Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-06-11, 19:33   #1
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Kronika e zeze

Horror nė Kavajė

Bashkėshortja shtatėzėnė e kryetarit tė bashkisė sė Kavajės, Griselda Roshi ėshtė rrėmbyer dje pasdite, rreth orės 19.15, nė zonen e Komunės sė Parisit nė Tiranė. (UPDATE)
Sipas burimeve familjare, ajo pasi ka pirė njė kafe me njė mikeshė tė sajė nė njė lokal, i ėshtė drejtuar njė taksie pėr tė lėvizur drejt shtėpisė sė prindėrve tė saj.
Griselda kishte ardhur nė Tiranė pasi ditėn e premte priste tė lindte. Sipas familjarėve, teksa ajo ishte duke ecur drejt taksisė, njė fuoristradė me xhama tė zinj ka ndaluar pėrpara saj dhe nga makina kanė dalė 3 burra tė armatosur qė e kanė futur me forcė nė makinė.
Aty ata e kanė rrahur, kėrcėnuar dhe e kanė cuar nė njė tjetėr vend, tė parapėrgatitur, ku vec tre burrave kanė qenė tė pranishėm edhe disa tė tjerė, madje edhe gra.
Sipas burimeve familjare, nė ato momente Griselda ėshtė rrahur dhe goditur me tytė kallashnikovi dhe ka humbur ndjenjat. Kur ka riardhur nė vete, ajo mban mend t'i jetė injektuar njė serum dhe disa momente mė pas ka lindur.
Pėr shkak tė hemoragjisė shumė tė madhe, Griseldės i kanė ndėrruar edhe rrobat dhe nė orėn 3.45 tė mėngjesit e kanė marrė sėrish me fuoristradė duke e hedhur nga makina rreth 50 metra larg shtėpisė nė Kavajė.
E gjakosur dhe e rrahur, Griselda ėshtė zvarritur deri nė shtėpinė e saj, pa fėmijėn e sapolindur qė ka mbetur nė ambjentin ku Griselda ėshtė mbajtur peng dhe dhunuar pėr mė shumė se 6 orė.
Ajo ėshtė tashmė nė gjendje tė rėndė psikologjike dhe nuk di tė thotė se kush ishin autorėt e rrėmbimit, vendin ku lindi e detyruar fėmijėn, apo vendndodhjen e foshnjės.
“Unė nuk di c’tė them, kėtė nuk ka kriminel qė ta bėjė. Ajo ėshtė e sfilitur. Nuk kemi fjalė ta shprehim”, tregon njė komshi i familjes. “Nuk duhet ta bėnin, ata janė njerėz tė mirė dhe kėtė nuk e meritonin”, shprehet njė tjetėr.
Forca speciale tė policisė ndodhen aktualisht nė shtėpinė e ciftit dhe po kryejnė hetimet e nevojshme, ndėrsa bashkėshorti i saj, kryebashkiaku i Kavajės Elvis Roshi, ėshtė detyruar tė kthehet nga Italia pasi ka marrė vesh lajmin tragjik.
Ndėrkohė, Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve tė Rėnda kanė ngritur njė grup tė posacėm pėr hetimin e ngjarjes. Grupi kryesohet nga prokurori Henrik Ligori dhe pėrbėhet nga agjentė tė policisė kriminale.
Para shtėpisė sė familjes Roshi ndodhen shumė tė afėrm dhe shumė banorė tė Kavajės, tė tronditur jashtėzakonisht nga ngjarja e rėndė.


  Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-06-11, 21:39   #2
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Zbardhet vrasja e dyfisht nė Zvicėr pranė familjes shqiptare nga Maqedonia
Lidhja e dashurisė sė vajzės 24 vjeēares Gjyle Leskovica ka bėrė qė babai i saj Gani Leskovica ta vrasė atė dhe nėnėn e saj tė shtunėn nė mbrėmje nė Einsiedeln tė Zvicrės.

