Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-07-11, 21:43   #31
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Selamalejkum Hasan bej ,
Qysh nė momentin kur njeriu fillon tė flasė pėr fenė e vet me tjetrin , pėrfundon toleranca ndėrfetare ! Prandaj janė disa gjėra qė s kanė nevojė fare tė diskutohen , as kėtu ,por as nė realitet .Problemet me tė cilat pėrballohet njerzimi sot nė Kosovė nuk zgjidhen duke piskatė ,se unė jamė ma mysliman se Guri ,apo Lojėtari apo prindėrit tanė .Sepse kėto piskama krijojnė probleme paralele tė panevojshme .Humbje kohe ,ēarje koke dhe krijim tė njė realiteti krejtsisht tė ri ,njė jotolerancė ndėrmyslimane nė mes atyre qė fenė e vet e mbajnė pėr veti dhe nuk fryhen e piskasin tanė ditėn jemi mysliman dhe atyre qė mjekrra nuk ju mungon si shenjė por tė paktėn duhet edhe me shkumue gjatė reklamės [publicitetit] .
lojtar edhe ti ja nise me nderskamza a? E kush na qenkan ata qe po garojne e bertasin se cili eshte me mysliman se tjetri ?... E kush po na flete neve per "tolerancen fetare", nje staf qe ka marr iniciativen me e hap kete rubrike ne te cilen aktualishte 100 % te temave i dedikohen vetem njeres fe duke ju krijuar hapsire islamofobeve qe te hellin balte ne ēdo vlere islame...

A nuk ishit ju ata qe kur u jap si ide, pastaj edhe kur ju vu themeli e edhe me vone kur u perurua katedralja te gjithe dolet e uruat kete katedrale. Shkrimet qe nuk e miratonin katedralen shlyheshin menjehere e tash kur vie ne pyetje nje xhami lere qe i jepni hapsire tyrlifar kllosharit me i sheru komplekset ksajde po me mujte rekrutoni edhe nofka tjera, vetem e vetem te i kontriboni "tolerances"...

Toleranca nderfetare nuk egziston ketu per shkak se ne rubrikat e fese kolliten afetaret qe si kane dy lidhje me fe sepse nuk ju intereson ajo. Tolerance fetare eshte ajo ku ne diskutime pjesmares jane dy ose me shume diskutues te feve te ndryshme te cilet diskutojne me etike dhe fakte gjithnje duke e respektuar njeri tjetrin...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-07-11, 22:19   #32
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Sot per sot eshte kosova ma ne rrezik me ja kthye krejt bota shpinen se cilido shtet tjeter pasi qe ne kosove eshte ka perhapet me te madhe kjo fare e felliqt qe ka ardh sikur dikur qe i sjellsj“hin hudrat dhe kept nga egjypti ashtu edhe kjo fare e flliqt nuk ka ardh per te miren e kosoves por vetem per me i knaq padronin e tyre serbin dhe asgje tjeter e budalla e haj van ka sa me anije me i bajt nuk mmundesh ne kosove dikur nga fukaralleku mashtrohet mendon se zoti i ktyne do ju ndihmon por zoti ka me ju dhat ate qe kerkoni ne fund keni me mbet tuj i lepi gishtat se serbija po ece perpara ne shpin te ketyre bashibozukve me kujton kozaket e stalinit e te leninit qe i ka perdor per me luftue sikur serbija qe po i perdore keta jokerat per qellimet e veta ne krye me Ramoviqin
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 22:49   #33
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Jo dallendyshja, si moderatore apo antare e staffit, por mendoj se te gjithe antaret e staffit...dardania.de qe jan musliman qe jan pjes e staffit duhet shiquar poziten e tyre, karrshi shkrimeve dhe tolerimit qe i behet qiftit artistit,sherrit,phantes edhe brithymve te llojit te tyre.. duke e fyer e nenqmuar islamin e etiketuar si mas keqi dhe staffi dardania.de toleron me u nenqmue ...

