Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-11-12, 14:46   #16
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: iPhone

Per ata qe kane deshire mund ta gjejne mburojen e muslimanit edhe ne iPhone

apple store mburoja e muslimanit.jpg

app store mburoja 2.jpg

app store 3.jpg
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-12-12, 12:32   #17
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: iPhone

Aplikacioni i ri i Gmail vjen nė iOS
Google sapo ka lansuar versionin mė tė ri tė aplikacionit pėr shėrbimin e saj tė famshėm tė emailave, Gmail, i cili tani ėshtė nė dispozicion pėr platformėn mobile tė Apple, iOS.I ri-krijuar tėrėsisht, versioni 2.0 i aplikacionit tė Gmail vjen me dizajn dhe pamje tė re, pėr tė cilėn Google shpreson se do ta shpejtojė shėrbimin e emailave pėr pėrdoruesit si dhe ta bėjė mė tė lehtė pėrdorimin e emailave nga pajisjet mobile.

Funksionet e reja nė aplikacion pėrfshijnė animacionet e reja, rrėshqitje tė pafundme tė emailave dhe listave, dhe fotografive nė mesazhe.

Aplikacioni i ri gjithashtu mundėson sugjerime tė plota gjatė kėrkimit, si dhe mundėson pėrgjigje nė ngjarjet nė Google Calendar, dhe pėlqimin e postimeve nė Google+ brenda aplikacionit.

Gmail nė iOS ėshtė nė dispozicion nė AppStore, dhe tani pėr shkak tė popullaritetit tejet tė madh, disa pėrdorues tashmė janė duke raportuar probleme nė shkarkim tė aplikacionit, ndėrsa Google sugjeron qė tė provohet mė vonė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-12, 12:35   #18
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: iPhone

iTunes 11 lėshohet sot gjatė ditės?

Sot (29.11.2012) gjatė ditės ėshtė thėnė se Apple do tė lansojė versionin e ri tė shėrbimit tė saj tė famshėm, iTunes.
Raporti i botuar nė Wall Street Journal i cili e citon Eddy Cue, zv. presidentin e Apple pėr softuerėt e internetit dhe shėrbimet tjera tė lidhura, merret si shumė i besueshėm, dhe nė ndėrkohė ėshtė bėrė lajmi kryesor i ditės nė mediat globale.

Gjatė pėrshkrimit tė iTunes 11, thuhet se versioni i ri ėshtė mė i integruar me iCloud dhe i pėrshtatur pėr pajisjet mobile.
Sipas gazetės, thuhet se pėrdoruesit e iTunes 11 do tė mund tė ngarkojnė muzikė, filma, emisione televizive dhe shumėēka tjetėr, nga njė pajisje e Apple nė tjetrėn.

Kjo mund tė bėhet pėrmes shėrbimit sinkronizues tė iCloud, dhe nuk do t’i detyrojė pėrdoruesit qė tė ri-shkarkojnė pėrmbajtjet, thuhet mė tej nė njoftimin e WSJ.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-13, 15:19   #19
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: iPhone

Raportohet se versioni i lirė i iPhone-t mund tė kushtojė 99 – 149 $


Ditėt e fundit kanė filluar tė qarkullojnė intensivisht nė internet lajmet mbi njė version mė tė lirė tė iPhone. Sipas raportimeve tė fundit, ai mund tė kushtojė mes 99 dhe 149 $.

Pajisja, siē thuhet deri tani nė Bloomberg, mund tė debutojė minimalisht nė fund tė 2013-s dhe do tė ketė pėr qėllim tė tėrheqė sa mė shumė konsumatorė nga vendet nė zhvillim. Mes tyre Apple po synon veēanėrisht edhe Kinėn.

Dhjetorin e kaluar, shefi ekzekutiv Tim Cook u shpreh se ky shtet ėshtė “njė treg shumė i rėndėsishėm pėr ne”. Nė atė kohė, Apple kishte shitur mbi 2 milionė njėsi tė iPhone nė Kinė, duke vendosur edhe njė rekord shitjesh gjatė fundjavės sė parė (iPhone 5).

