Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-09-13, 17:12   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Greqia kėrcėnon Shqipėrinė

Greqia kėrcėnon Shqipėrinė, sulm ndaj UĒK-sė dhe UĒĒ-sėNjė stėrvitje e papritur e forcave ushtarake greke ka nisur sot nė mėngjes nė zonėn e malit tė Gramozit, nė rajonin e Kosturit, me qėllim neutralizimin e UĒK dhe UĒĒ (Ushtria Ēlirimtare e Kosovės dhe Ushtria pėr Ēlirimin e Ēamėrisė).Sipas disa mediave greke, stėrvitja me emrin e koduar “Pyrpolitis 6/13” qė po zhvillohet nė fshatin Dipotamia pranė Kosturit, ėshtė urdhėruar nga shefi i Shtabit tė pėrgjithshėm, Mihalis Kostarakos dhe nė tė marrin pjesė forcat speciale greke si dhe helikopterė tė tipit “Chinnok” dhe “Apache”.

Mediat qė kanė publikuar kėtė lajm, thonė se koha dhe vendi i stėrvitjes nuk janė tė rastėsishme. Stėrvitja kryhet pas ngjarjeve me tė arratisurit e Trikalas, pėr disa prej tė tė cilėve u fol se kishin lidhje me UĒK, pas ngjarjeve me Kishėn nė Pėrmet dhe deklaratave irredentiste pėr “Shqipėrinė e Madhe” me kufij deri nė Prevezė, transmeton BW.

Mediat, qė iu referohen shėrbimeve sekrete greke, shkruajnė se UĒĒ kontrollohet direkt nga UĒK dhe e ka qendrėn nė nė jug tė Shqipėrisė. Vlerėsohet se UĒĒ ka 5000 persona tė armatosur qė janė gati pėr sabotime dhe luftė guerrile nė Greqi. Sipas informacioneve, pas Shkupit e Kosovės, objektiv i UĒK-sė ėshtė Threspotia, me qėllim qė UĒĒ tė jetė aktive nė Epir.

Stėrvitja ka qėllim pikėrisht parandalimin e ndonjė veprimi tė mundshėm ekstremist nė dėm tė interesave tė Greqisė.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-09-13, 05:17   #2
King_Gentius
 
Avatari i King_Gentius
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Boston
Postime: 1,243
King_Gentius e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Greqia kėrcėnon Shqipėrinė

UCC nuk ekziston,ca 5000 ushtare, kto jan shpifje te grekve te semure. Nuk ka rrezik Shqiptaret te sulmojn Greqine qe ka lobby me te fort se Serbia, edhe helenofile 1000 here me shume se serbofile, dhe mos harrojm gjith kjo lufte do behej per nje toke qe esht zbraz pothuaj komplet prej popullates vendase shqiptare pra lufta do zhvillohej pa mbeshtetje te civileve qe tash rrojn atje.


__________________
Shqiperi, o mema ime, ndonese jam i merguar,
Dashurine tende kurre zemra s'e ka harruar.

Naim Frasheri
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.