Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Muzika
Emri
Fjalėkalimi
Muzika Degjojme,kendojme ,kercejme ... :-)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-11-12, 01:25   #1
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kėngė dhe lojė kapuqash

Mundi i gjithe veres grumbullohej neper hambare ...aty ku nata behej me e gjate s e dita ,deshira per ti kaluar mbremjet se bashku me shoket dhe miqet,mungesa e vendeve per argetimin e te rinjve , ekzistimi i odave ku i bashkonte te gjitha gjeneratat ... e bente kete loje unike dhe tradicionale shqiptare.


Argetim te kendshem
http://www.youtube.com/watch?v=VqUca...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=YLF9O...feature=relmfu


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-11-12, 02:06   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kėngė dhe lojė kapuqash

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
Mundi i gjithe veres grumbullohej neper hambare ...aty ku nata behej me e gjate s e dita ,deshira per ti kaluar mbremjet se bashku me shoket dhe miqet,mungesa e vendeve per argetimin e te rinjve , ekzistimi i odave ku i bashkonte te gjitha gjeneratat ... e bente kete loje unike dhe tradicionale shqiptare.


Argetim te kendshem
http://www.youtube.com/watch?v=VqUca...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=YLF9O...feature=relmfu

na ke kthye aty ku duhet kto lojna pak i mbaj mend ndoshta dikush me i organizue shpejt adaptohna ,e ke gjet nji tem shum te qmuar esht pje e historis komtare edhe duhet kultivuar aty ku ka mundsi
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-12, 21:25   #3
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kėngė dhe lojė kapuqash

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
na ke kthye aty ku duhet kto lojna pak i mbaj mend ndoshta dikush me i organizue shpejt adaptohna ,e ke gjet nji tem shum te qmuar esht pje e historis komtare edhe duhet kultivuar aty ku ka mundsi

Faleminderit Guri !

Dmth prej teje s'paskemi qka me prit ...ndonje kenge mendova !

Lojen e di por po me duhen disa kenge ...ne rast te fitores .lol


Sezona e kapuqave po ia fillon ,kush dine kenge ?
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-12, 23:49   #4
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kėngė dhe lojė kapuqash

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
Faleminderit Guri !

Dmth prej teje s'paskemi qka me prit ...ndonje kenge mendova !

Lojen e di por po me duhen disa kenge ...ne rast te fitores .lol


Sezona e kapuqave po ia fillon ,kush dine kenge ?

po kto loj jan lujt sidomos dimirit kam qen prezent nja dy her kur kan lujt po ne detale nuk me kujtohet e di se per humbsin kendojn
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-12, 11:39   #5
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kėngė dhe lojė kapuqash

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
po kto loj jan lujt sidomos dimirit kam qen prezent nja dy her kur kan lujt po ne detale nuk me kujtohet e di se per humbsin kendojn
aaaa Gur i Madh ti qenke permas shokit.
Ja njė nga shum kėngėt qė kėndohen nga lojrat e kapuqeve.


oooo ē'ēenka rrit mos si dru plepi
kona i mirė pėr drras qenefiii

refreni perseritet

2 X
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-14, 18:50   #6
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kėngė dhe lojė kapuqash

Eu ,kur ia nisem lojne me lue ,kur ia nisem lojn me lue.
Eu ,mire e ditem kem me u knue ,mire e ditem kem me u knue.Eu loja pare eshte loj per qefe ,loja pare eshte loje per qefe .
Eu ne lojt tjera u knojm me defe ,ne lojt tjera u knojm me defe .....................

................................

....................................


Eu ,ti qatje me pantoll te zi e ,ti qatje me pantoll te zi e !
Eu ,po te vjen era mos je .... e .Pej inatit mos je ....e!!:::::::::::::::::
EDHE SHUME E SHUME TJERA DEJ NE SABAH
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-14, 14:23   #7
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kėngė dhe lojė kapuqash

Eu, kush nuk diti me e lujt goglen, kush nuk diti me e lujt goglen?
Ja pau sherrin Syla i vogel, ja pau sherrin Syla i vogel.:D


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.