Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-03-13, 18:54   #16
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Ēfarė po ndodhė me kryetarėt e komunave, natyrisht tė zgjedhur nga populli, anėtarė tė PDK-sė ? Njėri po vozitė shpejt e po i mbytė njerėzit e pafajshėm skaj rrugės kurse tjetri po mbanė armė pa leje.

Keni ndonjė koment ju pėr kėtė ?


EULEX ngre aktakuzė kundėr kryetarit tė komunės sė Prizrenit


Prishtinė, 27.02.2013
Njė prokuror i EULEX-it ka ngritur aktakuzė pėr korrupsion nė Gjykatėn Themelore tė Prizrenit kundėr Kryetarit tė Komunės sė Prizrenit, Ramadan Muja dhe pesė zyrtarėve tjerė tė Komunės sė Prizrenit.Kėshtu ka njoftuar misioni evropian pėr sundimin e ligjit pėrmes njė komunikate.

"Prokurori i ka ngritur akuzat kundėr tė pandehurve Ramadan Muja, Sadik Paēarizi, Avni Ademaj, Kadri Ukimeri, Abdullah Tejeci dhe Minir Krasniqi".

"Ramadan Muja akuzohet nė katėr pika tė aktakuzės pėr keqpėrdorim tė pozitės zyrtare ose autoritetit. Minir Krasniqi akuzohet nė dy pika tė aktakuzės pėr keqpėrdorim tė pozitės zyrtare ose autoritetit. Kadri Ukimeri, Avni Ademaj, Sadik Paēarizi dhe Abdullah Tejeci akuzohen secili nė njė pikė tė aktakuzės pėr keqpėrdorim tė pozitės zyrtare ose autoritetit".

Rasti pėrfshin pretendime pėr shfrytėzimin dhe pėrfitimin e kundėrligjshėm nga toka qė i takon Komunės sė Prizrenit dhe vepra tė tjera qė kanė rezultuar me shkeljen e rėndė tė drejtave tė njė numri tė paditėsve nė konteste civile, thuhet nė komunikatė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-03-13, 00:53   #17
Zeqiri
 
Anėtarėsuar: 28-07-09
Postime: 476
Zeqiri e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

hashimi asht trim imadh ai nuktutet prej serbije eprej dacicit ai jau ftofe hiq moskini dert sebahet mire hashim thaci trim mbitrima eka ba kosoven shtet ma tfortin nballkan
Zeqiri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-03-13, 00:07   #18
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Oj Kasove oj nana imeee...

gjithqka oash ka e shku mire ne Kasoven e lire
lirine e Kosoves kane shiju harramet e qeverise , por nuk kan mendu se ajo dite dote vjen e gjithat kane me mbet ne fyt.

Shih sa lajmi i mire na erdhe nga Eulexi , por inshAllah eshte reale nese e arestojne kete mikrob Mujo .
Njerit nje meter e nje zhilet me ra ndermen me kriju gjeth ate kapital .

Ka edhe shume mikrobe ne Kasove per tu pastruar.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-03-13, 14:35   #19
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

kryetaret e PDKes se cili ma kriminel se tjeteri lirisht burgose secilin zyrtar te PDKes pa kurfar para hetimi se 100% ka vepra kriminale veq pyte ne cilen parti je PDK fill lidhe e dergoe ne burg
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-03-13, 17:08   #20
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sėPesė kryetarė nga PDK-ja, probleme me ligjin


Publikuar: 03.03.2013 - 10:05Prishtinė, 3 shkurt - Pesė kryetarėt e komunave, anėtarė tė PDK-sė, kanė probleme me drejtėsinė. Disa prej tyre janė dėnuar, por asnjėri nuk iu ka “nėnshtruar” vendimeve tė gjyqėsorit. Kjo nga opozita dhe analistėt politikė shihet si pushtet i partisė sė kryeministrit Thaēi, mbi organet e drejtėsisė, shkruan gazeta “Zėri”.

Aktakuza ndaj kryetarit tė Komunės sė Prizrenit, Ramadan Muja, ka dėrguar nė pesė numrin e kryetarėve tė komunave qė vijnė nga PDK-ja, e qė kanė probleme me drejtėsinė.

