Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Pėrshėndetje dhe Urime
Emri
Fjalėkalimi
Pėrshėndetje dhe Urime Uroni ditėlindjet, festat, fejesat(?)...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-03-07, 12:38   #1
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim lirik

I nderuari dhe i respektuari autor i shkrimeve dhe poezive zotri Xhelal Ferizi me nickun '' lirik '' , duke lexuar dhe percjellur me vemendje shkrimet tua qe ju ofron lexuesve te forumit ton shpreha deshiren ta hapi dhomen tende personale ku do te keshe pershendetje ,verejtje dhe sygjerime nga lexuesit e shkrimeve tua .
Une ne emrin time personal te pershendes dhe te porosis qe forumit Dardan ti sjellesh gjdo dit shkrime te bukura nga ana juaj pasi qe kan vler te madhe sidomos per shqipteret qe jane te emigruar neper bot dhe besoj do te mallengjehen nga fjalet qe ke thurrur ne poezit e tua me respekt jEtA_1 nga Prizreni


__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-03-07, 15:31   #2
falma_lotin
 
Avatari i falma_lotin
 
Anėtarėsuar: 05-02-07
Vendndodhja: Ne doren e Zotit...
Postime: 770
falma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithėfalma_lotin i njohur pėr tė gjithė
Gabim

I Nderuar Pershendetje dhe nga ana ime te deshiroj mirseardhje dhe te kalofsh sa ma mir ne mesin ton gjithashtu te deshiroj shume kenaqesi, shume lumturi, shume dashuri dhe shume fat en jete.
Me rrespekt falma_lotin
__________________
Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....

(`*•.ø(`*•.ø ø.•*“)ø.•*“)
.*(`**♥falma_lotin.♥*“)*.
(ø.•*“(ø.•*“ `*•.ø)`*•.ø)
falma_lotin Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-03-07, 16:07   #3
Prizrenali
 
Avatari i Prizrenali
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 53
Prizrenali i vlerėsuar jo keq
Gabim

ju pershendes te dyjave ,otrave dhe bashkvendas te mi,,, nje diskutim te ngroht,
Prizrenali Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-07, 15:45   #4
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetjet e mia Jeta dhe ti falma lotin ,Mirė se ju gjejė dhe me vjen Mirė qe keni lexuar,vargjet e mia, un siq eesht shkruar aty ne nje bografi te vogel jam lindur ne Mitrovice dhe jetoj e krijoj ne diasporė kam krijuar edhe ne atdhe dhe ja ndaluar shum her torturuar dhe burgosur per shkak te permbajtjes,se vargjeve me brum atdhatar patriotik qe ata e quanin ather propagand antishtetrore antijugosllave.
Faleminderit jeta qe ken i hapur nje dritare ketu per mua dhe i keni lexuar vargjet e mija vazhdoni te lexoni ,komentoni per me te bukuren krijimtari ? dhe pyetni lirisht ,jam ne dispozicion te publikut bashkatdhetar ,per pyetje dhe pergjegje por kuptohet ,pyetjeve ju pergjegjem vetem nese ato jan per tu pergjegjur ,pytje qe jan pa vend pershembull ,i gjykon vet lexuesi dhe nuk mund te pergjigjem,
sepse ka pas raste kur edhe kan provokuar neper forumE. kY FORUM PO ME DUKET KORREKT DHE NUK E BESOJ SE do te ket te tillė si ne disa vende tjera ku jam provokuar nga vegla te ndryshme
vargjet lexoni me rend dhe me kujdes koncetrim dhe mundohuni te analizoni qka ka dasht me than autori.
Sa per informim vargjet nuk em takojn vetem mua dhe ngjarjeve te mia por jan edhe nga pervoja e informatave qe kam ne jetė per ngjyrjet dhe jete e njerzve per hallet pervojat dhe filozofinė e vet jetes dhe pershkrime te ndryshme pranda te mos mendoj lexuesi
se te gjitha vargjet kan te bejn vetem me mua ,por ato perfhsijn shumqka edhe me te tjeret
ku un e kam stilizuar pershembull edhe nese e kam ndegjuar nga dikush si ngjarje jete e kam thurė
pastaj ne vargje.

