Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-01-14, 18:38   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Regjistrimit i diasporės dhe mėrgatės

Filloi procesi i regjistrimit tė diasporės dhe mėrgatės

Ministria e Diasporės e Republikės sė Kosovės i njofton pjesėtarėt e diasporės se prej sot ėshtė plasuar platforma elektronike (online) pėr regjistrimin e diasporės dhe mėrgatės.


Adresa e platformės elektronike pėr t’u regjistruar ėshtė www.rdks.info . Ministria e Diasporės i lut bashkatdhetarėt qė tė bėhen pjesė e kėtij procesi.

“Qėllimi i regjistrimit ėshtė evidencimi i numrit tė saktė tė pjesėtarėve tė diasporės dhe mėrgatės, shtrirja e tyre gjeografike, struktura demografike, shtetet ku jeton dhe vepron diaspora e mėrgata, si dhe regjistrimi i shoqatave dhe formave tė tjera tė organizimit tė tyre”, thuhet nė njė kumtesė, transmeton Telegrafi.

Pjesė e kėtij regjistrimi ėshtė ēdo person qė ka vendbanim apo vendqėndrim jashtė Republikės sė Kosovės, qė ka lindur ose ka prejardhje nga Kosova.

Ky proces realizohet nga Ministria e Diasporės, nė bashkėpunim me Agjencinė e Statistikave tė Kosovės (ASK) dhe me institucionet e tjera.

Tė dhėnat nė kėtė proces janė tė mbrojtura me Ligjin pėr mbrojtjen e tė dhėnave personale.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.