Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-06-13, 16:19   #16
Antika
 
Avatari i Antika
 
Anėtarėsuar: 05-03-09
Vendndodhja: ..n'kryeveni.
Postime: 1,909
Antika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
Kurr qisishne urimi nuk pasna nie


"Egziston vetem nje femije i bukur ne bote. Dhe secila nene e ka ate!"
Edhe femiu me i shemtuar ne bote ,per nenen eshte me i bukuri ne bote!


..ndersa, i bukuri per nenen e per boten eshte i bukurMos thuaj tash : te gjithe femijet jane te bukur, sepse une them se nuk jane !!
__________________
Mendjet e mėdha diskutojne idetė,
Mendjet mesatare diskutojnė ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnė Njerėzit!!

..sidoqoftė,mirėdita jetė!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Antika : 25-06-13 nė 16:20
Antika Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-06-13, 16:32   #17
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

qa kini mari dijuzka ju a?!

qe purshembudh ,u jom i hishum ere pur nonen tem ere pur kejta dynjan , a ju ini viq pur nonat e juve, e pur dynjan ini t'keqe ,a po be

ikni qishti pi qitushit ,bonjani pur hajr ere qu bani bothen qaqe
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-06-13, 18:29   #18
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalimero Shiko postimin
qish be hadhe pu doke pi ultrazonit ere un pv sireti qashtutne a! A u doke qfar kundrash kish mathen
oni


purnrishe tibe ere u u gxova, pse jo , ni shiptar ma shum
pur hajr ere ti hadhe qikjo bebi

...hajr paq, u gezova valla,po na mbushet Dardania plote me nipa e mbesa,per keto 10 vite gati kan lind:Diana, Arkza, Jana, Anna..e tash Jadore,.. isharet i mire asht aty ku shtohet shpija
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-06-13, 21:01   #19
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Shpesh e shihja ka rrokullisek ky titull : bebja / beblushja, po thoja: Kush po luan ende me bebe !!!

Ja qe nuk na paska qene ashtu siē une mendoja - pėrgėzime ... !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-13, 12:53   #20
TETA VERA
 
Anėtarėsuar: 19-01-09
Postime: 17
TETA VERA i pazėvėndėsueshėmTETA VERA i pazėvėndėsueshėmTETA VERA i pazėvėndėsueshėmTETA VERA i pazėvėndėsueshėmTETA VERA i pazėvėndėsueshėmTETA VERA i pazėvėndėsueshėmTETA VERA i pazėvėndėsueshėmTETA VERA i pazėvėndėsueshėmTETA VERA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

hajde jadore me teten , plot fat kete vit paskem pase veq gezime , ashut na percjellshin krejt jetente fala nga teta e urime
TETA VERA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-13, 22:35   #21
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Antika Shiko postimin
Edhe femiu me i shemtuar ne bote ,per nenen eshte me i bukuri ne bote!


..ndersa, i bukuri per nenen e per boten eshte i bukurMos thuaj tash : te gjithe femijet jane te bukur, sepse une them se nuk jane !!

Oj ti, mos u nxej. Une veq thashe kurre qisi urimi nuk pasna nie.

Funi i funit, veper e Zotit eshte. Ajo, nuk nencmohet.


Se harrova, Jadore, ne cilin muj je? A e bone me shpric a me burre origjinal? A osht burri jyt? Etj etj.
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 26-06-13 nė 22:35
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-07-13, 21:57   #22
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Ju, falenderoj nga zemra gjithesecilin ne veqanti per urimin . Gezime ;paqit gjithmone ..

p.s.

