Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-01-20, 15:46   #4036
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ne vend q e rusise ti mbyllen te gjitha dyert e turqise ai kanibali panslavian rus bashk me shkeit hordhite kanibale
ka marr pjese aty me erdoganin spiunin e rusve
ku aty po
Pėrurohet “Rrjedha turke” e gazit rus, nė ceremoni Erdogani, Putini e Vuēiqi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-01-20, 15:46   #4037
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shqiptaret e turqis duhet te mobilizohen per te kthyer rexhimin pro amerikan ne turqi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-20, 23:06   #4038
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Metodat qe perdorte politika jugoslave ne burgje te cilet shqiptar i kishte ne sy per ti shkatrruar psiqikisht
me metoda speciale dhune speciale psiqike

PERSE ME LENIN ASHTU VETEM DHE ME NDANIN NGA TE TJERET
ME DERGONIN HER PAS HERE NE QELIJA DHE NATEN VONE VININ RRETH QELISE TIME E ATY KU ISHA I IZOLUAR
KJO DHUNE PSIQIKE PERDOREJ NE BURG NDAJ AUTORIT SHQIPTAR TE VARGJEVE XHELAL FERIZIT NGA MITROVICA

IZOLIMET Q E I BEHESHIN XHELAL FERIZIT NE BURG DHE SKENARET
NDARJA NGA TE BURGOSURIT TJERE I BEHEJ ME PLAN PE R TI KRIJUAR DHUNE PSIQIKE
TE RRORIS PSIQIK I KRIJOHEJ SKENAR NE BURG AUTORIT XHELAL FERIZI DUKE JA KRIJUAR SKENAT SE GJOJA DUAN TA LIKUIDOJN FIZIKISHT
KUR AUTORIN XHELAL FERIZI E VETMONI N ENDANIN NGA TE TJERET TE BURGOSUR
DHE TE TJERET TE BURGOSUR I QONIN NE NDRRIM PUNE E I LENIN BASHK
NDERSA AUTORIN XHELAL FERIZI E NDANIN E NATEN VONE I SHKONIN NE QELIJA DUKE I KRIJUAR PERSHTYPJEN SE DUAN TA VRASIN ISHTE KJO DHUNE PSIQIKE
E DIRIGJUAR NGA BEOGRADI NGA UDB JA DHE POLITIKA SERBE QE DIRIGJONTE BURGJET FORME SPECIALE EDHUNES
PSIQIKE
AUTORI SPEJEGON DESHMON PER VUAJTJET DHE PRESIONET
DHE KISHA FRIGė SE ME QELLIM E BENIN KET PRESION DUKE ME KRIJUAR BINDJEN SE DO TE ME LIKUIDOJN
RRIJA NE ANKTH DHE MENDOJA SE DO TE ME VRASIN NE QDO MOMENT QE DUAN ATA
E PASTAJ TE ME SHPALLIN TE VETVARUR -


Nuk besoja nuk ja kishe besen asnjiher ne burg ishte veshtirė-

mund te te mbysnin pa deshmitarė-

e pastaj thonin u vetvar--- POLITIKA SERBE NEPER BURGJE DIRIGJONTE DHE ISHTE TEPER MIZORE DINAKE ANTINJERZORE

URREJTSE NDAJ PATRIOTVE SHQIPTAR VEQANRISHT NDAJ ATYRE QE I KISHTE NE SY

prandaj ket problem e paraqita para te gjith te burgosurve ne mbledhje
kETE FORME PRESIONI DINAK

perse ju thash e perpiloni listen ku te gjith shoket e dhomes i leni
BAHSK E KU DO TE SHKOJN EDHE NE PUNE E ne ndrrimin e parė
NDERSA mua me IZOLONI ME LENI VAZHDIMISHT TE VETMUAR
DHE POLICET ECIN AFER DHOMES TIME NE GJENDJE LUFTE
DUKE ME KRIJUAR PRESIONE

PSE ME VETMONI ME leni ne ndrrimin e dytė
VETEM NE DHOME E ne puntori te burgut ku punonim -

perse un mbetem vetem ne dhomė me duhej te qohesha me ata bashk me te tjeret te burgosur

e te dal te menza e ushqimit kur qoheshin ata te tjeret te burgosur
por jo policia me mua vepronte ndryshe


ne burgje dhe ndrrimi i parė disa her gardiant ma terheqnin vrejtjen
kur dilja me shku ne menze bashk me te burgosurit tjere gardianet me thoshin
ku po shkon ti nuk je ne ndrrim
por un nuk ndahesha nga te burgosurit
sepse mendoja se pasi te shkojn ne ndrrim do te hyn njisi pseciale vrasesisht
per te me vra pastaj do me varnin me nniji qarqaf e do te thonin u vetvar -

pra nuk ju besoja dhe n e mbledhje para drejtoris
e te gjith te burgosurve ne sallen e mbledhjeve
e shfaqa hapur brengen dhe problemin - dhe para te burgosurve