pyetja e parė e imja jeta ehst se cili nga titujt dhe permbajtja e vargjeve te mia te ka pelqyer ma se tepermi.

me rrespekt autori i vargjeve xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-07, 21:29   #5
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ne vargjet e tua jeta kam gjet dhimbje dhe perksuhtime te ndjeshme ,shprehje te lotit dhe prekje shpirti
e shoh se hje shpirtvarė per diqka dhe ke intepretuar me plot thelsi te prekura ne themele te brengave te halleve te preokupimeve me vargu tebd te mbledhur plot shkelqim interpetues origjinalitet dhe paraqitje teper domthenese ,kuptimplote.
ne secilin varg tenbd kam pa nje shprehje te thekshme dhe plot me shpirtvuajtri e ndjesi perej ne fmere te plagosur per diqka e dhimbshme por i talentuar vargu yt ,mrekullueshem paraqet dhe kjastr paraqet.
te deshiroj mirsi dhe suksese dhe vertet je talente per tus hprehur bukur forma e paster dhe kullimi yt e hjeshojn vargun dhe ndjenjat pradaj te porosis shkruaj ,dhe jeten luftoje ,jeta esht jetė ajo quhet jet por ne gjuhen e praktikes ajo esht lufte dhe vuajtje,te vjetrit kan than 7 dit jan ne ket dynja 6 idniim e nji sefa qe do te thot ne ket bote kemi lindur per te luftuar dhe per tu kacafyt me dukrin qe na pershkojn gjat jetes me rriskun me fatet me ngjay<rjet me befasinat me ndodhit e shum shum tjera .
n je keshill prej meje ,ngadhnjimi ehst maja e qellimit ,mbi maja te fotoreve njitet vetem ai qe lufton.
mbi te keqen dhe plaget dominon vetem ai qe me arsye i und dallget qe sjel jeta.
ne jet arma ma efort esht arsyeja e ftoft,arsyeja esht pushtet mbi plaget arsyeja esht pushtet mbi ngjarjet .arsyes mbaju gjithmon dhe do te fitosh qetsinė.

pershendetje nga lirik
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-07, 21:31   #6
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim

me fal per gabimin jeta aty ku thot kam gjet dhimbje dhe perkushtime

me fal per gabimin se tastatur ehst kjo dhe po lodhem shum nga shkrimet e shumta dhe edhe po me dhembin syt prej kompjuteri prandaj po bej edhe gabime ne shkrim
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 14:24   #7
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: lirik

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga falma_lotin Shiko postimin
I Nderuar Pershendetje dhe nga ana ime te deshiroj mirseardhje dhe te kalofsh sa ma mir ne mesin ton gjithashtu te deshiroj shume kenaqesi, shume lumturi, shume dashuri dhe shume fat en jete.
Me rrespekt falma_lotin
...............................

ka shum kohe qe nuk jeni dukur ne forum -kujtime nga koha ku mund te jeni tani ju-----------------
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-07, 23:01   #8
Djellza:
 
Avatari i Djellza:
 
Anėtarėsuar: 12-04-07
Postime: 200
Djellza: i dashurDjellza: i dashurDjellza: i dashur
Gabim

Pranoni pershendetje me te sinqerta nga une i nderuar .

Ju rrespekton Djellza
__________________
Do te mbajme ne zemer kurre nuk te harrojm ,edhe pse vdekja te mori te ne ne shpiert ti dote jetosh gjithemone.
Djellza: Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-04-07, 18:01   #9
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-04-07, 21:39   #10
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-04-07, 00:37   #11
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim

__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-07, 11:38   #12
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje.............
__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-07, 13:34   #13
ssara
 
Avatari i ssara
 
Anėtarėsuar: 13-02-07
Postime: 13,228
ssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje i nderuar kalo nje dite sa me te bukur.........
ssara Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-07, 04:16   #14
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim

__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-07, 02:21   #15
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ju falenderoj te gjithve per pershendetjet tuaja te sinqerta
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.