Marre te madhe bojn antaret musliman te kti staffi qe qendrojn ende pjes e kti staffi ...perveq jadores qe ka reaguar, une nuk pash askend tjeter nga moderatoret musliman te keti staffi qe reaguan kunder ktyre brithymve... lehin si zagar kendej ne forum duke fyer fen islame....

sikur ti derzonin akceset e moderimit te gjithe ata... ndryshe kish me marr masa edhe murgesha edhe staffi ne ndryshimin e poziciont te tyre... duke i ndeshkue kta zagart qe vjellin helem ksaje....
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 22:52   #34
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
lojtar edhe ti ja nise me nderskamza a? E kush na qenkan ata qe po garojne e bertasin se cili eshte me mysliman se tjetri ?... E kush po na flete neve per "tolerancen fetare", nje staf qe ka marr iniciativen me e hap kete rubrike ne te cilen aktualishte 100 % te temave i dedikohen vetem njeres fe duke ju krijuar hapsire islamofobeve qe te hellin balte ne ēdo vlere islame...

A nuk ishit ju ata qe kur u jap si ide, pastaj edhe kur ju vu themeli e edhe me vone kur u perurua katedralja te gjithe dolet e uruat kete katedrale. Shkrimet qe nuk e miratonin katedralen shlyheshin menjehere e tash kur vie ne pyetje nje xhami lere qe i jepni hapsire tyrlifar kllosharit me i sheru komplekset ksajde po me mujte rekrutoni edhe nofka tjera, vetem e vetem te i kontriboni "tolerances"...

Toleranca nderfetare nuk egziston ketu per shkak se ne rubrikat e fese kolliten afetaret qe si kane dy lidhje me fe sepse nuk ju intereson ajo. Tolerance fetare eshte ajo ku ne diskutime pjesmares jane dy ose me shume diskutues te feve te ndryshme te cilet diskutojne me etike dhe fakte gjithnje duke e respektuar njeri tjetrin...
Ata qė po piskasin janė ata qė i pamė tu u falė nė rrugė .E citova Hasanin po nuk ju drejtova atij personalisht ,sepse kam respeskt pėr tė dhe shkrimet e tij edhe pse rrallė pajtohem me tė .Me ata tė cilėt nuk ju reprikoj ,mundesh me e marrė me mend se ēka mendoj pėr ta .
Kam qenė pro Katedrales dhe nuk jam kundėr ndėtimit tė xhamisė .
Nuk mė lidhė asgjė me fenė katolike ,por kam respekt pėr katolikėt shqiptarė sepse janė pakicė dhe si pakicė nuk e kanė lehtė .Meritojnė tretman tė veēant .
Kėtu ne dardani kemi shumė pak katolikė ,por kemi shume mysliman qė ēdo sukse dhe ēdo arritje tė kombit mundohen me e ndėrlidh me fe dhe si rrjedhojė lindin fėrkimet me ata qė janė kundėr politizimit tė fesė .
Tė tillėt njė gjė duhet ta kenė tė kjarrtė nėse gjendja momentale e shoqerise sonė nderlidhet me pėrkatėsinė fetare , atėherė krejt faji bie mbi fenė islame , sepse jemi mbi 90 % qė nė njė apo formė tjetėr jemi tė lidhur me kėtė religjion .Nuk mund tė fajėsohet pakica , e as qė ka vend pėr krenari tė shumicės.
Por e mira e sė mirės ėshtė qė religjioni tė lihet aty ku e ka vendin ,-ēėshtje dhe e drejtė individuale e secilit tė besoj dhe ta manifestoj pėr vete ,siq i ka hije njė bisimtari .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 22:55   #35
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Ata qė po piskasin janė ata qė i pamė tu u falė nė rrugė .E citova Hasanin po nuk ju drejtova atij personalisht ,sepse kam respeskt pėr tė dhe shkrimet e tij edhe pse rrallė pajtohem me tė .Me ata tė cilėt nuk ju reprikoj ,mundesh me e marrė me mend se ēka mendoj pėr ta .
Kam qenė pro Katedrales dhe nuk jam kundėr ndėtimit tė xhamisė .
Nuk mė lidhė asgjė me fenė katolike ,por kam respekt pėr katolikėt shqiptarė sepse janė pakicė dhe si pakicė nuk e kanė lehtė .Meritojnė tretman tė veēant .
Kėtu ne dardani kemi shumė pak katolikė ,por kemi shume mysliman qė ēdo sukse dhe ēdo arritje tė kombit mundohen me e ndėrlidh me fe dhe si rrjedhojė lindin fėrkimet me ata qė janė kundėr politizimit tė fesė .
Tė tillėt njė gjė duhet ta kenė tė kjarrtė nėse gjendja momentale e shoqerise sonė nderlidhet me pėrkatėsinė fetare , atėherė krejt faji bie mbi fenė islame , sepse jemi mbi 90 % qė nė njė apo formė tjetėr jemi tė lidhur me kėtė religjion .Nuk mund tė fajėsohet pakica , e as qė ka vend pėr krenari tė shumicės.
Por e mira e sė mirės ėshtė qė religjioni tė lihet aty ku e ka vendin ,-ēėshtje dhe e drejtė individuale e secilit tė besoj dhe ta manifestoj pėr vete ,siq i ka hije njė bisimtari .

