Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-05-07, 15:40   #31
AH82
 
Anėtarėsuar: 03-05-07
Postime: 1
AH82 i vlerėsuar jo keq
Gabim

ju pershendes te gjitheve... sa per fillim...
AH82 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-07-07, 14:54   #32
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

MALLI PER ATEDHE

I vetmuar ne dhe te huaj
mora nje leter qe ta shkruaj
letra qe shkruaj u mbush plot
me fjalet e mia e me lot.

I vetmuar jeta shkon
e shikoj diellin kah perendon.

O ti diell qe rrin n`hava
bab e nan kund a mi ke pa
a jan gjall apo kan vdek
t`permalluar per djal te vet
loti i tyre a ka t`sosur
se jan me zemer te plagosur.

Nje ze i dridhur s`mlen me fjet
zani i nanes po me thrret
po me therret me u kthyer ne shtepi
se s`don me vdek pa m`par me sy
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-07, 05:57   #33
Albanian
I`m Proud To Be...
 
Avatari i Albanian
 
Anėtarėsuar: 08-04-07
Vendndodhja: Switzerland
Postime: 172
Albanian i vlerėsuar mirė
Gabim

Gjum, Pune, Gjum Pune, Gjum.

Harrova te them: Buk
__________________
Menduat se ne ju krijuam kot dhe se nuk do te ktheheni ju tek ne?
Albanian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-07, 11:21   #34
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Spo di ēka me thėnė pėr jetėn nė gyrbet pos qė u kėputėm tuj vujtė pėr vatan.
Hahahahahahahahaha...!

Qka m“ke shti me kesh qetash ...HuH

Kur ska Pul edhe Kingj eshte i mire !! Super ne Gurbet veq po vuajm per Pushim bre me shku mu knaq Pak ne Deti me nje Bmw 530i haha!!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-07, 23:26   #35
aLbaChiCk
Love To Be Loved
 
Avatari i aLbaChiCk
 
Anėtarėsuar: 13-07-06
Vendndodhja: Not here
Postime: 12,903
aLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek aLbaChiCk Send a message via Skype™ to aLbaChiCk
Gabim

Ne gurbet maaaaa njihesh i huaj mezi pret tet vij koha me shku ne atdhe e kur shkon atje prap je i huaj
__________________
Man VergiSst Nicht Das Jemand FehLt , Man Gewöhnt Sich Nur Daran
This is for all people who talk shit about me.I just give a fuck about you “cause I“m something that you never can be!!!!
aLbaChiCk Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-07, 23:40   #36
Lijanna
 
Anėtarėsuar: 12-06-06
Vendndodhja: (
Postime: 1,344
Lijanna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga aLbaChiCk
Ne gurbet maaaaa njihesh i huaj mezi pret tet vij koha me shku ne atdhe e kur shkon atje prap je i huaj
ncuk ketu sjeni te huaj, moj albachick .(c'ti besh jeta e tille) Te pershndes shume, klm me gurbet
__________________
Nė zemrėn e njeriut ka vetmi, tė cilėn nuk mund ta largosh pos duke iu drejtuar Zotit.
Lijanna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-07, 16:47   #37
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lijanna
ncuk ketu sjeni te huaj, moj albachick .(c'ti besh jeta e tille) Te pershndes shume, klm me gurbet
Ishalla Zoti te qon ne gurbet dhe e sheh a je e huja pastaj (ne vendlindje)
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-07, 18:15   #38
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga aLbaChiCk
Ne gurbet maaaaa njihesh i huaj mezi pret tet vij koha me shku ne atdhe e kur shkon atje prap je i huaj
Ne gurbet je i huaj vetem ateher kur te shkel shteti...se po dijte ja kan nonen shtetit edhe ndihesh si me kon ne vend tendin ....Por prap je feme Shqiptare qe smund te rrezikosh gjera te mos lesh dikend te te shkel ...Ne ks kur te shkosh e ndin veten afer Fmiljes te duket nje enderr e mire !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-07, 14:18   #39
luan_i
 
Anėtarėsuar: 08-12-05
Postime: 1,846
luan_i e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Njerėzit nevoja, deri disa vite mė parė, edhe domosdoshmėria, i ka shtyrė tė marrin rrugėn e kurbetit. Kurbeti, nė ēfarėdo rrethane, ėshtė njė plagė qė vėshtirė shėrohet.
luan_i Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-07, 14:26   #40
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luan_i
Njerėzit nevoja, deri disa vite mė parė, edhe domosdoshmėria, i ka shtyrė tė marrin rrugėn e kurbetit. Kurbeti, nė ēfarėdo rrethane, ėshtė njė plagė qė vėshtirė shėrohet.
Respek luani................

