Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-02-12, 14:33   #31
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

*

Kohe t'veshtira kane ardhe, sa qe eshte bere zor me i dallue nevojtaret e vertete nga te rrejshmit.

S'ka as tri jave qe me pat ndodhur keshtu:

Sa dola prej mjekut, thash hajt ta pi ni kafe te filan kafeneja... Kur erdha afer parkingut, nje djale ma beri me dore te ndalem. Kujtova qe ka probleme per te dale nga parkingu... Ai kishte pasur problem tjeter... Pas nje kohe (kaluan gati 10 minuta) ma bere me dore "ec", dhe ma tregoi nje vend te lire...Une e pyeta ne mos eshte i punesuar per kete pune dhe e pyeta per kete gje.
Ai ma ktheu:
"A ke ndonje pune?"
"Cfare pune, bre, ne kete dimer", po i them.
"Pune. Kam nevoje per pune?"
"Cfare pune? S'ke pare apo ku eshte problemi?"
"Jo valla. As per buk jo. S'i kemi as dy kg miell ne shtepi".
Une po i them krejt spontanisht:
"Nese vertet s'ke miell, kripe e vaj... hajde hyp, shkojme i blejme nja dy thase miell dhe tjerat... dhe e kryejme..."
Ai ia nisi te belbezonte duke thene jo keshtu, jo ashtu. Jo ceslin e ka baba, jo ai s'eshte ketu afer...

E hetova qe s'eshte ne rregull edhe i thash:
"Shok. Prit ma vone, pasi te me dale "e pimja" e injeksionit, pastaj shifemi prape...e zgjidhim kete rpoblem"

Hamamin. S'u ktheva ma.
Kur po i pyes disa qe e njihnin ate djalosh, kuptova se kisha pune me nje mashtrues.

Sic thash edhe ne fillim, eshte bere veshtire t'i dallosh nevojtaret e vertete nga te rrejshimt.
Nuk dyshoj se ka njerez qe kane vertete nevoje per ndihme.

Por edhe ne shoqerine tone jane paraqitur disa varesi, qe jane te shumta:
Varesi nga alkoholi, droga, bastoret... Madje edhe mesova edhe per nje varesi qe kurre s'ma ka marre mendja: Kishte njerez, te cilet, paten s'paten, pa e pire kafen e mengjezit spo e lejshin.
Bile ma treguan nje rast per nje person, i cili ia kishte borxh nje pronarit te kafenese 1.300.00 € borxh vetem per kafe.(jo pije tjera, as uje, por vec kafe...)

Zoti na ruajte ne cfare derexhe (situate) kemi ardhe.


*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-02-12, 14:45   #32
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace Shiko postimin
*

Kohe t'veshtira kane ardhe, sa qe eshte bere zor me i dallue nevojtaret e vertete nga te rrejshmit.

S'ka as tri jave qe me pat ndodhur keshtu:

Sa dola prej mjekut, thash hajt ta pi ni kafe te filan kafeneja... Kur erdha afer parkingut, nje djale ma beri me dore te ndalem. Kujtova qe ka probleme per te dale nga parkingu... Ai kishte pasur problem tjeter... Pas nje kohe (kaluan gati 10 minuta) ma bere me dore "ec", dhe ma tregoi nje vend te lire...Une e pyeta ne mos eshte i punesuar per kete pune dhe e pyeta per kete gje.
Ai ma ktheu:
"A ke ndonje pune?"
"Cfare pune, bre, ne kete dimer", po i them.
"Pune. Kam nevoje per pune?"
"Cfare pune? S'ke pare apo ku eshte problemi?"
"Jo valla. As per buk jo. S'i kemi as dy kg miell ne shtepi".
Une po i them krejt spontanisht:
"Nese vertet s'ke miell, kripe e vaj... hajde hyp, shkojme i blejme nja dy thase miell dhe tjerat... dhe e kryejme..."
Ai ia nisi te belbezonte duke thene jo keshtu, jo ashtu. Jo ceslin e ka baba, jo ai s'eshte ketu afer...

