Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-07-07, 19:04   #1
XheBraiLi
Double G
 
Anėtarėsuar: 28-05-06
Vendndodhja: --Ne Parajse Tu Bo feature me 2pac
Postime: 406
XheBraiLi i vlerėsuar jo keq
Gabim Nėnat

Po e qeli kete teme me fol veq per nenat ,per ato qe sakrifikojne shume per neve ....

Dua te flas i pari ti them se e dua shume , se ekam ylll edhe eshte gjeja me e shtrenjet per mua....

Dua ta falenderoj per qdo gje qe ka bere per mua ,por edhe t i kerkoj falje per te gjitha telashet qe ja kom bo najhere....


Te dua mamm


Kiss


__________________
N'Londer, m'kan coptu - n'Berlin, m'kan tradhtu
n'Rambuje, m'kan mashtru e n'Vjen, m'kan studju
Po jom msu me u kesh e fjales huj me ju nenshtru
Kur s'di me vendos vet, n'New-York vendoset per mu
spo valon mo flamuri se e kan shti renovim (sepse)
simboli spo pershtatet lypet pelqim n'5% (pse pse!!)
plotsohen kushte qi krimineli me thon po kthehna (pse!!)
zavendsohet shqiponja me ni sorr me dy krena
XheBraiLi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-07-07, 19:05   #2
XheBraiLi
Double G
 
Anėtarėsuar: 28-05-06
Vendndodhja: --Ne Parajse Tu Bo feature me 2pac
Postime: 406
XheBraiLi i vlerėsuar jo keq
Gabim

sa here te kam problem e jam ne ne rruge pa drejtim
vij te takoj kerkoj ndihmen tonde se ti je shpirti im
sa here jam ne telashe e zemra fillon me teper me mu drithe
vij te flas ty e ti me ndihmon problemet mi zgjithe
ti je je engjull edhe pse nuk ki krahe e nuk rrin me te bardhe
ti je dielli jem nona jem veq per mu ne kete bote ke ardhe
me ke rrite me shume mundime e me ke bo ky qe jam sot\
gjersa me mikrofon ne dore po knoj nga syte me rrjedhin lot
jeta ke e keqe per mu edhe tana te keqija me kane kap
ti per mu ke qen edhe none por ke qene edhe babe ...
te puth doren syte e ne gjunje veq para teje ulem
ne kete bote te eger veq para teje une perkulem
ti mundesh me ma mshu shuplake e une me ta puthe ate dore
se veq me i pase une tana te mirat e vetme ke perballu akull edhe bore
e di se ke hjek shume keq me mu ,edhe mu zemra me dhem
por dije se gjithmone do te mburrem se ke qene mami jem...
__________________
N'Londer, m'kan coptu - n'Berlin, m'kan tradhtu
n'Rambuje, m'kan mashtru e n'Vjen, m'kan studju
Po jom msu me u kesh e fjales huj me ju nenshtru
Kur s'di me vendos vet, n'New-York vendoset per mu
spo valon mo flamuri se e kan shti renovim (sepse)
simboli spo pershtatet lypet pelqim n'5% (pse pse!!)
plotsohen kushte qi krimineli me thon po kthehna (pse!!)
zavendsohet shqiponja me ni sorr me dy krena
XheBraiLi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-07, 11:57   #3
RiannA
I*N*F*I*N*I*T
 
Avatari i RiannA
 
Anėtarėsuar: 02-03-07
Postime: 2,009
RiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIP
Gabim

NANO mos ta nin
nano djali o me mu,
nano mos ta nin
Nano un ata e du
djali esht me mu nano mos ta nin
__________________
O mic Sokola, o lek Dukagjina, a thu pa juve nuk e kishte zbulu RAP-in Prishtina?!
RiannA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-07, 12:15   #4
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nene dua te Kerkoj Falje per qdo Pik te Lotit tim !!!
Nene dua te jesh Prane meje si Gjithe-here !!!
Nene S'muj as te Imangjinoj nje Nate pa Ty !!!
Nene te Lutem me fal shume per te gjitha !!!
Nene te Lutem Nje gje mos Harro se te DUA SHUME.
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-07, 14:41   #5
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

NENAT
Ato lahen nė gazin
tonė e nė lotėt e tyre.

Bėhen rojė murane
te krojet e shtera tė gjirit.

Nė ballin tonė pėr herė
u bėjnė dritė shejt gishtat.

Ditėt na i prarojnė dhe rrugėt
me nga njė bekim mė t'mirin.

Me rrėmetėn e krrusur t'moteve
na ruajnė nga hijet e liga.

