Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-02-13, 16:14   #16
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Shqiptarėt e Turqis (ska shanc me harru) pėr Kosovėn

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Edhe Kryministri Turk Taip Erdogan ka pohuar per ate qe Hakan Shykyr eshte Shqiptar, duke ju falenderuar njeherit per ato qe ka bere per kombtaren turke.
Kjo eshte per tu pershendetur nga ana e shqiptareve per fjalet e Erdoganit, sepse besoni qe askund me teper ne bote se ne turqi shqiptaret nuk i jane ekspozuar me shume asimilimit.

Si ёshtё pёr tu pёrshёndetur qёndrimi i kryeministrit turk nuk e kam tё qartё. Me doemos qё institucionet e shtetit turk janё prapa gjithё kёti reagimi nёpёr mediat turke kundёr Hakan Shykyr dhe njenjёs sё tij kombёtare (shqiptare).
__________________
m'sohen senet
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-03-13, 13:14   #17
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shqiptarėt e Turqis (ska shanc me harru) pėr Kosovėn

Nuk e ke te qart ?

Shiqo, ja ta sqaroj unė mbase nuk po e ditke.

Turqia ėshtė shtet nė vete, edhe pėr momentin tė jesh i bindur qė nuk nien pėr njeri t'gjallė.
Fatkeqsia nėpėr kohėra i ka detyruar Shqiptarėt tė emigrojn gjithandej nėpėr botė, ku njė numėr i konsiderueshem( jo i konsideruaeshem, por thuja se atje janė gjysma e popullit shqiptar) ėshtė vendosur nė Turqi.
Kush e njeh mentalitetin turk, dhe nacionalistėt e turqis ? Pėr ata nuk ka tjetėr etnitet pėrveqse turqeve. E qė nė fakt turqia ėshtė pėrzierja mė madhe e mundshme e popujve nė njė shtet.
Erdoganin po ta pyetje nė ditėt e para kur e mori pushtetin, tė jesh i bindur qė nuk kishte guxuar pėr thėnė kėtė tė vėrtetė tė madhe e tė rėndėsishme pėr shumė milona shqiptar qė jetojn nė Turqi, sot e ka thėnė, e thotė mė lehtė pasi e ka siguruar pushtetin nga nacionalistet turq, pėrfshir kėtu edhe ushtrin komplet qė ishin kundėr tijė.

A isha i qart ?

Prandaj edhe falenderimi.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-03-13, 23:31   #18
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Shqiptarėt e Turqis (ska shanc me harru) pėr Kosovėn

..auu,n'politke si n'pazar, a ka vota per mu,po! edhe Erdogani sa me shume flete mire per shqiptar aq me shume i rritet numri i votave...por,gjenrata e pare e emigruar nuk harrojne dot se ne cfar kushte jan prit atje dhe si kan jetu,vetem ata flasin me se miri,...tash gjenerata e trete kan arrit mjaft por edhe jan asimilu cka do ishte e pamundur te mos ndodhte e gjithe kjo! :(
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-05-13, 23:00   #19
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Shqiptarėt e Turqis (ska shanc me harru) pėr Kosovėn

turqia e sotshme esht ajo turqia e osmanlive veq kan ndryshue kohnat e turqia sillet ashtu siq esht koha se e njejta eshtAjshe Azemi (Azem Mala) pjesa 1. - YouTube

Ajshe Azemi pjesa 2 - YouTube
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 11-05-13 nė 23:02
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-05-13, 10:41   #20
Gjiki
 
Anėtarėsuar: 25-11-11
Postime: 157
Gjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Shqiptarėt e Turqis (ska shanc me harru) pėr Kosovėn

n'vend se mi afru keta emigrant, ne i shajme. :(


Gjiki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.