Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 22-02-13, 17:56   #31
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - risi

Organizohet “Wiki Academy Kosovo”


Prishtinė, 22.02.2013

Ministria e Punėve tė Jashtme e Republikės sė Kosovės, nė bashkėpunim me partnerėt, Ambasadėn e Britanisė sė Madhe, Ambasadėn Mbretėrore tė Norvegjisė, dhe FLOSSK - Free Libre Open Source Software Kosovo do tė organizojnė garėn “Wiki Academy Kosovo”, projekt qė do tė zbatohet nga IPKO Foundation.

Ky projekt zhvillohet ne kuader te Diplomacise Digjitale te Kosoves dhe meton te rris permbajtjen pe! r Kosoven ne Wikipedia me ane te artikujve dhe fotografive qe ilustrojne jeten ne vend.

Ceremonia e hapjes mbahet te premten, me 22 Shkurt 2013, prej ores 18:00, ne Fakultetin e Edukimit, Universiteti i Prishtines (objekti prapa Bibliotekes Kombetare Universitare te Kosoves).

Petrit Selimi, zevendesminister i Puneve te Jashtme, Jan Braathu, ambasador i Norvegjise ne Kosove, dhe Kushtrim Xhakli, anetar i bordit te Ipko Foundation, do te hapin ceremonine hyrese te Wiki Academy Kosovo.

Ceremonia do te vazhdoje me nje panel te shkurter me temen "Wikipedia dhe Kosova", prezantimet e shkurtra te garuesve mbi temat e artikujve te tyre dhe do te permbyllet me nje koktej.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.