Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-01-12, 13:55   #91
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Emine, fola pėr realitet. Njeriu i patru, dallohet shumė shpejt!

Sa pėr virtualitet, larg e mė laaaarg shoqėrisė virtuale! Nuk egziston njė gjė e tillė.
tru dhe intiligjenc ka dhe manjaku(i cmenduri) po cfare i duhet gjersa e perdor ne menyren e gabushme,ne fund cdo kush qka eshte dhe si eshte eshte ne dobi apo dem spari te vetvetes,ne mundemi te shpetojm nga te gjithe,po nga vetvetja jo,,,,,,,shoqeria a sgjedhje,shoqeri te persosun ska,as njerz jo,per ndryshe po nuk pate monedha te mjaftushme,mos mendo se do arrijsh te blejsh dicka te cmushme,po spate sinqeritet mos kerko tek te tjeret dhe po su bere mik i tjereve sdo te behet kush mik kurre,,,,
ne jemi ardhe en ket bote si shkas i dy njerzve,pse nuk arriti natyra te na krijoi te vetem te pikim prej qielli,pse na duhen njerzit ,sepse ne cdo njeri qe duam ne duam veten,cdo fjal dhe veper te keqe qe ja bejme te tjereve ne e bejm kunder nesh,,,,me vje keq qe nuk arrite asnjeher te vlersosh veten si njeri,sinqerisht me vje keq,ke me shume per te jap sa kaq.....

alla popullorqe:qka ki me mjell sot ki me korr nje dit
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 16-01-12 nė 13:57
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-01-12, 14:11   #92
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
tru dhe intiligjenc ka dhe manjaku(i cmenduri) po cfare i duhet gjersa e perdor ne menyren e gabushme,ne fund cdo kush qka eshte dhe si eshte eshte ne dobi apo dem spari te vetvetes,ne mundemi te shpetojm nga te gjithe,po nga vetvetja jo,,,,,,,shoqeria a sgjedhje,shoqeri te persosun ska,as njerz jo,per ndryshe po nuk pate monedha te mjaftushme,mos mendo se do arrijsh te blejsh dicka te cmushme,po spate sinqeritet mos kerko tek te tjeret dhe po su bere mik i tjereve sdo te behet kush mik kurre,,,,
ne jemi ardhe en ket bote si shkas i dy njerzve,pse nuk arriti natyra te na krijoi te vetem te pikim prej qielli,pse na duhen njerzit ,sepse ne cdo njeri qe duam ne duam veten,cdo fjal dhe veper te keqe qe ja bejme te tjereve ne e bejm kunder nesh,,,,me vje keq qe nuk arrite asnjeher te vlersosh veten si njeri,sinqerisht me vje keq,ke me shume per te jap sa kaq.....

alla popullorqe:qka ki me mjell sot ki me korr nje dit

Kush tė tha se n`a nevojiten njerėzit moj?

Ti, dhe gjithė tė tjerėt duhet tė mėsoheni, se ka njerėz, qė nuk kanė nevojė pėr tė tjerė..

Ka njerėz qė ia dalin mbanė pėr mrekulli, vetėm me tė afėrmit, dhe nė kėrkim tė diturisė ..

Ka njerėz, qė nuk kanė ndjenja!

Ka njerėz qė nuk vuajnė kurrė!

Ka njerėz "manjak"!

Njerėzit janė tė ndryshėm.

Nuk jam njeri unė, jam MBInjeri!

PS: Tė kam treguar, kur mund tė mė vlerėsosh mua! Aa atėherė, asesi nuk do tė thotė se vlerėsimi yt ėshtė i drejtė!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-01-12, 14:18   #93
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Kush tė tha se n`a nevojiten njerėzit moj?

Ti, dhe gjithė tė tjerėt duhet tė mėsoheni, se ka njerėz, qė nuk kanė nevojė pėr tė tjerė..

Ka njerėz qė ia dalin mbanė pėr mrekulli, vetėm me tė afėrmit, dhe nė kėrkim tė diturisė ..

Ka njerėz, qė nuk kanė ndjenja!

Ka njerėz qė nuk vuajnė kurrė!

Ka njerėz "manjak"!

Njerėzit janė tė ndryshėm.

Nuk jam njeri unė, jam MBInjeri!