Njėri nga prokurorėt e Misionit EULEX ka ngritur aktakuzė pėr korrupsion nė gjykatėn Themelore tė Prizrenit ndaj kryetarit Muja dhe pesė bashkėpunėtorėve tė tij. Disa muaj mė parė Gjykata e Qarkut nė Prishtinė ka shpallur fajtor tashmė ish- kryetarin e Komunės sė Kaēanikut, Xhabir Zharku, pėr vepra korruptive, duke dėnuar atė me tri vjet burgim dhe njė mijė e pesėqind euro gjobė pėr armėmbajtje pa leje, shkruan Zėri.

Pak a shumė “fat” tė ngjashėm ka pasur edhe ish-kryetari i Ferizajit, Bajrush Xhemajli, i cili kishte shkaktuar njė aksident komunikacioni nė qytetin e Prishtinės. Nga ky aksident pati humbur jetėn i riu Labinot Rrustemi, ndėrsa Gjykata pati marrė vendimin qė Xhemajli tė dėnohet mė dy vjet e gjysmė burgim.

Probleme me drejtėsinė nė vend ka edhe Kryetari i Komunės sė Skenderajt, Sami Lushtaku, ndaj tė cilit ėshtė ngritur aktakuzė, meqenėse besohet se ai ka kryer vepėr penale tė shkeljes sė statusit tė barabartė tė banorėve tė Kosovės.

Organet e drejtėsisė janė duke u marrė edhe me kryetarin e Komunės sė Gjilanit, Qemajl Mustafa, i cili dyshohet se ka bėrė shpėrdorim tė detyrės zyrtare. Ai dyshohet se ka ndikuar nė dhėnien tenderit pėr ndėrtimin e objektit tė ri tė Komunės.

Opozita ka vlerėsuar se kėto janė shembuj se pushteti nė Kosovės ėshtė i paprekshėm nga drejtėsia.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 03-03-13 nė 17:09
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-13, 13:12   #21
Kaqanikasja
 
Avatari i Kaqanikasja
 
Anėtarėsuar: 06-04-09
Vendndodhja: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Postime: 9,533
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaqanikasja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

hehehe ncncncncn nuk edi spe a thua vetem kryetaret qe i kane PDK-ja jan per tu akuzu e per tu denuar a jo jo se ata tjeret qe kane qen para ktyne kan bo qka skan bo e tash tju ejt faji ketyre po punetorin askush se don ektu se te gjithe kryetaret e komunave qe jane te PDK-se ia kan hapun syte komunave te tyre qe i kan po njerzia jane mesu me pa punetore e puentoret nuk i dojne
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-13, 18:28   #22
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kryetari i LDK-sė

Kryetari Mustafa nderohet me titullin “Kryetari mė i mirė i Komunės”Prishtinė, 04.07.2013

Kryetari i Komunės sė Prishtinės Isa Mustafa po qėndron pėr njė vizitė nė Sarajevė, me ē’rast do tė nderohet me titullin ‘Kryetari me i mirė i Komunės’, nga Agjencia e Pavarur Ndėrkombėtare pėr pėrzgjedhje tė menaxherit tė vitit pėr Evropėn juglindore dhe Evropėn e mesme, njofton Komuna e Prishtinės.

Sot paradite kryetari Mustafa ėshtė takuar me kryetarin e Qytetit tė Vjetėr tė Sarajevės Ibrahim Haxhibajriq. Pasi i ka dėshiruar mirėseardhje kryetari Hadzibajriq e ka njoftuar kryetarin Mustafa mbi zhvillimet, projektet por edhe sfidat me tė cilat ėshtė ballafaquar qyteti i Sarajevės nė pėrgjithėsi.

Kryetari Mustafa pasi e ka informuar kryetarin Hadzibajriq, pėr zhvillimet , investimet nė kryeqytet dhe tė arriturat nė tė gjitha fushat, si dhe pėr organizimin e kryeqytetit nė pėrgjithėsi. Tė dy kryetarėt biseduan pėr mundėsinė e bashkėpunimit nė tė ardhmen.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-13, 08:49   #23
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

A po e pergadisinn per pushtetin e ardhshem kualicionin LDK-AAK ?.
Po po edhe shpejt bile ;)
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-13, 16:54   #24
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Ndahet PDK-ja nė MalishevėAnėtarė tė Kryesisė sė PDK-sė nė Malishevė janė tėrhequr nga kjo parti duke njoftuar se kanė formuar njė subjekt tė ri politik tė quajtur Iniciativa Qytetare Pėr Malishevėn.