Njė ditė shkojnė si tė shkonin,
tė mos vijė mė vdekja.

E s'na kėrkojnė asgjė,
pos njė grusht dhe mbi krye.

Shkojmė. E sa herė vdes nėnė,
vdes nėnėmira ime.
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-07, 11:45   #6
lyra2
 
Anėtarėsuar: 28-04-07
Vendndodhja: Aty ku e kam vendin...
Postime: 6,243
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Tregim!!

Tregim!!
Nena ime ka vetem nje sy.E urrej...Ajo eshte vetem nje trishtim.Ajo gatuante per nx e shkolles dhe mesuesit per ta mbajtur familjen.Nje dite sa isha ne shkollefillore..erdhi nena ime te me pershendes!Isha shqetesuar si mund te ma bente kete?!E injorova ate ne nje shikim te ashper dhe ika jashte.Te nesermen nje nxenes me tha"eeee nena jote ka vetem nje sy!!!"Desha te pelcas nga inati.Gjithashtu desha qe nena ime te mos ishte me. Keshtu qe,po ate dite u fjalosa me te duke i thene:"nese je duke u munduar qe te me besh objekt tallje,pse nuk vdes.Nena ime nuk foli asgje!!!!As u ndala te mendoj cka i thash,nga hidherimi!Deshiroja te ikja ng ashtepia!Fillova te studjoj deri sa m'u dha rasti te studjoj ne Sigapur ne studime.Atje u martova dhe jetoja i lumtur me familje.U bera baba.Dhe nje dite NENA me erdhi ne vizite.Ajo nuk i kishte pare niperit .....femijet filluan te qeshnin me te!Bertita ne te"Pse deshiron t'mi friksosh femijet e mi" DIL JASHTE !!!!
Nena ime e qete tha:"Oh me fal te lutem ,sigurisht i kam gabuar adresen!Dhe iku....
Nje dite per kuriozitet shkova ne kasollen time te vjeter.Fqinjet me treguan se ajo kishte vdekur.Nuk derdha as nje pike loti!Me dhane nje leter qe shkruante.Biri imi dashur me vjen keq qe t'i kam shqetesuar femijet tu,Kisha trishtim per ty ....sa ishe i vogel kishe nje aksident dhe e humbe ne sy...si nene qe ish anuk mund te shikoja ty duke rrit me nje sy.....dhe ta dhsh syrin tim.Isha krenare shume qe djali ime shihte boten ne vend timin me ate sy.....Me dashurine time per ty ,....NENA JOTE!!!!

Pra duhet t'i bindemi ,nenes pastaj nenes pastej nenes dhe pastsj babit!!!!!
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-07, 18:39   #7
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lyra2
Tregim!!
Nena ime ka vetem nje sy.E urrej...Ajo eshte vetem nje trishtim.Ajo gatuante per nx e shkolles dhe mesuesit per ta mbajtur familjen.Nje dite sa isha ne shkollefillore..erdhi nena ime te me pershendes!Isha shqetesuar si mund te ma bente kete?!E injorova ate ne nje shikim te ashper dhe ika jashte.Te nesermen nje nxenes me tha"eeee nena jote ka vetem nje sy!!!"Desha te pelcas nga inati.Gjithashtu desha qe nena ime te mos ishte me. Keshtu qe,po ate dite u fjalosa me te duke i thene:"nese je duke u munduar qe te me besh objekt tallje,pse nuk vdes.Nena ime nuk foli asgje!!!!As u ndala te mendoj cka i thash,nga hidherimi!Deshiroja te ikja ng ashtepia!Fillova te studjoj deri sa m'u dha rasti te studjoj ne Sigapur ne studime.Atje u martova dhe jetoja i lumtur me familje.U bera baba.Dhe nje dite NENA me erdhi ne vizite.Ajo nuk i kishte pare niperit .....femijet filluan te qeshnin me te!Bertita ne te"Pse deshiron t'mi friksosh femijet e mi" DIL JASHTE !!!!
Nena ime e qete tha:"Oh me fal te lutem ,sigurisht i kam gabuar adresen!Dhe iku....
Nje dite per kuriozitet shkova ne kasollen time te vjeter.Fqinjet me treguan se ajo kishte vdekur.Nuk derdha as nje pike loti!Me dhane nje leter qe shkruante.Biri imi dashur me vjen keq qe t'i kam shqetesuar femijet tu,Kisha trishtim per ty ....sa ishe i vogel kishe nje aksident dhe e humbe ne sy...si nene qe ish anuk mund te shikoja ty duke rrit me nje sy.....dhe ta dhsh syrin tim.Isha krenare shume qe djali ime shihte boten ne vend timin me ate sy.....Me dashurine time per ty ,....NENA JOTE!!!!

