Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-07-11, 21:28   #1
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Besimi duhet te jete si ndjesia e nje femije te vogel kur e hedh ate ne ajer, ai qesh sepse e
di qe do e kapesh serisht ..!!


valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-07-11, 21:30   #2
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

O All-llah! Ma ruaj te paster fene time te cilen e kam preokupim dhe ceshtje kryesore. Ma ruaj te pasterjeten time ne kete bote ku jetoj dhe ne boten tjeter ku do te kthehem.
Ma shto jeten me qellim qe te shtohen edhe veprat e mia te mira dhe ma bej vdekjen te shperlare nga te keqijat...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 21:33   #3
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Eshte e vertete qe nuk dime se c'kemi, para se ta humbasim, por eshte gjithashtue vertete qe nuk dinim se cfare na mungonte para se ta kishim !!!
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 21:35   #4
ssara
 
Avatari i ssara
 
Anėtarėsuar: 13-02-07
Postime: 13,228
ssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Fjala jote le tė jetė e ėmbėl, fytyra jote le tė jetė gėzuar dhe angazhohu qė tė jeshė i dashur pranė njerzėve..
__________________
Koha ndryshon shume gjera , por nuk fshin asgje...
ssara Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 21:36   #5
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Humbja e kohes eshte me e veshtire se vdekja, sepse humbja e kohes tė largon nga Allahu dhe
Ahireti, ndėrsa vdekja nga dynjaja dhe banoret e saj.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 21:41   #6
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Nese njeriu nuk ndien as kenaqesi as dhimbje,
Nuk ndien as gaz, as hidherim, as shprese...
Nje gje po jua them me ndershmeri dhe bindje,
Lereni te vdese...


Dritero Agolli
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 21:41   #7
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Cuditem me njerezit te cilet krenohen me bukurine e tyre, pasurine e tyre, femijet e tyre e jo me veprat te cilat pergjithmone do t'i shoqerojne..!!
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 22:08   #8
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Asnje rruge nuk eshte e gjate, nese ne fund te saj te pret diēka e dashur !
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 22:12   #9
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te
arrijne njerzit !!!
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 22:17   #10
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Nese doni te ndiheni te pasur mjafton ti numroni gjerat qe keni, dhe qe parate s'mund t'i blejne.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 22:18   #11
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Nese zhveshja eshte civilizim, atehere kafshet jane me te civilizuara se njerezit.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 22:22   #12
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Njė njeri tė menēur e pyetėn:"A do tė mund t'i qėndroje tundimit, nėse tė mbyllin nė njė dhomė
hermetike me gruan mė tė bukur, ku askush nuk mund t'ju shohė?"
Ai u pėrgjigj:"Ndoshta po, por askush nuk do tė mė besonte. Eshtė mė lehte t'i shpėtosh tundimit, sesa shpifjes."
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 22:26   #13
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Zoti i deshi zogjte dhe krijoi pemet. Njeriu i deshi zogjte dhe krijoi kafazet.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-11, 22:40   #14
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Ka thene Aliu [radijAllahu anhu]: "Shpifja ndaj femrave te pafajshme eshte me e rende sesa qielli, e verteta eshte me e gjere sesa toka, zemra
e kenaqur eshte me e pasur sesa deti, zemra e
munafikut eshte me e forte sesa guri, sundimtari i
padrejte eshte me i nxehte sesa zjarri, nevoja ndaj
mosmirenjohesit eshte me e ftohte sesa acari, durimi eshte me i hidhur sesa helmi."
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-11, 00:01   #15
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Inati dhe urrejtja ndaj Islamit, si nė tė kaluarėn ashtu edhe sot, ėshtė e njėjtė. Mosbesimi, idhujtaria dhe xhelozia, e ripėrsėrisin vetveten, sepse e keqja zakonisht ėshtė e kufizuar, ndonėse atė e karakterizon qėndrueshmėria.
Megjithatė, heret a vonė e keqja poshtėrohet nga e Vėrteta, injoranca pėrbuzet nga dituria, ndėrsa tė ligės i nduken pendlat e saj tė ngjyrosura, duke u pėrhumbur nė greminėn e harresės… !

Sabri Bajgora - Kryeimam i Kosovės


valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:45.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.