Njė version mė i lirė i iPhone do ta ndihmonte kompaninė tė konkurronte me telefonėt Google Android, tė cilat janė tė disponueshėm nė njė sėrė ēmimesh.

Aktualisht, iPhone 5 prej 16 GB fillon me njė ēmim 199 $ nė SHBA me kontratė dy vjeēare. Modelet 32 GB dhe 64 GB kushtojnė pėrkatėsisht 299 $ dhe 399 $. Sipas burimeve tė Bloomberg, kompania ėshtė duke zhvilluar njė version mė tė pėrballueshėm tė iPhone-t qė prej shkurtit 2011.

Gazeta shton se ata kanė folur gjithashtu edhe me njė sėrė kompanish telefonike nė SHBA. Raportimet e hershme lidhur me kėtė temė shkruajnė se iPhone me ēmim tė lirė do tė ngjajė si ai aktual, por do tė jetė i prodhuar me materiale mė tė lira.

Polikarbonati do tė zėvendėsojė mbėshtjellėn prej alumini ndėrsa komponentėt e tjerė do tė adaptohen nga modelet mė tė vjetra tė iPhone.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-13, 15:00   #20
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: iPhone

Miqtė e Facebook-ut pa pagesė pėrmes Messenger


Tashmė mund t’i telefononi miqtė e Facebook-ut pa pagesė, nėse jeni pėrdorues i iPhone.

Kompania ka shtuar njė karakteristikė tė re nė SHBA qė u mundėson pėrdoruesve tė aplikacionit Facebook Messenger tė bėjnė telefonata me zė tek miqtė e tyre pėrmes rrjetit social dhe Wi-Fi ose planit tarifor me kompaninė telefonike.

Karakteristika ka filluar tė pėrhapet qė prej tė mėrkurės nė SHBA dhe gjendet tek butoni “free calling” nė aplikacionin ekzistues. Pėrdoruesit nuk kanė nevojė tė bėjnė pėrditėsim tė aplikacionit, pasi opsioni i ri shtohet automatikisht.

Nė mėnyrė qe t’u telefononi miqve, ata duhet tė kenė tė instaluar aplikacionin Messenger tė Facebook-ut nė celularin e tyre.

Nėse nuk e kanė, ikona “Free Call” do t’ju shfaqet e paklikueshme, me ngjyrė gri. Telefonatat kanė tė njėjtėn pamje nė ekran si ato tė zakonshmet qe bėhen me iPhone.

Kjo karakteristikė ka filluar testimin qė muajin e kaluar nė Kanada.

Funksionaliteti i saj u prezantua sė bashku me opsionin e ri tė aplikacionit pėr Android dhe iOS, ku pėrdoruesit mund t’u lenė miqve tė tyre mesazhe tė shkurtra zanore.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-13, 20:18   #21
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Titulli: iPhone

Jailbreak iOS 6.1 ne iPhone 5 dhe te Gjitha iOS Paisjet e Tjera


Jailbreak pėr iOS 6 deri nė 6.1 tani mė ėshtė realitet. Paisjet e pėrkrahura janė tė gjitha llojet e iOS paisjeve pėrfshire edhe iPhone 5. Vetėm Apple TV nuk ėshtė i pėrkrahur:

iPhone 5
iPhone 4S
iPhone 4
iPhone 3GS
iPad 4
iPad 3
iPad 2
iPad mini
iPod touch 4
iPod touch 5
Firmware verzionet e pėrkrahura janė iOS:

6.0,
6.0.1,
6.0.2,
6.1;
Kėrkesat:

Kompjuter qė ka tė paktėn Windows XP apo mė shumė;
Njė iOS paisje me verzion 6.0, 6.0.1, 6.0.2, 6.1;
USB kabėll pėr tė lidhur paisjen tuaj me kompjuter;
Shėnim:

Ėshtė e rekomandueshme qė t’i bėni backup paisjes tuaj pėrmes iTunes apo iCloud para se tė vazhdoni me hapat e mėtejshėm.
Nėse keni paisje me procesor A4 dhe tė cilės i keni bėrė tethered jailbreak iOS 6.1, lajmi i mire ėshtė se tė gjithė kėtė mund ta bėni vetėm duke instaluar “evasion 6.x Untether” nga Cydia.