Pra duhet t'i bindemi ,nenes pastaj nenes pastej nenes dhe pastsj babit!!!!!
HuH...em tute moj qik ...
Kur ja qoj Nonens ndonje dhurat krejt mahalles del e ju tregon se ma ka qu Djali prej Gurbeti !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-07, 18:50   #8
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Per fillimin e zhvillimit te saj jan plotesisht arsyet e ndryshme;Pasioni,Dashuria,Deshira,Dhuna....
Si do qe te jet arsyeja e saj fillon nje lindje e nje bote individuale.Pytjet e pafund te vleres se saj,po se thyhen barrierat e kundershtimit te zhvillimit te saj.Frymarja e bardhe dhe pasqyrimi i atyre Kristaliteve ne mes Portave te Mamit dhe Femiut.Nje Vetetim ne Zemren e Mamit qe shkakton Lotin si nje pike e ujvares nga vendelindja e Engjujve...
Rritja e kesaj krijese te pambrojtur sot ka humb kuptimin e saj sepse njerzimi eshte i humbur ne rrugetimin e tij te pa arsyetuar.Aroma e Femiut tregon se cdo njeri ne brendesin e tij eshte nje Tejdukshmeri e Mbuluar..
Eshte Mami Ajo Viktime e Qendrimeve mes Realitetit dhe Enderrave,burim i pashtjershem i Energjise se Jetes.Koha fiton relativitetin e saj per Mamin me LINDJEN e nje Pjese te saj, me nje shikim deperton ne thellesine e kesaj bote te pastert te destiluar.Cudi Natyrore e Realizuar,lidhja shpirterore mes Mamas dhe Femiut te saj.Cdo shijim edhe bile pa pertes vrapimi i panderprer i saj per plotesimin e ....
Me kohe vie shenja e pare e shperblimit per Mamin,Buzeqeshja dhe Mimiket tjera te femiut,levizje te fytyres qe mundohen te tregojn Faliminderimin,Lumturine,Sigurine e njekohesisht lehtesimin e mundimeve,dhimbjeve te perditshme te krijuara nga rrethi qe Fatkeqesisht po ashtu Burimi pashtjershem.
Ndoshta deshira apo nje thirrje e brendshme ne shpirtin e tij/saj ti ndihmoj Mamas ne punet e pafund gjithnje e tutje ne perpjekje te levize pas Mamit te tij/saj.Shenje qe tregon se afersia e Mamit ploteson ngrohtesine qe kishte vetem ne boten e enderrave sa kishte syte e mbyllur me muaj te tere.
Dje,Sot apo Neser e tera eshte relative ne levizje e siper pa dmth DIKUR vie befasia (per te rriturit jo se eshte bere "normale" dhe pritese) por jo ne vemendjen e Femiut mundesia e pare zerit te formuar ne emerimin MAMI dhe krenaria ne brendesine tij te pastert qe pasqyrohet me ate njekohesisht me buzeqeshjen e buzeve dhe syret e kristalizuar e gjeneve te trasheguara nga Mamaja e tij/saj

p.s.
te shkruhet per nenen , shume here mendoj qe fjalet jate teper te varfra te shprhim ate qe ndjejme ... nena eshte vete jeta ,shume here theme , prandaj sjell ketu nje krijim te nje miku virtual/real virtual me nickun ,vizionisti , mendoj qe ky krijim flet shume ....
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-07, 18:41   #9
Virti
 
