Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-01-06, 17:22   #1
dren gashi
 
Anėtarėsuar: 18-01-06
Vendndodhja: prishtin
Postime: 7
dren gashi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek dren gashi Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek dren gashi Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dren gashi Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek dren gashi
Gabim Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

1-jeni te veqant nga ne se jeni me te kulturuar
2-se keni pare me shum se ne
3-keni stil evropian
4-apo qe keni ndihmuar kosoven gjat luftes
5-qe keni vetura te bukura
6-apo se na nuk kemi jet pa ju
7-dhe qysh do ta kishi ndier veten ne ven tonin


__________________
\"Aint nothing in this world come for free\"
dren gashi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-01-06, 17:50   #2
dren gashi
 
Anėtarėsuar: 18-01-06
Vendndodhja: prishtin
Postime: 7
dren gashi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek dren gashi Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek dren gashi Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dren gashi Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek dren gashi
Gabim pej ks pergjigjna

1-sa i perket asajna se jeni ma te kulturuar nuk mendoj se jeni ma te kulturuar
per shkak se disa njerzi qe kan emigruar ne perendim nuk kan shkuar per te marr kultur po vetem para edhe fatkeqsisht me kultur jeni larg evropes dhe ju kisha preferu qe te jeni me te kulturuar ne menyr qe te trgoni identitetin tuaj kombetar
2- sa i perrket parave kisha then se paraja ste ben njeri edhe pse ndoshta ke para aq shum sa per ta bler krejt kosoven nuk duhet ta ndjeni veten te veqant po te kunderten duhet ta ndjeni veten te obliguar ne menyr qe ti ndihmoni dikujt qe nuk ka kushte ekzistenciale per jetes.
3-sa i perrket stilit evropian jeni jo mir me stil per shkak se duke menduar se jeni me te veqant se ne keni kaluar ne at stil sa qe esht shum bajat me podrumka kepuc 10cm te nalta kmish me jaka te mdha edhe frizuren si naim frasheri qe jan te stilit te kaluar dhe ju kisha preferuar qe te jeni sa ma te thjesht ne menyr qe ta tregoni thjeshtesinn tuaj shpirtrore
4- nese mendoni se jeni te veqant se keni ndihmuar kosoven gajt lufte e keni gabim edhe pse keni ndihmuar shum.... edhe ju jemi falenderus per ter jeten por dua te them se skeni ndihmuar nje shtet te panjotur apo nje popull te pa njoftur por keni ndihmuar vetveten dhe familjen tuaj
5-nese mendoni se ju ben vetura te veqant jeni gabim njeriun e ben te veqant kultura dhe dija e jo vetura paraja per shkak se ato shkojn e vijn
6-esht e veertet se na keni ndihmuar shum dhe do te na ndihmoni edhe pse ket nuk e deshirojm ne po jemi atu ku jemi dhe kisha then se edhe pa ju do te kishim mbijetu po shpresoj se sa ma shpejt edhe ne do te jemi te pamevarur nga askush dhe do ta qojm kosoven perpara bashk me ju
7-me te than te drejten se si e ndjej veten kur vini ne kosov ne veqanti femrat jo mir per shkak se kan arit ne ni shkall ku e ndjej veten se jan zot per ne meshkujt duke na ber viza po aty gabohen se nuk do te ken martes te lumtur nese e kan burin te bukur por nese kuptojn njeri tjetrin
__________________
\"Aint nothing in this world come for free\"
dren gashi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-06, 17:55   #3
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuaru Dren Gashi per ne te mergimit hyp se te vrava e zhdryp se te vrava, as keta ketu nuk na dojne edhe aq qe kemi ardhe dhe zene vendet e punes, e kur te vijme atje konsiderohemi po ashtu te huaj, me siguri se do te shtoj prap ne kete teme veq per momenton mund te them se po dhemb zemra, se nuk ndegjova asnje fjale te mire per te merguarit, pa marre parasysh arsyet e mergimit.


