Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-07-09, 19:07   #31
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
...kemi moj mjaft specijalista te gjuhes dhe letersise ne FD, jane disa qe dijne me mire se fjalori i gjuhes sone
O halle ty t'puth synin Urata jote.
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-07-09, 19:45   #32
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Urata, mendoj vertet qe ke kualitete te veqanta dhe je me plotkuptimin e fjales femer shume e zgjuar dhe e menqur, po kjo nuk do te thot se femrat e zgjuara jane te pagabueshme dhe pa te meta, une per vete e kam te mete te madhe qe jam shume direkte, edhe ne kete rast me duhet te te them se pyetje ma absurde nuk kam ndegju ende, edhe ky mendim ska te bej asgje me ju mos e merr personalisht po thjesht vetem me pyetjen ne fjal.

Une mendoj keshtu , ndoshta qafa e shkurt! Por prap me lejohet te mendoj dhe ta them ate.

Flm DEA!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-09, 21:45   #33
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Kush mara mysafir ne vendlindje. Sha zoten hiq ne ta po qatje mara e kena shtepine ani qe qitu ku jena, jena te huaj edhe mire qe jena te huj shoq qitu a ne Vendlindje sha zoten hiq nk jena mysafir po ne vend tonin hej edhe tanve qitu thane per stie te veres vendlindja ju therret a une kismet neser i hypi pampurit per Rahavec

A qita tjeret qe vini ma vone po ju pershnes me kete kangen edhe mos harroni mara se qatje e keni shtepijen

>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-09, 21:53   #34
Tinky-Winky
V€JANU§ DUPLLO POW€RU§
 
Avatari i Tinky-Winky
 
Anėtarėsuar: 17-07-08
Vendndodhja: Ne Teletabiese
Postime: 668
Tinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIP
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

A qita tjeret qe vini ma vone po ju pershnes me kete kangen edhe mos harroni mara se qatje e keni shtepijen

[/QUOTE]
ev shoq shife mara qit spongibob shacin qysh ja ban qefin vetit ,o ti kur vjen qiknejnaj me at frizuren sit ignacios t kpusin tu denu policia plus asaj ni jave t zalibatin tu komuna per me dashten me nxeren ni dokumente edhe tu ton t kshyrin si t huj ani ti me at kry si shpuz edhe vreshtnajat e rahavecit i komplekson po le e mos ja le nom.shnetje
__________________
ngjyres zeze sun i thom qe osht e bardhe, spo muj para syve, veten me bo budalle.
Tinky-Winky Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-09, 22:01   #35
Tinky-Winky
V€JANU§ DUPLLO POW€RU§
 
Avatari i Tinky-Winky
 
Anėtarėsuar: 17-07-08
Vendndodhja: Ne Teletabiese
Postime: 668
Tinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIP
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

A qita tjeret qe vini ma vone po ju pershnes me kete kangen edhe mos harroni mara se qatje e keni shtepijen

[/QUOTE]
ev shoq shife mara qit spongibob shacin qysh ja ban qefin vetit ,o ti kur vjen qiknejnaj me at frizuren sit ignacios t kpusin tu denu policia plus asaj ni jave t zalibatin tu komuna per me dashten me nxeren ni dokumente edhe tu ton t kshyrin si t huj ani ti me at kry si shpuz edhe vreshtnajat e rahavecit i komplekson po le e mos ja le nom.shnetje
__________________
ngjyres zeze sun i thom qe osht e bardhe, spo muj para syve, veten me bo budalle.
Tinky-Winky Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-09, 22:01   #36
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Kush be Tinky na zalibat qatje, sha zoten nuk te kan guxue qishtu ma se shoq mi numrue 3000 kilometra jan shume se le mi hecen edhe qatje mu zalibaten me neve a kurren e kurres qikjo ma nuk ka me ndodhen. Hajde nihere sa nuk jan kane mara shtet tu na zajabaten jo qishu ka thane unmki jo qaj tjetri se qitash sha zoten nuk kena me priten te komunja se boll kane pasen mara kohe edhe edhe osht dashten me dijten qe qitash na vijna.

HEj edhe ti tinky, pernime be qysh nuk i kom ra ne fije qisajna pune shoq, shkova vjet me nxerren pashoshen kur plot shoq ta kishin marue grumbull tana tu priten e tu bo llaf me qato qka priteshin ne rend kur po kallezojne qe jane vendore demek te vendlindjes edhe sha zoten boll mara ubona nervoz qka leshin kane priten me vazhdue pashoshen bash na kur vijna ata kane mara kohe e tana njana tha ev shoq, po na dalim qishtu mos pe ngjoftojna fare shaci A qesi hovi e kom sosen me shkue me vazhdue pashoshenh edhe nihere ani qe ka afat edhe 5 vjet amo nuk i dihet mara del fare nafake qishtu tu priten ne rresht

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga >>{SpOnGeBoB}<< : 02-07-09 nė 22:02
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-09, 01:31   #37
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<<
Kush mara mysafir ne vendlindje. Sha zoten hiq ne ta po qatje mara e kena shtepine ani qe qitu ku jena, jena te huaj edhe mire qe jena te huj shoq qitu a ne Vendlindje sha zoten hiq nk jena mysafir po ne vend tonin hej edhe tanve qitu thane per stie te veres vendlindja ju therret a une kismet neser i hypi pampurit per Rahavec

A qita tjeret qe vini ma vone po ju pershnes me kete kangen edhe mos harroni mara se qatje e keni shtepijen


pasha t'madhin Zot o SpongeBob mysafire ne shtepine tende...!

ps: kenga u dha loteve udhen ......PSE, na e solle kete kenge ta degjojme?!!!!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-09, 14:50   #38
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Flm DEA!
Faleminderit edhe nga ti.