E hetova qe s'eshte ne rregull edhe i thash:
"Shok. Prit ma vone, pasi te me dale "e pimja" e injeksionit, pastaj shifemi prape...e zgjidhim kete rpoblem"

Hamamin. S'u ktheva ma.
Kur po i pyes disa qe e njihnin ate djalosh, kuptova se kisha pune me nje mashtrues.

Sic thash edhe ne fillim, eshte bere veshtire t'i dallosh nevojtaret e vertete nga te rrejshimt.
Nuk dyshoj se ka njerez qe kane vertete nevoje per ndihme.

Por edhe ne shoqerine tone jane paraqitur disa varesi, qe jane te shumta:
Varesi nga alkoholi, droga, bastoret... Madje edhe mesova edhe per nje varesi qe kurre s'ma ka marre mendja: Kishte njerez, te cilet, paten s'paten, pa e pire kafen e mengjezit spo e lejshin.
Bile ma treguan nje rast per nje person, i cili ia kishte borxh nje pronarit te kafenese 1.300.00 € borxh vetem per kafe.(jo pije tjera, as uje, por vec kafe...)

Zoti na ruajte ne cfare derexhe (situate) kemi ardhe.


*

Mė thoshte njėri;

Beso, ka edhe tė atillė qė janė tė varur nga dallaveret.

Varur nga dallaveret?- i thashė.

Po, po. Nuk ka rėndėsi humbin apo fitojnė, kryesorja biznesi duhet tė qarkullojė.

Kam dėgjuar, se edhe kėta qė dalin nė televizion, "shtėpia" apo "baraka" duke u rrėzuar qė pretendojnė tė jetė e tyre, nuk ėshtė e tyre fare.
Kanė dėgjuar se dikush po ndėrton shtėpi pėr kėta "edhe unė jam Kosovė", dhe tė provojmė njėherė!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 14:54   #33
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Lojtari, nuk ėshtė moti qė bota ėshtė prishur.

E vėrtetė qė shumė fėmijė kanė qenė pasuri. Por, prindi nuk ka lejuar kurrė, qė fėmiu i tij, tė jetė i uritur.
I ka bėrė 10 fėmijė edhe babgjyshi im, por ėshtė kujdesur pėr te gjithė.
Ka qenė kohė kur njė ka punuar, 10 kanė ngrėnė prej tij.

Sot ka hyrė dreqi, lexo- demokracia dhe qeveria e Kosovės, e populli mbaroi. Popullit i ka humbur vullneti pėr punė.

Unė i kam parė nė televizion, dalin me 8-10 fėmije; valla s`po kem. Jam i smut.
Edhe presin dikush me ua servu tė gatshėm nė tavolinė.
Nėse je i sėmurė, STOP sex-it!

Ti pjell sa tė mundesh, edhe dil nė tv, kėrko lėmoshė!

N`hamom!

Vetdijėsohu, kujtoje dhimbjen qė ndien kur nuk ke mundėsi tė ua plotėsosh kushtet fėmijėve qė ke, dhe sakrifiko ata 3 sekonda knaqėsi, e nxirre jashtė...