Gazeta zvicerane Blick.ch ka zbardhur tragjedinė familjare duke pėrshkruar se si u vra nga dora e babait studentja e shkėlqyeshme nė Universitetin e Luzernit, e cila ėndėrronte tė bėhej profesoreshė e shkollave tė larta, njė femėr e bukur qė ėndėrronte jetėn normale dhe me dashuri.

Ishte nata e tė Shtunės kur vajza e fqinjėve Kimete L. kishte ndėgjuar njė grindje me zė tė lartė. Ajo britmė vinte nga shtėpia e Gjylės. Babai i saj Gani Leskovica, 56 vjeēar kishte blerė shtėpinė para dy vitesh, punonte me zell pranė “Kloster Einsiedeln” si ngjyrorės (maler).

Ndėgjova 3 tė shtėna spjegon Kimetja dhe vrapova tė shoh se ēfarė ka ndodhur, duke dalur nė ballkonin tim. Nė oborrin e shtėpisė pash njė grupė njerėzish tė cilėt ishin duke vrapuar nė ikje. Ndėr ta ishte edhe motra 20 vjeēare e Gjylės, Kefserja, e cila duke britur ”mami, mami, ēfarė na ka bėrė babi”, e cila duke qarė vazhdonte ikjen e saj.

Kimetja alarmon policinė dhe emergjencėn. Vetėm tani Kimetja kishte kuptuar se ēfarė ka ndodhur nė brendėsi tė familjes sė fqinjėve!

„Dy nga gratė e martuara tė kėsaj familje, mora nė shtėpinė time pėr t`i strehuar dhe pėr t`i fshehur, ndėrsa ato i kishin treguar se ēarė kishte ndodhur nė brendėsi tė shtėpisė“, tregon Kimetja.

Sipas rrėfimit tė parė, Gjyla kishte filluar njė grindje me babain e saj, pasi ajo kishte pyetur tė atin se a guxon tė martohet me njė person tė cilin ajo dashuron.

Por, siē shkruan Blic.ch, Ganiu jeton qe 13 vite nė Zvicėrr, mirėpo ai ende ka mentalitetin sikur tė ishte nė fshatin e tij nė Maqedoni.

Gjithashtu gazeta shkruan se Gjyla nuk kishte guxuar kurrė tė dal nga dera me ndonjė bluzė tė verės, tėrė kohėn nuk guzonte tė tregoj lėkurėn e saj, vetėm e vetėm pėr shkak tė babait tė saj, i cili ishte tejet i thelluar nė besimin fetar.

Gjyla pėr njė vit kishte njė lidhje dashurie me njė djalė tė njė familje emigrantėsh shqiptarė, por ajo nuk kishte treguar rastin pranė familje, sepse nuk kishte guxim pėr kėtė. Por, para vendimit tė Gjyles pėr ta njohur babain, ka qenė ky i fundit Ganiu qė ka mėsuar se dikush ka parė vajzėn e tij me njė djalė duke ecur pranė shkollės dorė pėr dorė.

Ganiu me tė marrė lajmin mori pistoletėn dhe shtiu nė vajzėn e tij. Plumbi i parė nuk qėlloj atė, ndėrsa plumbi i dytė goditi Gjylėn ndėr mjekėr, duke e shpuar atė deri nė anėn tjetėr tė qafes. Gruaja e Ganiut, bie mbi trupin e vajzės sė vdekur duke qarė dhe britur, ndėrsa Ganiu godet edhe atė nė kokė. Mediat zvicerane, por edhe opinioni i gjėrė nė Zvicėr janė tė tmerruar nga vrasja e tmerrshme qė ndodhi pranė familjes shqiptare. Babai vrasės menjėherė ėshtė ndaluar nga policia dhe se ai gjendet nė paraburgim. (Antonio Martinni/IN
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-11, 22:34   #3
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Pa Koment...........
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-06-11, 13:03   #4
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

  1. Korēė, gjykata burg pėr dhunuesit e varreve tė Boboshticės
Jepet nė Gjykatėn e Korēės pretenca pėr tre tė akuzuarit si dhunuesit e varreve tė Boboshticės. Organi i akuzės ka kėrkuar dy vjet burg pėr kryetarin e shoqatės "Omonia", Naum Disho.

