Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!



Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-01-12, 08:45   #16
Gjiki
 
Anėtarėsuar: 25-11-11
Postime: 157
Gjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

kaja nanen, edhe per mjegull kosova fajet? hahaha
Gjiki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-01-12, 10:01   #17
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjiki Shiko postimin
kaja nanen, edhe per mjegull kosova fajet? hahaha
Nuk i ka faaaaaaaajet kosova per mjegull por njerzia qe e drejtojn.
Edhe ate duke u nisur nga ministri i trasnportit e deri te pastrusja, qe kujtojn qe e kan kap zotin per qoke, e jo per te qene falenderues qe kan nje vend pune dhe ta vlersojn ate.
Te gjithe e dijne qe mjegullat nuk ka arritur njeriu ti ndal (krejtesisht) por ama informimi i drejt i pasagjerve eshte njefar mehlemi per situaten.
Nuk lihen femijet me nga 10 ore ne nje ambient shtalle, qe prej sporteleve e deri te "hoteli" ne aeroport.
Mos harroni sa per ndergjegjie nuk e permirsojn ata situaten, duhen gjobat dhe ligji per ti detyruar ata qe nuk tregojn rrespek te se drejtes se udhetareve.
Dihet tash aeroporti eshte privatizuar, por me qe eshte ne funksjon publik, ai nuk eshte edhe aq "privat", perveqse eshte ne inetresin e dikujt per ti ngujuar njerzin me ore te tera, e me qe edhe do te shpenzonin hallku, nga ato kafet e plastikes boooaaaah.....
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lazdrani : 05-01-12 nė 21:32
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 10:22   #18
Gjiki
 
Anėtarėsuar: 25-11-11
Postime: 157
Gjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

hahhaaha veq ti me alfabet paske qellu n'krejt kosoven, pse s'po shkon m'i drejtu pasagjeret ti nime?

une per veti ka 25 vjet qe fluturoj, me teper kam pas probleme neper aeroporte tjera se n'prishtine :)
Gjiki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 10:36   #19
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjiki Shiko postimin
hahhaaha veq ti me alfabet paske qellu n'krejt kosoven, pse s'po shkon m'i drejtu pasagjeret ti nime?

une per veti ka 25 vjet qe fluturoj, me teper kam pas probleme neper aeroporte tjera se n'prishtine :)
Ai qe udhton e ule kryt ( per mos me u dallue qe eshte nga jasht ) edhe nuk hyn ne tema direkt ... ne airoport jo qeveria , jo spo na respektojn neve qka jetojm jasht.., jo na te hujt..., me demek me ja u shtru tepisonin e kuq edhe prej daljes se edita tahirit kah del apo funskinaret kah dalin duhet edhe ketyre...

Po ti be jaran babes tend edhe nones po i qon pare , tyben mue sje ka em qon ... qka po mi rrit krahet midis Ap kishe me demek une jasht... duhet me aktivizue ketu njesin ROSU edhe garden e FSK ne pritje ketu me shirita te kuq e sene vene... jo ne gota plastike...., ai qe punon aty ai rrin 8 ore qdo dite edhe pin ne gota plastike ti nje here ne vite apo dy

po nejse na shqiptar jem... ma te poshter se na ska.
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 10:58   #20
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

tarak qysh je, ti me shokt e tu.
e dij tash eshte dimer por qa me bo, me idare a po muj ja qet ?
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 11:13   #21
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Airoporti mirė ish kan tė ndėrtohet qaty te bonstilli ku nuk i bjerrė mjegulla , por qa ti bani , na kanė zapue atė vend .
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 11:40   #22
Gjiki
 
Anėtarėsuar: 25-11-11
Postime: 157
Gjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėmGjiki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

murriz shiqoje qysh kam me bo :))

http://pppkosova.org/repository/docs...AIRPORT-AJ.pdf
Gjiki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 16:28   #23
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
tarak qysh je, ti me shokt e tu.
e dij tash eshte dimer por qa me bo, me idare a po muj ja qet ?
lirisht ktheu ... mos e baj merzin per se rondi o muriz shqipria, si llokum te maj ty bile edhe prindrit e tu me gjith ty... edhe vend kom sa dush

Ai ke pi qaj ne tegull Allahu alem e ke honger pasul me nje tanir tu e shti lugen ka 5 gjassht vet ... pa dal n
e gjermani a ku je...,, e tash boooaaaahhhhhhhh po gerditet me ja qit nje kaffe ne gte plastike

valla bre po lypni.......