eeee fajet i ka rryma se nalet shum naten e nuk punon telivzjoni ne ks.......
besa besa ni her e kam pa ne tv 21 kish dal ni gru e tuj kja me lot se skam buk e skam rroba per fmi ama dy vesht i kish me vathe e 5 unaza neper gishta.Un per veten time nuk i fali askujt rrugve qe lypin.
Sa her shkoi me pushime ne vendlindje shkoi ne selin e shoqates nan Tereze dhe aty marr disa informate se kush asht e nevojshme dhe sipas munsive qe un i kam me famile i ndimoim ato.
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 15:37   #34
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Solidariteti me tė varfurit,me bashkėkombasit tonė me pleqėt dhe jetimėt qė kanė mbetur ne mėshirėn e shtrirjes sė dorės,kėrkon mbėshtetje dhe ndihmė.
Ne nuk duhet tė besojmė dhe tė kėrkojmė nevojtarėt,nė rrethet e ngushta dhe tė gjėra familjare ke ku mund tė shohėsh mjerimė.
Mė e keqja ėshtė kur ndėgjonė qė ka humbur rahmeti ndaj pleqėve,prindėrve,koha e rinis ju ka ikur dhe shėndeti i kėqėsuar nuk i lėnė tė kėrkojnė punė pėr tė fituar kafshaten e gojės.
Fėmijėt e tyre shetitin nė metropolet evropiane me xhepat plot,ndėrsa prindi i tyre vuanė pėr 1 liter qumshtė.
Sikur tė gjithė tė kryenin obligimet familjare,shtrirjen e dorės sė solidarizimit pėr nevojtarėt qė nuk kanė mundėsi tė fitojnė kafshaten e gojės varfėrija do tė minimizohej.

Ne shoqėrin tonė kemi shumė budallakė dhe parazitė,keqėpėrdorues dhe mashtues,
njė ėshtė e sigurtė nuk mund njė i moshuar me njė penzion 70 euro tė mbijetojė edhe ky grupė kerkon tė trajtohet dhe tė ndihmohet.
Njė fqinjė i prindėrve tė mi veren e kaluar mė thoshte mos mė m"ardhė marre isha dalė nė rrugė si lypsė nuk jetohet me njė penzion , Fėmijėt e mi qė jetojnė nė suedi nuk qajnė koken pėr neve.

Nga tė ardhurat e mia ndaj qdo muajė 5 % pėr dy familje tė moshuara dhe sa tė kanė nevojė do tė jemė pėrkrah tyre.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 15:48   #35
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Po kam ndihmuar.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 15:53   #36
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha Shiko postimin
Po kam ndihmuar.
Ani , mos kallxo , se nuk mund tė shtyhesh me neve .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 15:54   #37
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Ani , mos kallxo , se nuk mund tė shtyhesh me neve .
Jo valla, me sa lexova kėtu nuk muj mu shty ha,hahaahahahahahahahaha
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 16:22   #38
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Kam ndihmu ate qė kam njoft mirė se nė ēfare gjendje ekonomike ishte .
kam dhėnė edhe sadakėn lypsave nėpėr rrugė .
Ke si ke gjendja , sadakėn prap ua japi me sasinė e vogėl hollash , lypsave ua ipet aq sa tė mundet me ble njė bukė ,
Ka edhe raste lypsit tubojnė para pėr t♪ blerė duhan apo alkohol , nė qafė tė tyre andaj preferohet tė ua ipet iq ma shumė se 0.50 cent ( paraja e njė bukės )
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 16:33   #39
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Kam ndihmu ate qė kam njoft mirė se nė ēfare gjendje ekonomike ishte .
kam dhėnė edhe sadakėn lypsave nėpėr rrugė .
Ke si ke gjendja , sadakėn prap ua japi me sasinė e vogėl hollash , lypsave ua ipet aq sa tė mundet me ble njė bukė ,
Ka edhe raste lypsit tubojnė para pėr t♪ blerė duhan apo alkohol , nė qafė tė tyre andaj preferohet tė ua ipet iq ma shumė se 0.50 cent ( paraja e njė bukės )
Ku ka bukė 0.50 cent?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 16:42   #40
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha Shiko postimin
Ku ka bukė 0.50 cent?
Unė po gatuj Murgeshė

Nė Ks maj ?? 0.50 jo por 0.40 cent ėshtė kėtu .

Nė KS kurrė nuk ke ble bukė a?
e ndoshta prej perendimit e bjerė bukėn pėr pushime :))
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 16:58   #41
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Unė po gatuj Murgeshė

Nė Ks maj ?? 0.50 jo por 0.40 cent ėshtė kėtu .

