Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-11-11, 09:14   #1
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Hajnia e shekullit

Kosova, vendi mė i korruptuar nė rajon , 02.11.2011 -.vidhet dhoma e hetimeve . 1PsVidhet dosja e vrasjes sė e7vidhe Shinat po vidhen vtp:14vidhen hekurudhat More
Search Options
Show search tools
  1. Vidhet postaHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 03-11-11 nė 09:17
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-11-11, 17:35   #2
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

Agani- 500 mijė euro pėr kushėririn


KJO NUK ESHTE ALLASHVERESH KJO ESHTE HAJNI E BUTE
Reagon Agani: Duan tė mė pengojnė

Ministri i Shėndetėsisė, Ferid Agani, ka reaguar ndaj shkrimit tė publikuar...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 03-11-11 nė 17:36
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-11, 15:27   #3
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Hajnia e shekullit

http://www.youtube.com/watch?v=sp-7U...ure=plpp_video

Maskarenjte!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Arb : 04-11-11 nė 15:28
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-11, 18:03   #4
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

Keto ndodhi ne qytetin tone TIHUANA jan te perditshme
Ne Gjilan vidhet..... paraja publike
Kryetari i Gjilanit, Qemajl Mustafa i ka dhėnė tender milionėsh axhės sė personit qė i ka borxh kryetari. Tenderi ėshtė pėr ndėrtimin e objektit afarist-banesor me anė tė partneritetit publiko-privat, qė sipas rekomandimit pėr draft-marrėveshjen tė bėrė nga komisioni negociues i komunės, vlera e pėrafėrt e projektit investues nė fjalė kap shumėn 1.8 milion euro, shkruan Zėri.

Kurse, nė deklarimin e pasurisė nė Agjencioni Kosovar Kundėr Korrupsionit, Mustafa ka bėrė tė ditur se i ka borxh 80 mijė euro Ridvan Asllanit. Vetėm pak kohė pasi qė u publikua ky formular, Mustafa nėnshkroi kontratė milionėshe me kompaninė “Ari Trading”, pronė e Asllan Asllanit, qė ėshtė axha i Ridvan Asllanit
.VIDHEN KOMPJUTERAT E SHKOLLĖS DHE ... -

SH.F.ASDRENI

Vidhen 48 ditarėt e njė shkolle nė Prizren
Vidhen dhe digjen ditarėt e shkollave, therren me thika dhe gjuhen me revole nė
oborret e shkollave nxėnėsit, kopjohen pėrgjigjet e sakta tė testit kryesor, ...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 04-11-11 nė 18:12
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-11, 19:44   #5
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Hajnia e shekullit

Arrestohen 12 veta, disa prej tyre zyrtarė tė prokurorisė

Drejtoria pėr hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit ka arrestuar 12 persona tė dyshuar se kanė kryer vepra penale mashtrim (neni 261) dhe shpėrdorim i pozitės zyrtare (neni 339).Hetimet lidhur me kėtė rast kanė filluar me autorizimin e Prokurorisė sė Qarkut nė Prizren nėn dyshimin se kompania qė furnizonte me naftė kėtė institucion dhe institucionet e tjera si Qendrėn e Paraburgimit-Prizren dhe Qendrėn e Paraburgimit nė Pejė, ka mashtruar kėto institucione nė sasinė e derivateve tė livruara.
Gjatė hetimeve tė realizuara nga zyrtarėt policorė tė krimeve ekonomike ėshtė kuptuar se sasia e derivateve tė naftės nė rezervuar nuk korrespondon me sasinė e naftės sė faturuar nga kompania furnizuese.
Ndėr 12 personat e arrestuar tė cilėve u ėshtė caktuar masa e paraburgimit 48 orė, janė pronari i kompanisė furnizuese me derivate, zyrtarė tė Prokurorisė sė Qarkut-Prizren, zyrtarė tė Qendrės sė Paraburgimit - Prizren dhe zyrtarė tė Qendrės sė Paraburgimit - Pejė. /Telegrafi/

__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 07:05   #6
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Hajnia e shekullit

Hė....ti me keto drejtori i ndreqe punet e hajnave..mos e me keq i ke penetru me shume te vjedhin...hajn baba hajn i biri..e kush ka mbete ne ate drejtori?
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 13:49   #7
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