Hapi 1:
Shkarko Evasi0n Jailbreak veglėn nė kompjuterin tuaj.

Pėr Windows shkarko kėtu.
Pėr Mac shkarko kėtu.
Pėr Linux shkarko kėtu.


Hapi 2:
Shkarko iOS 6.1, dhe pėrditėso paisjen tuaj duke shfrytėzuar iTunes.

iPhone 5 GSM
iPhone 5 CDMA
iPhone 4S
iPhone 4 GSM
iPhone 4 CDMA
iPhone 3GS
iPad mini (GSM, CDMA, Wi-Fi)
iPad 4th-generation (GSM, CDMA, Wi-Fi)
iPad 3rd-generation (GSM, CDMA, Wi-Fi)
iPad 2 (GSM, CDMA, Wi-Fi)
iPad 2 16GB (new)
iPod touch 4th-generation
iPod touch 5th-generation


Hapi 3:
Sigurohuni qė nuk keni tė aktivizuar ndonjė paskod nė paisjen tuaj. Nėse po, atėherė deaktivizoni duke hyrė nė: Settings -> General -> Passcode Lock -> Off.
Hapi 4:
Sigurohuni qė iTunes dhe Xcode (nėse vec e keni tė instaluar) i keni mbyllur.

Hapi 5:
Hape veglėn e jailbreak Evasi0n nė kompjuterin tuaj.
Hapi 6:
Lidhe paisjen tuaj iOS me kompjuterin tuaj pėrmes USB kabllos.

Hapi 7:
Zgjedhe opsionin Jailbreak dhe relaksohuni derisa programi tė performojė hapat e duhur nė prapavijė pėr tė bėrė jailbreak paisjen.

Hapi 8:
Keni durim, mos prekni asgjė nė paisjen tuaj dhe nė kompjuterin tuaj gjatė procesit tė jailbreak.

Hapi 9:
Kur tė pėrfundoj procesi, hapeni iOS paisjen tuaj dhe do tė shihni njė aplikacion tė quajtur “Jailbreak”. Hapeni kėtė aplikacion dhe ekrani juaj do tė bėhet i zi pėr ca qaste. Pas pak, do tė kthehet nė gjendje normale.
Hapi 10:
Pjesa e mbetur e procesit ėshtė e automatizuar, dhe kjo pėrfundon kur nė programin nė kompjuter ju shfaqet “Jailbreak complete!“. Pas pak paisja juaj do tė restartohet disa herė nė mėnyrė qė tė pėrfundojė procesin. Kur kjo tė pėrfundoj ju do tė keni Cydia nė paisjen tuaj.

Hapi 11:

Luj Pou, pa lekė .......:P
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 05-02-13 nė 20:20
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-13, 20:58   #22
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Titulli: iPhone

Pas ristartimit, hape Cydia, dhe shtoj "sources" (pėr tė marrė apps dhe lojėra falas), nė kėtė mėnyrė:

1. Kliko/hapy cydia
2. Kliko/preke "manage"
3. Kliko/preke "sources"
4. Kliko/preke "edit"(nė anėn e djathtė lart) dhe pastaj "add"(nė anėn e majtė lart).
5. Tani duhet tė Cydia APT/URL shkruje adresėn dhe shtype "add source"
6. Preke/kliko "Add Anyway"


Ja adresat tė cilat gjithsesi duhet ti shtoni (shkaku i shkarkimit tė aplikacioneve dhe lojėrave falas):


http://cydia.hackulo.us

Kėtu mund ta shkarkoni Installous i domosdoshėm pėr instalimin e aplikacioneve dhe lojėrave nė vazhdim.
Notable Apps / Tweaks / Themes: AppSync for iOS 3.1/3.2/4.0+/5.0+, Installous 4/5 dhe Crackulous

