Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-12-18, 11:14   #1
tron
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 11-12-18
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 14
tron i vlerėsuar jo keq
Gabim Samsung do tė prodhojė televizorin mė tė madh qė ka parė jeta juaj


Samsung ka raportuar tė prodhojė njė televizion me madhėsi prej 146 inch, tė cilin ka vendosur ta quajė “The Wall” apo nė gjuhėn shqipe Muri, pėr shkak tė gjatėsisė qė ka.

Ky televizor me madhėsi prej 146 inē jo vetėm qė ėshtė i madh, por gjithashtu po zhvillon njė teknologji tė zbukuruar tė ekranit tė njohur si microLED, e cila Samsung thotė se ėshtė nė qendėr tė “ekranit tė sė ardhmes”, transmeton lajmi.net.

Nėse pėrkthehet nė madhėsi tė orendive shtėpiake, 146 inē ėshtė i barabartė me njė kuzhinė.

MicroLED, nė rastin e kėtij televizioni, do tė thotė se “Wall” ėshtė njė TV me LED me madhėsi mikrometėrėsh, tė cilat janė shumė mė tė vogla se LED aktuale dhe shėrbejnė si burim i tyre i dritės, sipas Samsung.

Megjithatė, kompania gjigante nuk ka ofruar njė ēmim zyrtar pėr “The Wall”, si dhe nuk ka asnjė datė nisjeje.


tron Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.