Avatari i Virti
 
Anėtarėsuar: 13-05-06
Postime: 13,621
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lyra2
Tregim!!
Nena ime ka vetem nje sy.E urrej...Ajo eshte vetem nje trishtim.Ajo gatuante per nx e shkolles dhe mesuesit per ta mbajtur familjen.Nje dite sa isha ne shkollefillore..erdhi nena ime te me pershendes!Isha shqetesuar si mund te ma bente kete?!E injorova ate ne nje shikim te ashper dhe ika jashte.Te nesermen nje nxenes me tha"eeee nena jote ka vetem nje sy!!!"Desha te pelcas nga inati.Gjithashtu desha qe nena ime te mos ishte me. Keshtu qe,po ate dite u fjalosa me te duke i thene:"nese je duke u munduar qe te me besh objekt tallje,pse nuk vdes.Nena ime nuk foli asgje!!!!As u ndala te mendoj cka i thash,nga hidherimi!Deshiroja te ikja ng ashtepia!Fillova te studjoj deri sa m'u dha rasti te studjoj ne Sigapur ne studime.Atje u martova dhe jetoja i lumtur me familje.U bera baba.Dhe nje dite NENA me erdhi ne vizite.Ajo nuk i kishte pare niperit .....femijet filluan te qeshnin me te!Bertita ne te"Pse deshiron t'mi friksosh femijet e mi" DIL JASHTE !!!!
Nena ime e qete tha:"Oh me fal te lutem ,sigurisht i kam gabuar adresen!Dhe iku....
Nje dite per kuriozitet shkova ne kasollen time te vjeter.Fqinjet me treguan se ajo kishte vdekur.Nuk derdha as nje pike loti!Me dhane nje leter qe shkruante.Biri imi dashur me vjen keq qe t'i kam shqetesuar femijet tu,Kisha trishtim per ty ....sa ishe i vogel kishe nje aksident dhe e humbe ne sy...si nene qe ish anuk mund te shikoja ty duke rrit me nje sy.....dhe ta dhsh syrin tim.Isha krenare shume qe djali ime shihte boten ne vend timin me ate sy.....Me dashurine time per ty ,....NENA JOTE!!!!

Pra duhet t'i bindemi ,nenes pastaj nenes pastej nenes dhe pastsj babit!!!!!
renqethese dhe shembull i pakontestueshem!!!
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-07, 18:52   #10
lyra2
 
Anėtarėsuar: 28-04-07
Vendndodhja: Aty ku e kam vendin...
Postime: 6,243
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jo jo,komento......;)
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-07, 15:37   #11
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb

nga Brunilda Gėrēari

Njė zė i ėmbėl qė mė qetėson, dy sy qė mė shikojnė me dhembshuri, njė dorė e gatshme pėr tė mė ndihmuar nė ēdo ēast tė jetės...Nėna


Janė kėto, ato karakteristika qė mund t'i pėrkasin vetėm njė njeriu tė veēantė. Njė njeriu qė pavarėsisht nga dallgėt dhe labirinthet e jetės, bėn tė pamundurėn qė drita e saj tė depėrtojė nė zemra. Krahėhapur, me fytyrėn e saj si pranverė e cila rrjedh ndėr damarė me njė emėr tė vetėm.
Nėna!
Me qindra e mijėra njerėz kanė shkruar e folur pėr tė. E kanė simbolizuar me shpresėn, dashurinė, dhembshurinė, ndjenjėn e pastėr e njė mori emrash tė tjerė. Dhe unė, jo pa shkak zgjodha njė temė tė tillė.
Vetėm tė pėrmendurit e kėsaj fjale mė kujton sakrificėn e saj pėr tė mė sjellė nė botė.
Ato ēaste kur isha kėrthi, e vetėm, ajo tregohej e gatshme nė orėt e vona tė natės pėr tė mė qetėsuar.
Ėshtė ajo qė mė mėsoi fjalėt dhe hapat e parė. Nė ēdo ēast timin ishe ti e para qė mė ledhatoje me dorėn tėnde tė ngrohtė. Askush si ti s'ma bėn qortimin dhe askush me fjalė tė ėmbla s'ma dhuron kėshillimin.
Si nė njė pasqyrė tek ti pashė flakėt e kohės, tė cilat i mbron nė vetvete dhe nuk djegin njeri. Por, tek meditoja pėr ty nėnė, diēka mė theri fort nė shpirt. Njė mendim i trishtuar mė pėrshkoi gjithė trupin. Njė pyetje nė veten time mė bėri tė tė dua mė shumė.
Po ata qė s'kanė belbėzuar kurrė fjalėn nėnė? Apo ata qė s'kanė ndjerė forcėn e dashurisė tėnde?
Tashmė e kuptova mė shumė se kurrė vlerėn tėnde. Duke tė pasur ty pranė, gjithēka mė duket pranverė dhe prania jote ma shton dėshirėn pėr tė jetuar me gjithė forcėn e shpirtit. E di se ēdo thinjė dhe rrudhė ėshtė njė hap largimi nga unė, por ėshtė ajo zemra ime qė nė ēdo rrahje thotė nėnė. Prandaj e shtrenjta nėna ime, vendosa tė mbaj gjallė nė zemėr shembullin tėnd. Tė eci nė rrugėn tėnde qė emri "Nėnė" t'i rezistojė furtunave e sulmeve tė ndryshme.
Pėr kėtė e skalita nė zemėr qė njerėzimi tė ndjejė dashuri e respekt pėr njeriun qė sakrifikon pėr njeriun. Pėr dlirėsinė e gjitha kohėrave, nėnėn.Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 08:51   #12
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tregim!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lyra2
Tregim!!
Nena ime ka vetem nje sy.E urrej...Ajo eshte vetem nje trishtim.Ajo gatuante per nx e shkolles dhe mesuesit per ta mbajtur familjen.Nje dite sa isha ne shkollefillore..erdhi nena ime te me pershendes!Isha shqetesuar si mund te ma bente kete?!E injorova ate ne nje shikim te ashper dhe ika jashte.Te nesermen nje nxenes me tha"eeee nena jote ka vetem nje sy!!!"Desha te pelcas nga inati.Gjithashtu desha qe nena ime te mos ishte me. Keshtu qe,po ate dite u fjalosa me te duke i thene:"nese je duke u munduar qe te me besh objekt tallje,pse nuk vdes.Nena ime nuk foli asgje!!!!As u ndala te mendoj cka i thash,nga hidherimi!Deshiroja te ikja ng ashtepia!Fillova te studjoj deri sa m'u dha rasti te studjoj ne Sigapur ne studime.Atje u martova dhe jetoja i lumtur me familje.U bera baba.Dhe nje dite NENA me erdhi ne vizite.Ajo nuk i kishte pare niperit .....femijet filluan te qeshnin me te!Bertita ne te"Pse deshiron t'mi friksosh femijet e mi" DIL JASHTE !!!!
Nena ime e qete tha:"Oh me fal te lutem ,sigurisht i kam gabuar adresen!Dhe iku....
Nje dite per kuriozitet shkova ne kasollen time te vjeter.Fqinjet me treguan se ajo kishte vdekur.Nuk derdha as nje pike loti!Me dhane nje leter qe shkruante.Biri imi dashur me vjen keq qe t'i kam shqetesuar femijet tu,Kisha trishtim per ty ....sa ishe i vogel kishe nje aksident dhe e humbe ne sy...si nene qe ish anuk mund te shikoja ty duke rrit me nje sy.....dhe ta dhsh syrin tim.Isha krenare shume qe djali ime shihte boten ne vend timin me ate sy.....Me dashurine time per ty ,....NENA JOTE!!!!