Kalimero, peja qitu se po i them do fjel .
( me duhet gjithesesi te deshmoj qe jam po ajo unikatja ne te menduar e shkruar ,alla j’adore)
.. ha, hahahahah , ncuk , nuk do te shkruaj sa ndjenje e mire eshte , as sa e plotesuar ndihem , ( gjithemone kam lakmuar deri ne skajshmeri mendimet e thjeshta te te tjerave, ,kenaqesite e vogla , ndodhite e zakonshme qe i gezojne pa e lodhur kryte ma shume ..) por si duket une nuk i takoj grupit te shumices , si duket jam tip i karakterit te Hajrijes ( pse Hajrijes ! )
Qe.Hajrija erdh ne kohe lufte si e fejuar atje tek burri , edhe Kalimero , veq 8 vjet shkolle i kish te kryme ajo , por meditimet qe i shprente ne fazen e transformimit qe kalonte neper memesi me paten lene pa mend .( besoni ose jo , hatri i saj ja pata nis me lexu psikollogjine ne kete drejtim edhe ato gjermanishte)
Nje here ju pata drejtu , pse mendon ne kete forme bre !..
... mu pat pergjigjur , nuk eshte e lehte jo , na jemi qaq te pa shpirte sa qe per te siguruar veten tone ,pa vullnet te tyre sjellim tjeret ne jete ,e deri diten qe te vdesim kemi njeri tjetrin peng .. ,( per mua Hajria ate kohe ishte Heroin e vitit , kishte tejkaluar ajo egoizmin njerzor , ishte ne nivel me te lart se gjithe mekataret )
Edhe Une , nuk e di, eshte ndikim i Hajrijes apo normale pytja qe nganjehere e mendoj ..veprimi im do me percjell ne jete bekim apo ‘’mallkim’’ ?!
.. megjithate prej paslindjes se saj e deri sot me kurr nuk e takova Hajrijen, ta pyes a e ndjen akoma ate frig dhe pergjegjesi apo e ka tjekaluar sepse migroj ne kontinentin e larget e nga atje , ne letrat qe me shkruan cdo here me perkujton ..me keni harruar apo jo , ju per mua mbetni familja ime , e cdo leter e saj percjellet me foto te dy femive ..

tash ..

Lovelie .. hajde, ti ke privilegjin dy pergjigje me i marr ( ndjeke kronollogjin e pytjeve qe mi ke shtru )
+ ( pergjigja e pare ) ..nuk e ke kuptu mire misionin e te jetuarit , megjithate me e dashte nje krijese tjeter nuk do te thote te zgjerosh rrafshin ne kete drejtim sa qe te duash dhe burrat e botes,de ....
+..( pergjigja e dyte ) ..qe, e shuaj kurreshtjen tende . jam natyre qe kam deshire te preki deri ekstremet e skajshme per hir te perfeksionit .( kete e kam misherim )
Por, te betohem ne Zot , ne qjell e toke , ne frymen e shejte qe na na mbane shpirtin ne kete jete ,qe ne gjen, pabesine nuk e kemi .
Gjenerat pas gjenerate e kemi te percjellur nje parim si thike e prere , e ky eshte ,
me mire fikt -se flliqt .
( keshtu qe zemrushe , flej rehat ...)

.......

Per fund ,
...shfrytezoj rastin ketu ne diten e re qe po fillon, ti Uroj pervjetorin e lindjes vellaut tim dhe ti them.. Ti qofsh i gezuar gjithmone , ashtu siq prezenca jote, jetrat tona na ka gezuar ..

dhe juve tjerve, ketu .. mos e harroni .
Mire ;keq , kjo jam Une ;megjithate , ju dua shume ..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 13-07-13 nė 22:07
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-13, 21:38   #23
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
Ju, falenderoj nga zemra gjithesecilin ne veqanti per urimin . Gezime ;paqit gjithmone ..

p.s.

Kalimero, peja qitu se po i them do fjel .
( me duhet gjithesesi te deshmoj qe jam po ajo unikatja ne te menduar e shkruar ,alla j’adore)
.. ha, hahahahah , ncuk , nuk do te shkruaj sa ndjenje e mire eshte , as sa e plotesuar ndihem , ( gjithemone kam lakmuar deri ne skajshmeri mendimet e thjeshta te te tjerave, ,kenaqesite e vogla , ndodhite e zakonshme qe i gezojne pa e lodhur kryte ma shume ..) por si duket une nuk i takoj grupit te shumices , si duket jam tip i karakterit te Hajrijes ( pse Hajrijes ! )
Qe.Hajrija erdh ne kohe lufte si e fejuar atje tek burri , edhe Kalimero , veq 8 vjet shkolle i kish te kryme ajo , por meditimet qe i shprente ne fazen e transformimit qe kalonte neper memesi me paten lene pa mend .( besoni ose jo , hatri i saj ja pata nis me lexu psikollogjine ne kete drejtim edhe ato gjermanishte)
Nje here ju pata drejtu , pse mendon ne kete forme bre !..
... mu pat pergjigjur , nuk eshte e lehte jo , na jemi qaq te pa shpirte sa qe per te siguruar veten tone ,pa vullnet te tyre sjellim tjeret ne jete ,e deri diten qe te vdesim kemi njeri tjetrin peng .. ,( per mua Hajria ate kohe ishte Heroin e vitit , kishte tejkaluar ajo egoizmin njerzor , ishte ne nivel me te lart se gjithe mekataret )
Edhe Une , nuk e di, eshte ndikim i Hajrijes apo normale pytja qe nganjehere e mendoj ..veprimi im do me percjell ne jete bekim apo ‘’mallkim’’ ?!
.. megjithate prej paslindjes se saj e deri sot me kurr nuk e takova Hajrijen, ta pyes a e ndjen akoma ate frig dhe pergjegjesi apo e ka tjekaluar sepse migroj ne kontinentin e larget e nga atje , ne letrat qe me shkruan cdo here me perkujton ..me keni harruar apo jo , ju per mua mbetni familja ime , e cdo leter e saj percjellet me foto te dy femive ..