Po ashtu prokuroria ka kėrkuar me nga njė vit burg dy punėtorėt. Tre tė pandehurit nuk e pranuan akuzėn e dhunimit tė varreve tė Boboshticės.

Nė seancėn e radhės avokati mbrojtės e kreut te "Omonia-s" do tė paraqesė qėndrimin e tij rreth ēėshtjes.
Skandali i Boboshtices nisi me ndėrtimin e njė memoriali nga organizata e OMONIA-s mbi varrezat e vjetra te fshatit, me pretendimin se aty janė varrosur dy ushtare greke.

Por prokuroria pas denoncimit zbuloi se ishin betonuar varret e fshatit gjate ndėrtimit te rrugicės.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 02-06-11 nė 13:04
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-06-11, 13:08   #5
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Mashtrimi i radhės
Griselda Roshi nuk ėshtė rrėmbyer
Kėshtu ka deklaruar zyrtarisht Prokuroria e Pėrgjithshme, e cila i referohet hetimit tė deritanishėm tė Prokurorisė pėr Krime tė Rėnda dhe bashkėpunimit tė saj me Policinė e Shtetit.

Nė njoftimin zyrtar thuhet se pas regjistrimit tė denoncimit mė datėn 01.06.2011 pėr rrėmbenin e shtetases Griselda Roshi, realizuan njė sėrė veprimesh hetimore pėr verifikimin e rrethanave tė ngjarjes duke vlerėsuar dhe vetė sensibilitetin qė paraqet ky rast.

Nė bazė tė analizės tė veprimeve hetimore tė deritanishme, u arrit nė konkluzionin se nuk ka elementė qė tė vėrtetojnė rrethanat e pengmarrjes sė shtetases Griselda Roshi, ēfarė hedh poshtė pistėn e variantit tė rrėmbimit dhe marrjes peng tė fėmijės sė sapolindur.
Ndėrkohė, nga Prokuroria e Krimeve tė Rėnda, nė bashkėpunim me Policinė e Shtetit, po punohet pėr tė sqaruar mė tej arsyet dhe motivimin e denoncimit.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 02-06-11 nė 13:10
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-06-11, 16:54   #6
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Neferta Shiko postimin
Mashtrimi i radhės
Griselda Roshi nuk ėshtė rrėmbyer
Kėshtu ka deklaruar zyrtarisht Prokuroria e Pėrgjithshme, e cila i referohet hetimit tė deritanishėm tė Prokurorisė pėr Krime tė Rėnda dhe bashkėpunimit tė saj me Policinė e Shtetit.

Nė njoftimin zyrtar thuhet se pas regjistrimit tė denoncimit mė datėn 01.06.2011 pėr rrėmbenin e shtetases Griselda Roshi, realizuan njė sėrė veprimesh hetimore pėr verifikimin e rrethanave tė ngjarjes duke vlerėsuar dhe vetė sensibilitetin qė paraqet ky rast.

Nė bazė tė analizės tė veprimeve hetimore tė deritanishme, u arrit nė konkluzionin se nuk ka elementė qė tė vėrtetojnė rrethanat e pengmarrjes sė shtetases Griselda Roshi, ēfarė hedh poshtė pistėn e variantit tė rrėmbimit dhe marrjes peng tė fėmijės sė sapolindur.
Ndėrkohė, nga Prokuroria e Krimeve tė Rėnda, nė bashkėpunim me Policinė e Shtetit, po punohet pėr tė sqaruar mė tej arsyet dhe motivimin e denoncimit.
A ka turp me te madh!!!!???

