Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-08-11, 19:01   #31
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
rasti edhe ma tragjik ka qen ne kosov nji familje nga fush kosova e ka detyrue vajzen me ushturue prostitucion

gjykimi i ksaj familje veq ka vazhdue

.....tmerr valla qka me than tjeter,
  Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-08-11, 09:11   #32
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Konfliktet me thika pergjakin Tiranen

9 August 2011 - Aktualitet - 345 shikime
Sherret me thika gjatė fundjavės kanė sjellė dy tė plagosur nė kryeqytet, ndėrsa babai i njė vajze i ka shpėtuar vrasjes nga dy tė rinj. Nga konfliktet e regjistruara, njė person ėshtė plagosur rėndė, pasi ėshtė goditur disa herė me thikė dhe ndodhet nė gjendje tė rėndė. Bėhet fjalė pėr njė konflikt tė ndodhur tė dielėn, ku ka mbetur i plagosur njė 45-vjeēar. Specialistė tė Seksionit Kundėr Krimeve ndaj Jetės dhe Shėndetit, bėnė tė mundur arrestimin nė flagrancė tė shtetasit A. Barjamaj, 34 vjeē, lindur nė Patos, Fier, dhe banues nė Tiranė, sepse dyshohet se ka goditur disa herė me thikė nė pjesė tė ndryshme tė trupit Ilir Selim Bokėn. Sipas tė dhėnave hetimore, Barjamaj dhe Boka janė zėnė pėr njė femėr. Barjamaj ka pretenduar se ajo ishte e dashura e tij dhe nuk e ka duruar faktin se qėndronte me Bokėn. Nė kėto kushte, nė prezencė tė vajzės sė re, ata janė zėnė, fillimisht duke u ofenduar dhe mė pas Barjamaj ka nxjerrė thikėn, duke e goditur disa herė Bokėn. I dėmtuari ėshtė dėrguar nė spital, ndėrsa autori ėshtė kapur disa minuta mė vonė nga policia. Por policia nuk e ka tė panjohur emrin e Ilir Bokės. Mė 30 maj 2005, Ilir Selim Boka me banim nė Tiranė, atėherė 40 vjeē, u gjet me armė qė e mbante pa leje. Policia evidenton se nga kontrolli nė banesė, Bokės iu gjetėn e bllokuan dy pistoleta, me disa fishekė dhe nga Komisariati i Policisė Nr. 3 u procedua penalisht pėr kėtė armėmbajtje.
Ndėrkaq, episodi tjetėr ka ndodhur nė Shkozė. Nga njė konflikt i momentit ka mbetur i plagosur Albino Roland Lami, 21 vjeē. Edhe ky ėshtė goditur me thikė nga njė adoleshent 17-vjeēar. Ngjarja ka ndodhur tė premten nė drekė, ndėrsa forcat e Komisariatit nr. 1 kanė bėrė ndalimin e adoleshentit, me iniciale E. K. Ndėrsa ngjarja e tretė ėshtė regjistruar tė premten nė mbrėmje. Sipas tė dhėnave, dy tė rinj, qė tashmė janė identifikuar dhe shpallur nė kėrkim nga policia, kanė ngacmuar njė vajzė te rruga “Zef Jubani”, pranė shkollės sė mesme tė pėrgjithshme “Petro Nini Luarasi”. Nė kėto kushte, vajza i ka treguar babait tė saj, G. L. se ēfarė kishte ndodhur, duke i identifikuar edhe dy personat shqetėsues. Sipas tė dhėnave policore, prindi i vajzės ka takuar tė rinjtė Doriano Ēela dhe Erald Rexhepi pėr t’u kėrkuar qė tė mos ta shqetėsonin mė vajzėn e tij. Por ata e kanė kėrcėnuar dhe me njė thikė kanė tentuar ta vrasin. Babai i adoleshentes ka njoftuar policinė, ndėrkohė qė dy tė rinjtė janė shpallur nė kėrkim.