Fatkeqėsisht hackulo.us nuk ėshtė nė pėrdorim, me kėtė edhe Intstallous nuk mund tė instalohet, si zavendėsim i Installous i cili vėrtetė ishte gatise perfekt, duhet tė pėrdoren: vShare ose/dhe AppCake.

http://apt.if0rce.com

AirBlue Sjharing, aplokacion ndėrmjetėsues pėr "file sharing" pėr Nokia, Motorola, Samsung, MTK, Windows, Mac, Linux, dhe iOS aparaturėn.


http://apt.modmyi.com

Notable Apps / Tweaks / Themes: AirBlue GPS, AirBlue Sharing, BTServiceManager, iBluever, iTether, Siri0ushttp://ihackstore.com/repo

Notable Apps / Tweaks / Themes: DreamBoard, UnFolder, AlwaysArrange, Aero, HeadphoneLauncher, SMS Timestamps, SpotSiri, Reveal, Wake With Weather, Elite PRO HD Theme, Boxor HD Theme, Jaku pėr iOS 5 Theme, ayecon pėr iOS Themehttp://repo.biteyourapple.net

Notable Apps / Tweaks / Themes: Graviboard, App Switcher, Cydialer, Notifier+, CallLock, Auto3G, CameraWallpaper, ChatPic, DisplayOut, FoldersInFolders, FreeSync, FullPreview, GPower Pro, GroupSMS, iTether, MailEnhancer, MCleaner, MewSeek, MyProfiles, Notified Pro, Page2D, PhotoMail, PlayAwake, Pwn Mail, SnapTap, Stealth Cam, 3D Board


http://repo.biteyourapple.net

Notable Apps / Tweaks / Themes: iFile, IAP Cracker, Barrel, Installous 4, Springtomize 2, Infinidock, Celeste, AirBlue Sharing, SMS+, iBlacklist, Infiniboard, Infinifolders, Graviboard, GravityLockScreen, Dreamboard


http://repo.hackyouriphone.org

Notable Apps / Tweaks / Themes: biteSMS, CleverPin, Color Profiles, NotiPad, AppFront, Springtomize 2, AnyLock, FolderEnhancer, Chrome Download Enabler, Barrel, iBlacklist, Dashboard X, NotesEnhancer, Quasar, PaperLock, Mountain Center, Quick Reply pėr WhatsApphttp://ihacksrepo.com

Notable Apps / Tweaks / Themes: Infinifolders, iFile, FolderEnhancer, FaceBreak, Auto3G, Infinidock, Infiniboard, Graviboard, FullScreen for Safari, Gingerbread HD, YourTube HD, Applocker, AndroidLock XT, biteSMS, RetinaPad, Springtomize 2, WeeSearch Pro pėr Notification Centerhttp://sinfuliphonerepo.com

Notable Apps / Tweaks / Themes: AdBlocker, AndroidLock XT, Barrel, biteSMS, CallBar, FaceBreak, FolderEnhancer, FolderLock, iFile, Infinidock, LockInfo, Multifl0w, PkgBackup, Springtomize 2, Zephyr, 3G Unrestrictor, Attachment Saver, Full Preview, HapticPro, MyWi, YourTube, BiteSMS, iBlueNovahttp://cydia.xsellize.com

Notable Apps / Tweaks / Themes: AdBlock, AndroidLock XT, Appfront, AppSync 4.0+/5.0+, iBlacklist, FolderLock, FoldersInFolders, Graviboard, GravityLockScreen, Gridlock, Safari Upload Enabler, SleepFX, Springtomize 2, dhe shumė emulator dhe ROM packs si psh: Nintendo 64, NES etj.http://repo.insanelyi.com

Notable Apps / Tweaks / Themes: AppSync for 3.1/3.2/4.0+/5.0+, Auto3G, Barrel 2, iBlacklist, iFile, Insomnia Pro, LockInfo, LockLauncher, Move2Unlock, Multifl0w, NoSpot, SBRotator
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 06-02-13 nė 15:12
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-13, 17:55   #23
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: iPhone

iPhone mė i besueshėm se smartfonėt e Samsung-ut
Sipas njė raporti tė fundit tė realizuar pėrmes pyetjeve dhe pėrgjigjjeve nė faqen FixYa, iPhone ėshtė smartfoni tė cilit pėrdoruesit i besojnė mė tepėr se atyre nga Motorola, Samsung dhe Nokia.

