Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-12-11, 19:57   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Cool Dhuratat sipas horoskopit

Nje dhurate per cdo shenje


Periudhe dhuratash dhe darkash, e cdo vit sfida eshte te dish cfare te dhurosh. Cila do te jete dhurata me pershtatshme per miqte, te njohurit apo per partnerin? Kjo varet nga shenja zodiake dhe nga karakteri i gjithesecilit.

Keshtu pra nje Peshoreje, do t’i pelqeje nje dhurate krejtesisht ndryshe nga ajo qe mund te vleresoj nje Dash ose nje Shigjetar. Pra, ka nga ata qe deshirojne nje dhurate me cilesi te larte, ka nga ata qe jane te kenaqur me nje mendim te thjeshte dhe i cili ka shije vertet te pazakonte dhe entuziazmohen per surprizat.

Ceshtje e shenjave zodiake? Ja lista e dhuratave ideale per cdo shenje zodiakale.

Dashi
Shume impulsiv dhe bujar, zakonisht Dashi adhuron udhetimet, risite dhe aventurat. Per ta bere ate te lumtur mjafton te organizoni nje feste te madhe dhe surprize, nje turne ne disa vende ekzotike, ose, per te lindurit e kesaj shenje dinamike zakonisht duan sportin, nje abonim ne palseter ose ne stadium.

Demi
Tradicionalist dhe dashamires te komfortit dhe relaksit, Demet jane romantik dhe felgmatik me nje ndjenje te fuqishme te familjes. Praktik dhe ne te njejten kohe kerkojne kenaqesi, nje Dem solid mund te deshiroje nje darke ne nje restorant te shkelqyer, ose edhe nje veshje te bukur te rehatshme dhe elegante. Nder te tjera, vleresojne shume, aksesoret per shtepine.

Binjaket
Imagjinative dhe intelektuale, Binjaket adhurojne te kalojne festat sebashku me miqte, te njohurit dhe partnerin, sepse ata priren te mos e durojne dot vetmine. Kurioz dhe dashamires te kultures, do te jene shume te kenaqur nese do t’i dhuroni atyre nje liber, ose nese marrin nje bilete avioni per nje kryqytet te madh kulturor si Londra, Parisi, Nju York-u, jane gjithmone zgjedhje te sigurta.

Gaforrja
Te ndjeshmit dhe lunatiket Gaforre, kane nje pasion per festat ne familje. Per Krishtlindje, ideale do te ishte nje parfum delikat, ndonje objekt antkc artizanal (historia dhe antikiteti jane intersat e zakonshme tek te lindurit e shenjes), ose nje liber kuzhine. Ne lidhje me boten e femijerise dhe te kujtimeve, te terhequr nga poezia dhe fotografia, Gaforret dashurojne shume edhe suveniret e stolite, si dhe librat me poezi dhe koleksionet fotografike.

Luani
Persona brilant dhe kerkues, ambicioz dhe plot pasion, Luanet pelqejne surprizat, duke tradhetuar nje prirje te caktuar te tradicionalizmit dhe zakonit. Objektet e cmuara (luaneshat vleresojne vathet, byrzylyket dhe vareset), ftesat per festat ekskluzive dhe rastet mondane, veshjet elegante dhe dhuratat me nje vlere te caktuar, cdo gje qe ploteson kenaqesine e tyre te plote.

Virgjeresha
E matur dhe e mprehte, Virgjeresha do seriozitet dhe dhurata te dobishme. Per shembull, axhenden klasike per Vitin e Ri, nje pale kepuce te bukura komode ose ndonje aksesor teknologjik (navigator, celular, tablet), jane ne mesin e mendimeve ideale per nje shenje qe di te kombinoje estetiken dhe praktiken.