Burimi: Gazeta Shqip
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-08-11, 20:32   #33
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze


Kudra* del Ponte nė bankėn e tė akuzuarve
Publikuar: 12.08.2011 - 16:16

Hagė, 12 gusht - Nė fund tė vitit 2005 dhe nė fillim tė vitit 2006 nė Gjykatėn e Hagės janė shkatėrruar rreth 1.000 sende personale tė viktimave tė gjenocidit, shumė prej tė cilave ishin pėrdorur si prova materiale nė proceset gjyqėsore. Shumica e kėtyre sendeve ishte nga varrezat masive, transmeton Deutsche Welle.

Prokuroria nė Hagė disa vite mė vonė vendosi qė ato “tė shkatėrrohen, pėr shkak se ishin nė fazėn e kalbjes dhe paraqisnin rrezik pėr shėndetin e njeriut”. Kjo ishte njė goditje pėr ata qė i kishin mbijetuar gjenocidit, sepse siē theksojnė pėrfaqėsuesit e shoqatave tė Srebrenicės “janė shkatėrruar kujtimet e tė vrarėve”.

Ata nuk i ka qetėsuar as sqarimi se tė dhėnat dhe fotografitė e sendeve tė shkatėrruara ndodhen nė arkivin e gjykatės. Sendet personale tė tė vrarėve pėr tė mbijetuarit kanė njė vlerė shumė tė madhe emocionale.Objektet janė shkatėrruar pa pėlqimin e familjeve tė viktimave
"Kujtimet e fundit tė fėmijėve tanė dhe bashkėshortėve u shkatėrruan gjatė mandatit tė Karla del Pontes, e cila edhe e ka nėnshkruar vendimin pėr shkatėrrimin e atyre sendeve. Ne do tė vazhdojmė tė kėrkojmė qė ata tė cilėt janė pėrgjegjės tė dalin para drejtėsisė, sepse ata duhet tė kishin kėrkuar pėlqimin e familjeve ose tė shtetit tonė, Bosnjė e Hercegovinės", thotė kryetarja e shoqatės "Nėnat e Srebrenicės", Hajra Catic.

Shoqatat e Srebrenicės kanė mbledhur 4000 nėnshkrime tė personave tė mbijetuar, tė cilėt kanė kėrkuar angazhimin e njė ekipi tė avokatėve. Prokurori nga Tuzla Damir Aliq ėshtė anėtar i grupit, qė do tė pėrfaqėsojė viktimat falas nė kėtė rast.

Pėr Deutsche Welle-n ai thotė: "Ka shumė gjasa qė nė listėn e tė akuzuarve tė jetė edhe ish-kryeprokurorja Karla del Ponte dhe rrethi i afėrt i njerėzve, tė cilėt vendosėn pėr shkatėrrimin e provave"."Shkatėrrimi i provave ėshtė urdhėruar nga Karla del Ponte""Dyshimi bazė se zonja Karla del Ponte ka urdhėruar shkatėrrimin e kėtyre sendeve ėshtė konfirmuar nga burime tė shumta dhe ne po merremi me kėtė problem nė mėnyrė sistematike. Ne pėrgatitemi pėr tė ngritur njė kallėzim ose aktpadi dhe do ta bėjmė kėtė sapo tė kemi mbledhur provat e mjaftueshme", thotė Aliq.

Ekipi i avokatėve, tė cilit i janė bashkuar edhe avokatėt britanikė Hugh Mercer dhe Jessica Wells, ka llogaritur nė mbėshtetjen e institucioneve tė Bosnjė e Hercegovinės, thekson Aliq.

"Kemi premtime tė dhėna gojarisht, por jo edhe mbėshtetje konkrete. Autoritetet e Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Bosnjė e Hercegovinės kanė anuluar njė takim tė paraparė pėr ditėn e enjte (11.8.). Ne kemi mbėshtetjen e shumė individėve, duke pėrfshirė kėtu edhe atė tė anėtarit tė presidencės sė Bosnjė e Hercegovinės, Bakir Izetbegoviq dhe shpresojmė qė kjo mbėshtetje do tė jetė edhe mė e madhe", tha Aliq.

