata me Popullin e Kosoves.
Pa marr parasysh a beson Deputeti a jo ,i njeti nuk ka te drejt te votoj simbas deshires se tij po i njeti duhet te votoj per zgjedhesin dhe ate qka don zgjedhesi sepse i njeti esht atje per zgjedhesit.
Ne Parlament shumica e Deputeteve jan ish -Komunista .
Njerz qe ashtu se ashtu qe nuk besojn ne Zot.
Ne anen tjeter edhe inciativa Ligjore me duket e hershme dhe esht dasht para se te qitet ne votim te sigurohet shumica e votave te mjaftueshme.
Ose !
Si tem esht dasht te perdoret gjat zgjedhjeve dhe mbas zgjedhjeve te qitet ne votim.
Jam i sigurt se Nxeneset Shqiptare Muslimane te Kosoves do te ken te drejt te mbajn Shamin neper Shkolla dhe Nxenesit Shqiptar do te ken te drejt te mesojn per Fe edhe neper Shkolla.
Por keta Deputet do te mbesin te Turperuar dhe do ta ndijn veten qyqar ne te ardhmen.
Pajtohem.


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.