Na me shokt e tone demek muslimant po fitojn ... ti rri bleje nje shtepi qatje krejt se ne ks baba mret pe merr krejt
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 20:17   #24
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Murriz aga, a mrrive shnosh e rahat?
M duhet me shpall aeroportin e Zvicrres, turpin e Kosoves qitash hahahahahahahahahahaaha
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 20:44   #25
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
Murriz aga, a mrrive shnosh e rahat?
M duhet me shpall aeroportin e Zvicrres, turpin e Kosoves qitash hahahahahahahahahahaaha
Pasagjeri: 1 bilet per Kosove mat liren ??
Agjencia: a deshironi me siguri veten apo sigurime rreth transportit??
Pasagjeri: Jo Jo That Mat liren bre Burr ??
Agjencia: Ok Ok qe 1 bilet mat liren Economy
Pasagjeri: Faleminderit se ishe kan dja i mir, a mos je pa martu po ta gjoj ni qik??
Agjencia: jo jo i martum jam vetem te deshioj udhtim te mbar...
Mas fluturimit mjeglla en Kosové apo vonesat, apo ndonjė problem qe smunet me udhtu, mej ren e shajn qeverin, apo shtetin e poshter thuti qe qeveria o ardhe vet, apo shtetin e bojne zvicerranet e jo shqiptaret, apo ma mire me than nxirre 1 bilet me gjitha sigurimet, voto ata qe e don edhe bota e jo veq familja jote rregullohet gjitha senet..
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 21:24   #26
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Paj nuk eshte per ta ba te madhe kete pune se ne Evrope jemi mesua me 24-48 ore te presim,per cfare arsye kinse Pilotet kerkojen me shume Page.Une Personalisht nuk mundem te them diqe negative per Aeroportin e Prishtines.Gjithmone kam kalua shume mire dhe qdo here kam pare diqe te re qe eshte rregullua apo ndertua.Me Personalin e Aeroportiti jam nda shume i kanqure...

Mbrem me keqardheje Antari im i ngushte familjar me femije 4 muajshe deri ora 1Nates nuk kishte arrite ne Banese(Kosove) cka vete u brengosa,po ja qe edhe keto sende ndodhin...
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-12, 21:44   #27
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Relativisht edhe fluturimi nė Kosovė nga pagesa ėshtė shumė shtrejtė nė krahasimin me fluturimin nė New York . Thua se pista e aeroportit ėshtė shtrume me dukat .

Pas kompanise se ndertimit limaks ndryshojnė sendet meritojė.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-01-12, 18:28   #28
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

e shleva se tinglloi ofendushem:P
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 06-01-12 nė 18:29
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-12, 10:53   #29
Buqja_ch
Prishtinalike
 
Avatari i Buqja_ch
 
Anėtarėsuar: 03-03-07
Vendndodhja: Zh _ Pr
Postime: 21,231
Buqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: aeroporti i kosoves turpi i kosoves

Qdo pritje te mundon te norvozon por shume ma keq e kishin ata te cillet kan prit edhe nga 20 ore me automjete .... nganjehere te vie gjynah nga vetevetja qe na duhet te mbesim rrugeve ...!!!!


.
__________________
Shkėputja e Yllit nga qielli nuk lidhet pėr fatin e askujt ... !!!!
Buqja_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-12, 11:46   #30
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves

Aeroporti eshte super bre, se pari nuk eshte projektuar per aeroport civil por per ate ushtarak, siq te gjith e dim se aeroportet ushtarake ndertohen ku ka mjegulla keshtu qe armiqet te mos na i shofin bombarderet tan .. ( Kur ti bejm ).

Ne kete aeroport per mendimin tim gjdo investim eshte i gabushem sepse mjegulla eshte problem gjithmone, me lire do te ishte te ndertoej nje aeroport i ri ne nje vend ku nuk ka mjegulla.

Sa i perket personalit te aeroportit nuk kam komente pasi qe te gjith ne qe udhtojm e shofim se neper doganat e kosoves nuk ka doganjer te sjellshem, ndodhe gjithqk shpresoj se do te mbushn mend naj dite.
Ne Zvicerr ka shume shqiptar te mire e te kqi po ne dogana eshte sjellja e tyre shume e mire edhe pse ndoshta na urrejn si popull, pinen e bejn si duhet me buzeqeshje dhe te uron rruge te mbare apo mireseardhje, ne Kosove nuk ka ndodhe kurre qe nje doganjer te me uron mirseardhje apo rruge te mbare por punen qe e bejn e bejn ne nje menyre shume arrogante.


Veren 2011 kam qene ne Kosove me maline ishete kjamte 36 ore kam be me ardhe ne doganen kosovare ishte 3 i mengjesit, parkova makinen dhe shkova ta pagau "sigurimin" e pagova dhe u futa ne kolone mu afru nje se majke rregull dhe me tha kalo kendej me qit ne mes te dy dy kufireve, une pritsha far kontrolle aj heci prita pak nuk erdhi , ju afrova dhe e pyta pse me ndali me tha hec se ti lidhi duart nuk ishte polic po nje qe majke rregul dhe mu kercnua, tjeret qe ishin mas meje e bllokuan kolone dhe han se nuk hecin se me ka nxerr prej kolone pa te drejt.
Shkova te dogana dhe i tregova nje polici kishe me mire edhe polici ky maslahati se me pat nxerr prej kolone tha se ka dashte me me qite pa rende nejse u futa prap ne kolone dhe kur erdeh te dogana me kontrollun m ehapen qantat nja 30 min dhe ne fund me tha polici doganor nese do shko ankou te Hashim Thaqi, pas 36 oreve udhetim menxi ne kembe rrisha kjo ishte mireseardhja ne Kosoven e Lire .



Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Giovanni : 09-01-12 nė 11:56
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF



Hyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:17.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.