o ky shkrim esht me shkronja te arta o fuzballer po kujna po i tregon kta e din po nuk dojn me pranue realitetin


se leku u hie te feja islame do me than tash jan besimtar me pages
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 22:59   #36
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Ata qė po piskasin janė ata qė i pamė tu u falė nė rrugė .E citova Hasanin po nuk ju drejtova atij personalisht ,sepse kam respeskt pėr tė dhe shkrimet e tij edhe pse rrallė pajtohem me tė .Me ata tė cilėt nuk ju reprikoj ,mundesh me e marrė me mend se ēka mendoj pėr ta .
Kam qenė pro Katedrales dhe nuk jam kundėr ndėtimit tė xhamisė .
Nuk mė lidhė asgjė me fenė katolike ,por kam respekt pėr katolikėt shqiptarė sepse janė pakicė dhe si pakicė nuk e kanė lehtė .Meritojnė tretman tė veēant .
Kėtu ne dardani kemi shumė pak katolikė ,por kemi shume mysliman qė ēdo sukse dhe ēdo arritje tė kombit mundohen me e ndėrlidh me fe dhe si rrjedhojė lindin fėrkimet me ata qė janė kundėr politizimit tė fesė .
Tė tillėt njė gjė duhet ta kenė tė kjarrtė nėse gjendja momentale e shoqerise sonė nderlidhet me pėrkatėsinė fetare , atėherė krejt faji bie mbi fenė islame , sepse jemi mbi 90 % qė nė njė apo formė tjetėr jemi tė lidhur me kėtė religjion .Nuk mund tė fajėsohet pakica , e as qė ka vend pėr krenari tė shumicės.
Por e mira e sė mirės ėshtė qė religjioni tė lihet aty ku e ka vendin ,-ēėshtje dhe e drejtė individuale e secilit tė besoj dhe ta manifestoj pėr vete ,siq i ka hije njė bisimtari .
Po ku ishte e keqja e protestes qe zgjati me pak se 1o minuta ? Ke par ti protesta pa slogana ? Pa kerkesa ? Un jo,.
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 23:10   #37
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Po ku ishte e keqja e protestes qe zgjati me pak se 1o minuta ? Ke par ti protesta pa slogana ? Pa kerkesa ? Un jo,.
Makresh ,
Mua nuk mė pengon protesta .qoftė edhe ajo qė zgjatė njė muaj .Mirėpo pamjet e premtės sė kaluar pėr mua janė shokuese ,ishin demonstrim qė nuk i shkon pėr shtati shoqėrisė sonė ,nuk ėshtė e jona ,ishte diēka e huaj ,e vrazhdė , pa shije ,pa vlerė .Krejt qeverinė e kemi tė pėrkatsisė myslimane , krejt policinė e kemi tė pėrkatsisė myslimane e me dalė me demostrue nė atė formė ,pėr mua ėshtė tmerrė ,ėshtė
luksuz qė kemi me ja pa sherrin .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 23:20   #38
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Po ku ishte e keqja e protestes qe zgjati me pak se 1o minuta ? Ke par ti protesta pa slogana ? Pa kerkesa ? Un jo,.