Ekipi i avokatėve synon qė tė ndihmojė nėnat nga Srebrenica qė tė kenė njė pėrgjigje pėr atė se kush dhe pse i shkatėrroi kujtimet e mė tė dashurve tė tyre, dhe pse pėr kėtė ėshtė heshtur pėr vite me radhė. Anėtarėt e ekipit tė avokatėve mendojnė se pėrgjigjet ndaj kėtyre pyetjeve do tė bėhen tė njohura shumė shpejt

http://www.kohaditore.com/index.php?page=1,15,65876


*fjalė rajonale kosovare. Nė fjalorin e shqipes e keni sinonimin : bushtėr, bushtra (femra e qenit)
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-08-11, 21:10   #34
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Kudra* del Ponte nė bankėn e tė akuzuarve
Publikuar: 12.08.2011 - 16:16

Hagė, 12 gusht - Nė fund tė vitit 2005 dhe nė fillim tė vitit 2006 nė Gjykatėn e Hagės janė shkatėrruar rreth 1.000 sende personale tė viktimave tė gjenocidit, shumė prej tė cilave ishin pėrdorur si prova materiale nė proceset gjyqėsore. Shumica e kėtyre sendeve ishte nga varrezat masive, transmeton Deutsche Welle.

Prokuroria nė Hagė disa vite mė vonė vendosi qė ato “tė shkatėrrohen, pėr shkak se ishin nė fazėn e kalbjes dhe paraqisnin rrezik pėr shėndetin e njeriut”. Kjo ishte njė goditje pėr ata qė i kishin mbijetuar gjenocidit, sepse siē theksojnė pėrfaqėsuesit e shoqatave tė Srebrenicės “janė shkatėrruar kujtimet e tė vrarėve”.

Ata nuk i ka qetėsuar as sqarimi se tė dhėnat dhe fotografitė e sendeve tė shkatėrruara ndodhen nė arkivin e gjykatės. Sendet personale tė tė vrarėve pėr tė mbijetuarit kanė njė vlerė shumė tė madhe emocionale.Objektet janė shkatėrruar pa pėlqimin e familjeve tė viktimave
"Kujtimet e fundit tė fėmijėve tanė dhe bashkėshortėve u shkatėrruan gjatė mandatit tė Karla del Pontes, e cila edhe e ka nėnshkruar vendimin pėr shkatėrrimin e atyre sendeve. Ne do tė vazhdojmė tė kėrkojmė qė ata tė cilėt janė pėrgjegjės tė dalin para drejtėsisė, sepse ata duhet tė kishin kėrkuar pėlqimin e familjeve ose tė shtetit tonė, Bosnjė e Hercegovinės", thotė kryetarja e shoqatės "Nėnat e Srebrenicės", Hajra Catic.

Shoqatat e Srebrenicės kanė mbledhur 4000 nėnshkrime tė personave tė mbijetuar, tė cilėt kanė kėrkuar angazhimin e njė ekipi tė avokatėve. Prokurori nga Tuzla Damir Aliq ėshtė anėtar i grupit, qė do tė pėrfaqėsojė viktimat falas nė kėtė rast.

Pėr Deutsche Welle-n ai thotė: "Ka shumė gjasa qė nė listėn e tė akuzuarve tė jetė edhe ish-kryeprokurorja Karla del Ponte dhe rrethi i afėrt i njerėzve, tė cilėt vendosėn pėr shkatėrrimin e provave"."Shkatėrrimi i provave ėshtė urdhėruar nga Karla del Ponte""Dyshimi bazė se zonja Karla del Ponte ka urdhėruar shkatėrrimin e kėtyre sendeve ėshtė konfirmuar nga burime tė shumta dhe ne po merremi me kėtė problem nė mėnyrė sistematike. Ne pėrgatitemi pėr tė ngritur njė kallėzim ose aktpadi dhe do ta bėjmė kėtė sapo tė kemi mbledhur provat e mjaftueshme", thotė Aliq.

