Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-06-11, 20:07   #31
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
hahahhhahahahahhah,ma se anej ede une kam nejt bash jam zaiftu tu kqyre qata syreta
Ti ju ke tregua..se qysh duhet me ce ato te plotat ..sepse ti je Piko Bello
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-06-11, 20:07   #32
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AliSia Shiko postimin

<---------->
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-06-11, 20:08   #33
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita Shiko postimin
Ti ju ke tregua..se qysh duhet me ce ato te plotat ..sepse ti je Piko Bello
ani piko bello,hahahahhahha,qaff moje se erdhe prep knej,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-06-11, 20:10   #34
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
ani piko bello,hahahahhahha,qaff moje se erdhe prep knej,
Te percafoj edh eune ty shumee .
__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-06-11, 20:12   #35
AliSia
 
Anėtarėsuar: 05-08-10
Postime: 6,856
AliSia e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Femrat e plota jane me terheqese....!!!!!!!
AliSia Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-06-11, 14:32   #36
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AliSia Shiko postimin
Femrat e plota jane me terheqese....!!!!!!!
Pse? edhe kush te thot ty qe jane me terheqese? ;)
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-06-11, 14:47   #37
AliSia
 
Anėtarėsuar: 05-08-10
Postime: 6,856
AliSia e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Pse? edhe kush te thot ty qe jane me terheqese? ;)

Jo mua nuk me thot askush..... por i kam lexuar disa postime ketu, se kan shprehur mendimet e veta se jan terheqese per ate .....!!..Por une nuk pajtohem me kete mendin..!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga AliSia : 19-06-11 nė 14:48
AliSia Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-06-11, 14:56   #38
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,576
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Ashtu si ēdo mashkull, edhe ēdo femer ka karakteristikat e veta terheqese !
Nuk do te thot se e plotė e terheqese, por dhe e kundert, me shtat perfekt e terheqese !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-06-11, 15:53   #39
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

jan ma keksi
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-06-11, 17:47   #40
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana Shiko postimin
Femrat e holla janė mė pak xheloze ndaj femrave tė plota, sepse nuk i konsiderojnė tėrheqėse, mirėpo meshkujt kanė mendim tjetėr. Pėr ata, femrat e plota janė mė tėrheqėse, tė hapura dhe tė menēura.

Njė hulumtim i realizuar nga shkencėtarėt pranė Universitetit tė Liverpulit, ka zbuluar se femrat jo tė holla pėr meshkujt janė mė tė afėrta, janė mikesha tė mira dhe kanė stabilitet mė tė mirė emocional sesa femrat e holla.


Nga ana tjetėr, femrat tjera kanė mendim jo tė mirė pėr ish-femrat e trasha qė mundohen tė mbajnė njė peshė afėr normales. Sipas tyre, ato janė tė padisiplinuara, emocionalisht jostabile dhe kanė shprehi tė kėqija higjienike.


Disa meshkujve u pėlqen fakti qė femrat qė kanė peshė tė tepėrt luftojnė me kilogramėt, ashtu qė kjo i afron mė shumė dhe u jep mendimin se ato nuk janė femra tė pėrsosura, kanė mangėsi, por janė tė afėrta dhe mund tė kalojnė mirė me to, duke qenė se ato jetojnė ‘me kėmbėt nė tokė’.


Pėr mė shumė, meshkujt me mbipeshė shpresojnė se kanė gjasa mė tė mira pėr tė kapur njė femėr tė plotė, sesa njė tė hollė.

..interesant ...

...sha mendoni ju ...

Tem e lir pa kacafytje ...
Edhe tek nje femer e plote,terheqja mendoj eshte qeshtje e permasave trupore.

Kur ato perputhen atehere kjo mund te jet terheqese.
__________________
"Someone like You....."

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Amina : 20-06-11 nė 17:48
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-11, 09:30   #41
desert
Great Challenger
 
Avatari i desert
 
Anėtarėsuar: 25-08-08
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,419
desert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėmdesert i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana Shiko postimin
Femrat e holla janė mė pak xheloze ndaj femrave tė plota, sepse nuk i konsiderojnė tėrheqėse, mirėpo meshkujt kanė mendim tjetėr. Pėr ata, femrat e plota janė mė tėrheqėse, tė hapura dhe tė menēura.

Njė hulumtim i realizuar nga shkencėtarėt pranė Universitetit tė Liverpulit, ka zbuluar se femrat jo tė holla pėr meshkujt janė mė tė afėrta, janė mikesha tė mira dhe kanė stabilitet mė tė mirė emocional sesa femrat e holla.


Nga ana tjetėr, femrat tjera kanė mendim jo tė mirė pėr ish-femrat e trasha qė mundohen tė mbajnė njė peshė afėr normales. Sipas tyre, ato janė tė padisiplinuara, emocionalisht jostabile dhe kanė shprehi tė kėqija higjienike.