po ka pas protesta sidomos nga shqiptart po slloganet kan qen ne gjuhen shqipe


arabishtja ne KOSOV nuk kuptohet
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 23:20   #39
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Po ku ishte e keqja e protestes qe zgjati me pak se 1o minuta ? Ke par ti protesta pa slogana ? Pa kerkesa ? Un jo,.
E keqja eshte se, kane protestuar muslimat e keta skane drejt me protestu se feja na qenka diēka individuale qe nuk guxon me e shpreh ne publik.
Flamuri i Hamasit po thojne disa servila..? Po nejese edhe me pas qene flamuri i Hamasit ēka ka lidhje. Hamasi nuk eshte ne lufte me ameliken por me izraelin e izraeli nuk na ka pranu si shtet...

Pse ne cdo teme fetare duhet te permendet amelika?
Mire, po e dime na kane shliru po e dime dhe gjithmon do u jemi mirnjohes po mos ju nxeni per te madhe nje pjese te popullit qe per hire te ketije "shlirimi" nuk i miratojne masakrat barbare qe amalika i kryen cdo dite ne krye me izraelin.

me vjen keq qe jam pjese e ketije populli degjenerik servil pakurrizor ...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 23:23   #40
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
E keqja eshte se, kane protestuar muslimat e keta skane drejt me protestu se feja na qenka diēka individuale qe nuk guxon me e shpreh ne publik.
Flamuri i Hamasit po thojne disa servila..? Po nejese edhe me pas qene flamuri i Hamasit ēka ka lidhje. Hamasi nuk eshte ne lufte me ameliken por me izraelin e izraeli nuk na ka pranu si shtet...

Pse ne cdo teme fetare duhet te permendet amelika?
Mire, po e dime na kane shliru po e dime dhe gjithmon do u jemi mirnjohes po mos ju nxeni per te madhe nje pjese te popullit qe per hire te ketije "shlirimi" nuk i miratojne masakrat barbare qe amalika i kryen cdo dite ne krye me izraelin.

me vjen keq qe jam pjese e ketije populli degjenerik servil pakurrizor ...

edhe palestina nuk na ka pranue bile si shpesh po vizitohen me serrbin e po i kordinojn politikat e tyre kunder kosoves
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 23:25   #41
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin

me vjen keq qe jam pjese e ketije populli degjenerik servil pakurrizor ...hahhahahahahahaa........kadale se na veq llaf po bajmė,...... edhe feja nuk njeh popull, s ka qa tė vjen keq !
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LOJETARI : 07-07-11 nė 23:27
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 23:28   #42
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
edhe palestina nuk na ka pranue bile si shpesh po vizitohen me serrbin e po i kordinojn politikat e tyre kunder kosoves
Po de po, kur dha interviste ambasadori palestinez ne beograd bete hyxhym si hijenat, porsa solla qendrimin real te qeverise se Palestines ja nisen me ju ba marimangat temes . A e kuptoni sa qesharak jeni..

e ureni islamin as nuk dini per se, thjeshte vetem keni ashtu urejtje patologjike...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 23:30   #43
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
Po de po, kur dha interviste ambasadori palestinez ne beograd bete hyxhym si hijenat, porsa solla qendrimin real te qeverise se Palestines ja nisen me ju ba marimangat temes . A e kuptoni sa qesharak jeni..

e ureni islamin as nuk dini per se, thjeshte vetem keni ashtu urejtje patologjike...

e pse ne jemi qesharak


e pse ju jeni serioz


tregona me argumente
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 07-07-11 nė 23:30
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 23:30   #44
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
me vjen keq qe jam pjese e ketije populli degjenerik servil pakurrizor ...
Masi flet per nje fakt te ketille, duhet te jesh nje prej ketyre qe fshehesh e paraqitesh si Shqiptar.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LOJETARI : 07-07-11 nė 23:34
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-11, 23:30   #45
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
hahhahahahahahaa........kadale se na veq llaf po bajmė,...... edhe feja nuk njeh popull, s ka qa tė vjen keq !
mire e ki !


valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.