Ekipi i avokatėve, tė cilit i janė bashkuar edhe avokatėt britanikė Hugh Mercer dhe Jessica Wells, ka llogaritur nė mbėshtetjen e institucioneve tė Bosnjė e Hercegovinės, thekson Aliq.

"Kemi premtime tė dhėna gojarisht, por jo edhe mbėshtetje konkrete. Autoritetet e Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Bosnjė e Hercegovinės kanė anuluar njė takim tė paraparė pėr ditėn e enjte (11.8.). Ne kemi mbėshtetjen e shumė individėve, duke pėrfshirė kėtu edhe atė tė anėtarit tė presidencės sė Bosnjė e Hercegovinės, Bakir Izetbegoviq dhe shpresojmė qė kjo mbėshtetje do tė jetė edhe mė e madhe", tha Aliq.

Ekipi i avokatėve synon qė tė ndihmojė nėnat nga Srebrenica qė tė kenė njė pėrgjigje pėr atė se kush dhe pse i shkatėrroi kujtimet e mė tė dashurve tė tyre, dhe pse pėr kėtė ėshtė heshtur pėr vite me radhė. Anėtarėt e ekipit tė avokatėve mendojnė se pėrgjigjet ndaj kėtyre pyetjeve do tė bėhen tė njohura shumė shpejt

http://www.kohaditore.com/index.php?page=1,15,65876


*fjalė rajonale kosovare. Nė fjalorin e shqipes e keni sinonimin : bushtėr, bushtra (femra e qenit)


ani de po i thojna zagaric kuder e gjuetis
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-11, 16:46   #35
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Vrau gruan ngase deshti divorc

Vrasėsi ishte i zemėruar sepse vajzat e tij nuk ishin ashtu siē i kishte menduar dhe sipas tij, fajtore pėr kėtė ishte gruaja
(I plotėsuar) - Ajo duhej tė vdiste, sepse mbrojti vajzat e saj“. Kėshtu e kishte titulluar tekstin Blick, nė tė cilin jepen detaje nė lidhje me tragjedinė e ndodhur nė Pfäffikon tė Cyrihit, ku kosovari 59-vejaēar kishte vrarė gruan dhe njė punonjėse sociale.

Mė tutje pohohet se 52- vjeēarja, S.S. kishte vuajtur vite me radhė nga bashkėshorti i saj i dhunshėm.Sė fundi, ajo kishte marrė guximin qė tė ndahet pėrfundimisht nga ai.

Por qė ndodhi njė histori tragjike nga njė pėrpjekje pėr tė shpėtuar nga martesa e dėshtuar.

Nė rrugėn “Frohnėies“, nė afėrsi tė njė kalimi hekurudhor, nė njė grindje ndėrmjet njė burri dhe njė gruaje. Po grindeshin pensionisti invalidor Sh. S. dhe gruaja e tij S. S., e cila kishte punuar si kuzhiniere dhe pastruese.

Sh.S. papritmas qėllon me njė armė mbi gruan e tij, duke e plagosur pėr vdekje. Nė mesditė ai vazhdon nga vendi i krimit edhe qindra metra deri nė objektin e Komunės.Para zyrave tė Entit pėr Mirėqenie Sociale tė Pfäffikon-it, Sh. S. ka shtėnė mbi viktimėn e tij tė dytė, shefen e kėsaj zyre, D.H. 48-vjeēare, nėnė e dy fėmijėve. D.H. vdiq mė pas nė spital. Pastaj, dorasi i kėsaj vrasje tė dyfishtė arrestohet pa i rezistuar policisė.


Nipi i viktimės Shqipėrim Badalli
Pos kėtyre detajeve, Blick ka intervistuar nipin e viktimės, Shqipėrim B. Ai ka thėnė se halla e tij dhe Sh. S. janė grindur shpesh. Ai ka deklaruar se ajo donte divorc.

Ēifti ka gjashtė fėmijė, pesė vajza dhe njė djalė. Tė gjithė tė moshės 19 dhe 31 vjeē. Tė gjithė tė rritur duke jetuar tė pavaruar. Kjo nuk i pėrshtatej Shaniut.

