Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-02-12, 07:40   #1
SAGITARIUS
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Vendndodhja: PLANET SAGITARIUS
Postime: 88
SAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Keni ndihmuar ndonjehere ndonje familje te varfer te panjohur ne KS ????


SAGITARIUS Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-02-12, 08:46   #2
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Jo.Ti?
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 09:31   #3
SAGITARIUS
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Vendndodhja: PLANET SAGITARIUS
Postime: 88
SAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Jo,aq sa duhet :-((( por do te perpiqem shume me teper ne kete drejtim ne te ardhmen(sipas mundesise)
E hapa kete teme per ti stimuluar perpos vetes edhe te tjeret (qe sado pak kane mundesi) te mos ignorojne te varferit ne KS qe ka raste e jetojne neper Cadra(shatore) paramendo ne kete te ftohte,dhe te perpiqemi te i ndihmojme!!
Eshte teper egoiste nga ne te i qesim ne harrese ata/ato vellezer/motra tona ,shume prej tyre jane edhe invalid lufte,apo ka gra qe kane humbur bashkeshortin ne lufte e jetojne pa te ardhura me femije te vegjel!!!
Besoj qe nje ndihme sado e vogel do tua lehtesonte jeten atyre te shkreteve!!!
SAGITARIUS Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 09:38   #4
SAGITARIUS
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Vendndodhja: PLANET SAGITARIUS
Postime: 88
SAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

E di qe Emigrantet mbajne familjet e tyre poshte,por sikur te dedikohen vetem nga 10eur ne muaj nga te gjithe shqiptaret ,sa do ishin bere??!Nuk e kam fjalen,ne kete rast per formimin e nje fondi ,por thjesht secili qe eshte i interesuar ,mundet te krijoje nje lidhje me nje familje te tille dhe sado pak te i ndihmoje,sikurse psh..gjermanet apo zvicrranet qe shkojne ne afrike dhe e gjejne nje Familje dhe i dergojne rregullisht nga pak pare(nuk eshte fjala per me qindra euro (sipas mundesise),
Ky do ishte nje propozim imi,ndoshta ka propozime tjera me te mira,shpresoj qe anetaret e ketij forumi japin mendimet e tyre ne lidhje me kete.
Ju pershendes
SAGITARIUS Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 10:05   #5
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Nuk ndihmohet njeriu nė atė mėnyrė. Do t`a bėsh popullin tonė si nė Afrikė?
T`i bėsh parazitė?
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 10:23   #6
Shpati
 
Anėtarėsuar: 10-10-03
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 1,491
Shpati e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Nuk ndihmohet njeriu nė atė mėnyrė. Do t`a bėsh popullin tonė si nė Afrikė?
T`i bėsh parazitė?
Ne vetem i kemi ber parazit !
Jo vetem te afermit qe presin Hazer por edhe Shteti pret nga Diaspora dhe deshiron te jetoj nga ndimat e huaja.
Shpati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 10:28   #7
SAGITARIUS
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Vendndodhja: PLANET SAGITARIUS
Postime: 88
SAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Deri diku keni te drejte,por une pata fjalen per ata qe nuk i ndihmon askushi as shteti e as diaspora :-(((
SAGITARIUS Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 10:48   #8
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SAGITARIUS Shiko postimin
Deri diku keni te drejte,por une pata fjalen per ata qe nuk i ndihmon askushi as shteti e as diaspora :-(((

Pėr kėta edhe unė e pata fjalėn.

Kėta vet duhet tė ndihmojnė veten, duke filluar psh. tė pėrdorin "llastika" dhe tė ndalojnė prodhimin e qenieve tė pafajshme -fėmijėve.

Si sjell njeriu fėmijė nė jetė, pėr vjet nga njė, i renditin 10-15 copa, duke e ditur qė nuk ka bukė pėr veti?

Kėtė e bėn vetėm ai qė nuk ka logjikė.
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 10:54   #9
SAGITARIUS
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Vendndodhja: PLANET SAGITARIUS
Postime: 88
SAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

uuu qyqeee e paske zemren katran .-)))))))
SAGITARIUS Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 10:56   #10
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Pėr kėta edhe unė e pata fjalėn.

Kėta vet duhet tė ndihmojnė veten, duke filluar psh. tė pėrdorin "llastika" dhe tė ndalojnė prodhimin e qenieve tė pafajshme -fėmijėve.

Si sjell njeriu fėmijė nė jetė, pėr vjet nga njė, i renditin 10-15 copa, duke e ditur qė nuk ka bukė pėr veti?

Kėtė e bėn vetėm ai qė nuk ka logjikė.
Mire e ke ti... Me kqyre holl e holl, po mendoje me ja shti kalemin edhe nje femije i vetem po te del kapuē me mange. Jo pampersa, hippa jo duhet me qu te gabelica me ja hjek krymbat prej vesheve e ne fund po t'pohet nje dreē e gjysem, kshtu qe ma mire mos me bo femije hiē... Me marr me rrite far mace ose ndonje qen. Taman sistem "progresiv" perendimor !!!
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 10:56   #11
SAGITARIUS
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Vendndodhja: PLANET SAGITARIUS
Postime: 88
SAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Me fal,pak hajgare bera
Ben ta dij se sa vjecare je ?
te pershendes
SAGITARIUS Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 10:58   #12
SAGITARIUS
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Vendndodhja: PLANET SAGITARIUS
Postime: 88
SAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Vali,po edhe macja e qeni kerkon buke ore .-)
SAGITARIUS Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 11:04   #13
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SAGITARIUS Shiko postimin
Vali,po edhe macja e qeni kerkon buke ore .-)
Po vetem se je i liruar nga sigurimi i veshmbathjes, strehimit, shkollimit, fejeses qejzit e kanagjegjeve :))...

Starategji rurale gjithmon ka qene bon femije sa te mundesh veq qat sugarin (me te voglin) le le ti "ruan" pleqt e krejt tjeret shkepi neper jevrope...
Qashtu vajzat me pas fat mi martu jashte ka qene (oshte besa hala) premi...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 11:08   #14
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

...

Vajzat jasht , e mbrenda duke e u kujdes per prinderit , .. e djemt per nuset e tyre valii ...dhe irati djemve e vajzat t'trasht e her zaif , qashtu !


Eshte mire te ndihmohet , por vetem aq sa ka nevoje , ... jo me ua financu edhe ahengjet e dasmave !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 11:13   #15
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Vajzat jasht , e mbrenda duke e u kujdes per prinderit , .. e djemt per nuset e tyre valii ...dhe irati djemve e vajzat t'trasht e her zaif , qashtu !


Eshte mire te ndihmohet , por vetem aq sa ka nevoje , ... jo me ua financu edhe ahengjet e dasmave !


.

Alima, pėrveq se shtėpia mund tė vjetrohet, dhe tė shembet, si jet njeriu pa kulm mbi kokė pėrndryshe? Po mendoj nė Kosovė.


__________________

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga e-uritura : 02-02-12 nė 11:13
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:02.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.