Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-03-14, 17:03   #1
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Thaēi e Kadri Veseli ndaluan protestat e '99 kur ndahej Mitrovica (VIDEO + FOTO)

Besfort Video M1, para pak ditėsh ka publikuar njė video nė tė cilėn shihet se si forcat ushtarake franceze e dėrgojnė me veturė tė tyre nė Mitrovicė, Hashim Thaēin, pėr tė ndaluar protestėn e stafit tė Spitalit tė Mitrovicės qė donte tė shkonte nė vendin e tyre tė punės.

Ky ėshtė njė nga momentet me tė cilėn edhe fillon ndarja e qytetit tė Mitrovicės.
Kryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi, dėrgohet dhe kthehet me makinė nė tė cilėn shihet se shofer ishte njė ushtar francez.
Kryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi largohet nga Mitrovica me veturė tė KFOR-it francez
I shoqėruar nga Kadri Veseli, atėkohė Shefi i Shėrbimit Informativ i Kosovės, tash nėnkryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi ju thoshte protestuesve qė tė besojnė te bashkėsia ndėrkombėtare. Sė bashku me ta ishte edhe Rrahman Rama, tash me gradėn e gjeneralit tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės.
Thaēi, i cili qė mė shumė se gjashtė vjet ėshtė kryeministėr i Kosovės, derisa tentonte tė qetėsonte protestėn, iu premtonte banorėve tė Mitrovicės se tė gjithė do tė kthehen nė shtėpitė e tyre.
Mė shumė se dhjetė vjet pas kėsaj proteste, Hashim Thaēi nė pozitėn e shefit tė qeverisė sė Kosovės, ka mė shumė sė njė vit qė negocion me Serbinė pėr ēėshtje tė brendshme tė Kosovės, pėrfshi edhe jo pak ēėshtje me veriun e vendit.


Kryeministri i Kosovės, Thaēi, shtrėngon duart me homologun serb, Ivica Daēiq
Stafi shqiptar i spitalit tė Mitrovicės vazhdon tė mos shkojė nė vendet e tyre tė punės, ndėrsa banorėt e Mitrovicės ende nuk kanė mundėsi tė kthehen nė shtėpitė e tyre.
Gjykatat nė veri tė kėtij qyteti vazhdojnė tė jenė “OFF LIMIT” pėr gjykatėsit shqiptarė gjithashtu.
Hashim Thaēi, spiun i francezėve?
Kohė mė parė, gazetari francez, Pierre Pean, autor i librit, “Kosova – lufta e drejtė, pėr njė shtet mafioz”, kishte deklaruar se kryetari i PDK-sė dhe shefi i qeverisė kosovare ėshtė trajnuar nga shėrbimi inteligjent francez.
Nė librin e tij Pean ka shkruar: “Shėrbimi inteligjent, duke vepruar nė mėnyrė tė fshehtė nga Ushtria e Francės, ka trajnuar anėtarė tė UĒK-sė, por duhet thėnė se inteligjenca ushtarake, ishte e orientuar pro Serbisė”
Shėrbimi i inteligjencės, sipas tij, ishte pėrgjegjės pėr Hashim Thaēin dhe kishte punuar pėr trajnimin e bashkėpunėtorėve tė tij.
Nė tė njėjtėn kohė, stafi i Ushtrisė, nuk ishte nė tė njėjtėn linjė. Ata sikurse ka ndodhur tradicionalisht, ishin nė anėn e serbėve, gjė tė cilėn e dėshmoi edhe me respektimin e pėrpiktė tė marrėveshjes sė Kumanovės dhe implementimin neutral tė Rezolutės 1244 tė Kombeve tė Bashkuara”, thotė Pean./Zėri


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-03-14, 17:06   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Thaēi e Kadri Veseli ndaluan protestat e '99 kur ndahej Mitrovica (VIDEO + F

http://www.youtube.com/watch?v=LLtui5sVgQs


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:50.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.