"Ai ka thėnė se vetėm dy vajza i kanė shkuar pėr qejfi Sh.S., ndėrsa tė tjerat ka thėnė se i kanė sjellė turp familjes", ka deklaruar Shqipėrimi.

Dhe pėr kėtė, sipas dorasit, ka qenė pėrgjegjėse S.S., deklaron Shqipėrim B.. “Sh.S. besonte se ishte njollosur reputacioni i tij dhe ishte turpėruar pėr tokė. Kohėt e fundit ai vetėm ėshtė falur. Ai ishte thelluar fetarisht", tha Shqipėrim B..

Ai nuk donte qė vajzat e tij tė punojnė.

"Sh. S. ishte shpesh i zemėruar, sepse vajzat e tij nuk ishin ashtu siē i kishte menduar“, deklaron pėr Blick nipi i S.S. sė ndjerė. Viktima kosovare kishte punuar nė zyrat pėr mirėqenie sociale nė Pfäffikon.


Drejtoresha e vrarė e Entit tė Mirėqenies Sociale, Daniela H.
Pėr tė punuar S.S. ishte inkurajuar nga drejtoresha e Entit tė Mirėqenies Sociale, D.H. "Sh.S. ishte edhe nė zyrat e mirėqenies sociale pėr t’i fajėsuar pėr problemet martesore."

Nga ana tjetėr, fqinjėt kishin dėrgjuar shpesh grindjet nė kėtė familje, ku ishte njoftuar edhe policia.

Por S.S. kishte vazhduar tė qėndrojė me burrin e saj tė dhunshėm, deri mė 10 korrik. Viktima i kishte treguar njė fqinjės sė saj pėr dhunėn qė kishte pėrjetuar nga bashkėshorti.

Menjėherė pas kėsaj, Sh.S. ėshtė kapur nga policia. Sipas policisė kantonale tė Cyrihut, atij i ishte ndaluar kontakti me familjen pėr njė kohė tė caktuar, por e kishin lėnė tė lirė

Autori i vrasjeve, Sh. S. ishte zhdukur nė Kosovė. Ai e la gruan e tij, por vazhdimisht i kishte dėrguar mesazhe kėrcėnuese se do ta vriste nėse ajo do tė ndahet nga ai.

Nė ditėn tragjike, nė orėn 09:30, njė 52-vjeēare, fqinje e S. S. ishte takuar me tė nė Migros."Ajo mė tha se po kėrkonte banesė", tha ajo. Mė pak se tri orė mė vonė ishte e vdekur”.

59 vjeēari nga Kosova vret gruan e tij dhe njė punėtore tė komunės
Sipas policisė, njė 59 vjeēar nga Kosova, ka shtėnė me armė mbi gruan e tij, 52 vjeēe. Gruaja nga plagėt e marra ka vdekur nė vendin e ngjarjes. Sipas njė dėshmitar okular, ēifti nga Kosova kishin pasur zėnka edhe mė herėt, raporton Blick.

Sipas njė dėshmitari tjetėr, mė pas 59 vjeēari nga Kosova ishte parė duke shėtitur me armė nė dorė rugėve tė Pfäffikonit.
 
Mė vonė janė dėgjuar tė shtėna tė tjera.

Dėshmitarėt kanė thėnė se tė shtėnat kanė ardhur nga objekti i komunės, rreth 100 metra larg nga vendi ku e kishte qėlluar gruan e tij.
 
Atje, 59-vjeēari kishtė qėlluar njė grua tė dytė, drejtoreshėn e departamentit pėr Ēėshtje Sociale nė Pfäffikon. Ajo e plagosur rėndė ishte dėrguar nė spital, ku kishte ndėrruar jetė gjatė orėve tė pasditės.

Policia ka arritur tė kap kosovarin qė kishte kishte kryer kėtė vrasje tė dyfisht.
 
Motivet e kėsaj vrasje ende nuk janė sqaruar nga policia..

Ēifti nga Kosova kishin pesė fėmijė, katėr vajza dhe njė djalė.