DEA
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-09, 01:02   #39
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

http://www.youtube.com/watch?v=50lzJ...eature=related

Ah moj Nane, ah moj Nane po t'me prisje ti me gezim isha ardhe...!!!!!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-09, 12:19   #40
Shqiptare_ne_Turqi
 
Avatari i Shqiptare_ne_Turqi
 
Anėtarėsuar: 22-09-08
Vendndodhja: Shqiptare dhe ne Kosove ;)
Postime: 2,389
Shqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
http://www.youtube.com/watch?v=50lzJ...eature=related

Ah moj Nane, ah moj Nane po t'me prisje ti me gezim isha ardhe...!!!!!

Edhe pse nuk jam né pozicionin e juaj,déshirova t'ju bashkangjitem temés ...

Urata moter,..ja ! bash me két ,qé ke ceké k'tu,uné kuptova shummm,...
Dhe lere ti etimologjin e fjalve,gurbet =mergim ...

Uné,kam lind né Turqi, miré po mé térhjek jashtzakonisht,vendlindja e prindérve + 3 motra e 3 véllezérve té mij ...

Me u a thén drejten shum sinqerisht, ndihem ma shtépi ne "rrugét" e Kosovés se sa té Turqis ! ... Ama,pérpiquni t'me kuptoni ju lutem se,q'far dua t'ju them ...

Pra,a ndihem e huaj ne Turqi !!

Nga se, jo veq Shqiptarét por, t'gjitha grupet etnike qé e pérbéjm péraférsisht, 80% popullaten e Turqis, jem né té njéjten pozicion,as njéra pal s'kem drejta ma pak ose ma shum ... Na bén té mos t'dihem né esencé si e/i huaj ...
Por mungesa shum e madhe, e té dégjuarit "gjuhen amé " , " jasht shtépie ku jeton "

T'bén,té ndiesh shtépi aty ku e dégjon gjuhen ténde " amé " nepér téra qoshet e qytetit ...

Mbi té gjitha,miqe té dashur,kur ta mértypim miré fillozofin e thell té "njeriut/ jetés" besoj se,ndihem mire kudo qé jetojm ...( nashti ju largova i qik temés por ...uné mendoj k'shtu ) shpresoj, u shpreha drejt ! ...

ps. drejtat kullturore,pér grupet etnike né Turqi,jasht diskutimit né két teme .... Pér at,kem diskutu pak, mundem t'vazhdojm ne njé platform tjeter ,kur té dojm...


Pérshéndetje motrore,t'gjithve ...
__________________
Nuk ka rėndėsi ku dhe si keni jetuar. E rėndėsishme ėshtė ēfarė keni bėrė aty ku keni qenė. (Xhorxha O’kife)
Shqiptare_ne_Turqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-09, 13:05   #41
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga K15
Oj inxhe a je lodhe... une sdi kshtu me kullture qysh pe lypni ju veq... mergim,gyrbet.. diaspor diaspora shqiptare kur po flitet ne kuvend te ks apo ne tv...

d.m.th-ja e saj eshte: farė e humbur ... fjala diaspor rrjedh nga greqishtja e vjeter me duket qe d.m.th farė e humbur

per me teper e kena ktu kit gramatikantin LABI qe merret me qeso sene...le tme permirson.

zgjate doren efendi....! demek te humbur a?!!! pasha t'madhin Zot, boll mire ke thane....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-09, 13:07   #42
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shqiptare_ne_Turqi
Edhe pse nuk jam né pozicionin e juaj,déshirova t'ju bashkangjitem temés ...

Urata moter,..ja ! bash me két ,qé ke ceké k'tu,uné kuptova shummm,...
Dhe lere ti etimologjin e fjalve,gurbet =mergim ...

Uné,kam lind né Turqi, miré po mé térhjek jashtzakonisht,vendlindja e prindérve + 3 motra e 3 véllezérve té mij ...

Me u a thén drejten shum sinqerisht, ndihem ma shtépi ne "rrugét" e Kosovés se sa té Turqis ! ... Ama,pérpiquni t'me kuptoni ju lutem se,q'far dua t'ju them ...

Pra,a ndihem e huaj ne Turqi !!

