Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-02-12, 14:22   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Ėshtė publikuar sot spoti televiziv pėr promovimin e Kosovės nė rrjetin mė tė madh mediatik amerikan, CNN.Siē ėshtė raportuar edhe mė herėt, pėr kėtė projekt Qeveria e Kosovės do tė paguajė njė milion euro.Ministrja e Tregtisė dhe Industrisė, Mimoza Kusari-Lila, pati thėnė se kjo fushatė do tė fillojė mė 17 shkurt, nė katėr vjetorin e pavarėsisė sė Kosovės, megjithatė fushata nisi 2 ditė mė herėt.Ajo pati thėnė se viteve tė fundit, Kosova ka ndėrmarrė njė numėr tė fushatave promovuese, megjithatė, sipas saj, “kėto kanė rezultuar me nevojėn pėr vazhdimin e promovimit qoftė nė nivelin politik, qoftė nė atė tė investimeve”.Fushata e re mediatike, sipas saj, do tė ketė pėr qėllim promovimin e potencialeve tė Kosovės.“Kjo fushatė do tė fillojė mė 17 shkurt nė katėr vjetorin e pavarėsisė”, pati thėnė Kusari-Lila.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-02-12, 14:26   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Hillary Clinton uron Ditėn e Pavarėsisė sė Kosovės

Washington, 16.02.2012 11:34

Nė emėr tė Presidentit Obama dhe tė popullit tė Shteteve tė Bashkuara,Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka uruar popullin eRepublikės sė Kosovės pėr pėrvjetorin e katėrt tė pavarėsisė.

"Kosovamund tė jetė shtet i ri, por ju keni njė tė ardhme premtuese dheShtetet e Bashkuara angazhohen pėr mbėshtetjen e njė Kosove tė pavarur,sovrane dhe multietnike".

"Pėrgėzoj udhėheqėsit e Kosovės pėrpėrkushtimin e tyre ndaj aspiratave tė qytetarėve kosovarė, pėrmesinstitucioneve demokratike, mundėsive mė tė mėdha ekonomike, si dhepromovimit tė sundimit tė ligjit. Kjo rrugė do t'i ēojė qytetarėt eKosovės drejt integrimit tė plotė euro atlantik", thuhet nė mesazhin ezonjės Clinton.

Kryediplomatja amerikane ka thėnė po ashtu seSHBA ja do tė punojė me popullin kosovar pėr njė Kosovė mė tė sigurt, mėpaqėsore dhe mė prosperuese.


Obama uroi Kosovėn pėr Ditėn e Pavarėsisė

16.02.2012 12:49

Presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Barack Obama, i dėrgoi njė telegram urimi Presidentes sė Republikės sė Kosovės, zonjės Atifete Jahjaga, me rastin e katėrvjetorit tė shpalljes sė pavarėsisė sė vendit tonė.Nė urim thuhet: Nė emėr tė popullit amerikan, unė ju pėrgėzoj pėr pėrvjetorin e katėrt tė Ditės suaj tė Pavarėsisė.Qė nga shpallja e saj si shtet sovran, i pavarur, mė 17 shkurt 2008, Kosova ka bėrė pėrparim tė rėndėsishėm nė ndėrtimin e njė demokracie multietnike, pluraliste dhe tolerante nė zemėr tė Ballkanit. Pėrmes angazhimit tuaj pėr thirrjen tuaj evropiane dhe pėrkushtimin tuaj pėr reforma tė mėtejshme politike, ekonomike dhe tė sundimit tė ligjit, unė jam i bindur qė Kosova mund tė sigurojė integrimin e saj tė plotė nė komunitetin euroatlantik.Ndėrkohė qė punoni pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė pėr tė gjithė popullin e Kosovės, Shtetet e Bashkuara do tė mbeten njė partner i fortė dhe ju mund tė llogarisni nė mbėshtetjen e vazhdueshme tė Amerikės, pėrfundon urimi i presidentit amerikan, Barack Obama.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-12, 20:21   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Shumė gjenerata kontribuan, shumė njerėz sakrifikuan pėr Kosovėn dhe Shqiptarizmin. Shumė u burgosėn, torturuan dhe vdiqėn pėr kėtė ideal. Edhepse qėllimi i paarrirur plotėsisht, Kosova ėshtė njė hap para realizimit tė lirisė dhe pavarsisė sė plotė Shqiptare. Dėshirat kolektive u bėnė realitet para katėr vitesh.

Nė aspektin individual kjo festė lidhjet me njohjen e gruas tė cilėn mė vonė, nė autobiografinė time do ta quaja dashuri e madhe. Pėr fat (tė keq) ajo vdiq...

Sido qė tė jetė, tė gjithė atyre qė ndjehen Shqiptar dhe e gjejnė vetėn kėtu:

Urime pavarsia.
Lavdi dėshmorėve tė kombit.
Rroftė Shqipria etnike.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-12, 20:26   #4
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Urime dita e Pamvarsi

Ty mas shumti ZC
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 16-02-12 nė 20:27
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-12, 21:19   #5
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Shumė gjenerata kontribuan, shumė njerėz sakrifikuan pėr Kosovėn dhe Shqiptarizmin. Shumė u burgosėn, torturuan dhe vdiqėn pėr kėtė ideal. Edhepse qėllimi i paarrirur plotėsisht, Kosova ėshtė njė hap para realizimit tė lirisė dhe pavarsisė sė plotė Shqiptare. Dėshirat kolektive u bėnė realitet para katėr vitesh.