Mediet zvicerane raportojnė se autori i kėsaj vrasjeje ishte me shėndet tė keq, ndėr tė tjera kishte vuajtur nga depresioni.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-11, 20:01   #36
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Rrėzohet aeroplani, shuhet skuadraNjė aeroplan rus i kompanisė Yak-42 ėshtė rrėzuar nė Yaroslav, duke shkaktuar vdekjen e 43 personave, ndėr ta e tėrė skuadra e hokejit, Lokomotiv Iaroslav.
Ministria pėr Situata Emergjente nė Rusi tha se tė paktėn 43 njerėz kanė humbur jetėn nga rrėzimi i aeroplanit nė qytetin Jarosllav – rreth 250 kilometra nė verilindje tė Moskės.

Aeroplani po transportonte ekipin e hokejit tė Jarosllavit nė Minsk tė Bjellorusisė, pėr ndeshjen e parė tė sezonit 2011-2012.

Ministria ka bėrė tė ditur se nė bord ndodheshin 45 persona – 37 anėtarė tė ekipit dhe tetė pjesėtarė tė ekuipazhit. Dy tė mbijetuarit raportohet tė jenė nė “gjendje tė rėndė”.

Presidenti i Federatės Ruse tė Hokejit, Vlladisllav Tretjak, tha se tragjedia ėshtė njė humbje e madhe pėr hokejin rus.

“Shprehim ngushėllimet tona, nė radhė tė parė pėr familjet dhe mė pas pėr klubin e Jarosllavit. Dua tė them se kjo ėshtė njė humbje e madhe pėr hokejin e Rusisė, sepse kanė qenė shumė lojtarė tė mirė nė kėtė ekip”, tha Tretjak.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-09-11, 20:38   #37
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Njė person therret me thikė, i dyshuari arrestohet


Nė rrugėn “SHpėtim Robaj”, nė Prishtinė njė 17 vjeēar ėshtė therrė me thikė si pasojė e njė mosmarrėveshje. Policia nė lidhje me rastin ka arrestuar tėdyshuarin Y.V 15 vjeē.


Policia raporton se ka marrė informacionin se nė rrugėn “Shpėtim Robaj” nė Prishtinė, ka ndodhur njė therje me thikė.

Menjėherė pas marrjes sė kėtij informacioni nė vendin e ngjarjes kanė dalė tė gjitha njėsitet e nevojshme policore, tė mbėshtetura edhe nga hetuesit e stacionit policor tė veriut, si dhe njėsitė e tjera pėr ekzaminim tė vendngjarjes.

Me tė dalė nė vendin e ngjarjes policia ka konstatuar se ka tė bėj me njė rast tė therrjes me thikė, ku lėndime tė lehta trupore ka pėsuar F. T mashkull, 17 vjeē, i cili menjėherė ėshtė dėrguar nė QKUK pėr trajtim mjekėsor.

Nė kontinuitet tė veprimeve tė saj, policia me njė intensitet tė shtuar ka ndėrmarrė njė varg veprimesh operative e hetimore, me fokus zbulimin e identitetit dhe vendndodhjen e tė dyshuarit tė mundshėm, si dhe ka zgjeruar rrethin e hetimit nė pėrpjekje pėr tė ndriēuar dhe sqaruar tė gjitha rrethanat qė kanė tė bėjnė me rastin.

Si rezultat i kėsaj pak ēaste mė vonė policia ka arritur tė identifikoj dhe tė arrestoj Y. V mashkull 16 vjeē, pėr tė cilin dyshohet me bazė tė jetė i pėrfshirė nė rastin nė fjalė.

Mbėshtetur nė rezultatet e para tė punės policore hetuesit kanė ngritur verzionin e hetimit se ngjarja ėshtė paraprirė nga njė mosmarrėveshje nė mes tė tė dyshuarit dhe viktimės.

