Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-12-13, 07:32   #1
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Schumacher nė gjendje kritike

Publikuar: 23:14 / 29.12.2013(E plotėsuar) Shtatė herė kampioni i botės nė Formula 1, Michael Schumacher, ka pėsuar njė dėmtim serioz tė kokės gjatė njė aksidenti skijimi nė Meribel tė Francės.

CNN raporton se Schumi ėshtė nė gjendje kritike pasi ka pėsuar traumė tė rėndė nė kokė, sepse gjatė rrėzimit e ka pėrplasur kokėn nė njė gur.

Ish-piloti gjerman ėshtė dėrguar me helikopter nė njė spital nė Moutiers dhe mė pas ėshtė transferuar nė Grenoble.
Ai ka qenė nė koma kur kishte arritur nė Qendrėn Klinike Universitare nė Grenoble dhe i ėshtė nėnshtruar menjėherė operimit nė tru, kanė njoftuar mjekėt.

44-vjeēari ėshtė lėnduar ditėn e diel kur kishte dalė pėr tė skijuar mė djalin e tij 14-vjeēar. /Telegrafi/

Fotografia: AP


Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-12-13, 20:18   #2
Stuhi Rere
 
Avatari i Stuhi Rere
 
Anėtarėsuar: 09-11-11
Postime: 519
Stuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Schumacher nė gjendje kritike

nese din mi gra kerrit nuk dmth qe din me ju gra skijav :D
sherim sa ma te shpejt
Stuhi Rere Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-14, 04:12   #3
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Schumacher nė gjendje kritike

"per tinteresumit rreth lajmit Schumacher,,

Schumi stabil, por ende nė gjendje kritike

Bota Sot | 01.01.2014 15:13

Kampioni i shtatėfishtė botėror nė Formula 1, Michael Schumacher ėshtė nė gjendje stabile tė mėrkurėn, njoftoi agjentja e tij Sabine Kehm.
Duke folur pėr gazetarėt e mbledhur jashtė spitalit francez ku po shėrohet Schumacher, tri ditė pasi u aksidentua gjatė skijimit, Kehm i bėri thirrje medieve qė tė respektojnė privatėsinė e 44 vjeēarit.
Kjo pėr arsye, siē thotė ajo, se rojet e sigurisė kanė zėnė njė gazetarė tė veshur nė petkun e priftit, qė po tentonte tė hyjė nė dhomėn e Schumacher.
“Sigurimi e zuri, pasi ishte shumė pranė dhomės...Megjithatė, nuk po dua tė hyjė nė detaje se ēfarė saktėsisht po bėjmė ne nga aspekti i sigurisė. Por, mund t’ju sigurojė se kemi sigurim, sepse kemi pėrpjekje konstante tė medieve dhe njerėzve tė rėndomtė qė duan ta shohin nga afėr”, tha ajo.
Schumacher po lufton pėr jetė, pasi kishte goditur me kokė njė shkėmbė gjatė skijimit tė dielėn, nė resorin turistik francez Meribel.
“Gjendja e tij ėshtė stabile kėtė mėngjes. Tani pėr tani, kjo ėshtė lajm i mirė, por ai megjithatė ėshtė nė koma”, tha Kehm nga spitali Grenoble.
Ajo shtoi se “gjendja mbetet kritike” ndėrsa ka refuzuar qė tė komentojė prospektin e tij tė shėrimit.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 02-01-14 nė 04:14
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-14, 20:17   #4
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Schumacher nė gjendje kritike

sherim i urojm......me u skijat me pelqen edhe mua shume ....edhe me ka ndodhe qe jam rrezuar ama jo si Schumaeri...


tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.