Kontabanda me barna (te gjitha keto shiten ne barnatore dhe jo ne treg te zi , te gjith farmacitet qe i shesin jan te licencuar pra shiten legalisht pa asnje problem)
Prishtinė, 5 nėntor - Tregu i zi me barna nė Kosovė ėshtė njė problem shqetėsues. Vetėm gjatė kėtij viti nga Doganat e Kosovės janė regjistruar 57 raste tė tentimit tė kontrabandės me barna, thotė Adriatik Stavileci, zėdhėnės i Doganave. Sipas tij, kontrabanda me barna bėhet nė tė gjitha pjesėt e vendit. Gjobat pėr kontrabandė tė barnave qė janė shqiptuar sivjet nga ky institucion arrijnė vlerėn 190 mijė euro.

Pėr tregun e zi me barna flet edhe punėtorja nė njėrėn nga barnatoret private, Sabrije Hamiti. Ajo shpjegon se pėr ēfarė shkaqesh mbahen barnat e kontrabanduara.

“Kėrkesat e pacientėve na bėjnė tė kemi edhe barna nga tregu i zi, pėrpos atyre qė janė tė regjistruara. Kjo si pasojė e moslejimit pėr t’i pasur barnat nė bazė tė kėrkesave tė pacientėve”, thotė pėr Radion Evropa e Lirė Sabrija.

E, Jeton Shala, ushtrues detyre i kryeshefit ekzekutiv nė Agjencinė Kosovare pėr Produkte dhe Pajisje Medicinale (AKPM), thotė se vazhdimisht dhe nė mėnyra tė ndryshme mundohen ta luftojnė fenomenin e kontrabandės sė barnave.

Ai deklaron se nė vazhdimėsi janė duke kontaktuar me Doganat e Kosovės, me udhėheqėsin e krimeve ekonomike, si dhe me kryeinspektorin e farmacisė, qė ta ndalin tregun e zi.

“Nuk mund tė them se nuk ka; tregu i zi ekziston, por kam kėrkuar qė tė luftohet tregun i zi me barna , apo ta parandalojmė aq sa mundemi”, sqaron Shala.

Farmacistėt nė vendin tonė e kanė njė shpjegim pėr tregun e zi me barna. Ata thonė se numri i barnave tė regjistruara nė Kosovė ėshtė shumė i vogėl, derisa kėrkesat janė shumė mė tė mėdha. Sipas tyre, pėr t’iu dalė nė ndihmė pacientėve, atyre iu duhet t’i mbajnė ato barna qė konsiderohen se hyjnė ilegalisht nė Kosovė.

Por, kush bėn kontrabandė me barna?

Sė fundi, njė vjedhje e barnave qė ka ndodhur brenda objektit tė AKPM kishte ngritur shqetėsim te zyrtarėt qeveritarė, derisa as kėta tė fundit, e as autoritetet e rendit nuk kanė arritur ta zbardhin.

Ato barna janė konfiskuar nga barnatoret e Kosovės, prej inspektorėve farmaceutikė, e mė pas tė njėjtat janė vjedhur.

Zyrtarė brenda Ministrisė sė Shėndetėsisė shprehin dyshimin se njė akt i tillė ėshtė bėrė nga persona brenda AKPM-sė, tė cilėt e njohin veprimtarinė farmaceutike.

Adriatik Stavileci pohon se tregu i zi me barna ėshtė shumė i pėrshtatshėm pėr kontrabandė. Ai jep mė shumė hollėsi:

Produktet kontrabandohen lehtė, pėr shkak se janė tė pėrshtatshme - janė produkte qė paketohen lehtė, janė sasi tė vogla dhe kanė vlera tė larta.

Haki Ejupi, kryeinspektor nė AKPM, ka deklaruar se me barnat e zhdukura nga AKPM-ja, mund tė jetė bėrė kontrabandė, porse, sipas tij, njerėzit qė janė kompetentė janė duke u marrė me rastin.

“Derisa nuk zbardhet rasti, tė gjithė punėtorėt jemi tė dyshuar”, u shpreh Ejupi.

