Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-06-13, 16:25   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Jemeni, shteti 100 qė e njeh Kosovėn !

Jemeni, shteti 100 qė e njeh Kosovėn

Prishtinė, 11.06.2013 16:15

(E plotėsuar) - Ministri i Jashtėm, Enver Hoxhaj e ka konfirmuar njohjen e Kosovės nga Jemeni pėrmes rrjetit social “Twitter”.

“Kam folur me ministrin e jashtėm, Abu-Bakr Al-Qirbi, i cili ma konfirmoi njohjen formale dhe zyrtare tė Republikės sė Kosovės”, ka shkruar Hoxhaj nė Twitter.

Prtishtinė, 11 qershor - Kosova ka marrė sot njohjen jubilare tė 100. Shteti i radhės qė e pranon pavarėsinė dhe sovranitetin e Kosovės ėshtė Jemeni.

Lajmin e ka publikuar nė llogarinė e tij nė Twitter, sekretari i parė nė Ministrinė e Jashtme tė Jemenit, Marėan Ali Noman, raporton KTV.

Pritet qė gjatė ditės njohjen ta konfirmojė zyrtarisht edhe Ministria e Jashtme.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-06-13, 18:08   #2
Virti
 
Avatari i Virti
 
Anėtarėsuar: 13-05-06
Postime: 13,621
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Jemeni, shteti 100 qė e njeh Kosovėn !

Merhaba Jemen. Po ku ishe bre deri tash?!
Sidoqofte, flm!
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-13, 18:42   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Jemeni, shteti 100 qė e njeh Kosovėn !

Kosova pranon notėn verbale tė njohjes nga Republika e Jemenit.

Prishtinė, 12.06.2013

Kosova pranon notėn verbale tė njohjes nga Republika e Jemenit.

Lajmin e bėnė tė ditur ministria e jashtme, e cila konfirmon se Jemeni e mori kėtė vendim mė 11 qershor.

“Me kėtė rast, Qeveria e Republikės sė Jemenit ka marrė vendimin pėr vendosjen e marrėdhėnieve diplomatike me Republikėn e Kosovės dhe pėr tė punuar pėr tė mirėn e pėrbashkėt tė dy vendeve mike, nė tė gjitha fushat”, thotė njė komunikatė e lėshuar nga ministria e jashtme, e cila citon notėn verbale.

Nė letėr, autoritetet e Jemenit shprehin besimin e tyre se Republika e Kosovės do tė luajė rolin e saj aktiv si anėtar i ri i komunitetit ndėrkombėtar, duke i shėrbyer sigurisė e stabilitetit nė Ballkan dhe nė botė.

Nė notėn verbale tė nėnshkruar nga ministri i Punėve tė Jashtme i Jemenit Dr. Abu Bekr Abdullah al-Qirbi, shprehen urimet e Qeverisė sė Republikės sė Jemenit pėr vazhdimin e progresit e pėrparimit tė Kosovės, si dhe urimet personale pėr ministrin e Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Enver Hoxhaj.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:49.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.