Disa meshkujve u pėlqen fakti qė femrat qė kanė peshė tė tepėrt luftojnė me kilogramėt, ashtu qė kjo i afron mė shumė dhe u jep mendimin se ato nuk janė femra tė pėrsosura, kanė mangėsi, por janė tė afėrta dhe mund tė kalojnė mirė me to, duke qenė se ato jetojnė ‘me kėmbėt nė tokė’.


Pėr mė shumė, meshkujt me mbipeshė shpresojnė se kanė gjasa mė tė mira pėr tė kapur njė femėr tė plotė, sesa njė tė hollė.

..interesant ...

...sha mendoni ju ...

Tem e lir pa kacafytje ...
une personalishte keto sondazhet qe i bejne i marr shume relative, nuk mund te jete e vertete apo e pavertete...secili njeri eshte unik ne menyren e vete.

sa i perket peshes edhe une jam kontra te qenurit e dobet, kam pas kete "problem" edhe vete edhe sme ka ofru asnjehere ndjenje te mire ....po e njejeta duhet te vleje edhe per ato qe jane mbi peshe.
Mendoj qe per ata qe kane problem me mbi pesh duhet te jete pakujdesia dhe stabiliteti( mendoj per me qene kembngules ne mbajten e nivelit te peshes).

A munden me qene ma atraktive varet nga shija....megjithate mendoj qe te dy kategorite ekstreme jane ne rrezike edhe pse dikush mundet me dal me i pelqy normal. Une kam shoqe qe kane mbipeshe por varet edhe na konstrukti disa duken mire edhe me peshe e disa jo, ceshtje e shijes megjithate.
__________________
There are three types of people in this world: those who make things happen, those who watch things happen and those who wonder what happened.
desert Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-11, 11:18   #42
rastesishT
Nothing to declare
 
Avatari i rastesishT
 
Anėtarėsuar: 01-12-05
Vendndodhja: Ne Horizont
Postime: 2,016
rastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga desert Shiko postimin
une personalishte keto sondazhet qe i bejne i marr shume relative, nuk mund te jete e vertete apo e pavertete...secili njeri eshte unik ne menyren e vete.

sa i perket peshes edhe une jam kontra te qenurit e dobet, kam pas kete "problem" edhe vete edhe sme ka ofru asnjehere ndjenje te mire ....po e njejeta duhet te vleje edhe per ato qe jane mbi peshe.
Mendoj qe per ata qe kane problem me mbi pesh duhet te jete pakujdesia dhe stabiliteti( mendoj per me qene kembngules ne mbajten e nivelit te peshes).

A munden me qene ma atraktive varet nga shija....megjithate mendoj qe te dy kategorite ekstreme jane ne rrezike edhe pse dikush mundet me dal me i pelqy normal. Une kam shoqe qe kane mbipeshe por varet edhe na konstrukti disa duken mire edhe me peshe e disa jo, ceshtje e shijes megjithate.

E po deee
__________________
Fjalė me vlerė, ku tė gjesh merr.
rastesishT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 16:42   #43
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

qysh mu plotsu bre qysh
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 16:46   #44
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
qysh mu plotsu bre qysh
1. kg arra, 3 ēokolada 250 gramshe, 1kg mish me yndyrė dhe dy bukė pėr ēdo ditė mendoj se jan realizuese e plotė e dėshirave tua. Mos harro kur i han tė gjitha kėto mbrenda ditės tė rrish sa mė shumė, paradite bane ndej mbasdite pushim
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 18-01-12 nė 16:47
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 16:49   #45
almalik
Guest
 
Postime: n/a
Gabim AW: Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
te shikojsh pikturat qe beri davinci,apo pikturat e nje kohe te shkuar si dhe skulpturat femra paraqitet aty e plote ne gjitha anet,dikure njerzve ju ka mungu (tuli) si sote qe njerzit kan problem nga shendoshja,per kohet e sotme mendoi se shume pak kan deshiren te shendoshen,vetem ata qe smunden te ndryshojne pamjen e tyre ateher behen sikur ju pelqen ashtu,,,,
dhe sa per femrat e dobta q ejane xheloze,aspak se besoi dhe ndodhe e kunderta femrat e shendosha jan shume arrogante dhe mendjemdhaja,sidomos ne gjermani femrat e shendosha nuk durohen hiq prej xhelozie dhe me keqja nuk durohet tuli tyre e vjami qe pa fije turpi e prezentojne dhe nxerrin jasht,so xhelozi po neveri per mu nese do kisha diqka jo estetike dhe do ja vraja syte tjereve duke largu syte tjeret kur shofin vjamin tim te varur ...
femrat e shendosha kan vetem nje te mire se mundesh mu nxe per to ,ose me perdor si arush
Genau,Emine wie ein teddy Bär hahahhaha


  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.