Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-10-11, 19:44   #1
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Unhappy Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Publikuar: 30.10.2011 - 18:01
Prishtinė, 30 tetor - Nė shpėrthimin e sė shtunės nė kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, nė mesin e nėntė tė vrarėve raportohet tė jetė edhe njė shtetas kosovar.
“Shpėrthimi i sė shtunės, i cili mori jetėt e dy civilėve britanikė, njė shtetasi tė Kosovės dhe njė ushtari kanadez, ndodhi kur njė veturė e mbushur me eksploziv goditi njė autobus tė blinduar nė konvojin e NATO-s”, tha tė dielėn njė diplomat perėndimor pėr CNN-in.
Ndėrkohė, ende nuk dihet identiteti i shtetasit tė Kosovės.
Nė mesin e viktimave janė edhe katėr ushtarė tė armatės amerikane.
Presidenti afgan, Hamid Karzai ka shprehur ngushėllime pėr viktimat.
Nga ana tjetėr, zėdhėnėsi i talibanėve ka thėnė se janė vrarė 16 ushtarė tė huaj, njė civil dhe janė lėnduar disa tė tjerė, transmeton Indeksonline.
Nė kuadėr tė misionit tė NATO-s dhe misioneve tė tjera ndėrkombėtare nė Afganistan gjendet edhe njė numėr i shqiptarėve qė punojnė nė misionin civil.
Sipas disa informatave, shtetasi kosovar i vrarė nė Afganistan, ėshtė njė femėr nga Ferizaj.ps.uroi dhe lutem qe gjith qytetaret e Kosoves qe punojne ne Avganistan duke rreziku jeten e tyre te kthehn mbas obligimev shendosh e mire ne shtepit e tyre,dhe me shum per shoqen time:(((

ngushllime familjes se vajzes


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-10-11, 19:51   #2
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Amin....
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-11, 19:58   #3
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Allahu me iman....gajretin familjes...
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-11, 21:37   #4
pinto
Banned
 
Anėtarėsuar: 07-01-07
Postime: 135
pinto i dashurpinto i dashurpinto i dashurpinto i dashur
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

"Nuk po shkoj ne luft, per tu kthye i gjall"


(Nje thenje shqiptare, qe eshte degju shpesh gjat luftes se uēk-es)

Uroj qe shqiptaret e tjer, te kthehen sa me shpejt nga Afganistani, e ti len anash interesat amerikane.
pinto Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-11, 21:51   #5
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Prishtinė, 30 tetor (E plotėsuar) - Nė shpėrthimin e sė shtunės nė kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, nė mesin e 13 tė vrarėve raportohet tė jetė edhe njė shtetase kosovar.
“Shpėrthimi i sė shtunės, i cili mori jetėt e dy civilėve britanikė, njė shtetasi tė Kosovės katėr ushtarėve amerikanė, njė ushtari kanadez e tė tjerė, ndodhi kur njė veturė e mbushur me eksploziv goditi njė autobus tė blinduar nė konvojin e NATO-s”, tha tė dielėn njė diplomat perėndimor pėr CNN-in.
Sipas TV Klan-Kosova, shtetasja e vrarė nė Kabull ėshtė 38-vjeēarja nga Ferizaj, Zylfie Bytyqi.
Ajo deri nė vitin e kaluar ka punuar nė kampin Bondstell, kurse pastaj ka shkuar pėr tė punuar nė Afganistan nėpėrmjet njė firme amerikane.
Familjarėt e Zylfies nė Ferizaj janė informuar mbrėmė pėr vdekjen dhe ata tė dielėn kanė hapur derėn pėr tė pame. Sipas informatave qė i janė dhėnė familjes trupi i Zylfies do tė sillet nė Ferizaj brenda 7-10 ditėve tė ardhshme.
Presidenti afgan, Hamid Karzai ka shprehur ngushėllime pėr viktimat.
Nga ana tjetėr, zėdhėnėsi i talibanėve ka thėnė se janė vrarė 16 ushtarė tė huaj, njė civil dhe janė lėnduar disa tė tjerė, transmeton Indeksonline.
Nė kuadėr tė misionit tė NATO-s dhe misioneve tė tjera ndėrkombėtare nė Afganistan gjendet edhe njė numėr i shqiptarėve qė punojnė nė misionin civil.
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-11, 21:53   #6
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Ngushellime familjareve!

Dhasht Zoti e nuk ndegjojm me lajme te tilla!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-11, 11:29   #7
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Skamja dhe mjerimi na qoi ne te gjitha skajet e botes, eshte shume keqardhese kur degjon qe dikush i pafajshem humb jeten ne kete menyre.
Ngushllime familjes se saj kurse te tjereve qe gjenden ne rajone te rrezikshme i uroj sukses dhe jete te gjate (kujdes per veten tuaj).
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-11, 17:28   #8
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Ngushėllime Familjes se tė ndjerės.
Zoti u ruajt tė gjithė ata qė ndodhen nė vende tė tilla tė punės, larg Kosovės dhe familjes!
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 19:07   #9
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Kthehet nė Kosovė viktima kosovare e sulmit nė Kabul


01-11-2011 11:56 CET


Zyrtarė tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme bėjnė tė ditur se trupi i pajetė i kosovares, Zykije Bytyēi, e cila u vra nė njė sulm terrorist nė Kabul tė Afganistanit, tashmė gjendet nė bazėn ajrore nė Dover tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.
Nga MPJ thonė se ende nuk dihet se kur do tė niset trupi i sė ndjerės pėr varrim nė Kosovė.
Ndėrkohė, Ambasada e Kosovės nė Ankara tė Turqisė, ka kontaktuar me kompaninė pėr tė cilėn ka punuar e ndjera Bytyēi, me ē’rast edhe zyrtarė tė kompanisė kanė konfirmuar vdekjen e saj.
Zykije Bytyēi nga Ferizaj ka punuar pėr njė kompani tė kontraktuar nga misioni i NATO-s nė Afganistan. Ajo ėshtė nė mesin e shumė viktimave qė u vranė nė njė sulm terrorist nė Kabul para disa ditesh./rel/
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 19:10   #10
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Ngushllime familjes, dhashte Zoti vdekje te tilla te mos ket nder popullin tone.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 22:03   #11
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Nushllime familjes se te ndjeres
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-11-11, 18:50   #12
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Durimi qofte mbi familjaret e viktimes.
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-08-12, 11:18   #13
Bujari-d
 
Anėtarėsuar: 04-05-10
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 60
Bujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuar
Gabim Titulli: Vritet njė kosovar(e) nė Afganistan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pinto Shiko postimin
"Nuk po shkoj ne luft, per tu kthye i gjall"


(Nje thenje shqiptare, qe eshte degju shpesh gjat luftes se uēk-es)

Uroj qe shqiptaret e tjer, te kthehen sa me shpejt nga Afganistani, e ti len anash interesat amerikane.
Qfar interesa amerikane ????Ata kan shku per buken e gojes


Bujari-d Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.