Studimi analizoi tė dhėnat nga 722,558 raportime problemesh qė gjendeshin tė listuara nė faqe, dhe i ndėrthuri kėto informacione me tė dhėnat mbi pėrqindjen e tregut nga StatCounter, pėr tė krijuar kėshtu njė vlerėsim mė tė mirė lidhur me besueshmėrinėe secilit prodhues smartfonėsh.

Sipas rezultateve, Apple arrin shifrėn 3.47, qė do tė thotė se ėshtė emėr 187% mė i besueshėm se vlera 1.21 e Samsung-ut, si dhe 25 herė mė i besueshėm se Motorola. “Raporti ynė i fundit ka vėrejtur seritė e iPhone, Galaxy, apo Lumia, duke bėrė njė krahasim mes markave bazuar nė njė analizė tė kujdesshme tė gjeneruar nga problemet dhe pėrqindjen e tregut. Rezultatet janė tė sakta dhe tė drejta.”

Studimi ka analizuar edhe problemet mė tė shpeshta me tė cilat ndeshen pėrdoruesit e smartfonėve tė ndryshėm. Pėr shembull, pėrdoruesit e smartfonėve tė Apple ankohen shpesh lidhur me jetėgjatėsinė e baterisė, mungesės sė karakteristikave tė reja, personalizimit dhe problemet me Wi-Fi.

Nga ana tjetėr, pėrdoruesit e Samsung-ut, kanė probleme komplet tė ndryshme. Ata ankohen shpesh lidhur me mikrofonin dhe bokset e telefonit, por nuk mbetet pas edhe jetėgjatėsia e baterisė. Njė tjetėr ēėshtje e diskutuar shpesh ėshtė edhe nxehja e pajisjes.

Problemet me temperaturėn e smartfonėve ishin njė ēėshtje e rėndėsishme edhe pėr pėrdoruesit e Nokia-s, tė cilėt ankoheshin edhe pėr vonesėn nė pėrgjigjje, ekosistemin e dobėt tė aplikacioneve dhe jetėgjatėsinė e baterisė. Tė vetmit pėrdorues qė nuk ankoheshin pėr jetėgjatėsinė e baterisė ishin ata tė Motorola-s (ndoshta pėr shkak tė baterisė mjaft tė mirė tė Droid Razr dhe Droid Razr Maxx). Problemet me tė cilat ndesheshin ata ishin kamera dhe cilėsia e bokseve si dhe problemet me prekjen e ekranit. Nga ana tjetėr, ata nuk ishn aspak tė kėnaqur me aplikacionet e instaluara paraprakisht nė pajisjet e tyre.

Raportin e plotė nga Fix Ya e gjeni tek ky link.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 25-02-13 nė 17:56
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-02-13, 19:15   #24
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Exclamation Titulli: iPhone

Mos harroni, pėr sigurinė tuaj , tė instaloni njė antivirus (falas) pėr smatphone.


(Googles Android; BlackBerry 10; Apples iOS; Microsofts Phone (7 dhe 8); Tizen; Ubuntu Phone; Mozilla's Firefox OS; BlackBerry OS; Symbian; Samsungs Bada; Microsofts Windows Mobile (5 dhe 6); Nokia's Series 60 (te bazuara ne Symbian); PalmOS; HP webOS;Maemo; MeeGo etj.

Unė ju proopozoj (falas):

lookout , Norton Mobile Security, Antivirus Lite, McAfee Global ose ndonjėrin nga ata me pagesė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-03-13, 18:12   #25
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: iPhone

Telly, aplikacion pėr editimin e videove nė iOS

Telly ėshtė njė aplikacion pėr editimin e videove qė mundėson regjistrimin dhe ndarjen e tyre me miqtė.