kete dhune psiqike e ushtronin her pas here ndaj autorit xhelal ferizi
Hapur ne mbledhje kur mbaheshin mb ledhjet para te gjith te burgosurve ju thash
drejtoris e gardianve
ju ju thash po planifikoni diqka te keqe kunder meje me qellim
po me ndani nga te bugrosurit -
ather u bė rremujė e madhe dhe shum te burgosur vendosen te bejn grevė e te mos shkojnė ne punė ne mesin e tyre un hyra ne greva urije
dhe kerkuam te na vjen jurispondenca se bashku me perfaqsuesin e kshillit ekzekutiv
perndyrshe nga greva e uris nuk dal -

e kisha nje princip qe par ardhur dikush nga jurispondenca
asnjiher nuk e kam nderpre greven e urisė


pastaj shtroheshin problemet-

NE burgjet jugoslave politika ishte e ndarė ne dy rryma ishte rryma kunder regjimit
dhe rryma per regjimin kishte njerz qe ishin kunder regjimit ndersa slovenet

pjesa ma e madhe ishte per ndarje nga jugosllavia -

ky ka qen fati i ynė - qe edhe ne burgje luhej kjo lojė per shembull
zavendsi i komandantit te burgut ishte serb dhe qetnik
donte te na shkyente mish ne shqiptarve-
por komandanti i burgut ishte slloven dhe keshtu luhej loja e shkonin punet
me lobi e hallakama keshtu mbijetonim

Nga autori xhelal ferizi disa kujtime nga koha eburgut politik te autorit ne ish jugosllavi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-20, 23:06   #4039
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kujtime nga vuajtjet ne burgje nga autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-20, 23:09   #4040
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

loti u be gure
e shiu u be gjak
ah flamur
liri atdhe
na ndjej veq pak
sa shum vujtem mbi dhe
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-20, 23:14   #4041
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

rini po vyshkej
vitet kalonin
lulja e rinisė
dheu e toka renkonin
ne prangat e roberis
vuajtjet gjemonin
koha ndryshkej
vitet kalonin
burgjet barbare
ku dergjej pa faj
rinia shqiptare
kohe me kthetra
kohe me qakaj
sa shum vuajti e lashte dardania
sa shum duroj
sa shum burgjeve u pervuajt rinia
brez pas brezi qendroj
sa shtrejt u pagua liria
gjaku si prrue shkoj
mos i harroni vargjet e mia
nje dite ndonje zog do ti ciceroj
kur te zbukurohet nje dite liria
dikush do te me kujtoj
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-20, 23:22   #4042
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

errsire
largesi
vetmi
reth meje plot vampir
gjakpirs
shikime me egersi
armiq
dobiq
te etur per krim
pushtim
mizori
hordhi
donin te ma merrnin atdheun tim
gjakun te na e derdhnin me meri
une kerkoja bashkim
ata donin shkrumb e hi
vuajtje pa mbarim
pranga
oh te mos ket harrim
sa e madhe ishte ajo vuajteri
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-20, 23:26   #4043
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Qė tė mos vuani
--------
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Autori Xhelal Ferizi
----------------------
qė tė mos vuani gjithmonė nė vuajtėri
ndėrtoni ura nga zemra nė zemer
lidhuni me besė e pėrkrahje e dashuri
shqip kah frymon qdo emer
--------
qė tė mos vuani gjithmonė nė robėri
ikni nga vetlavdija
nga vet mburrja e nga secila vetiakėri
cak i jetes tuaj le tė bėhet etnike shqipėria
------------
qė tė mos vuani nė lot
lidhuni me shpirtra si qeliku
mos rrini kurr pa barot
nė gjumė tė mos ju gjejė armiku
--------
qė tė mos vuani mbi dhe
lidhuni si damarė
shqip bashkohuni me fe
lindni dhe vdisni si shqiptarė
--------
qė tė mos vuani gjithmonė nė mjerim
vraponi mbas pune
punoni nat e dit punoni o kombi im
qė tė mos shkelni prej armiku e dhune
---------
qė fėmijėt tė mos ju qajnė prore
e gratė e dhunuara tė ju dėnesin
mbi dhe e tokė arbnore
largoni tė ligat e vesin
---------------
qė tė mos vuani me shpirtė ndėr dhėmb e shpėrnda
bashkohuni nė besė e armė e shkollė e qėllim
nė thumb mbani gjithmonė grek e shkja
armatė le tė jet kombi im
------------
qė tė mos vuani gjithmonė e tė ju laget qerpiku
mbani bashk tri fe
tė mos ju ndajė nė hasmėri armiku
shqipėrinė etnike mbane si diell me u nxe
--------
shpirtin ta keni nji e tė pa ndarė
brengen pėr secilin bashkkombas ta keni
shpirtin pėr njeriun tuaj solidarė
sytė e mendjen shqip mbani bashk si kalaja e bedeni
--------
dhe pėr secilin shqiptarė mendoni se mund tė ju duhet
mos hudhni njerz ti mbani pran me kimet
vetėm kėshtu qdo armik ju druhet
kur keni mbi dhe unitet
-----------
dhe mbane kahdo shqiptari shqiptarin
nėse nuk doni tė gjėmoni nė vuajtėri
mos e ndjeni zot metelik edollarin
por bashkimin e kultin etnike shqipėri
---------
mos lakmoni pas luksit vetmashtrim
se prap motra e fėmij ju qajnė gjith nėn shkja
merrni o shqiptarė o kombi im mėsim
se vuajtėria mundet pėrėri me tė tha
----------
nėse nuk doni tė tmerrshme vuajtėri
armėt ti keni adhurim e dijen shkollare
me gegė e toskė mbani shqipėri
njė zemėr shqipėri ta keni shqiptare
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-20, 23:28   #4044
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Psherėtima e njė nate
-----------------------
Autori xhelal ferizi
-------------------