DEA
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-06, 20:02   #4
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Moj DEA , fjala dhe veprat e mirė vonė dihen e besa edhe ndegjohen ose kuptohen.. :lol: :lol: :lol:
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-06, 21:11   #5
dren gashi
 
Anėtarėsuar: 18-01-06
Vendndodhja: prishtin
Postime: 7
dren gashi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek dren gashi Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek dren gashi Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dren gashi Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek dren gashi
Gabim kerkoj falje nese ofendohet naj kush per pergjigjjen tem

me te than te drejten nuk kom dasht kerkon me ofendu po kom pas qef me bisedu rreth ksaj teme se qfar menimi keni ju e nese e kom ofendu naj kon kerkoj fajle po kom fol per ato sene e kqija qe i keni e nuk du me than me kta se as na skena sene te kqija bile edhe na kena ma shum se ju po dihet se je na dal pej ni kohe te izoluar edhe nuk po du me than se skeni sene te mira keni shum po dashta me fol per sene te kqija ne menyr qe me i hjek qato te kqijat e mi zavendesu me te mira edhe kisha pas qef me na ba pytje ju neve per qisi tema ju kerkoj edhe niher fajle nese ofenduhet naj kush per pergjigjjen tem ma nalt.
__________________
\"Aint nothing in this world come for free\"
dren gashi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-06, 21:14   #6
krijuesiii
 
Avatari i krijuesiii
 
Anėtarėsuar: 20-11-05
Vendndodhja: ne bote gjitheandej
Postime: 1,005
krijuesiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: qka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dren gashi
1-jeni te veqant nga ne se jeni me te kulturuar
2-se keni pare me shum se ne
3-keni stil evropian
4-apo qe keni ndihmuar kosoven gjat luftes
5-qe keni vetura te bukura
6-apo se na nuk kemi jet pa ju
7-dhe qysh do ta kishi ndier veten ne ven tonin

...nje gje be djal kuptoje ne pa ju e ju pa ne do te ishim si peme pa dege apo dege pa peme...

1-aspake seshte e vertet Perendimi dhe mergimi nuk te bene me te Kulturuar, Te kulturuar te bene shkolla Familja dhe Vetebesim ne ndrrimin e realiteteve ngritja e Vizioneve te reja, per vete krijim..

2-para jane letra me fotografi dreqi do te thoshte nje legend e vjeter, e vertet se ne posedojm disa para por ato para kane shijen e hidhure large te vetmuar diku ne fundesin e botes kur vendasite te urrejne here pse je Mysliman e here pse je Shqipetare, ne konkurrence duhet te jesh tri here me i mire per te marre nje poste...

3-Stili Evropian, cfare dmth- eshte definim absurd une ne Kosove kam pare stil shume me te mira se ne Evrope..

4-Kemi ndihmuar Kosoven se kemi pas detyrim moral e njerzore, se ju keni ruajture themelet tona pa ju edhe ndihma jone do te ishte e barabarte me Zero

5-Veturat nuk jane dicka e jashtezakonshme mjaftone te te dergoj prej A deri ne B, Vetura keni tashme edhe ju ne Kosove..

6-as ne nuk kemi jete pa ju, ose do ta kishim nje jete pathemel pa te kaluaren..

7-cdo minute ne Vendin tone per Mergimtarine eshte si nje minute ne parajse...


tungiii
__________________
I kam mbytur zhgenjimet.
I kam harruar vuatjet, mjerimet, dhimbjet.
SHQIPETARE dua tju shoh te bashkuar...
SHQIPERI A ALBANI emer qe me knaqe shpirtin
krijuesiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-06, 14:14   #7
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