Ndėr anėtarėt qė janė tėrhequr ėshtė edhe kryesuesi i asamblesė sė Malishevės nga radhėt e PDK-sė Ragib Begaj dhe drejtori i drejtorisė pėr buxhet dhe financa nė kėtė komunė Vesel Krasnqi.

“Pas shumė takimeve dhe konsultimeve me intelektualėt, veprimtarėt, veteranėt, rininė dhe qytetarėt e Malishevės, kemi marrė vendim qė tė formojmė Iniciativėn Qytetare Pėr Malishevėn Ky vendim buron nga pakėnaqėsitė e qytetarėve nė partitė politike dhe nga koncepti i tyre i cili ėshtė largimi i qytetarėve nga vendimmarrja dhe mos funksionimi demokratik i tyre”, thuhet nė njoftimin e kėsaj iniciative.

Indeskonline mėson se ata qė kanė pasur pozita nė komunė janė suspenduar nga kryetari Isni Kilaj menjėherė pas bėrjes publike tė vendimit tė tyre. Pakėnaqėsitė mė tė mėdha tė kėsaj dege ishin shfaqur pas publikimit tė skandalit “Pronto” ku kryeministri iu referohet me terma ofendues.
“Pakėnaqėsia dhe zhgėnjimi janė tė skajshme nė qeverisjen lokale e cila qytetarėt po i trajton si objekt tė administratės dhe tė grupit qeverisės nė Malishevė. Pėr tė penguar dhe ndaluar tė gjitha kėto zhvillime negative, pėr tė kthyer dinjitetin e qytetarėve dhe tė Malishevės, dinjitet i cili ka kohė qė po nėpėrkėmbet nga udhėheqėsit e partive politike dhe grupe jo formale tė cilat janė futur nėn petkun e subjekteve politike aktuale e tė cilėt janė tė pa interesuar dhe tė pa aftė pėr tė drejtuar dhe udhėhequr me tej vetė subjektet e tyre e aq mė pak Komunėn e Malishevės e ku qėllimi i tyre i vetėm dhe pėrfundimtar ėshtė akomodimi dhe pėrfitimi i grupeve tė tyre tė interesit dhe fare nuk preokupohen pėr interesat e qytetarėve”, thuhet mė tej ne komunikatė.

Pakėnaqėsitė mė tė mėdha tė kėsaj dege ishin shfaqur pas publikimit tė skandalit “Pronto” ku kryeministri iu referohet anėtarėve tė kėsaj dege me terma ofendues.


Indeksonline
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-13, 10:55   #25
Kaqanikasja
 
Avatari i Kaqanikasja
 
Anėtarėsuar: 06-04-09
Vendndodhja: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Postime: 9,533
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaqanikasja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Gabim Titulli: Re: Kryetarėt e PDK-sė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
JU lus Hashimin e PDK-ne mos ma ngucni, se ju preke nana ne te ftofte

te lumte goja bre dardanesh
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-13, 15:09   #26
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

Lufta pėr zhbėrjen e PDK-sė nė Malishevė, Rahovec, Suharekė...e DrenicėPrishtinė, 28.08.2013 09:11
Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj aty janė. Iniciativa pėr partinė e re ponis me fotoportretet e Fatmir Limajt. Ky element nėnkupton se kushqėndron pas lėvizjeve tė reja qė pritet tė shkaktojnė termet nė PDK.

Mbėshtetėsi i Fatmir Limajt dhe Jakup Krasniqit ėshtė njeriu i 10,078votave, pėrkatėsisht Ragip Begaj qė nė dorė ka marrė stafetėn eprotagonizmit pėr zhbėrjen e PDK-sė dhe orientimin e elektoratit pėrkrijimin e partisė sė re.

