Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-07-14, 07:53   #1
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ja kush janė katėr njerėzit me rrogėn mė tė madhe nė Kosovė

Bota Sot | 21.07.2014 12:10

Sipas deklarimit tė pasurisė qė kanė bėrė nė Agjencinė Kosovare Kundėr Korrupsionit, nė Kosovė janė katėr super drejtor menaxhues tė paguar. Pagat e tyre janė prej mbi 2600 deri nė rreth 6000 euro.
Nė Kosovė nuk ėshtė as presidentja e as kryeministri ndėr personat mė tė paguar. Njeriu i cili menaxhon me kontributet pensionale tė kosovarėve, pėrfshirė edhe udhėheqėsit e shtetit paguhet shumė mė shumė se sa e para e vendit, Atifete Jahjaga, e cila merr pagė mujore prej 2,873.20 euro e brenda njė viti paguhet 34,478.4 euro.
E kryeministri Hashim Thaēi ka pagė dukshėm mė tė ulėt se presidentja. Madje ai ka pagėn mė tė ulėt edhe se katėr top menaxherėt disa kompanive publike e institucioneve tė pavarura financiare nė Kosovė. Thaēi ka pagė mujore prej 1,443.16 euro, kurse brenda vitit merr 17,318 euro.
Drejtori menaxhes i Trusti-t, Ardian Zalli, ka njė pagė mujore prej 5,958.33 euro, apo brenda njė viti merr pagė nė total prej 71,500 euro.
E kryeshefi ekzekutiv i Postė Telekomit tė Kosovės (PTK), Ejup Qerimi, ka pagėn mujore prej 4,150 euro, qė nė total i bie se brenda vitit pėr kėtė punė merr 49,800 euro, transmetojnė mediat online.
Guvernatori i Bankės Qendrore tė Kosovės (BQK), Bedri Hamza, renditet i treti pėr ka pagesa. Ai nė muaj paguhet 4,140 euro, apo brenda njė viti 49,680 euro.
Listėn e katėr top menaxherėve mė tė paguar nė vend e mbyll drejtori menaxhues i Korporatės Energjetike tė Kosovės (KEK), Arben Gjukaj, i cili merr pagė mujore prej 2,637 euro, nė konton e tė cilit gjatė njė viti "deponohen" hiq mė pak se 31,644 euro.


Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-06-19, 08:24   #2
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,965
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ja kush janė katėr njerėzit me rrogėn mė tė madhe nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ylli-1 Shiko postimin
Bota Sot | 21.07.2014 12:10

Sipas deklarimit tė pasurisė qė kanė bėrė nė Agjencinė Kosovare Kundėr Korrupsionit, nė Kosovė janė katėr super drejtor menaxhues tė paguar. Pagat e tyre janė prej mbi 2600 deri nė rreth 6000 euro.
Nė Kosovė nuk ėshtė as presidentja e as kryeministri ndėr personat mė tė paguar. Njeriu i cili menaxhon me kontributet pensionale tė kosovarėve, pėrfshirė edhe udhėheqėsit e shtetit paguhet shumė mė shumė se sa e para e vendit, Atifete Jahjaga, e cila merr pagė mujore prej 2,873.20 euro e brenda njė viti paguhet 34,478.4 euro.
E kryeministri Hashim Thaēi ka pagė dukshėm mė tė ulėt se presidentja. Madje ai ka pagėn mė tė ulėt edhe se katėr top menaxherėt disa kompanive publike e institucioneve tė pavarura financiare nė Kosovė. Thaēi ka pagė mujore prej 1,443.16 euro, kurse brenda vitit merr 17,318 euro.
Drejtori menaxhes i Trusti-t, Ardian Zalli, ka njė pagė mujore prej 5,958.33 euro, apo brenda njė viti merr pagė nė total prej 71,500 euro.
E kryeshefi ekzekutiv i Postė Telekomit tė Kosovės (PTK), Ejup Qerimi, ka pagėn mujore prej 4,150 euro, qė nė total i bie se brenda vitit pėr kėtė punė merr 49,800 euro, transmetojnė mediat online.
Guvernatori i Bankės Qendrore tė Kosovės (BQK), Bedri Hamza, renditet i treti pėr ka pagesa. Ai nė muaj paguhet 4,140 euro, apo brenda njė viti 49,680 euro.
Listėn e katėr top menaxherėve mė tė paguar nė vend e mbyll drejtori menaxhues i Korporatės Energjetike tė Kosovės (KEK), Arben Gjukaj, i cili merr pagė mujore prej 2,637 euro, nė konton e tė cilit gjatė njė viti "deponohen" hiq mė pak se 31,644 euro.Popo veten e kan siguru me pune e rroga te medhaja me shtepi te mira me kerre te forta ....po a kan mendu ashtu per popullin e vet!

Me ju hap sigurim pune dhe shendetsis qe ta ndertojne vendin e vet....


__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.