Jeta nė Gurbėt na ka shkatru, na ka plak, dhe na ka da larg prej njani tjetrit, vėq mendimet qė i kėmi ēdo ditė, na jep forcė me kaluė dhimbjen...
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-07, 14:30   #41
luan_i
 
Anėtarėsuar: 08-12-05
Postime: 1,846
luan_i e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Mėrgimtarėt nuk janė njerėz pa atdhe, nuk do tė duhej qė tė tillė tė ndihen apo qė dikush tjetėr ti konsideron tė huaj nė shtėpinė e tyre. Atdheu, as mė pak e as mė shumė, ėshtė i njejtė dhe i barabart pėr tė gjithė. Nė asnjė mėnyrė nuk qėndron konstatimi: "tė huaj nė kurbet e tė huaj edhe nė atdhe. "Asnjėher mos pyet se ēfar bėri nėna pėr mua, trego se ti ēfar ke bėrė dhe ēfar bėn pėr nėnėn".
luan_i Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-07, 14:43   #42
Lijanna
 
Anėtarėsuar: 12-06-06
Vendndodhja: (
Postime: 1,344
Lijanna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool
Ishalla Zoti te qon ne gurbet dhe e sheh a je e huja pastaj (ne vendlindje)
uau, une kom mendu qe vec atje e ndieni veten te huaj, po pasi edhe ktu ndiheni te huaj, ju qenkeni shume gjynah

p.s. pra inshallah nuk shkoj ne gurbet
__________________
Nė zemrėn e njeriut ka vetmi, tė cilėn nuk mund ta largosh pos duke iu drejtuar Zotit.
Lijanna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-08-07, 06:29   #43
eMiraa
,,,,,,,,,,,,,,
 
Avatari i eMiraa
 
Anėtarėsuar: 03-08-07
Postime: 43
eMiraa i vlerėsuar jo keq
Unhappy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonaaa
Jeta ne gurbet??

E po ,nje dite filuan prinderit te vajtojn , " na shkoj ymri ne gurbet" , " mbetem me malle te dheut tane" , " Pleqeria po na vjen ne gurbet" e plote e plot te tjera sa qe gati fillova te qaj dhe per nje moment u ndala dhe mendova me vete ,ku edhe ju drejtova prinderve:
Po sa i beni tere keto "vajtime" pse nuk ktheheni ,por e qani koken me vuajtje gurbetqare?
Mu pergjigjen: E po ju spo na ktheheni dhe na i keni lidhe edhe neve kembet.
Thash: jo ,jo ne sju kemi lidhe kembet por i keni lidhe vet, perderisa ju stentoni per tu kthyer as ne sju frymzojm!
E po , tha babi , mire e ke ...

Me kete desha tju them edhe ketu ,sot nese vajtojm pse jemi ne gyrbet skem te drejt ,ngase fare leht mund ta zgjedhim kete problem ,qe te shkojm te jetojm ne vendlindje dhe te shuhet edhe ky "vaj ,mall e deshire"!

Mendim i imi!
ewww moj qik sa leht per ty me than ate fjal ktheu ne vendlindje por mesiguri ty ti paskan ba prindrit krejt e nuk paske hjek kurgja kshtu qe nuk po e dishe qka eshte gurbeti para se me i shti prind e tu me marr kete vendim a ke mendu si do te jetojn ata ne kosove kur dihen shum mir kushtet edhe jeta atje pa ofendime por ballafaqonu me realitetin se ne kemi humb siq edhe po na quajshin ne kosove "far e humbur"e hidhur por e vertet.
__________________
Jeto, Dhe jeten time eja dhe merre po deshe veq JETO
eMiraa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-08-07, 07:24   #44
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga eMiraa
ewww moj qik sa leht per ty me than ate fjal ktheu ne vendlindje por mesiguri ty ti paskan ba prindrit krejt e nuk paske hjek kurgja kshtu qe nuk po e dishe qka eshte gurbeti para se me i shti prind e tu me marr kete vendim a ke mendu si do te jetojn ata ne kosove kur dihen shum mir kushtet edhe jeta atje pa ofendime por ballafaqonu me realitetin se ne kemi humb siq edhe po na quajshin ne kosove "far e humbur"e hidhur por e vertet.
Nuk kam pas rastin te degjoj nje thenje te tille,mirpo prapseprap nuk them se nuk eshte e mundur qe ndokush edhe te thot ashtu,e une do te mallkoja at goj e kujdoqoft ndoshta per nje arsye te vetme ngase po te mos ishte pikrisht kjo ''far e humbur''(po e them me shume veshtersi)edhe ekzistenca e jone do te ishte nje pikpyetje e madhe..
Nuk e kam shiju jeten ne gurbet,por e di se nuk eshte leht askunde....
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-08-07, 13:16   #45
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Gyrbeti :
Ka shum persona qe e kan gjet vehten ne gyrbet, qe kur ja permen vendlindjen en pikt qafs ju met ! kam pas shum raste me nej me ksi, Ne ni menyr nuk me befasojn mendimet e tyre, i kuptoj deri diku por jo krejtsisht sepse vendlidja asht vendlindja sado mir qe e kan ktu ata nuk menojn per te ardhmen e tyne ... cila eshte gjeja mae rendesishme ne jeten e njeriut un nuk di vetem kshtu thon te gjith.
Ne gyrbet kurr kurr nuk mund te jen te kenaqur as te buz qeshur si ne vendlindje, (as shoqerija kurr nuk eshte si ne vendlindje) vetem ekan knaqsin fallso kur i sheh dikush rrin me buz qeshje dhe plot me halle ! gurbeti ska lumturi as knaqsi vetem deshprim mendime te pa fund, nervoz dhe asimilim, qe asnje her se mendojn kete!.
Per veti di me than koft i mallkuar gyrbeti se vetem njerzi e nemun vin ne gyrbet me jetua dhe e leshojn vendlidjen.
Per vehte di te them mosu plaksha ne mergim por ne vendlindje dhe atje me dalt shpirti, kisha pas deshir qe shum te rinjve nga kosova tu jepet shansa me ardh veq me pa ndryshe kishin mendua per vendlindje pas atyj , ky eshte mendimi im, bile sa ka kso gjanash permu komentua ka thjesht nje liber shruhet,,,,,,,,,


__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:01.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.