Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-11-13, 22:12   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post SHBA dhe humaniteti

Amerika pėrmbushi dėshirėn e fėmijės sė sėmurė: U bė Batkid dhe e shpėtoi qytetin!Mijėra vullnetarė, ekipe televizive dhe madje edhe Presidenti amerikan Barak Obama, janė bashkuar qė tė plotėsojnė dėshirėn e pesėvjeēarit Miles Scott, i cili vuan nga leukemia. Dėshira e tij ishte tė bėhet Batman, pėrkatėsisht Batkid, pėr vetėm njė ditė. Kėshtu, San Francisko u kthye nė Gotham City, shkruan NY Daily News. Lexojeni rrėfimin qė preku zemrat jo vetėm tė amerikanėve.Policia mbylli rrugėn kryesore nė mėnyrė Miles, teksa shpėtonte qytetin, brohoritej nga mijėra qytetarė dhe atė nė “ēdo vend tė krimit”.Aksioni filloi kur Shefi i Policisė, Greg Suhr, nėpėrmjet ekranit tė vogėl kėrkoi ndihmėn e Batkidit.Batkid menjėherė u pėrgjigj dhe iu bashkua Batmanit pėr tė shpėtuar qytetin.
Ai madje ėshtė dashur ta “fikė” replikėn e bombės plastike, qė ta lirojė njė grua. Edhe pse nuk ishte lehtė, nė fund ia doli, ndėrsa publiku e ndiqte me thirrje dhe duartrokitje.Por, ky nuk ishte fundi. Batkid ia doli tė bindė hajdutėt qė donin tė vidhnin njė kasafortė nė qendėr tė qytetit, prandaj shefi i qytetit e falėnderoi nė emėr tė qytetit.Miles pėr trimėri u urua edhe nga presidenti Obama, i cili i dėrgoi njė porosi pėrmes rrjetit Vinea (klikoni kėtu), ndėrsa mė parė pėrmes rrjetit Twitter ftoi tė gjithė qė ta ndjekin.
Mos tė harrojmė pesėvjeēari Miles lufton nga leukemia kur ai mbush 18 muaj. Edhe pse ishte nė terapi, momentalisht ėshtė nė remision.
Organizata humanitare Make-a-Wish ia ka plotėsuar dėshirėn. Ky rast ėshtė ndjekur nga tė gjitha mediat e botės dhe qytetarėt.Pėr dėshirėn e Milesit, Telegrafi ka raportuar mė herėt. Kėtė shkrim mund ta lexoni kėtu.https://vine.co/v/htbdjZAPrAX


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.