Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-03-13, 19:40   #91
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kryqi ,simbol I Krishtere Apo Pagan?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Nese e meson pak me mir gjuhen, do ta kuptosh vet, duke e lexuar vetveten. Por pasi me pyete, po te pergjigjem.

Respektone biblen, nuk dmth ; Ta besoni ate !
Respektone biblen, nuk dmth ; Ta miratoni ate !
Respektone biblen, nuk dmth ; E verteta eshte ajo !

Qe bibla eshte ndryshu, e eshte shkru nga peshkatar e prostituta te konvertuara, e thot vet bibla.
Te te krishteret FALJA dhe DASHURIA zen vendin me te rendezishem, nese nje person ka qene Mekatar, per Zotin ka rendesi se cfare do jet ai prej neser e tutje dhe a eshte kthimi tij i vertet, ju ja kerkoni koken n tenxhere, ju nuk falni.

Maria Mgadalena (po aludon ne te) ajo nuk e shkrov ungjillin mos shpif, ajo citohen nga ungjilltaret mirepo nuk ka shkruar libra.
__________________
Shėlbimi i Hyjit u ėshtė dėrguar popujve joēifutė. Ata do ta dėgjojnė.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-03-13, 19:48   #92
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryqi ,simbol I Krishtere Apo Pagan?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Te te krishteret FALJA dhe DASHURIA zen vendin me te rendezishem, nese nje person ka qene Mekatar, per Zotin ka rendesi se cfare do jet ai prej neser e tutje dhe a eshte kthimi tij i vertet, ju ja kerkoni koken n tenxhere, ju nuk falni.

Maria Mgadalena (po aludon ne te) ajo nuk e shkrov ungjillin mos shpif, ajo citohen nga ungjilltaret mirepo nuk ka shkruar libra.

Zanzi, ky Zot po e pėrkrahka luftėn, mbytjet dhe shkatėrrimet, kryesore pėr kėtė zot qenka vetėm prej nesėr e tutje hahahahaa.

E njėjta ėshtė edhe nė islam, transmetimi i bėrė " Mbyt sa tė mundesh, veq afrohu afėr xhamis dhe mendo se nuk do tė mbysėsh mė edhe nėse vdes do tė falen mėkatet".

Duhet shikuar njerėzorja e jo zotėrorja !!!!!!!!!!!!!


Si tė pėrmendet Zoti, ku do qė pėrmendet Zoti, aty ka edhe rob, e, robėt sipas Zotit nuk janė njerėz, ata duhet punuar pėr tė jetuar Zoti.

Interesant ėh!
.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-03-13, 19:54   #93
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kryqi ,simbol I Krishtere Apo Pagan?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin
Zanzi, ky Zot po e pėrkrahka luftėn, mbytjet dhe shkatėrrimet, kryesore pėr kėtė zot qenka vetėm prej nesėr e tutje hahahahaa.

E njėjta ėshtė edhe nė islam, transmetimi i bėrė " Mbyt sa tė mundesh, veq afrohu afėr xhamis dhe mendo se nuk do tė mbysėsh mė edhe nėse vdes do tė falen mėkatet".

Duhet shikuar njerėzorja e jo zotėrorja !!!!!!!!!!!!!


Si tė pėrmendet Zoti, ku do qė pėrmendet Zoti, aty ka edhe rob, e, robėt sipas Zotit nuk janė njerėz, ata duhet punuar pėr tė jetuar Zoti.

Interesant ėh!
.
Mos u ngut se nuk eshte bash ashtu sic thu ti.

Falja nenkupton PENDIMIN per mekatet e bera. Ty te duket e lehte, mirepo Puna e pendimit per nje individ dhe depertimi i pendimit ne zemren e tij nuk qeshtje qe behet per nje sekonde.

Dhe sic e thash: Pendimi Nga Mekatat duhet filluar, dhe ajo nuk fillon prej dje, por prej neser.

Dhe une them prap qe eshte shume e veshtire per nje person Pendimi.


Per mos me hy ne detale, jane disa mekate qe nuk kane falje..
__________________
Shėlbimi i Hyjit u ėshtė dėrguar popujve joēifutė. Ata do ta dėgjojnė.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zanzi/M : 05-03-13 nė 19:55
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-03-13, 20:06   #94
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryqi ,simbol I Krishtere Apo Pagan?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Mos u ngut se nuk eshte bash ashtu sic thu ti.