I lėnduari ka qėndruar nė QKUK deri rreth orės 20:00, pastaj ėshtė liruar nė shtėpi, pasi gjendja e tij shėndetėsore, ėshtė konstatuar tė jetė e mirė, pėrderisa ndaj tė dyshuarit, policia ka shqiptuar masėn e arrestit policor dhe e ka dėrguar mė pas nė qendrėn rajonale tė paraburgimit nė Prishtinė, pėr hetimin e mėtejm tė rrethanave tė rastit, para se rasti t’i kaloj Gjykatės kompetente.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-11, 15:35   #38
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Nė Prishtinė, vritet njė person nė rrethana tė paqarta


Nė rrugėn “Lekė Dukagjini”, nė Prishtinė njė person 58 vjeēar, ėshtė vrarė me armė zjarri nė rrethana ende tė pasqaruara. Viktima ka ndėrruar jetė, pasi qė ishte goditur nga njė plumb nė kokė.08 shtator 2011
Ekonomisti
Policia raporton se mė datė 06/09/2011 rreth orės 12:00, ka marrė informacionin se nė rrugėn “Lekė Dukagjini”, nė Prishtinė, ka ndodhur njė vdekje e dyshimtė.

Menjėherė pas marrjes sė kėtij informacioni, nė vendin e ngjarjes kanė dalė tė gjitha njėsitet e nevojshme policore, tė mbėshtetura edhe nga njėsiti rajonal pėr hetimin e krimeve si dhe njėsitė e tjera pėr ekzaminim tė vendngjarjes.

Me tė dalė nė vendin e ngjarjes policia ka ngritur dyshimin e bazuar, se ka tė bėj me vrasje, me ē’ rast viktima N. Vėrbica, mashkull 58 vjeē, ėshtė goditur nė kokė nga njė predhė e ardhur nga drejtimi i panjohur .

Viktima ishte dėrguar nė QKUK pėr trajtim mjekėsor, por i njėjti duke mos mundur tu pėrballoj plagėve tė marra ka ndėrruar jetė .
Edhe pse policia me intensitet tė shtuar, po vazhdon punėn pėr ndriēimin e tė gjitha rrethanave qė kanė tė bėjnė me kėtė rast, gjithashtu ėshtė kryer obduksioni i trupit tė viktimės dhe ėshtė marrė njė raport i cili specifikon se vdekja e viktimės ka ardhur si pasoj e plumbit nė kokė.
Pėr kėtė rast tė vrasjes policia ka nevojė edhe pėr informata tė tjera, andaj u bėnė thirrje tė gjithė qytetarėve, qė mė datėn 06/09/2011 nė intervalin kohor nė mes tė orės 12:00 – 12:30, kanė dėgjuar tė shtėna me armė zjarri, afėr lokacionit ku ka ndodhur rasti, nė ndonjė aheng apo edhe nė ndonjė rrethanė tjetėr, tė lajmėrojnė stacionin mė tė afėrt policor apo nė numrin 044-506091, ashtu qė ta ndihmojnė hetimin e kėtij rasti pėr tė identifikuar autorėt e saj.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-11, 13:32   #39
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Plagos me armė vėllanė, arrestohet 37-vjeēari

Njė shtetas pėrfundoi nė prangat e policisė sė Pogradecit mėngjesin e sotėm, pasi ka plagosur me armė zjarri vėllanė e tij.

E mėrkure 7 Shtator 2011 10:33
Nga aksioni u arrestua shtetasi Ardian Hamzallari 37-vjeē banues ne lagjen nr 4 Pogradec.
Arrestimi i kėtij shtetasi u bė pasi ka qėlluar pėr motive tė dobėta me armė zjarri, nė gjendje tė dehur, nė pjesėn e barkut vėllanė e tij shtetasin Sallten Hamzallari 44-vjeē, tė cilin mė pas e ka shoqėruar pėr nė spitalin civil tė Pogradecit, me automjetin nė pronėsi tė vėllait tė tij.
Pasi ėshtė larguar nga spitali, autori ka fshehur mjetin dhe armen e krimit. Shtetasi Sallten Hamzallari pasi ka marrė ndihmėn e pare mjekėsore ėshtė dėrguar pėr nė spitalin Ushtarak Tiranė pėr njė mjekim mė tė specializuar.
Nga ana e uniformave blu u gjet dhe u sekuestrua ne cilėsinė e provės materiale automjeti me targa YBP 8730 dhe po punohet pėr gjetjen e armės dhe tė gėzhojės. Materialet e pėrpiluara pėr kėtė rast do i kalojnė Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Pogradec pėr hetime tė mėtejshme. /S.Ll/Start/
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-11, 13:41   #40
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Gruaja shtatzėnė viktimė e trafikimit