Ekspertėt: Griselda nuk ka qene shtatzėnė

Ėshtė pėrmbysur tėrė historia e ngritur njė dite mė pare pas njė denoncimit tė bėrė nga vėllai i kryetarit tė bashkisė sė Kavajės Elvis Rroshi, pėr rrėmbimin dhe dhunimin e kunatės sė tij, Griselda Rroshi.

Pas njė nate tė ethshme hetimesh, Prokuroria e Pėrgjithshme sot njoftoi zyrtarisht se Griselda Rroshi nuk ishte rrėmbyer. Pėr me shume dy ore e gjysme ajo ėshtė marrė nė pyetje nė Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda pėr tė dhėnė dėshminė mbi gjithė ēka kishte denoncuar pėrmes kunatit tė saj njė ditė mė parė.

Prokuroria tha se nga hetimet rezulton se Griselda nuk ėshtė rrėmbyer dhe nuk i ėshtė nėnshtruar dhunimit fizik. Ndėrkohe gruaja i ėshtė nėnshtruar sot edhe ekspertizės mjeko-ligjore, pėr tė verifikuar pretendimet e saj pėr lindjen e detyruar si pasojė e dhunės nė njė klinikė private.

Pėrfundimi i ekspertizės ishte edhe shokues se vetė historia qė ajo kishte ngritur. Mjekėt gjinekologė arritėn nė pėrfundimin se gruaja, nuk kishte qenė shtatzėne. Kėto pėrfundime i dhanė fund historisė horror qė pushtoi median dhe shokoi opinionin publik njė natė mė parė pėr rrėmbimin e gruas, lindjen me dhunė dhe mbajtjen peng tė foshnjes sė saj.

Por mbetet ende mister shkaku i sajimit dhe organizimit tė gjithė kėsaj historie. Burime tė prokurorisė dhe policisė bėnė tė ditur se hetimet e mėtejme do tė synojnė pikėrisht zbardhjen kėtij misteri. (t.ch.)
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 02-06-11 nė 16:55
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-11, 07:18   #7
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Kronika e zeze
Griselda Rroshi: Nuk isha shtatzėnė. Sajova gjithēka

Policia jep detaje mbi hetimet e kryera rreth ngjarjes qė ēuditi opinionin publik, duke nxjerrė pėrfundimin se gjithēka ishte e sajuar dhe njė mashtrim i vėrtetė
Bashkėshortja e kryebashkiakut tė Kavajės, Griselda Roshi pranon se dėshmia e saj pėr rrėmbim ka qenė e rremė. Njė gjė tė tillė ajo e ka pranuar par prokurorėve tė Gjykatės sė Krimeve tė Rėnda. 28-vjeēarja e shoqėruar nga njė psikologe ka sqaruar ngjarjen e cila nė fakt si pėrfundim ka rezultuar se ka qenė gjithēka e sajuar prej saj. Ajo ka sqaruar se nuk ėshtė rrėmbyer dhe se nuk ka qenė asnjėherė shtatzėnė.