Falja nenkupton PENDIMIN per mekatet e bera. Ty te duket e lehte, mirepo Puna e pendimit per nje individ dhe depertimi i pendimit ne zemren e tij nuk qeshtje qe behet per nje sekonde.

Dhe sic e thash: Pendimi Nga Mekatat duhet filluar, dhe ajo nuk fillon prej dje, por prej neser.

Dhe une them prap qe eshte shume e veshtire per nje person Pendimi.


Per mos me hy ne detale, jane disa mekate qe nuk kane falje..

Mirė, supozojmė se vrasėsi ėshtė penduar dje por nuk e ka shprehur!

Ai e shpreh sot, llogaritet prej sot apo prej dje?

Sot e shpreh ai dhe ju thotė, " OOO dje jam penduar unė"


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 05-03-13 nė 20:07
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-03-13, 20:26   #95
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kryqi ,simbol I Krishtere Apo Pagan?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin
Mirė, supozojmė se vrasėsi ėshtė penduar dje por nuk e ka shprehur!

Ai e shpreh sot, llogaritet prej sot apo prej dje?

Sot e shpreh ai dhe ju thotė, " OOO dje jam penduar unė"


.
Disa Farisej ishin duke menduar ti thonin dicka Jezusit ne nje tubim. Jezusi ju paraprin mendimin te tyre dhe ende pa e shpreh ata mendimin, jezusi ju thot se cka mendonin Farisejt (farisejt ishin sekt jahudi qe mbikqyrimin zbatimin e Ligjit-dhjates se vjeter)

Prandaj kush ma mire se Zoti e di se kur dhe si je penduar.
__________________
Shėlbimi i Hyjit u ėshtė dėrguar popujve joēifutė. Ata do ta dėgjojnė.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-03-13, 20:30   #96
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryqi ,simbol I Krishtere Apo Pagan?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Disa Farisej ishin duke menduar ti thonin dicka Jezusit ne nje tubim. Jezusi ju paraprin mendimin te tyre dhe ende pa e shpreh ata mendimin, jezusi ju thot se cka mendonin Farisejt (farisejt ishin sekt jahudi qe mbikqyrimin zbatimin e Ligjit-dhjates se vjeter)

Prandaj kush ma mire se Zoti e di se kur dhe si je penduar.

Eh kėtu, duhet ta pyesim Zotin!.


__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-03-13, 21:06   #97
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryqi ,simbol I Krishtere Apo Pagan?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Te te krishteret FALJA dhe DASHURIA zen vendin me te rendezishem, nese nje person ka qene Mekatar, per Zotin ka rendesi se cfare do jet ai prej neser e tutje dhe a eshte kthimi tij i vertet, ju ja kerkoni koken n tenxhere, ju nuk falni.

Maria Mgadalena (po aludon ne te) ajo nuk e shkrov ungjillin mos shpif, ajo citohen nga ungjilltaret mirepo nuk ka shkruar libra.
Koken n'tenxhere :D

Zanzi,

Cdo femi qe lind, eshte mekatar sipas juve, prandaj u'a lani trurin per t'i konvertuar (bekuar) ne krishterizem.

Ne Islam, ēdo femi lind i pafajshėm, pa mėkate !

Te krishteret nuk i'a falen Zhan Darkut, por e kallen ne zjarr !
Te krishteret nuk i'a falen Hebrenjeve gjat luftes se dyt botrore !
Te krishteret nuk i'a falen muslimaneve gjat kryqezatave te shumta !
Te krishteret nuk i'a falen te drejten e t'egzistuarit ne Ameriken Latine, Ne Evrope, Azi e Afrike !

Dashuria ? Dashuria per pare apo per sex & roll ?! Per cilen e ke fjalen se t'i vrasėsh miliarda njerezish, dhe te pohosh qe ke "dashuri", disi kunderthense kjo deshmi.

Maria Magdalena, ka qen prostitut qe ndoshta edhe shoket pijanec e haramxhi si Mateusi, t'i ken be dicka kesaj zogzės.


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:18.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.