PS: Tė kam treguar, kur mund tė mė vlerėsosh mua! Aa atėherė, asesi nuk do tė thotė se vlerėsimi yt ėshtė i drejtė!
me knaqsin me te madhe kisha ber diskutime me ju,spari duhem te dal se nuk kam kohe dhe dyta une sju vlersoi,ju i japet vetes nje emer te tille,ajo qka sot je ti kaq MBInjerzore ,i takone vetem dikujt si merit,pra je ti AI/AJO,,,,,,,ben mire mbaj sa ma larg njerzit nga vetja,asnje hajr se kan prej jush pos budallakina te veshuna me rroba genjeshtrash,kush do donte stoli te tilla,padyshim askush!
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 10:33   #94
Arbenito
 
Anėtarėsuar: 17-01-12
Vendndodhja: Suedi
Postime: 55
Arbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Shoqerohem me te gjithe pa dallim feje dhe lekure...
Shqipetar nga te gjitha trojet , Suedez , Danez , Norvegjez , Anglez ,Francez, Holandez , Belg , Zviceran, Amerikan e shume e shume nacionalitete te tjera...
Mua me shume me lidh puna pasi qe punoj ne nje nder Kompanite me multinacionale qe ekziston dhe qe eshte ne gjithe boten IKEA dhe me bjen edhe te udhetoj shume ne gjithe boten dhe per ate edhe kam shoqeri nga gjithe bota.
Por me duhet ta pranoj se me shume shoqerohem me Shqipetar dhe Suedez pasi qe jetoj ne Suedi.

Shoqeria qe e zgjedhi une jane kryesisht njerez me te pjekur dhe njerez qe perafersisht i ofrohen shijeve te mia pa hyre interesi ne mes kuptohet.

Njerezit qe e kane interesin ne rend te pare une nuk kam kurrfare respekti dhe per ate edhe nuk shoqerohem me ta!
Arbenito Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 10:52   #95
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arbenito Shiko postimin
Shoqerohem me te gjithe pa dallim feje dhe lekure...
Shqipetar nga te gjitha trojet , Suedez , Danez , Norvegjez , Anglez ,Francez, Holandez , Belg , Zviceran, Amerikan e shume e shume nacionalitete te tjera...
Mua me shume me lidh puna pasi qe punoj ne nje nder Kompanite me multinacionale qe ekziston dhe qe eshte ne gjithe boten IKEA dhe me bjen edhe te udhetoj shume ne gjithe boten dhe per ate edhe kam shoqeri nga gjithe bota.
Por me duhet ta pranoj se me shume shoqerohem me Shqipetar dhe Suedez pasi qe jetoj ne Suedi.

Shoqeria qe e zgjedhi une jane kryesisht njerez me te pjekur dhe njerez qe perafersisht i ofrohen shijeve te mia pa hyre interesi ne mes kuptohet.

Njerezit qe e kane interesin ne rend te pare une nuk kam kurrfare respekti dhe per ate edhe nuk shoqerohem me ta!
kqyre se jam ba merak ni orman dama nashash
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 10:57   #96
guriko
 
Anėtarėsuar: 01-11-08
Postime: 243
guriko i vlerėsuar mirė
Gabim Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

nuk ekziston shoqeria!vetem interesi.e vetmja qč kemi čshtč familja e ngushtč,mbase.
__________________
miku i mirč ,nč ditč tč včshtira!
guriko Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 11:00   #97
Arbenito
 
Anėtarėsuar: 17-01-12
Vendndodhja: Suedi
Postime: 55
Arbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėm
Wink Re: Titulli: Re: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
kqyre se jam ba merak ni orman dama nashash
Hehe ok nuk ka problem...
Arbenito Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 11:14   #98
Arbenito
 
Anėtarėsuar: 17-01-12
Vendndodhja: Suedi
Postime: 55
Arbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga guriko Shiko postimin
nuk ekziston shoqeria!vetem interesi.e vetmja qč kemi čshtč familja e ngushtč,mbase.
Gabim je... Shoqeria ekziston por duhet zgjedhur me kujdes!
Siq po shihet qenke djeg ne shoqeri ti por me beso se shoqeri ka edhe te mire bile! Vetem varet se si e zgjedh dhe qka pret prej asaj shoqerie.


Arbenito Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:38.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.