Gjithashtu mund tė shihni video tė famshme tė postuara nė Facebook, Twitter ose nė rrjetin e Telly-t. Telly paraqet videot e postuara nga miqtė tuaj nė Facebook, Twitter ose pėrdoruesit e tjerė tė kėtij aplikacioni. Nėse ju ndiqni (follow) profilet e artistėve, figurave tė famshme tė sportit apo televizionit nė Twitter atėherė Telly paraqet tė gjitha videot e postuara nė profilet e tyre.

Me pak fjalė nė varėsi tė miqve dhe personave tė markuar si tė preferuar ju do tė keni njė vend ku do mund tė shihni videot mė tė famshme nė ueb. Pėr tė shfletuar sa mė shpejt kėto video ju mund tė ktheni tėrthor pajisjen tuaj iOS dhe tė shihni me radhė automatikisht ēdo video.

Pėr tė kaluar nė videon tjetėr mjafton qė tė rrėshqisni gishtin mbi ekran. Ka njė ndėrfaqe tė pėrshtatshme pėr tė dy funksionet e aplikacionit: shikimin e videove dhe ndarjen e tyre me miqtė.

Me Telly ėshtė e mundur qė tė regjistroni video pafund pa u limituar nga kohėzgjatja e tyre dhe mund tė shtoni efekte tė thjeshta nė to ose muzikė pėr ta bėrė unik dhe tė kėndshėm pėr syrin.

Efektet mund t’i aktivizoni para se tė filloni regjistrimin. Me kombinimin e filmit tė regjistruar, efektet nė tė si dhe muzikėn nė sfond mund tė realizoni krijime shumė interesante.

Videot qė keni regjistruar pėrveē se mund ti publikoni nė rrjetet sociale mund tė pėrzgjidhni dhe opsionin e publikimit tė tyre vetėm nė rrjetin e Telly-t.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-13, 18:21   #26
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Titulli: iPhone

Mesazhet e iMessage nuk mund tė pėrgjohen


Dokumenti i brendshėm i administratės amerikane kundėr drogės (DEA), i cili ėshtė siguruar nga CNET thotė se ky institucion ėshtė ankuar se mesazhet e dėrguara me shėrbimin e Apple, iMessage janė tė koduar dhe "tė pamundur qė tė pėrgjohen" madje edhe me njė urdhėr gjykate.

Sipas letrės sė DEA-sė, pėrgjimi i komunikimit tė mesazheve mes dy telefonave tė Apple qė pėrdorin iMessage ėshtė i vėshtirė dhe i pamundur, edhe nė rastet kur urdhėri pėr pėrgjim jepet nga njė gjykatės federal.

Nė mes tė vitit 2011, kur Apple e pati lansuar shėrbimin e mesazheve iMessage, nė njoftimin e kompanisė thuhej se i njėjti do tė mbėshtetet nė njė enkriptim tė sigurt, por nuk thuhej se pėrgjimi ligjor nė shėrbim do tė jetė i pamundur.

Mbase ky fakt ka bėrė qė iMessage tė shndėrrohej nė softuerin mė tė famshėm tė enkriptuar, pasi qė pas njė viti, drejtori i Apple, Tim Cook pati njoftuar se pėrmes iMessage ishin dėrguar mė shumė se 300 miliardė mesazhe, tė cilat transmetohen nė internet, nė vend tė formės standarde tė dėrgimit pėrmes antenave tė telefonisė mobile.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-04-13, 15:34   #27
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: iPhone

Publikohet fotoja e iPhone-it plastik me ēmim ekonomik


Sė shpejti mund tė bėhet realitet prodhimi i njė iPhone-i me ēmim ekonomik i ndėrtuar prej materiali plastik.

Pas thashethemeve tė shumta lidhur me prodhimin e njė iPhone-i mė tė trashė, mė tė lirė dhe prej plastike ėshtė shfaqur nė ueb njė foto qė ka shkaktuar me tė vėrtetė bujė dhe duket tė jetė pikėrisht iPhone-i i pėrfolur.