Nė aspektin individual kjo festė lidhjet me njohjen e gruas tė cilėn mė vonė, nė autobiografinė time do ta quaja dashuri e madhe. Pėr fat (tė keq) ajo vdiq...

Sido qė tė jetė, tė gjithė atyre qė ndjehen Shqiptar dhe e gjejnė vetėn kėtu:

Urime pavarsia.
Lavdi dėshmorėve tė kombit.
Rroftė Shqipria etnike.
ZC_se pari ngushllime per vdekjen e gruas(dashurise se madhe)

Urime Dita e pavaresise!
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-12, 22:31   #6
Lepurushe
 
Avatari i Lepurushe
 
Anėtarėsuar: 29-11-11
Postime: 543
Lepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėmLepurushe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Urime e gezuar te gjithve pavaresia e kosoves..ne vecanti z.c
__________________
Janė fjalėt mė tė heshtura, ato qė sjellin stuhinė.
Lepurushe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 00:39   #7
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Kosova ime,

Urime 4-vjetori i lindjes,

me shpresė se nuk do tė mbetesh duarve tė huaja,
me shpresė se "do tė bashkojmė kokat qė tė bashkojmė tokat",
me shpresė se gjaku i dėshmorėve tė rėnė dhe viktimave tė luftės, i cili ujiti tokėn tėnde tė tharė, tė mos shkoj huc,
me shpresė se do tė tė duam dhe ruajmė si gjėnė mė tė shtrenjtė- Mėmėdhe
me shpresė se nuk jam vonė sepse shpresa vdes e fundit.

Unė, bija jote, tė dėshiroj rritje tė shpejt sepse NE MUNDEMI, nėse vetėm DUAM!
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 00:42   #8
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Ėshtė e drejtė dhe duhet tė jet obligim moral i secilit prej neve tė festojmė kėtė ditė .Por jo duke shtėnė fishekzjarre nė hava por me punė ,duke falenderuar Zotin , SHBA-tė dhe tė gjithė ata qė e bėnė tė mundshme qė Kosova tė shpallet shtet dhe tė njihet nga pjesa mė e madhe e botės sė civilizuar .

Gėzuar Ditėlindjen !
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 05:29   #9
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Si do qe te jete,Urime per te gjithe...sepse Kosova nuk eshte personale!...Kosova eshte e te gjithve...dhe te gjithe duhet ta Gezoin njelloi...si Intelektuali,si Qytetari,si Fshatari,si Puntori,si i vjetri,si i riu,deri ne me te voglin thmiu...TE GJITHE JEN KOSOV....Te gjithe kan dhen nga diqka,te vogel a po te madhe...Prandaj-GEZUAR KOSOVE KESHTU SI JE!Natyra!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 17-02-12 nė 05:32
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 07:27   #10
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Edhe unė falemnderoj Zotin dhe SHBA,duke cituar Kudusi Lama mė shtyri tė mos harroj dhe se;


"Personalitete tė njohura nė Botė kanė vlerėsuar me epitete tė larta UĒK-nė. Kurse shqiptarėt si duket nuk trajton si duhet?
Kudusi Lama: Pėr tė treguar se tė tjerėt e kanė njohur Ushtrinė dhe Luftėn Ēlirimtare tė Kosovės, le t’u referohemi disa prononcimeve tė personaliteteve tė mėdha botėrore nė librat e tyre:
Presidenti Bill Klinton nė librin e tij "Jeta Ime", botuar edhe nė gjuhėn shqipe nga Shtėpia Botuese "DUDAJ" nė vitin 2005, nė faqen 713 shprehet: "UĒK-ja donte pavarėsinė dhe besonte se mund t’i bėnte ballė ushtrisė serbe duke u pėrleshur drejtpėrsėdrejti me tė". A nuk ėshtė pėr t’u pėrshėndetur ky deklarim i njeriut me te fuqishėm tė botės pėr UĒK-nė, ne momentet mė kritike pėr atdheun e kombin tone?
Edhe ish- Sekretarja amerikane, Madlene Ollbrajt, edhe Gjenerali Wesley K. Clark, por edhe shumė personalitete tjera liderė botėror ēmuan lartė rolin e UCK-sė"

Na Rrofsh pėr jetė Kosovė.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kercovari : 17-02-12 nė 07:27
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 08:46   #11
romansa
 
Avatari i romansa
 
Anėtarėsuar: 24-07-08
Vendndodhja: larg vendlindjes
Postime: 16,036
romansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Urime 4 Vjetori i Pavaresisė!!!
http://www.youtube.com/watch?v=24vf-nVxtqk
__________________
Lejo gezimin e sė ardhmes..le te fshije dhembjen e sė kaluares!!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga romansa : 17-02-12 nė 08:47
romansa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 11:07   #12
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Tė dashur bashkė atdhetar!
Ju uroj nga zemra


Gėzuar 4 vjetorin e pavaresisė sė Kosovės.

__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 11:16   #13
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

......URIME DITA E PAVARSIS, RRUGETIM DREJT BASHKIMIT KOMBETAR!  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 13:09   #14
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Urime Dita e Pavarses Kososve ...dhe gjith Shqiptareve kudo qe jan .....QISHTY JEMI NA ..KREJT TE QART HAHAHAH...ME BLLOKU QENDREN E BOTES

__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 13:14   #15
ritta
 
Anėtarėsuar: 02-09-08
Vendndodhja: dikund ne tok
Postime: 2,675
ritta e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!

Gezuar Pavarsia Kosoveritta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.