Policia: Gruaja e kryebashkiakut tė Kavajės, nuk ishte shtatzanėNjė fakt tė tillė e konfirmoi zyrtarisht pak mė parė Policia e Tiranės, sipas tė cilės, nuk ėshtė aspak e vėrtetė dėshmia e dhėnė nga gruaja e kryebashkiakut tė Kavajės se qenka detyruar tė lindė me zor fėmijėn e saj nga persona qė e rrėmbyen.
Dhe kjo pasi, ai nė tė vėrtetė nuk ka ekzistuar fare.
"Janė identifikuar dhe pyetur personat qė janė takuar me shtetasen Griselda Zajmi, ku nga deklarimi i shoqes sė saj, me iniciale J.T, tregon se ka pirė kafe me Griseldėn tek ambjenet e lokalit tė Qendrės Kristal, ku kanė qėndruar deri rreth orės 19.00’.
Mė pas kėto, shtetase kanė dalė nga kjo qendėr dhe pėrpara saj, Griselda ka hipur nė njė taksi duke i thėnė shoqes qė do tė shkonte nė shtėpi.
Shtetasja J.T deklaron se Griselda dukej shtatzėnė pranė muajit tė lindjes", thuhet nė deklaratėn e policisė.
Mė pas, ajo shton se nė pyetje janė marrė edhe mjekėt e klinikės private, ku ėshtė paraqitur zonja e parė e Kavajės dhe ankohej pėr tė vjella dhe diarre, e se ka rezultuar qė kjo shtetase nė dukje nuk ishte shtatzanė dhe nuk patur ankesa nė lidhje me shtatzaninė.
Ndėrkaq, policia sqaroi mė tej se ka sekuestruar nė cilėsinė e provės materiale tė gjitha pamjet filmike tė regjistruara tek Qendra Kristal si dhe i ēdo ambienti tjetėr biznesi i pajisur me kamera pėrgjatė rrugės “Komuna e Parisit” ...
Ekpertiza: Griselda Rroshi nuk ka qėnė shtatėzėnė
Ekspertiza mjeko-ligjore arrin nė rezultatin se Griselda Rroshi muk ka qenė shtatėzėnė. Pas ekzaminimeve tė bėra pranė Institutit tė mjekėsisė ligjore, ekspertėt mjekoligjor,gjinekologėt dhe psikologėt kanė vėrejtuar se Griselda Rroshi nuk ka pasur shenja tė njė aborti tė bėrė ditėt e fundit.
Sipas informacioneve mendohet se aborti mund tė jetė realizuar kohė mė parė dhe Griselda ka pasur njė shtatėzani tė simuluar. Ekspertiza mjeko-ligjore ndaj Roshit ėshtė bėrė pas kėrkesės sė prokurorisė qė 28-vjeēares t`i bėhej ekspertiza pėr tė vėrtetuar mėnyrėn se si ajo kishte lindur fonjėn e saj.
Ekspertiza paraprake mjeko-ligjore pėrkon nė tė njėjtėn linjė me prokurorėt e ēėshtjes tė cilėt mė herėt hodhėn dyshime pė shtatėzaninė e 28-vjeēares. Ndėrkohė gruaja e kreut tė bashkisė sė Kavajes, Griselda Rroshi ėshtė marrė nė pyetje nga grupi hetimor, nė Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda. Ajo do i nėnshtrohet njė seance pyetjesh pėr tė hedhur drite mbi vėrtetėsinė e ngjarjes, qė dyshohet se mund tė jetė njė inskenim i vetė gruas.
Mė herėt prokuroria hodhi poshtė pistėn e pretenduar nga 28-vjeēarja Rroshi pėr njė rrėmbim, pengmarrje dhe lindje tė dhunshme tė fėmijės sė saj pėr tė cilin ende nuk dihet asgjė. Griselda Roshi, bashkėshortja e kryebashkiakut tė Kavajės Elvis Roshi denoncoi dje nė polici se ėshtė rrėmbyer dhe mė pas ėshtė detyruar tė lindė forcėrisht fėmijėn e saj.
Prokuroria: Griselda Roshi nuk ėshtė rrėmbyer
Griselda Roshi nuk ėshtė rrėmbyer. Kėshtu ka deklaruar zyrtarisht Prokuroria e Pėrgjithshme, e cila i referohet hetimit tė deritanishėm tė Prokurorisė pėr Krime tė Rėnda dhe bashkėpunimit tė saj me Policinė e Shtetit.
Nė njoftimin zyrtar thuhet se pas regjistrimit tė denoncimit mė datėn 01.06.2011 pėr rrėmbenin e shtetases Griselda Roshi, realizuan njė sėrė veprimesh hetimore pėr verifikimin e rrethanave tė ngjarjes duke vlerėsuar dhe vetė sensibilitetin qė paraqet ky rast.
Nė bazė tė analizės tė veprimeve hetimore tė deritanishme, u arrit nė konkluzionin se nuk ka elementė qė tė vėrtetojnė rrethanat e pengmarrjes sė shtetases Griselda Roshi, ēfarė hedh poshtė pistėn e variantit tė rrėmbimit dhe marrjes peng tė fėmijės sė sapolindur.
Ndėrkohė, nga Prokuroria e Krimeve tė Rėnda, nė bashkėpunim me Policinė e Shtetit, po punohet pėr tė sqaruar mė tej arsyet dhe motivimin e denoncimit.
>> Rrėmbimi Griselda Roshit, policia shoqėron 25 persona