gurėt e kishin ndėgjuar
plasur thonė kishte ra
o shekull i mjerė i truar
psherėtima,tė ka vra
---------
psherėtima e,njė nate
kishte therrė,njė shpresė
u ndje n' pėr monopate
nuk harrohet deri sa tė vdes
------------
nuk harrohet psherėtima
nė naten e qetė me gurė
se yjet i shpoj me vrima
se erėrat i ka pėrthurė
#autori mergimtari i pa perkrahur nga askush xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-20, 07:44   #4045
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shqiptaret do te shuhen
si qiri do te fiken
nes e mbeten nen grek e shkje
shqiptaret mbi dhe
a skund nuk do te shkruhen
nese ata mbeten pa ameriken
shqiptaret pa ameriken
do te mbeten pa atdhe

ne mergim shkruar nga autori xhelal ferizi
autorin xhelal ferizi nuk e kan perkrah
sidomos disa zgjebarak q e para lufte nuk ishin asgje tjeter
vetem kan mbajt dhi e lop pe rbishti
nuk kan pa asgje tjeter per veq bagles e zuzess e lopes
pas lufte ata u bene shum mendjemdhej e dikusha
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-20, 07:47   #4046
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kur te mohon qobano dhija
kur te mohon lopari
kur te mohon baglaxhia
i pa ftyri e tradhtari
kur te mohon hilexhija
kur te mohon perdrdhari
kur te mohon zgjebaxhia
e deri dje kerkushi
e askushi
le te vuaj vargjet e mia
te digjen nen hi si prushi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-20, 07:51   #4047
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

e more tradhtaroviq
more dobiq
more hiq
e more shund kiq
e mor e te liq
deri dje
si iriq
nen therrė
e sot kercen
sjell terr
e sherrr
karakter legen
shum njerz po then
ah profiter
dinak
paraja
fjalet e mdhaja
gazeta
ah u prish edhe ata pak gjak

sa e veshtire ne atdhe esht jeta
autori i vargjeve shqiptare xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-20, 08:00   #4048
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Do te na bien me thika
pas shpine

thike rus e e thike kine

arab iran grek
e shkja shkine

kan me na pjekė

nes e nuk na mbrone amerika

me rrenje nga atdheu i jone
kan me na hjeke

kan me na i dhunue perseri

gra nuse e qika
shkjau me hordhi
e orgji

per ne do te ket lot
gjak
e zezonė

nuk do te ket askund vend per ne
as ne dheun tonė
autokton

askund ne bote
deri s a te ket shkja
karadak
rus turk e tjerė vrastar
barbar
bugar
tradhtar

e antishqiptare politika
e te pa drejte nderkombtar
haru
e hindu
e afgan
taliban
e isisa
mbi dhe nuk do te ket ilirian
albanian
as plisa
nes e nuk na mbrojne vllezerit amerikan
se toka globi u mbush me pisa
me te pa drejte e gjakpirs vamiprian

rrnofte amerika
rrnofte amerika
vllazeria jone shpetimtare
se prap ata me thika
do e therrin rracen shqiptare
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-20, 09:08   #4049
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ajatollah Khamenei udheqsi shpirtror i iranit
me mire te quhet khameneioviq nji ruso shka qe i prine lidhjes
se boshtit te keq aleances me shkie e me rus lidhje aleate pro panslav e

irani duhet ti kthehet lidhjes aleances amerikane dhe perendimore
dhe te ja kthen shpinen rusis seps e rreziku i qdo njeriu ne vendet arabe ne iran jan ruset e shkiet por jo amerika jo perendimi
irani dhe arabet duhet ti kthehen turirt mendjes ne drite e jo trurit qorr pa krye e rruges pa krye hasmerise me ameriken pse kur amerika ehst drita e demokracise s ebotes dhe siguria
qytetrimi e shpresa
kina dhe rusia jan rreziku i madh per iranin per vendet arabe e per gjith boten
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-20, 09:20   #4050
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/bota/121437...balle-shba-ve/


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.