Nė KS kurrė nuk ke ble bukė a?
e ndoshta prej perendimit e bjerė bukėn pėr pushime :))
Le bre se tash tė kuptova, ti paske folė kėtu pėr lypsat e Kosovės, e vet jeton nė allaman...
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 17:57   #42
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

me mu kthy mu ato te mira qe kam ba ne jete,baj kokrren e sefas,po nejse kan shku gjitha,tash nuk kam me shpirt humanitar,vetem ne raste speciale
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 22:17   #43
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Po kam ndihmuar shume her, do ta veqoj nje rast. ishte para disa vitesh shkova ne vizit me nje fshat ne vetur me familje, kur kalum e vrejtem nje mashkull mbi 50 vjeqe tu lyp nerper dhes berllogut apo ashtu qe kishin gjujt Limenkat e pijave disi me tronditi por ne su ndalem. Me treguar qe aj jetonte me grujen dhe s'kishin femijembas nje muj kishim mu kthy ne KS dhe diten e fundit ja dhash kunatit me ja qu atij njeriut 100 euro dhe nje kunates thash per vitra, ka pas buzeqeshjen me lot.
Edhe nje rast nje shoqe me pat thon se nje daj i saj nga Drenica kishte kancer ne kembe dhe u dufke 1500 euro, pa njoft hiq vendosa te kontriboj me disa nga shoqeria si Xuki psh dhe antar te familjes keshtu qe nje gjest i vogel por kontribut te madhe. Femijet e tyre ende e kan baben te gjalle.
Ka shume e shume rast, njeriu qe jep ne kete bote zoti e shperblen herdo ne kete bote dhe ne at tjetren pra nese keni mundsi ndihmoni se her do hajrin keni me ja pa.

Antare e rregull Shoqata Nena Teresa ne Gjermani
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga e_martumja : 02-02-12 nė 22:18
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 22:22   #44
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,576
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja Shiko postimin
Po kam ndihmuar shume her, do ta veqoj nje rast. ishte para disa vitesh shkova ne vizit me nje fshat ne vetur me familje, kur kalum e vrejtem nje mashkull mbi 50 vjeqe tu lyp nerper dhes berllogut apo ashtu qe kishin gjujt Limenkat e pijave disi me tronditi por ne su ndalem. Me treguar qe aj jetonte me grujen dhe s'kishin femijembas nje muj kishim mu kthy ne KS dhe diten e fundit ja dhash kunatit me ja qu atij njeriut 100 euro dhe nje kunates thash per vitra, ka pas buzeqeshjen me lot.
Edhe nje rast nje shoqe me pat thon se nje daj i saj nga Drenica kishte kancer ne kembe dhe u dufke 1500 euro, pa njoft hiq vendosa te kontriboj me disa nga shoqeria si Xuki psh dhe antar te familjes keshtu qe nje gjest i vogel por kontribut te madhe. Femijet e tyre ende e kan baben te gjalle.
Ka shume e shume rast, njeriu qe jep ne kete bote zoti e shperblen herdo ne kete bote dhe ne at tjetren pra nese keni mundsi ndihmoni se her do hajrin keni me ja pa.

Antare e rregull Shoqata Nena Teresa ne Gjermani


Po me kujtohet ky rast e_martumja... ishte para 3-4 vitesh nese nuk gaboj .... ;) ( Isha i informuar)
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Oqeani : 02-02-12 nė 22:22
Oqeani ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-12, 22:24   #45
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Keni ndihmuar ndonjehere ndonje te varfer???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Po me kujtohet ky rast e_martumja... ishte para 3-4 vitesh nese nuk gaboj .... ;) ( Isha i informuar)
lej ti rastet e huja, kallxo a ke dhan naj birre ti najkujt per sadaka


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.