Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-07-19, 09:27   #3556
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

jan bashkue kurva e tradhtia
jan bashkue klani e partia
si dikur jan bahskue cuba
si n per therra e n kaquba
ja kan zanė priten shqipnis
kah do hijenat e tradhtis
kush po del ma i zi ma i ndyti
e kan kape atdheun per fyti
her tradhtari e nderkombtari
e her hajni e he r kusari
neper muaj e neper vjet
shqipni nanen e lan shkret
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-07-19, 09:29   #3557
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

i biri kurves kish mendue
veq me rrejt e me mashtrue
i biri kurves e rruspisė
klysh t s erbis e klysh t rusis
e shum tjere ne kembe jan que
kush me vjedh kush me sundue
ket shqipni kah do me e rjep%
pe rme i vuajt dhe fmia n djep
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 09:36   #3558
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

po ti kurva vampire
qe dukesh pjelle me sehire

me at qehre rruspije
me ftyr si vampir

ne vitin 1981

# ne gjygj me dole deshmitar

u betove
ne vllazrim bashkim jugoslavie
bashkim shkinie

e tash po del atdhetar
bashk me vllezerit tu
ajkė dredhie
fame tash ke fitu
e poste lartesie

shum larg keni shku
o beter

profiter


o kuku bre
gjithfar rruspije
i pa nderė
gjithfar dyftyrsie
mashtrues tradhtar

rrenacar
toka ka me na lshue
se nuk mbane ma mbi dhe tradhtar
e kurva dyftyrsie
as diell ma s ka me durue
gjithfar klani e partie
e rrena kurvash mashkullore
atdheu u shue
hijenat mbi dhe po bejne hije
dyftyrsia esht shtue
po vret te ardhme etnike shqipnie
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 09:39   #3559
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kur dilnin dis as pjerdhar
e zuzar
politikxhi
faqezi
ne shesh te qytetit
me tupana
rrejshem me vallzue

shejtana satana
per vota
spiun
qe dijn me u shtihue

me jarge e mashtrime
sa lotet per faq eme kan shkue
duke i kujtue
vuajtjet e tokes time
o mjaft ma dyftyrsi
e rruspija
se rrena mbi dhe ku do ka mbi
se shkrumb e hi
mbet etnike shqipnia
nga secila rruspi
nga dyftyrsia
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 09:46   #3560
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

rrogat nuk i rrisin asnji milmeter
se keshtu urdheron pro shkja
e prorus nderkombtari
keshtu urdhron tradhtari
e mercenari
e satani i vjeter
vjen urdhri i nenshkruar ne leter
veq me vuajt shqiptari
me ike
mbas shpine
shqiptarit me i ra thike
oh gjithfar shkjau e shkine
e ruskine
ne shpin e shqipnis e i jan lshue
e shqiptaret duke ike
shum jan thye
loti kah do po pike
e her po bjen si shi
ikjet si pa krye
a thue do te ket etnike shqipni
se shum rruspija te huaja jan shkerdhye
po pjellin rus te zi
e shkiet duan me ngadhnjye
shqiptaret duan me i ha hi
europa e djallzuar fund e krye
po del me u zgerdhi perseri
kohrat satane jan kthye
kurvat botrore po duan panslavi
o shekkull i zi
shqiptar nuk keni mik
veq thike
pas shpine
dinak armik
qe punojn pe rshkja shkine
e per rus vampirik
mbaroj mbaroj shqipnia
secili po i del ma armik
mbas shpine tradhtie
votren po din me ja fike
shkruar
nga autori ne mergim xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:05   #3561
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Rrogat nuk i rrisin
asnji milmeter
se keshtu urdheron pro shkja
e prorus nderkombtari
shqiptar me ane te varfrise me vra

keshtu urdhron tradhtari
e mercenari
e satani i vjeter

vjen urdhri i nenshkruar ne leter
shqiptaret per s e gjalli mi tha
satan e lugeter
pa ja nda
te ri e te vjeter
e hamsi shkja
thot
ne shekuj e mot

veq me vuajt shqiptari
me ikė
me lshue atdhe

mbas shpine
shqiptarit me i ra thike
e tokjen me ja mbsuhe me shkje
oh qfar kurve politik

oh gjithfar shkjau e shkine
e ruskine

ne shpin e shqipnis
e i jan lshue
e shqiptaret duke ike
shum jan thye
shum jan vuajtrue