Barnat qė janė konfiskuar nuk ėshtė arritur tė dihet se a kanė qenė me afat tė skaduar, derisa tė njėjtat kanė mundur tė pėrfundojnė nė barnatore pėr shitje.

Sidoqoftė, pacientėt kanė qenė ata qė kanė pėsuar deri mė tani nga tregu i zi me barna. Rasti mė eklatant ka qenė i njė vajze 10-vjeēare, e cila ėshtė trajtuar gjatė me njė bar, e qė nuk ka pasur efekt, pėr shkak se ka qenė me afat tė skaduar. E gjithė kjo ėshtė kuptuar pasi dėrgimit tė pacientes jashtė Kosovės.

PO LULZON KONTRABANDA PO LULEZON
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-11, 18:46   #8
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

Lajme nga Oborri princėrorė.
Zėvendėskryeministrja Edita Tahiri ėshtė kujdesur qė tė mos e lėrė pa punė vajzėn e motrės sė saj, Elona Cecelia. Kjo e fundit ėshtė kėshilltare politike e zv.kryeministres Tahiri qė nga koha kur Tahiri qe emėruar ministre e Administratės Publike, shkruan sot Koha Ditore. Qysh nė atė kohė Cecelia kishte mbajtur tė njėjtin post gjatė kohės, kur tezja e saj udhėhiqte kėtė dikaster pėr tė pauzuar njė kohė, derisa kryeministri Hashim Thaēi ia besoi postin e zv.kryeministres. Kėshtu, kjo e fundit tashmė e kishte tė gatshėm vendin e punės pėr mbesėn e saj. Ajo e ka angazhuar Cecelinė sėrish nė postin e kėshilltares politike dhe kjo pothuajse ēdo herė ėshtė pjesė e delegacionit kosovar qė udhėton pėr nė Bruksel ku mbahen bisedimet ndėrmjet Prishtinės e Beogradit.
Postin e besuar nga tezja e ka konfirmuar edhe vetė Cecelia.
“Jam kėshilltare e zv. kryeministres Edita Tahiri qė nga koha kur ajo ka qenė ministre e Administratės Publike”, ka thėnė Cecelia.
Por angazhimi i mbesės si kėshilltare politike me pagė prej mė shumė se 500 euro nuk i ka mjaftuar zv. kryeministres Tahiri. Kjo e fundit ka menduar qė ta ndihmojė familjen e mbesės sė saj edhe nė njė mėnyrė tjetėr. Tahiri ka zgjedhur qė tė jetojė me qira te Cecelia, pėr tė cilėn, sipas burimeve, ajo paguan qira 500 euro nė muaj. Prej kėsaj shume, 250 euro i paguan Qeveria e Kosovės, pasi qė ėshtė e obliguar nė bazė tė njė vendimi tė marrė shtatė vjet mė parė nga ish-kryeministri Ramush Haradinaj.
Vetem mos te vjedh jasht oborri! Se brenda ves se arte ka vler edhe nje kalbesire miniaturiale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 13-11-11 nė 18:49
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-11, 15:45   #9
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Hajnia e shekullit

__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-11, 17:47   #10
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

Autostrada posa e mbaruar "rruga 330 milionshe" lirisht mund te kategorizohet lehte si vjedhje e dekades (se "shekullore" kemi mjafte), ku 1 km arrine shumen e afro 10 milion €...
Ani qysh po flitet miku jone nerkamtar eliot "engjell" e kish pa fitue tenderin... Kuku ani une ashtu k'shtu punoje ne nje zone ku emertohet "bulevardi eliot engjell" edhe jam i denum per ēdo dite me ja pa ato mysteqe t'bukra neper billbordat perreth...