Nga se, jo veq Shqiptarét por, t'gjitha grupet etnike qé e pérbéjm péraférsisht, 80% popullaten e Turqis, jem né té njéjten pozicion,as njéra pal s'kem drejta ma pak ose ma shum ... Na bén té mos t'dihem né esencé si e/i huaj ...
Por mungesa shum e madhe, e té dégjuarit "gjuhen amé " , " jasht shtépie ku jeton "

T'bén,té ndiesh shtépi aty ku e dégjon gjuhen ténde " amé " nepér téra qoshet e qytetit ...

Mbi té gjitha,miqe té dashur,kur ta mértypim miré fillozofin e thell té "njeriut/ jetés" besoj se,ndihem mire kudo qé jetojm ...( nashti ju largova i qik temés por ...uné mendoj k'shtu ) shpresoj, u shpreha drejt ! ...

ps. drejtat kullturore,pér grupet etnike né Turqi,jasht diskutimit né két teme .... Pér at,kem diskutu pak, mundem t'vazhdojm ne njé platform tjeter ,kur té dojm...


Pérshéndetje motrore,t'gjithve ...
bijo, ty t'kem acik...! ti je legende,t'thote dhe Kapetani.
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-09, 21:36   #43
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Shqiptare ne turqi je vertet shembull dhe jam e bindur se kemi shume si ty. Une per vete ndjej kenaqesi dhe krenohem, me ty, me te tjeret ,me popullin tim!!!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-09, 17:32   #44
Veterani
*************************
 
Anėtarėsuar: 25-04-08
Postime: 147
Veterani i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shqiptare_ne_Turqi
Edhe pse nuk jam né pozicionin e juaj,déshirova t'ju bashkangjitem temés ...

Urata moter,..ja ! bash me két ,qé ke ceké k'tu,uné kuptova shummm,...
Dhe lere ti etimologjin e fjalve,gurbet =mergim ...

Uné,kam lind né Turqi, miré po mé térhjek jashtzakonisht,vendlindja e prindérve + 3 motra e 3 véllezérve té mij ...

Me u a thén drejten shum sinqerisht, ndihem ma shtépi ne "rrugét" e Kosovés se sa té Turqis ! ... Ama,pérpiquni t'me kuptoni ju lutem se,q'far dua t'ju them ...

Pra,a ndihem e huaj ne Turqi !!

Nga se, jo veq Shqiptarét por, t'gjitha grupet etnike qé e pérbéjm péraférsisht, 80% popullaten e Turqis, jem né té njéjten pozicion,as njéra pal s'kem drejta ma pak ose ma shum ... Na bén té mos t'dihem né esencé si e/i huaj ...
Por mungesa shum e madhe, e té dégjuarit "gjuhen amé " , " jasht shtépie ku jeton "

T'bén,té ndiesh shtépi aty ku e dégjon gjuhen ténde " amé " nepér téra qoshet e qytetit ...

Mbi té gjitha,miqe té dashur,kur ta mértypim miré fillozofin e thell té "njeriut/ jetés" besoj se,ndihem mire kudo qé jetojm ...( nashti ju largova i qik temés por ...uné mendoj k'shtu ) shpresoj, u shpreha drejt ! ...

ps. drejtat kullturore,pér grupet etnike né Turqi,jasht diskutimit né két teme .... Pér at,kem diskutu pak, mundem t'vazhdojm ne njé platform tjeter ,kur té dojm...


Pérshéndetje motrore,t'gjithve ...
Motėr e nderume, nuk kemi nevojė ta shajm asnji shtetė, e as turqin ku jetoni ju. Juve thjesht nuk ndiheni mirė nė dhe tė huaj, pa kudoqoft ai.
Kėto fjalė po ti lexon njeriu ta tmerrojn lėkurėn dhe trupin, sa dijė unė janė pas folur disa muhabete dikur pėr ndihmė atyre qė shprehin dėshirėn pėr riatdhesim.
Nuk e dijė saktėsishtė sa shteti ynė i ri ėshtė i pėrkushtur nė kėtė punė, veq njė gjė e dijė.
Nuk jam vetė pasanik , veq jam i bindur qė kishim mundur tė mblidhnim nga populli sa pėr ta siguruar njė truall ndėrtimi, ndoshta edhe me njė shtėpiz tė vogėl.
Populli ynė ėshtė i mrekullueshem Motro

P.s.
Nofka Veterani nuk ėshtė pėrher aktive, sepse ka kėtu nga "ata" qė janė alergjik pak kur e shohin dhe e lexojnė.
__________________
Qeverit vijnė e shkojnė. Janė miqėsit e popujve ato qė mbesin ! (Mbretėresha Elizabet e II-ta)
Veterani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-08-09, 18:25   #45
instruktori
Instruktori
 
Avatari i instruktori
 
Anėtarėsuar: 29-08-06
Vendndodhja: Aty ku eshte me se miri
Postime: 10,032
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Kuku mos vete per diasporen se une kam shume repekt per ta

Sa me dhimben se kan mall per vendlindjen

ne duhet ti respektojm shume shume dhe te bejm shume per ta.

Respekt per te gjithe

Qofshi me shendet dhe me jete


__________________
Shteti kerkon angazhim
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.