-asgje perveq faktit -qe une kerkoi ate te idealizuaren qe krijova ne kujtesen time per vitet e largesis per vendin tim.! - dhe ...
--qudis qe shprehin ata -te idealizuarit- qfare kerkon kjo nga ne ????-jemi po ata qe ishim atehere -kemi ndrruar vetem konceptet e raportit ndernjerzor!!
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-06, 14:59   #8
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim Re: qka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga krijuesiii
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dren gashi
1-jeni te veqant nga ne se jeni me te kulturuar
2-se keni pare me shum se ne
3-keni stil evropian
4-apo qe keni ndihmuar kosoven gjat luftes
5-qe keni vetura te bukura
6-apo se na nuk kemi jet pa ju
7-dhe qysh do ta kishi ndier veten ne ven tonin

...nje gje be djal kuptoje ne pa ju e ju pa ne do te ishim si peme pa dege apo dege pa peme...

1-aspake seshte e vertet Perendimi dhe mergimi nuk te bene me te Kulturuar, Te kulturuar te bene shkolla Familja dhe Vetebesim ne ndrrimin e realiteteve ngritja e Vizioneve te reja, per vete krijim..

2-para jane letra me fotografi dreqi do te thoshte nje legend e vjeter, e vertet se ne posedojm disa para por ato para kane shijen e hidhure large te vetmuar diku ne fundesin e botes kur vendasite te urrejne here pse je Mysliman e here pse je Shqipetare, ne konkurrence duhet te jesh tri here me i mire per te marre nje poste...

3-Stili Evropian, cfare dmth- eshte definim absurd une ne Kosove kam pare stil shume me te mira se ne Evrope..

4-Kemi ndihmuar Kosoven se kemi pas detyrim moral e njerzore, se ju keni ruajture themelet tona pa ju edhe ndihma jone do te ishte e barabarte me Zero

5-Veturat nuk jane dicka e jashtezakonshme mjaftone te te dergoj prej A deri ne B, Vetura keni tashme edhe ju ne Kosove..

6-as ne nuk kemi jete pa ju, ose do ta kishim nje jete pathemel pa te kaluaren..

7-cdo minute ne Vendin tone per Mergimtarine eshte si nje minute ne parajse...


tungiii
Sa bukur e keni pershkruar i nderuar, fjalet tuaja me lane nje pershtypje te madhe...!!!
Do te doja te shtoj vetem , psh: une personalishte me ben te ndihem dicka e vecante, ndoshta ngaqe njerezit tek ne me shume merren me thashetheme, gje qe nuk e lakmoj fare , kjo me ben te terhiqem nga biseda shoqerore duke qendruar disi e vecante! Nuk don te thote se jam me e kulturuar prej tyre, por thjeshte nuk kam nerva te duroj , ndoshta ngaqe zemra eshte e copetuar, ngarkuar me merzi-arsyeja large familjes, malli per atedhe. Nuk eshte ajo kohe si dikur qe shtrohej sofra e rrethuar nga gjithe gjiri i ngrohte familjar..te gjithe te buzeqeshur ne fytyre..!!! Tash me kote kemi parane, me kote kemi kushtet, gezimi, lumturia u fiken si drita e nje qiriri nga era e tmerrshme!!!
Edhe nje gje, as neve s“mund te bejme pa ju te vendit, por as ju pa neve!!!

Me nderime FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-06, 16:54   #9
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Te veqante ,:
Ndoshta malli qe kemi ne per vendlindjen,ne krahasim me juve,etj.
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-06, 17:21   #10
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: qka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje

1-jeni te veqant nga ne se jeni me te kulturuar!
Kemi kulturėn qė na e ka dhėnė atdheu, ndoshta mundohemi tė paraqitemi mė tė kulturuar.

2-se keni pare me shum se ne
Po! Kursejmė tėrė vitin pėr tė kaluar njė palė pushime, e ndodh qė shumė edhe me huazime vijmė atje poshtė.

3-keni stil evropian
Skemi shumė dallim prej jush atje, se edhe ju Evropian jeni.

4-apo qe keni ndihmuar kosoven gjat luftes
?????????