Pom vjen me qajte kur pi paramendoje atifeten kryetare, thaēin kryeminister, pjetrin "takozvana" figure kamtare... Po du me thy televizorin kur pom shfaqet edita tahiri... "O sa mire me qene kosovar" ...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-11, 17:03   #11
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

Pacovi si ''rimekembes'' i Trepqes me makinacione ala ruse do te behet hisedare iresurseve natyrore te Kosoves. Keshtu u bene milioner te tjeret edhe ai me shitjen e pasuris se huaj per xhepa te vete edhe te huaj pa investuar as edhe nje metelik ne Kosove

http://www.guardian.co.uk/world/1999/jun/08/jamesmeek

Pacolli ka nė zhvillim njė plan, me tė cilin princit tė Kentit, Michael, do t’ia japė “tė drejtėn ekzekutive” pėr ta regjistruar si kompani nė Londėr gjigantin ekonomik tė Kosovės, por edhe pėr ta regjistruar nė bursė. “Trepēa”, sipas planit, do tė funksiononte edhe nė Kosovė, si kompani operacionale. Vite mė vonė do tė ndodhte privatizimi i pjesshėm. E anglezėt, sa edhe shteti i Kosovės, do tė mbanin aksione.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 18-11-11 nė 17:06
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-11, 17:08   #12
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

nuk e kanė nga inati ,por nga zanati hajninė
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-11, 17:13   #13
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

Hajna diplomash univerzitare mendohet per qindra diploma te shitura nga stafi i fakultetit te biznesit ne Peje. Se paku 90% TE BLERSVE JAN TE PUNSUAR NE ADM SHETRORE PRA MARIN RROGA NGA KURRIZI I POPULLIT Aferim
EDHE HAJNIJA E RADHES!

Raporti i Punės i Grupit tė prokurorėve kundėr korrupsionit ėshtė paraqitur tė premten nė Prishtinė, ndėrkaq nė periudhėn janar-shtator 2011 nė Prokuroritė e Kosovės janė identifikuar gjithsejtė 662 lėndė me elemente tė korrupsionit.
Nga ky numėr, nga vitet e mėparshme janė trashėguar 223 lėndė, ndėrsa janė pranuar 439 lėndė tė reja.
“Prej tyre 435 lėndė janė nė fazėn e hetimeve dhe 227 janė lėndė tė regjistruara pėr grumbullimin e informative tė nevojshme pėr fillimin e hetimit. Prej kėtyre janė zgjedhur 341 lėndė apo ( me 493 persona). Janė ngritur 54 aktakuza dhe 62 propozim akuza (gjithsejtė 116 akte akuzuese). Janė hedhur 105 kallėzime penale pas grumbullimit tė informatave tė nevojshme. Pas zbatimit tė hetimeve kanė pushuar 21 lėndė. Kanė mbetur nė punė gjithsejtė 198 lėndė hetimore dhe 123 pėr tė cilat duhet tė grumbullohen informatat tė nevojshme pėr fillimin e hetimit”, thuhet nė njoftim.
Mė tej, thuhet se ndėr sfidat mė tė mėdha nė punėn e Grupit ka qenė mungesa e prokurorėve tė specializuar nė lėmin e korrupsionit

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 18-11-11 nė 17:19
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-11, 17:23   #14
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

Nėse korigjojme logjikisht hajnia pjellėt pas luftimeve derisa egzistojnė pasuritė e ish sistemit tė vjetėr ,

Ma gjerėsisht nėse analizojmė Gjermania kishte humbur luftėn , por kėtu qendron esenca se atdhedashėsit Gjerman 5 vite me radhe punuan e kontribuan pėr pėrparimin e infrastrukturės gjeografike , ekonomike , ndėrsa tek populli Shqiptar e ndodhet e kundėrta me sjellė shtetin nė guje .

paaftesit e qeverisjes lindin nga jotradita e paprovoja e qeverisjes se shtetit.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-11, 17:39   #15
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hajnia e shekullit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Nėse korigjojme logjikisht hajnia pjellėt pas luftimeve derisa egzistojnė pasuritė e ish sistemit tė vjetėr ,

Ma gjerėsisht nėse analizojmė Gjermania kishte humbur luftėn , por kėtu qendron esenca se atdhedashėsit Gjerman 5 vite me radhe punuan e kontribuan pėr pėrparimin e infrastrukturės gjeografike , ekonomike , ndėrsa tek populli Shqiptar e ndodhet e kundėrta me sjellė shtetin nė guje .

paaftesit e qeverisjes lindin nga jotradita e paprovoja e qeverisjes se shtetit.

Pas perfudimit te Luftes se Dute Boterore, per Gjrmanine, Amerika dhe aleatet e saje parapne PLANIN MARESHAL !


__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.