Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu! 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 22-08-10, 16:41   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Shqiptarėt e Turqis (ska shanc me harru) pėr KosovėnKryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ka pritur dje ish-anėtarin e kombėtares turke tė futbollit, legjendėn e gjallė tė Galatasarit, Hakan Shykyr. Kryeministri Thaēi dhe futbollisti me prejardhje nga Kosova kanė biseduar pėr pėrpjekjet dhe tė arriturat pas pavarėsisė, veēmas pėr zhvillimin e sportit nė Kosovė dhe angazhimet e Qeverisė pėr ta ndėrkombėtarizuar atė. Nga ana tjetėr, Shykyr premtoi angazhime nė mundėsitė e tij qė sa mė shpejt sporti kosovar t’i thyejė kufijtė dhe sportistėt kosovarė tė marrin pjesė nė garat ndėrkombėtare. Hakan Shykyr, ish-futbollisti i Interit dhe i Galatasarait ėshtė me prejardhje nga Kosova. Babai i tij ka lindur nė Prishtinė, ndėrsa mė vonė ėshtė shpėrngulur nė Turqi, ku mė pas doli nė skenė djali i tij, i cili pushtoi stadiumet evropiane me anė tė paraqitjeve tė tij dhe veēanėrisht golave tė shumtė tė shėnuar.

Postimi origjinal ėshtė marrė nga e pėrditshmja e pavarur Kosova sot.
Koha Ditore e Veton Surroit i'a shtrembėron zotit Shykyr qėllimisht mbiemrin duke mos gjetyr Y-n, e duke e thirrur atė H.Shukur.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 22-08-10 nė 16:43
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.