Peshorja
Shume te rafinuara, Peshorja, eshte pispillosja e zodiakut, kane shije te sofistikuar, por jane diplomatik e miqesor, dhe vlersojne cdo gje qe eshte e bukur dhe e rafinaur. Per shembull, xhaketa per meshkujt dhe veshje mbremje per femrat, ose parfume. Megjithate, edhe puna e nje shkrimtari te madh mund te preke Peshoren, shenje qe karakterizohet nga interesa te forta kulturore.

Akrepi
Misterioze dhe magnetike, pasionantet Akrep adhurojne dhuratat e vecanta. Objekte ekzotike, suvenire origjinale, libra konfidencial, jane gjerat e deshiruara te kesaj shenje te torturuar te ujit qe preferon dhuratat e zgjedhura nga nje prekje e paqarte dhe sensuale. Edhe kinemaja dhe teatri jane nder interesat e tyre kryesore, nje bilete per ndonje spektakel, mund te jete nje zgjedhje e mire.

Shigjetari
Per te trehequr simpatine e aventuriorit dhe bujarit Shigjetar, duhet nje udhetim ne disa destinacione ekzotike, nje krocere, ose nje Vit te Ri ne disa kryeqytete europiane. I pasur ne ide dhe ne fantazi, Shigjetari pelqen dhurata te medha dhe te ndryshme nga e zakonshmja, ashtu sikurse edhe nuk refuzon dicka te cmuar dhe me shije. Shenja eshte shume e kerkuar, dhe nuk duron dot kufizimet ne cdo aspekt te jetes se perditeshme, edhe kur behet fjale per blerjet e Krishtlindjeve.

Bricjapi
Praktike dhe esenciale, Bricjapi dashuron sendet, suveniret per shtepine, dhe cfare mund te kthehet ne dobi per zyren dhe ne punen e tyre ne pergjithesi; zone, kjo e fundit, ku ambiciozet dhe solidet, i perkasin kesaj shenje per te cilen kane kujdes te vecante. Shume te rafinuar, pak te kujdesshem dhe te matur, Bricjapi rri larg luksit duke pare konkretesine e gjerave.

Ujori
Te paparashikueshem dhe krijues, Ujoret jane te interesuar ne teknologji dhe ne risite ne cdo lloj fushe, qe nga ajo artistike ne ate shkencore. E gjithe kjo eshte shume e pazakonte dhe ne vecanti terheq vemendjen e tyre dhe i entuziazmon ata shume, dhe nuk pelqejne dhuratat shume klasike e tradicionale. Telefonat, kompjuterat, por edhe pikturat dhe librat e artit jane nder dhuratat me te pershtatshme per kete shenje.

Peshqit
Enderrimtare dhe sentimental, Peshqit jane te afte te zhvillojne nje ndjenje te afte miqesie. Me shume shpirteror se materialiste, per ata me i rendesishem eshte mendimi per blerjen sesa dhurata vete. Edhe pse ata dine te jene diplomat dhe delikate, kane shije te veshtire dhe vlersojne veprat e artit, librat e piktures ose muzikes, si dhe ndonje udhetim ne disa ishuj ekzotik.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-12-11, 20:06   #2
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dhuratat sipas horoskopit

qy Forum , thash mos te ju qes ne telashe e dert cka me me bo dhurate per fundvite kur te ju vjen radha me me sajdise mua, te parafundit ka karakteristikat me keni ..
p.s.
pra mbani mend , tradicionale e imtesira , si boj hesap ,..risi , naj pikture te shtrenete qishtuqene , nja 2 i kam mongi per nje vend ne shtepi , tjerat cka me kujtohen qe me mungojne ju kallxoj edhe qito 20 dite cka na kane mbet ..
veq nuk harroni a , nje jadore e keni mo..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-11, 00:22   #3
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dhuratat sipas horoskopit

Peshqit
Enderrimtare dhe sentimental, Peshqit jane te afte te zhvillojne nje ndjenje te afte miqesie. Me shume shpirteror se materialiste, per ata me i rendesishem eshte mendimi per blerjen sesa dhurata vete. Edhe pse ata dine te jene diplomat dhe delikate, kane shije te veshtire dhe vlersojne veprat e artit, librat e piktures ose muzikes, si dhe ndonje udhetim ne disa ishuj ekzotik.


