Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-10-09, 14:38   #31
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,576
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Shoqėri tė kombėsive tė ndryshme, por vetėm shqiptaret i pranoj nė shtėpi, tė huajat mė neveriten sepse ma puthin tė dashurin nė faqe sa herė qė e takojnė.
Ani se nuk ia hjekin cope ....
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-10-09, 19:38   #32
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

kurfare perveq shoqe apo shok pune
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-10-09, 20:56   #33
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Nuk ėshtė krejt jeta hajgare, e as edhe kjo "VIRTUALJA",
Njeriu vėrtetė ka nevojė pėr shoqėri,e unė do thoshja edhe mirė qė ėshtė ashtu.
Mirpor nė emigracion, siq' ėshtė edhe titulli, nuk e ke mundėsin tė zgjedhėsh edhe aq.
Sidoqoft (giten e pėrgiten thojn pėr mikun) njeriu mundohet prap ta gjejė atė qė i flen zemra mė rahat tė ay. Njė llaf, njė fshehtėsi, njė hallė e deri edhe te "sprovimi" me gjana matriale.
Thjeshtė kur edhe kjo e fundit tė ndodhė ,atėher disi tė vjen tė shlirohesh nga ēdo skepticizėm i mundshėm, dhe me plot tė drejt mund ta quash atė shoqėri, Tė mirė.!
Mirpor ,,shoqėrin e mirė" duhet edhe mbajtur, nė rendė tė parė duke mos e gėnjyer pėr asnji gjė, e dyta duke u treguar poashtu i gatshėm pėr ndonjė lloji ndihmese (me takat kuptohet, askush nuk lyp prej teje atė qė s'muj e qonė) dhe e treta, qebesa edhe mė vėndim-marrsja, duke i shpeshtuar kontaktet (me nda pak kohė edhe pėr shoqnin) sepse nuk thonė kotė ,, LARG SYSH,LARG ZEMRĖS".
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 11:26   #34
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Me thene te drejten na jemi nja kater familje shqiptare qe mbahemi mes veti perndryshe kshtu te huaj nuk kemi vetem qe na lidh puna ose profesioni
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 11:55   #35
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Une ne miqasi nuk di as rac as gjini, me kend tem hec muhabeti e ka deren qel :D kshtu qe kam miqasi te shteteve te ndryshme
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 14:58   #36
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga roadrunner
Une ne miqasi nuk di as rac as gjini, me kend tem hec muhabeti e ka deren qel :D kshtu qe kam miqasi te shteteve te ndryshme

edhe t'gjithe po t'dojshin....! valla "merdh inat" qe t'ftonin me shkue te ata, tu kon me ardhe ketu te une ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 15:03   #37
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

O loqk ata kan nejt dy vjet te une hahahahahahaha i kam si familje temen, e kam lshu rrjetin mu zgjenu edhe kah ti.....dad mos xhelozo se un dajt zezak i kam a se ke dit aaa hahahahahhaha :P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
edhe t'gjithe po t'dojshin....! valla "merdh inat" qe t'ftonin me shkue te ata, tu kon me ardhe ketu te une ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....!
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 15:05   #38
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga roadrunner
O loqk ata kan nejt dy vjet te une hahahahahahaha i kam si familje temen, e kam lshu rrjetin mu zgjenu edhe kah ti.....dad mos xhelozo se un dajt zezak i kam a se ke dit aaa hahahahahhaha :P

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...
per njata dole aq e bardhe!!!!

e pashe se t'donin te gjithe...! zemra mal mu bo, vetem bera shaka me siper.....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 15:07   #39
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Dade, ma shum un baj hajgare me veten sesa tjert qe em marrin shembull ne hajgare se e du humorin edhe kam sens edhe nuk idhnona leht :D kshtu qe zgate doren dade, prekum me ato duar te arta se sot mka ec mar, po tutna mu gzu shume hhahaha


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...
per njata dole aq e bardhe!!!!

e pashe se t'donin te gjithe...! zemra mal mu bo, vetem bera shaka me siper.....!
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 15:10   #40
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga roadrunner
Dade, ma shum un baj hajgare me veten sesa tjert qe em marrin shembull ne hajgare se e du humorin edhe kam sens edhe nuk idhnona leht :D kshtu qe zgate doren dade, prekum me ato duar te arta se sot mka ec mar, po tutna mu gzu shume hhahaha

tjetra, qe m'bente t'knaqem eshte KOMUNIKIMI YT n'English Language...! t'jetosh n'Kosove dhe t'kesh nje Anglishte aq fluente eshte nje mrekulli....! I'm serious....!


proud of you!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 15:13   #41
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

E pa kur t'ladrojsh shume thojn msohesh edhe qiftelis mi ra pi zori hahaha...


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
tjetra, qe m'bente t'knaqem eshte KOMUNIKIMI YT n'English Language...! t'jetosh n'Kosove dhe t'kesh nje Anglishte aq fluente eshte nje mrekulli....! I'm serious....!


proud of you!
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 19:30   #42
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Skam shoqeri !!!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 21:58   #43
pranveruesi
 
Anėtarėsuar: 23-11-07
Postime: 126
pranveruesi i vlerėsuar mirė
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

...shoqeri kam boll ne varet ne cfare miljue gjindem, dy shoke i kam shume te mire nje ne Londer e nje ne Frankfurt, kam shoke gjerman shume sidomos nga ish ddr jane shume me te shoqeruare se wesi, kam shoke turq, polak etj...


tungiiii
__________________
Modestia i sjell njeriut vetem dinjitet dhe fisnikeri, andaj behuni modeste, qe t“ju lartesoje All-llahu
pranveruesi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-10-09, 16:50   #44
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

shoqerin shqiptar kam edhe shoqri me tjeter qe ma ka imponu vendi i punes te perzier Iranian;srilankes,bangladeshit,francez,portugez,zv icrran etj po keta vetem jan koleg/e te punes
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-09, 10:10   #45
Agolli
 
Anėtarėsuar: 14-02-06
Postime: 14,277
Agolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Ē'fare, a?
Turliēfare dhe bash si kojka ''Thrret Prizreni mori Shkoder''.
Ndodh dhe ca Vikinga t'killavt.


__________________
Bota ka shume banore por pak njerez!
Agolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.