5-qe keni vetura te bukura
Dhe kreditin e pėrmujshėm qė e pagaujmė. :lol:

6-apo se na nuk kemi jet pa ju
Natyrisht qė keni jetėn, bile nė shumė raste edhe mė tė mirė se ne.

7-dhe qysh do ta kishi ndier veten ne ven tonin
Na e keni rriturr mendjen vet, se nga ju kemi dalė edhe ne.

Ēka na bėn tė veēantė nė vendlindje??
Malli qė na ėshtė bėrė pjesė e jetės, e juve ju duket se ne kėndej u kėnaqėm. :(
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-03-06, 22:35   #11
BlertaB
 
Anėtarėsuar: 13-01-04
Vendndodhja: Austri
Postime: 840
BlertaB e ka pezulluar reputacionin
Gabim

dren gashi??
Per mendimin tim jo qe nuk paske mend ne ate koken tande te boshte po qenke dhe shum i pa aftesuar ne fjalet e tua qe thua per ne mergimtaret.
Po si do qe te jet ty, nuk te paska mbet tjeter ne " JETE " vetem te mirresh me jeten,hallet,dhe punet e mergimtarve qe jetojn larg atdheut.
Deshta te shtoj dhe diqka siq ke refyer ti ne shkrimet tua ato nuk jane aspak te verteta se une, nuk vi ne kosove, qe te rriti mendjen se jam " DIKUSHI " po thjesht se me flen shpirti ne "KOSOVE " dhe ndihem shume mire kur jam atje.Ketu ku jetoj jam e adaptur dhe e dua kete vend se me ka dhuruar shume per te ardhmen time.
E kujdes ne te ardhmen " PAK RRESPEKT " se te duhet per te erdhmen tende.
Me rrespekt BlertaB!!
BlertaB Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-03-06, 05:04   #12
Sport_Billy
 
Anėtarėsuar: 10-11-04
Vendndodhja: France
Postime: 76
Sport_Billy me shokė shumeSport_Billy me shokė shume
Gabim

S'ka faj pak Dren Gashi, edhe pse po ja nxo per te madhe qe spaska pika e as presje tipi

Formula e Dren Gashit nuk po i jep rezultat qe; Shumica e Emigranteve kan dalur per ta siguru egzistencen per famijen e vet dhe sju ka ra ne mend per me e pasuru edukaten e tyre ( ja kan fut baushtell=ndertimtari ), osht normale kur ata tipa bojn pare dhe mendojn qe ja kan arrit ne gjitha aspektet! T'bojn gabime ne do raste!
Tani gjenerata e re e atyre emigranteve qe shkollohet ne kushte te mira, e forcon personalitetin ne kushte t'mire etj... S'ma merr mendja qe do sillen sikur prinderit e tyre!!

ME t'mira
Sport_Billy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 15:59   #13
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Nuk jem te vecante, por po na vecojne!!!!
( nuk mund te them na veconi , se eshte mekat ti fus te gjith ne nje thes).
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 16:09   #14
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dren gashi
1-jeni te veqant nga ne se jeni me te kulturuar
2-se keni pare me shum se ne
3-keni stil evropian
4-apo qe keni ndihmuar kosoven gjat luftes
5-qe keni vetura te bukura
6-apo se na nuk kemi jet pa ju
7-dhe qysh do ta kishi ndier veten ne ven tonin
Uuu me kejt pajtohem, qashtu jemi !

Vec ne piken 7, se di, si evropjan i integruar me kultur te lart e si donator i nje shteti te varfer si kosova, nuk besoj qe do kisha mundur ta imagjinoja veten ne vend te juajin


PS: Un,... pa hajgare ndihem i huaj ketu ku jetoj, e i huaj ne vendlindje,.. vetem ne ket pik jemi te vecant !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 16:15   #15
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Qe s'kam mendjen e madhe, kjo me ben sa te thjeshte aq dhe te vecante...


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:01.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.