tash ..

Lovelie .. hajde, ti ke privilegjin dy pergjigje me i marr ( ndjeke kronollogjin e pytjeve qe mi ke shtru )
+ ( pergjigja e pare ) ..nuk e ke kuptu mire misionin e te jetuarit , megjithate me e dashte nje krijese tjeter nuk do te thote te zgjerosh rrafshin ne kete drejtim sa qe te duash dhe burrat e botes,de ....
+..( pergjigja e dyte ) ..qe, e shuaj kurreshtjen tende . jam natyre qe kam deshire te preki deri ekstremet e skajshme per hir te perfeksionit .( kete e kam misherim )
Por, te betohem ne Zot , ne qjell e toke , ne frymen e shejte qe na na mbane shpirtin ne kete jete ,qe ne gjen, pabesine nuk e kemi .
Gjenerat pas gjenerate e kemi te percjellur nje parim si thike e prere , e ky eshte ,
me mire fikt -se flliqt .
( keshtu qe zemrushe , flej rehat ...)

.......

Per fund ,
...shfrytezoj rastin ketu ne diten e re qe po fillon, ti Uroj pervjetorin e lindjes vellaut tim dhe ti them.. Ti qofsh i gezuar gjithmone , ashtu siq prezenca jote, jetrat tona na ka gezuar ..

dhe juve tjerve, ketu .. mos e harroni .
Mire ;keq , kjo jam Une ;megjithate , ju dua shume ..

Mua jo hahahahahahahhahahhaa.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-13, 00:06   #24
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Ani Jadore, qa ka t're? Qysh po kalon ne keto dite te nxehtta vere? :D

:)
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-13, 13:04   #25
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin

Sihariq per Dardanasit ..

me ne fund ( sipas forumit ) erdhe dita e shume pritur te dashur forumiste ,
( kuptohet gezimin tim e ndaj posaqerishte me Loveline , Zero Coll dhe ...,etj,etj )si dhe te gjithe juve tjereve qe kaluam gjithe keto vite mes shkronjash ..

duke qene direkte dhe ju kursyer juve nga thashethemat, e publikoj lajmin e gezuar ..

Jam shtatezene . op Jadore valla

( te drejten exkluzive te lajmit risi besoni apo jo, e pata rezervuar per Ju sespe e dij qe shume te brengosur keni qene ..)

shpresoj qe ne rrugen e petaleve do kem perkrahjen dhe keshillat e te gjitha nenave dardanase
( e sidomos vendases sime Janna, nenes me te lumtur ne bote )


edhe nje here ..

ju dua shume -a ...p.s.

ose e shenova keq fjalen , ( si zakonishte ne gramatike qe thojke Gega qe jam katastrofe ,ose idete e mia jane absurde qe psh, duke e shenuar femijet u mundova te gjej rrenjen e fjales dol nga ky bashkdyzim ..fe ( aludim ne Femer , pra e krijon femra dhe mijet ,qe eshte e barabarte me jemja ,veta e pare )

Perhajr e nderuara.

Me vjen shume mire per kete lajm aq te posaqshem edhe te gezuar dhe qe i dole ne qosh detyrave shtepiake dhe deshiroj qe deri ne fund te kesh shtatezenine e lehte.

Me shume respekt per TY,

thjeshte & sinqerte,
TURISTI
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-12-13, 11:10   #26
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Question Titulli: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]


Jam shtatezene . op Jadore valla


A e ka nijet me dalė qaj fėmij se senja e re ardhi tybe


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:29.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.