loti kah do po pike
e her po bjen si shi

ikjet si pa krye
shqipnia etnike shkretue
pa rini boshatis
mjerue

a thue do te ket etnike shqipni

se shum rruspija te huaja
jan shkerdhye
po pjellin rus te zi

e shkiet duan me ngadhnjye
shqiptaret duan me i ha hi
europa e djallzuar fund e krye
po del me u zgerdhi perseri
kohrat satane jan kthye
kurvat botrore po duan panslavi
o shekkull i zi
shqiptar nuk keni mik
veq thike
pas shpine
dinak armik
qe punojn pe rshkja shkine
e per rus vampirik
mbaroj mbaroj shqipnia
secili po i del ma armik
mbas shpine tradhtie
votren po din me ja fike
shkruar
nga autori ne mergim xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:09   #3562
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ise mustafa shkon sokakut
tu e ja gjete q ejfin konakut
shkon me ngrene e shkon me pi
si dikur ne ish shkini
kur na ishte n komitet
bashk me shkja ne hyqymet
edhe s to po e ladron atin
lodron lugun lodron shpatin
si te ja don qejfi me pare
me shite dokrra n pe r pazare
me shite llafe si kertolla
ma ramusha e me pacolla
po kto kohra pse aq satane
don me u shemb toka dardane
kund shqiptar ne toke te vet
nuk po don mbi dhe me mbete
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:11   #3563
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Isė mustafa shkon sokakut
tu e ja gjete q ejfin konakut
shkon me ngrene e shkon me pi
si dikur ne ish shkini
kur na ishte n komitet
bashk me shkja ne hyqymet
edhe s ot po e ladron atin
lodron lugun lodron shpatin
si te ja don qejfi me pare
me shite dokrra n pe r pazare
me shite llafe si kertolla
ma ramusha e me pacolla
po kto kohra pse aq satane
don me u shemb toka dardane
kund shqiptar ne toke te vet
nuk po don mbi dhe me mbete
autori xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani Shto Reputacionin e lirik Reporto Mesazhe tė Pahijshme Redakto/Fshi Mesazhet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:13   #3564
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

sot n shqipni po sundon shkina
shkja putina e ruskina
dora e zgjatur panslaviane
po sundon loja satane
po ku ekemi ne londonen
at berlin e uashingtonen
ata fare s po kthejn krye
kah shqiptart q e dojn me u thye
po njimend ne boten mbarė
s paskem pas mik a s kumbar
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:13   #3565
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

te ashur bashkatdhetar lexoni vargje nga autori xhelal ferizi tregoni shokut shoqes mikut ta afermve te njohurve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:14   #3566
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

te dashur bashkatdhetar lexoni vargje nga autori xhelal ferizi tregoni shokut shoqes mikut ta afermve te njohurve
lirik ėshtė nė linjė tani Shto Reputacionin e lirik Reporto Mesazhe tė Pahijshme Redakto/Fshi Mesazhet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:18   #3567
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

o kan msy kthetrat satane
kah ajo fusha e lashte dardane
shkje e shkina e ruskina
per me me marre ara e ledina
por si biisha si a rusha
msyjn n lugin a male e fusha
per me ngrene token antike
pe r me ngrene shqipni etnike
e shqiptari gjothmone vuaj
tue ja derdhe gjakun si uj
shkjau i shkines i pa mshirė
lidh ne pranga e zingjir
tue dhunue tu i qele varre
prej me thike e me hangjarre
e sa ishin mot e stina
prish virgjri e prish vagina
vashave t njoma iliriane
tu u derdhe faren panslaviane
po ndoj zot a thue kund ka
si i duron kshtu rus e shkja
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:26   #3568
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

rruspi kurves i kam tregue
kan me te pa kan me te hetue
se per fame pe rlav d e ke
se nuk don toke as atdhe
se nje dite kan m t zbulue
se per vete ke luftue
veq per post e veq per famė
jo per dhe per gjuhen amė
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:28   #3569
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

rruspi kurves i kam tregue
kan me t' pa kan me t' hetue
se per famė pe r lavd e ke
se nuk don tokė as atdhe
se nje dite kan m t zbulue
se per vete ke luftue
veq per post e veq per famė
jo per dhe per gjuhen amė
autori xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani Shto Reputacionin e lirik Reporto Mesazhe tė Pahijshme Redakto/Fshi Mesazhet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 10:36   #3570
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ka dale shkjau ne europ zuzari
si me rrene e gjuhe barbari
shkon n madrid e shkon n paris
si gjithmon vajton ai pis
per toke te huaj gjith tue vajtue
don europen me e mashtrue
thua se i ka tokat tapija
ku ish motit iliria
por se spanja e vraft zoti
n t zi i shkofshin s tina e moti
fort ka nise me u puthe me shkja
don shqiptart kah do me i vra
tue perkrah gjith shkjaun e shkines
e sojin e ruskines
he ju dridht toka n mesdhe
he ju derdht po gjaku rrke

he ai zot po i qitt fare
deri n gryken gjibraltare
me s a mende ata me shkue
me shkja shkine me u pajtue
me u ba mik me u kumbarue
me barbar e me kryelopen
po shkjau ne hi e don europen
po shkjau esht vampir mbi dhe
don me i shue kombe e fe
se prej tij s priten dit t mira
se ai don djaj e vampira
se i ka gjenet vampirore
se e ka doren mizore
veq me thike ai don me pre
kah ka botes kombe e fe
po madridi mend a ka
qysh me u ba kumbar me shkja
autori xhelal ferizi vargje shqiptare


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 6 (0 Anėtarėt dhe 6 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.