Tactus, firmė prodhuese e kapakėve pėr iPhone ka publikuar kėtė foto qė tregon mbėshtjelljen e iPhone-it tė ardhshėm. Nuk ėshtė e qartė se si Tactus e ka siguruar kėtė mbėshtjellje tė re tė iPhone-it, por pėrputhet totalisht me informacionet e pėrhapura pak mė parė.

Pavarėsisht se ekziston mundėsia e prodhimit tė njė produkti tė tillė, ky i fundit do tė jetė komplet i ndarė nga linja e produkteve tė ardhshme tė Apple.

Nė fund tė kėtij viti ose ndoshta kėtė verė Apple mund tė lanēojė njė version tė pėrmirėsuar tė iPhone 5 qė ėshtė pėrfolur se do tė quhet iPhone 5s.

Ai pritet tė ketė njė procesor tė pėrmirėsuar, kartė grafike akoma mė cilėsore dhe ndoshta ekran mė tė madh.

Kompania Apple ende nuk ka konfirmuar prodhimin e njė pajisjeje tė tillė prandaj tė gjitha fjalėt e pėrhapura nuk duhet tė merren si tė mirėqena derisa tė ketė njė njoftim zyrtar.

E vetmja gjė qė dihet me siguri ėshtė se Apple ka menduar qė pajisja e ardhshme nė kėtė linjė tė ketė pjesėn fundore prej alumini.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-04-13, 18:56   #28
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Titulli: iPhone

iPhone 5S me ekran mė tė madh, nė vjeshtė?


Apple pritet tė lansojė njė linjė tė re tė produkteve dhe shėrbimeve tė reja nė vjeshtėn e kėtij viti. Dhe pjesė e kėsaj liste besohet se do tė jetė iPhone 5S, Apple TV, dhe njė orė e menēur e cila do tė debutojė mė 2014.


Tė paktėn kėto janė disa konkludimet e ekspertėve tė tregut tė konsumit elektronik, tė cilat janė nxjerrė pas prezantimit tė rezultateve financiare tė Apple, nga drejtori ekzekutiv i kompanisė, Tim Cook.

Pėr tė qenė tė sakta, mediat thonė se Tim Cook nuk i ka bėrė saktėsisht kėto pohime, mirėpo nė deklaratėn e tij nė publik, Cook ka thėnė se “Apple ėshtė duke punuar shumė nė krijimin e harduerit, softuerit, dhe shėrbimeve tjera tė mahnitshme, tė cilat ne mezi po presim t’i prezantojmė nė vjeshtė dhe gjatė vitit 2014.

Cook ka lėnė tė kuptohet se do tė punohet nė kėtė drejtim, pasi ka thėnė se Apple do tė krijojė kategori tė reja tė produkteve, dhe kėto deklarata kanė qenė tė mjaftueshme pėr t’i shtyrė analistėt tė mendojnė nė kėtė drejtim.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-13, 18:13   #29
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: iPhone

Apple zbulon Top aplikacionet e tė gjitha kohėraveEdhe pak kohė e ndan Apple nga arritja e 50 miliardė shkarkimeve tė aplikacioneve tė saj nė App Store.

Pėr tė festuar kėtė sukses, kompania, e cila e ka lanēuar App Store rreth 5 vjet mė parė, jo vetėm qė do tė ofrojė njė dhuratė prej 10 000 $ pėr t’u shpenzuar nė dyqanin e vet online, por njėkohėsisht ka bėrė publike edhe njė listė me Top aplikacionet e tė gjitha kohėrave pėr iPhone dhe iPad.

Lista ėshtė e ndarė nė disa kategori. Sė pari sipas modelit tė pajisjes pėr tė cilėn janė pėrshtatur aplikacionet dhe mė pas nėse ato janė me apo pa pagesė.