Rrenė ėshtė ...njė diamant ėshtė pėr gjithėmon .:P
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-11, 00:24   #4
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Dhuratat sipas horoskopit

Bricjapi
Praktike dhe esenciale, Bricjapi dashuron sendet, suveniret per shtepine, dhe cfare mund te kthehet ne dobi per zyren dhe ne punen e tyre ne pergjithesi; zone, kjo e fundit, ku ambiciozet dhe solidet, i perkasin kesaj shenje per te cilen kane kujdes te vecante. Shume te rafinuar, pak te kujdesshem dhe te matur, Bricjapi rri larg luksit duke pare konkretesine e gjerave.
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-11, 00:24   #5
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dhuratat sipas horoskopit

Luani
Persona brilant dhe kerkues, ambicioz dhe plot pasion, Luanet pelqejne surprizat, duke tradhetuar nje prirje te caktuar te tradicionalizmit dhe zakonit. Objektet e cmuara (luaneshat vleresojne vathet, byrzylyket dhe vareset), ftesat per festat ekskluzive dhe rastet mondane, veshjet elegante dhe dhuratat me nje vlere te caktuar, cdo gje qe ploteson kenaqesine e tyre te plote.......krejt ja paska qellu hahahahahahahaha...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-11, 17:44   #6
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Dhuratat sipas horoskopit

....ja ka qellu me te kater kembet,

Peshqit
Enderrimtare dhe sentimental, Peshqit jane te afte te zhvillojne nje ndjenje te afte miqesie. Me shume shpirteror se materialiste, per ata me i rendesishem eshte mendimi per blerjen sesa dhurata vete. Edhe pse ata dine te jene diplomat dhe delikate, kane shije te veshtire dhe vlersojne veprat e artit, librat e piktures ose muzikes, si dhe ndonje udhetim ne disa ishuj ekzotik.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-11, 18:57   #7
Daglasi
 
Anėtarėsuar: 17-07-10
Postime: 4,923
Daglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dhuratat sipas horoskopit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
Peshqit
Enderrimtare dhe sentimental, Peshqit jane te afte te zhvillojne nje ndjenje te afte miqesie. Me shume shpirteror se materialiste, per ata me i rendesishem eshte mendimi per blerjen sesa dhurata vete. Edhe pse ata dine te jene diplomat dhe delikate, kane shije te veshtire dhe vlersojne veprat e artit, librat e piktures ose muzikes, si dhe ndonje udhetim ne disa ishuj ekzotik.


Rrenė ėshtė ...njė diamant ėshtė pėr gjithėmon .:P
Shume e vertet,mos u ba xheloze
__________________
Nga te gjithe pasionet dashuria esht me e fuqishmja.
Daglasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-12-11, 20:20   #8
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dhuratat sipas horoskopit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Daglasi Shiko postimin
Shume e vertet,mos u ba xheloze
Jo xheloze ,po inati qe tjeret me e kalu kaq lehtė ,vetem me njė mendim .
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-12-11, 23:24   #9
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Dhuratat sipas horoskopit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
Peshqit
Enderrimtare dhe sentimental, Peshqit jane te afte te zhvillojne nje ndjenje te afte miqesie. Me shume shpirteror se materialiste, per ata me i rendesishem eshte mendimi per blerjen sesa dhurata vete. Edhe pse ata dine te jene diplomat dhe delikate, kane shije te veshtire dhe vlersojne veprat e artit, librat e piktures ose muzikes, si dhe ndonje udhetim ne disa ishuj ekzotik.


Rrenė ėshtė ...njė diamant ėshtė pėr gjithėmon .:P


....vjeshta ty te paskem kusherin ne horoskop,


  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.