Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-03-12, 10:44   #1
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Sao Tome njeh pavaresine e Kosoves

Sao Tome dhe Principe ėshtė shteti i radhės qė e ka njohur Kosovėn. Burime tė portalit Indeksonline brenda MPJ-sė kanė thėnė se Sao Tome dhe Principe ėshtė shteti i 89 me radhė qė ka marrė vendim pėr njohjen e Kosovės si shtet tė pavarur.
________________________________
http://gjuha-shqipe.com/lajmetari/la....aspx?id=21796


__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Fshatari : 17-03-12 nė 10:47
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-03-12, 13:18   #2
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Re: Sao Tome njeh pavaresine e Kosoves
Thank you Sao Tome,thx Pacollit
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-03-12, 13:56   #3
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Sao Tome njeh pavaresine e Kosoves

kjo njohje qenka pas funsotes a.....shume mire ...e falenderojme...
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-01-13, 21:34   #4
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Titulli: Sao Tome njeh pavaresine e Kosoves

Pacolli po ban lobime ?!Sao Tome dhe Principe tėrheq njohjen pėr Kosovėn!


PRISHTINĖ- Presidenti i shtetit Sao Tome dhe Principe, Manuel Punto Da Kosota e ka pezulluar rezolutėn e kryeministrit tė kaluar tė kėtij shteti pėr tė njohur Kosovė shtet tė pavarur dhe sovran. 10 muaj pas njohjes zyrtare, Da Kosta ka vendosur veto nė rezolutėn e cila njeh Kosovėn dhe Gjeorgjinė, raporton KTV.

Mė 17 mars, Ministria e Punėve tė Jashtme tė Kosovės kishte pranuar notėn verbale tė njohjes sė Kosovės.

Sao Tome bėhet njohja e tretė e jo e sigurt qė nga Qeveria e Kosovės. Pėrpos Sao Tomes, edhe njohjet nga Uganda dhe Nigeria tė “siguruara” nga zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli nuk janė konfirmuar plotėsisht asnjėherė. Megjithatė, nė rastin e kėtyre dy vendeve, pas insistimit tė Pacollit, Ministria e Punėve tė Jashtme i ka futur ato nė listėn e shteteve qė kanė njohur Kosovėn.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:37.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.