Kėto ditė “Iniciativa pėr Malishevėn” ėshtėshfaqur me fotoportret tė Fatmir Limajt, i cili aktualisht nuk e gėzonlirinė e lėvizjes pėr shkak tė procesit gjyqėsor nga EULEX. Nė terren,jo vetėm nė Malishevė janė shfaqur edhe bosėt e votave dhe po zhvillojnėluftėn pėr zhbėrjen e PDK-sė nė rajonin e Malishevės, Rahovecit,Suharekės, Klinės dhe nė Drenicė.

Nė terren askush nuk e kontestonzhbėrjen e degės sė PDK-sė nė Malishevė dhe ditėve nė vijim nė zonatpėrreth. Faktet janė publike dhe tė qarta. Njė armatė aktivistėsh kėtoditė e kanė braktisur partinė.

Fillesa ka qenė PDK-ja e fshatit tėlindjes sė Fatmir Limajt, e cila ėshtė braktisur kėto ditė, dhepėrfaqėsues e aktivistė partiak kanė krijuar strukturėn politike“Iniciativa pėr Malishevėn”. “Bukla” ka hyrė nė PDK, dhe partisė po jakthejnė shpinėn edhe Jakup Krasniqi e Fatmir Limaj, dy figura kėto qėjanė lėnė nė njė pozicion pėrjashtimi nga Hashim Thaēi.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-13, 17:44   #27
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

PDK-ja nė Lipjan zyrtarisht pėrgjysmohet


Njė pjesė e anėtarėsisė pritet qė sot t\'i shkėputet degės sė PDK-sė nė Lipjan. Kėtė e konfirmoi pėr Indeksonline, ish kandidati pėr kryetar tė Komunės sė Lipjanit nga radhėt e PDK-sė, Fitim Selimi.


Nėnkryetari i PDK-sė nė Lipjan, thotė se 10 anėtarė tė Kryesisė sė degės do tė dalin nga PDK-ja, nga gjithsej 15 sa janė.

Ai tha se zyrtarisht sot do tė largohen edhe 19 anėtarė nga Kėshilli drejtues i degės.

Sipas tij, krejt kjo nė shenjė pakėnaqėsie pėr emėrimin e Shukri Bujes pėr kryetar tė komunės.

“Qytetarėt e Lipjanit kanė menduar se emėrimi i zotit Buja nuk ėshtė zėri i tyre. Ashtu kanė menduar edhe 10 anėtarėt e degės e 19 anėtarėt e Kėshillit drejtues, tė cilėt po ikin nga kjo parti. Dorėheqje kam dhėnė edhe un. Sipas qytetarėve lipjanas ne kemi qenė zėri i tyre, por ashtu nuk mendoi dikush tjetėr. Ne kemi menduar qė tė sjellim kuadro dhe qasje mė pozitiv”, tha Selimi.

Ai pretendon se, siē thotė ai, zėri i qytetarit kėsaj here nuk do tė lejojė edhe pėr njė mandat tjetėr qė nė krye tė komunės tė jetė Shukri Buja.

Selimi nuk tregon, nėse do ti bashkohen ndonjė subjekti tjetėr polik, apo do tė formojnė parti tjetėr. “Tash pėr tash do tė paraqesin dorėheqjen, mė pas shohim”, thotė Selimi, transmeton indeksoline.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-13, 07:39   #28
Kaqanikasja
 
Avatari i Kaqanikasja
 
Anėtarėsuar: 06-04-09
Vendndodhja: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Postime: 9,533
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaqanikasja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

O Nuk ka perqarje te PDK-se jo pritni se do te shifni
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-13, 21:06   #29
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

e pat puna e tyre ani faqezit kur ndahen kundermojn ,tani edhe qaj burgu i ri ne DUMOSH mo mbarohet tash veq kah perfundimi besoj se banoret e par te kti burgu do te jan qeveria e tanishme per vrasjen e Dino asanajt te Hamdi sopes per vjedhjet ne dhomat e siguris e krime e krime tjera qe i ka ber kjo qeveri
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-09-13, 20:21   #30
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kryetarėt e PDK-sė

http://www.youtube.com/watch?v=ixPT9...r_embedded#t=0po thojn kur u kan Fatmiri ne HAG paret qe i ka tubue populli per mbrojtje advokat ja ka vjedh ose ja ka marr Hashim thaqi


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 23-09-13 nė 20:26
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.