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 03-06-11 nė 07:19
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-11, 07:42   #8
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zezeNjė vajzė adoleshente ėshtė vrarė duke u goditur me gurė sipas ligjit Sharia pasi kishte marrė pjesė nė njė konkurs bukurie nė Ukrainė.

19-vjeēarja Katya Koren ėshtė gjetur e vdekur nė njė fshat pranė Krimesė, nė afėrsi tė shtėpisė sė saj.

Ajo ishte varrosur nė njė pyll dhe ėshtė gjetur 1 javė pas zhdukjes. Policia ka hapur njė hetim mbi vdekjen e vajzės dhe mendohet se 3 tė rinj muslimanė e kanė vrarė atė duke e justifikuar kėtė gjė me ligjet islamike.

Njė nga djemtė, 16-vjeēari Bihal Gaziev ėshtė arrestuar dhe i ka thėnė policisė qė Katya kishte thyer Ligjin Sharia.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-11, 08:49   #9
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Kronika e zeze

.....me sa po shof ky rast nuk ka ndodhe ne trojet shqiptare, prandaj
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-11, 11:49   #10
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,418
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Teksa ma tregonin historine e zonjes Griselda me dukej si filmat e Mel Gibsonit,edhe thash e pabesueshme,por u paska ik vota kot familjareve te mi.

''Une arrij te ngjall te vdekurin,por s'mundem te bind injorantin

Jezu Krishti,,

Njera nder aforizmat me te bukura qe kam lexuar.

S'do mundohesha te harxhoja kohen duke degjuar lajmet per ate injoranten e pabindur.

Kaq,,,,,,,,,,,, e shume!!!
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-11, 19:53   #11
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio Shiko postimin
Teksa ma tregonin historine e zonjes Griselda me dukej si filmat e Mel Gibsonit,edhe thash e pabesueshme,por u paska ik vota kot familjareve te mi.

''Une arrij te ngjall te vdekurin,por s'mundem te bind injorantin

Jezu Krishti,,

Njera nder aforizmat me te bukura qe kam lexuar.

S'do mundohesha te harxhoja kohen duke degjuar lajmet per ate injoranten e pabindur.

Kaq,,,,,,,,,,,, e shume!!!

kjo qenka e mir per holivud me gjirue filma
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-11, 19:59   #12
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kronika e zeze

A po dihen motivet e gjithe ketije skenari... Pse duhej te sajonte nje gje te tille... Ēfare ishte qellimi?
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-11, 21:40   #13
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,418
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
A po dihen motivet e gjithe ketije skenari... Pse duhej te sajonte nje gje te tille... Ēfare ishte qellimi?

Akoma jo Vali s'di personalisht perse ish e gjithe ajo mesele!!!
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-11, 21:51   #14
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio Shiko postimin
Akoma jo Vali s'di personalisht perse ish e gjithe ajo mesele!!!
Interesant a, shume ngjarje enigmatike... Triller i vertete ! Ketej kah ana ime do te thonin:"k'tu o hi ni dreē i madh", e ta shofim se ēka po na del.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-11, 21:55   #15
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,418
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
Interesant a, shume ngjarje enigmatike... Triller i vertete ! Ketej kah ana ime do te thonin:"k'tu o hi ni dreē i madh", e ta shofim se ēka po na del.
Une besoj qe ish nje skice ure me inxhiniere deshtake,edhe me ngjason me histori Portokallie ne Tch


elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.