Pra duhet t'i bindemi ,nenes pastaj nenes pastej nenes dhe pastsj babit!!!!!

ooo bre sa here e lexoj kete tregim, zemra m dhem....:(:(
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-06-08, 08:26   #13
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nėnat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga XheBraiLi
Po e qeli kete teme me fol veq per nenat ,per ato qe sakrifikojne shume per neve ....

Dua te flas i pari ti them se e dua shume , se ekam ylll edhe eshte gjeja me e shtrenjet per mua....

Dua ta falenderoj per qdo gje qe ka bere per mua ,por edhe t i kerkoj falje per te gjitha telashet qe ja kom bo najhere....


Te dua mamm


Kiss

Nena eshte hyjni.......

http://www.youtube.com/watch?v=HbKkEvmBVfc
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-08, 23:34   #14
dredhajka
e dredhur
 
Avatari i dredhajka
 
Anėtarėsuar: 13-06-08
Vendndodhja: Nėpėr dredhina
Postime: 85
dredhajka me shokė shumedredhajka me shokė shume
Gabim Titulli: Nėnat

Sado qė mundohemi tė gjejmė fjalėt mė te thella, mė kuptimplota, mė tė dashura e me tė vėrteta pėr nėnėn, asnjėherė nuk arrijmė tė shprehim atė qė ndiejmė pėr Tė.

Nėnė, Faleminderit qė mė fale Jetė.

Pėrgjithmonė e jotja

dredhajka
__________________
Ata sy dikur kan qenė tė lumtur..
dredhajka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-08, 09:46   #15
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Nėnat

NENE Ti qe e para degjove te rrahurat e zemres sime, levizjen time, TI qe e para me pergdhele duke me uruar fat kur me solle ne jete, TI qe mi kendove ninullat e para, TI syri i pa gjume neteve te gjata, TI barkezbrazur qe me ushqeve mua, Ti qe mi mesove fjalat dhe hapat e pare, Ti qe sa here ta keme nevojen me je pran,Ti qe sakrifikove cdo gje dhe sot bere qe une te jeme njeri i plot, nuk gjej dote fjal te te falenderoj gjithe cfare ti ke bere dhe bene per mua.
Nese do kete dicka me te madhe se bota dhe qielli, ateher dashuria qe une ndjej per ty qenka e vogel, dhe pak te qenkam mirenjohse per gjithe cfare bere dhe bene per mua.
Nene ti je bota ti je qielli per mua, e te tjeret vijn pas.
Nene te pudh dhe te perqafoj me mall nga ketu.
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:49.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.