Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-02-08, 10:49   #16
luckyman
 
Anėtarėsuar: 18-03-07
Postime: 3,373
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luckyman


e sa i perketė pavarsisė ne duhet tiu faleminderohemi shuuuuuumė Shqiptarve (elites) qe jetojn ne USA! *AACL*

pa sherrė fola


BOND,shlyje krejt postimin bile jarani jemė,mos e le cubė.
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-02-08, 15:01   #17
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Ju faleminderit President Rugova per Lirine, Pavaresine, Demokracine e Kosoves...
Ju faleminderit President Rugova qe i mesuat shqiptaret te duan njeri tjetrin...
Ju faleminderit President Rugova qe rekthyet besimin ne miresine te cilen shqiptaret e kane gjenetike...
Ju faleminderit President Rugova qe na rikthyet ne boten e shteteve demokratike, te civilizimeve te vjetra ku ishim dikur...
Ju faleminderit President Rugova per gjithe ate dashuri e cila do te percillet ne zemrat e shqiptareve brez pas brezi...

Endrra e Juaj u realizua...e ne po e shijojme me dashurine Tuaj qe na rrethon kudo qe jemi.

Urime President Pavaresia.
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:11   #18
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

DOMIRA,

Falemnderit,
Falemnderit,
Falemnderit,
Falemnderit,
Falemnderit,
Falemnderit dhe Falemnderit per keto fjale. Lotet, sa lehte e paten te gjejne rrugen e tyre....

[quoteEndrra e Juaj u realizua...e ne po e shijojme me dashurine Tuaj qe na rrethon kudo qe jemi.

Urime President Pavaresia[/quote]
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:20   #19
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
DOMIRA,

Falemnderit,
Falemnderit,
Falemnderit,
Falemnderit,
Falemnderit,
Falemnderit dhe Falemnderit per keto fjale. Lotet, sa lehte e paten te gjejne rrugen e tyre....
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:23   #20
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
Avatari i GjIlAnAsI_cSi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Postime: 1,201
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

President.. enderra e jote.. u realiza dje.. Ajo qe ti solle deri ne kete dite te sodit ku jemim ne , Ti luftove me vite e bere Kosoven ta njeh e gjith bota.. , dhe sot ti nuk je ne mesin ton.. Ndihemi krenar me ty qe te patem ne krye te vendit plot 15 vite..

Gjilos.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 22:07   #21
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

http://www.youtube.com/watch?v=4gsCWhRJ2Lc

PRESIDENT, je ne zemrat dhe shpirtin e ēdo shqiptari te vertet....!

Engjull Mbrojtes i Kosoves!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 22:23   #22
Jim Belushi
 
Anėtarėsuar: 02-01-08
Postime: 17
Jim Belushi i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

edhe pse me nje fjal nuk mundem te falenderoj.
te FALEMINDERIT IKONA E DARDANIES

,,IBRAHIM RUGOVA,,
Jim Belushi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 01:08   #23
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

President, vertet i mungove Pavaresis dhe neve...! Me prezencen tuaj fizike, do ishte krejt ndryshe...!

PER RUGOVEN
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 09:54   #24
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

http://www.youtube.com/watch?v=L3wOLS6S66Q
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-03-08, 18:32   #25
Bjeshka1
Jo e "Nemun"
 
Avatari i Bjeshka1
 
Anėtarėsuar: 01-11-06
Postime: 459
Bjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuar
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Sot njerzit edhe nuk e kuptojne mendjemprehtėsine e Ibrahim Rugoves. Shume njerez kan meritat e veta ketu. Poashtu edhe UĒK i ka meritat dhe rrolin e vet ne gjithe kete tollovi. Dmth. ka qene nje simbioze, nje ane paqesore dhe ajo ushtarake, plus miku i mire ne momentin e duhur . Ne nuk i dime te gjitha rrethanat dhe ngjarjet qe kan ndodhur ne prapaskene. Pjesa e madhe kreu, tashti mbeten edhe do pune tjera, por duhet pritur sa te pjeket koha. Nuk me pelqejne do gjera as mue, por te shpresojme se nje dite do te behn te gjithat ashtu si deshirojme te gjithe.Eshte nje fjale qe e ka emrin kompromis.
Lavdi veprave te presidentit, lavdi UĒK-se, lavdi Amerikes dhe dhe vendeve te NATO-s!Pra eshte dashtur nje Rugovė, eshte dashtur nje UĒK, dhe eshte dashtur nje USA. Faleminderi te gjitheve qe na e sollen lirine.
__________________
Prift ose hoxhe mund te behet kushdo, por njeri eshte veshtire te behesh. (huazuar nga njeri i panjohur)
Bjeshka1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-09, 01:54   #26
SheTa
♣ The World Is Your
 
Avatari i SheTa
 
Anėtarėsuar: 12-10-03
Vendndodhja: In Your DreamS
Postime: 2,808
SheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIP
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Ju faleminderit President Rugova Nderi i kombit Legenda e Dardanis Ibrahim Rugova

Ska Falminderim ma t'bukur si te Alberia qe ja kushtoj mes vargjeve te kėnges .

http://www.youtube.com/watch?v=oZcpvXcFCFw&NR=1 Nderi i kombit Ibrahim Rugova
__________________
The King Is back DardaniA
SheTa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-09, 01:15   #27
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Faleminderit....
http://www.youtube.com/watch?v=VDqjx7uarCg

Je Unik per Shqiptari.......
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-09, 09:14   #28
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

T'faleminderit Ibrahim Rugova!!...............


Ibrahim Rugova - Gandi i Ballkanit
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-09, 10:28   #29
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Eshte shume pak te thuash Faleminderit Dr.Ibrahim Rugova, do te duhej te shkriheshin ne nje te gjitha shkronjat e alfabetit shqip dhe te gjitha fjalet per te shprehur falenderimin e Kombit tone ndaj keti njeriu te madhe,me krenari dhe falenderim te perjeteshem brez pas brezi.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Dani11 : 27-03-09 nė 10:30
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-09, 18:15   #30
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Para sa kohe e ka nis Ibrahim Rugova Luften kunder shkaut ..

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 21-11-09 nė 18:17
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.