Top 25 aplikacionet me pagesė pėr iPhone

1. Angry Birds

2. Fruit Ninja

3. Doodle Jump

4. Cut the Rope

5. Angry Birds Seasons

6. WhatsApp Messenger

7. Camera+

8. Words With Friends

9. Tiny Wings

10. Angry Birds Space

11. Pocket God

12. Plants vs. Zombies

13. The Game of Life Classic Edition

14. The Moron Test

15. Where’s My Water?

16. Draw Something

17. Monopoly

18. Angry Birds Star Wars

19. MotionX GPS Drive

20. Skee-Ball

21. Scrabble

22. UNO

23. Minecraft – Pocket Edition

24. Color Splash

25. The Sims 3

Top 25 aplikacionet pa pagesė pėr iPhone

26. Facebook

27. Pandora Radio

28. Instagram

29. YouTube

30. Skype

31. Words With Friends Free

32. The Weather Channel

33. Twitter

34. Temple Run

35. Google Search

36. Netflix

37. Shazam

38. Angry Birds Free

39. Draw Something Free

40. Flashlight Ⓞ

41. Facebook Messenger

42. Google Earth

43. Fruit Ninja Free

44. iHeartRadio

45. Movies by Flixster, with Rotten Tomatoes

46. Bump

47. eBay

48. PAC-MAN Lite

49. Groupon

50. Google Maps

Top 25 aplikacionet me pagesė pėr iPad

51. Pages

52. Angry Birds HD

53. Angry Birds Seasons HD

54. Where’s My Water?

55. Fruit Ninja HD

56. Angry Birds Space HD

57. GarageBand

58. Words With Friends HD

59. Cut the Rope HD

60. Keynote

61. Numbers

62. Angry Birds Star Wars HD

63. GoodReader for iPad

64. Scrabble HD for iPad

65. Minecraft – Pocket Edition

66. Plants vs. Zombies HD

67. Notability

68. Monopoly for iPad

69. Quickoffice Pro HD

70. Star Walk HD

71. Draw Something

72. iMovie

73. iPhoto

74. Where’s My Perry?

75. Bad Piggies HD

Top 25 aplikacionet pa pagesė pėr iPad

76. Skype for iPad

77. The Weather Channel for iPad

78. Netflix

79. Angry Birds HD Free

80. Kindle

81. Facebook

82. Pandora Radio

83. Calculator for iPad Free

84. Fruit Ninja HD Free

85. Words With Friends HD Free

86. Google Earth

87. ABC Player

88. Calculator Pro for iPad Free

89. Temple Run

90. YouTube

91. eBay for iPad

92. CNN App for iPad

93. Dropbox

94. Adobe Reader

95. Twitter

96. Solitaire

97. NYTimes for iPad

98. Temple Run 2

99. Hulu Plus

100. Draw Something Free
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-06-13, 21:43   #30
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: iPhone

Krijohet karikuesi qė infekton smartfonėt e AppleNjė grup kėrkuesish nga Instituti Teknologjik nė Xhorxhia pretendojnė se kanė krijuar njė karikues pėr iPhone qė mund tė instalojė kode dashakeqėse pėr pajisjet e Apple, duke i lejuar keqbėrėsit tė sulmojnė, raporton Forbes.

Kėta kėrkues do ta prezantojnė pajisjen nė konferencėn “Black Hat” nė fund tė korrikut nė Las Vegas. “Pavarsisht mbrojtjes sė iOS ne injektuam njė softuer nė pajisjen e Apple qė punonte me sistemin e fundit operativ”, pėrshkruhej nė fjalimin e kėrkuesve.

Tė gjithė pėrdoruesit janė infektuar. Karikuesi i infektuar pėrdorte BeagleBoard, njė kompjuter me njė bord me kod tė hapur, 45 $.

Kėrkuesit e zgjodhėn kėtė pėr tė treguar se sa lehtė mund tė infektohen karikuesit qė duken si tė pamundur pėr tė infektuar pėrdoruesit. Kėrkuesit nuk dėshirojnė tė ndajnė shumė detaje rreth kėtij zbulimi, por ata thanė se kanė komunikuar me Apple pėr kėtė dobėsi tė mundshme.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.