Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-05-08, 12:35   #151
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Foto

Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-05-08, 12:40   #152
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Foto

Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-08, 00:18   #153
Albanian
I`m Proud To Be...
 
Avatari i Albanian
 
Anėtarėsuar: 08-04-07
Vendndodhja: Switzerland
Postime: 172
Albanian i vlerėsuar mirė
Gabim Titulli: Foto

nje slideshow qe e kam be un mund ta shikoni ketu http://youtube.com/watch?v=e4IiWCaXoPQ
__________________
Menduat se ne ju krijuam kot dhe se nuk do te ktheheni ju tek ne?
Albanian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-08, 00:22   #154
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Foto

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albanian
nje slideshow qe e kam be un mund ta shikoni ketu http://youtube.com/watch?v=e4IiWCaXoPQ
Shum bukur, me pelqeu kjo ilahi e Sami Jusufit, flm ! :)
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-08, 13:00   #155
BE LK
Kalimtar
 
Avatari i BE LK
 
Anėtarėsuar: 08-12-05
Vendndodhja: Tirane
Postime: 4,372
BE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Foto

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Shum bukur, me pelqeu kjo ilahi e Sami Jusufit, flm ! :)
Tani ti po tallesh me albanian a ?!

Ai ka bere gjithe ate slide show ndersa ti i thua se ilahija ishte e bukur, ske faj ti preshevar jo ! hahahahahahahahahaha
__________________
* " Vepra e nje personi ne mesin e njemije njerezve ka me teper ndikim se fjalet e nje mije njerezve drejtuar nje personi " *

Hasan El-Basri
BE LK Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-08, 13:37   #156
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Foto

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albanian
nje slideshow qe e kam be un mund ta shikoni ketu http://youtube.com/watch?v=e4IiWCaXoPQ
Komplimente Albanian, T'lumshin duart !
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-08, 15:57   #157
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Foto

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BE LK
Tani ti po tallesh me albanian a ?!

Ai ka bere gjithe ate slide show ndersa ti i thua se ilahija ishte e bukur, ske faj ti preshevar jo ! hahahahahahahahahaha
O jo per bes, po bash me erdhi mir,.. me pelqej video :) e per ket, Zoti e shperbleft !

Per te mos dal fort nga tema ja edhe nje foto islame nga musliman te te gjitha racėve me nje mesazh te pėrbashkėt.

Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-08, 20:55   #158
robi-i-allahut
 
Avatari i robi-i-allahut
 
Anėtarėsuar: 29-05-08
Postime: 5
robi-i-allahut me shokė shumerobi-i-allahut me shokė shume
Gabim Titulli: Foto

Allahu Ju Shperbleft Vllazni Allahu Jun Ndimoft
robi-i-allahut Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-08, 20:36   #159
robi-i-allahut
 
Avatari i robi-i-allahut
 
Anėtarėsuar: 29-05-08
Postime: 5
robi-i-allahut me shokė shumerobi-i-allahut me shokė shume
Gabim Mrekullija -fjala Muhamed Me Germa Shqip Shiko Foton

selamun alejkum vllezer te nderuar musliman ketu e keni nje mrekulli qe ka ndodhur ne diber me 5 shtator ne vitin 2005 shikone gazeten ose foton
__________________
TE ALLAHUT JEMI DHE TE AI DO TE KTHEHEMI ZGJIDH RRUGEN E SHPETIMIT PARA SE TĖT VJEN VDEKJA KUR NJE DIT DO TE PENDOHESH AQ SA KE JETUAR ZGJIDH FEN E SHPETIMIT ---ISLAMIN---- SE DO TE GJESH RAHATI NE ZEMER DHE NE SHPIRT
robi-i-allahut Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-08, 20:44   #160
robi-i-allahut
 
Avatari i robi-i-allahut
 
Anėtarėsuar: 29-05-08
Postime: 5
robi-i-allahut me shokė shumerobi-i-allahut me shokė shume
Gabim Titulli: Mrekullija -fjala Muhamed Me Germa Shqip Shiko Foton

ketu keni edhe mrekullira te tjera neper bot
kjo foto siper esht nje deshmi se allahu esht nje dhe se feja e drejt esht islami shiko se si te gjitha ndertesat jan shkatrruar e gjamija nuk ka pesuar as gje


__________________
TE ALLAHUT JEMI DHE TE AI DO TE KTHEHEMI ZGJIDH RRUGEN E SHPETIMIT PARA SE TĖT VJEN VDEKJA KUR NJE DIT DO TE PENDOHESH AQ SA KE JETUAR ZGJIDH FEN E SHPETIMIT ---ISLAMIN---- SE DO TE GJESH RAHATI NE ZEMER DHE NE SHPIRT
robi-i-allahut Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-06-08, 10:11   #161
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Foto


Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-06-08, 10:25   #162
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Foto

Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-08, 07:33   #163
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Foto


Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-08, 13:23   #164
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Foto

__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-08, 13:24   #165
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Foto

http://www.aljazeeratalk.net/forum/u...1219366291.jpg


__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.