Policia e Kosovės ka arrestuar tetė persona tė dyshuar pėr trafikim me qenie njerėzore, tė gjithė kėta shtetas kosovar, si dhe ka identifikuar njė viktimė tė trafikimit, 22 vjeēare, tė cilės i ishte premtuar martesė. Burime tė Telegrafit bėjnė tė ditur se viktima e trafikimit ėshtė shtatzėnė (pesė muajsh), ndėrsa ndėr tė arrestuarit ėshtė edhe vjehrra e saj, qė dyshohet tė jetė e pėrfshirė nė trafikim.
Nė njoftimin pėr media bėhet e ditur se personat janė arrestuar nė njė fshat tė Lipjanit.

“Gjatė hetimeve tė rastit hetuesit kanė siguruar prova dhe dėshmi se viktima ishte trafikuar fillimisht nga ana e tė dyshuarit kryesor Valon. S (1987) i cili fillimisht i kishte premtuar viktimės martesė. I njėjti dyshohet se mė pas sistematikisht pėrmes kėrcėnimeve dhe pėrdorimit tė forcės e kishte detyruar viktimėn tė ofronte shėrbime seksuale klientėve tė ndryshėm nė kėmbim tė tė hollave”, thuhet nė njoftim.

Viktima ishte mbajtur nėn kontroll pėr tre muaj dhe tė dyshuarit kryesor kanė pėrfituar shuma tė konsiderueshme materiale nga trafikimi i viktimės.

Tė dyshuarit e tjerė tė pėrfshirė nė kėtė rast kanė ndihmuar nė bashkėpunim nė kryerjen e veprės penale tė trafikimit me njerėz.

Viktima aktualisht ėshtė strehuar dhe ėshtė duke u trajtuar sipas procedurave standarde nacionale pėr viktimat e trafikimit.

Personat e arrestuar janė: Valon. S 1987, Sevdije S 1965, Hasan. Z 1970, Agron Q, Pėrparim. K 1984, 6. Hajrije. H 1956, Hazir. M, 1949, Rexhep.T, 1941.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-11, 20:29   #41
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Kronika e zeze
Vlorė, ekzekutohet me dinamit gjyqtari (video)

Skerdilajd Konomi, gjyqtar i Shkallės sė Parė nė Gjykatėn e Vlorės ėshtė vrare sot nga njė shpėrthim eksplozivi nė bulevardin kryesor tė qytetit tė Vlores.
35-vjecari,i martuar, baba i dy femijeve 4 dhe 1 vjec, mesohet se ishte nisur per te shkuar ne pune me mjetin e tij kur ndodhi shperthimi brenda ne makine ne ecje e siper. Ne momentin e shperthimit prane tij nuk ka patur mjete te tjera. Shperthimi i forte ka shokuar kalimtaret qe kane pare ne mes te bulevardit nje automjet qe vazhdonte te ecte per inerci pasi shpertheu. Disa prej tyre vrapuan per te nxjerre nga makina drejtuesin e mjetit. I ndjeri ishte ende gjalle kur kalimtaret perpiqeshin te hapnin dyert e shkaterruara.
Per shkak te demtimit te kembeve qe kishin ngecur ne pjeset e demtuara te mjetit, trupi nuk u be e mundur te largohej menjehere nga mjeti, i cili pak sekonda me pas u perfshi nga flaket.
Eshte dashur nderhyrja e zjarrefikesve qe te shuajne flaket qe shperthyen ne automjetin e shkaterruar nga eksplozivi. Pasi zjarrfikesit evituan ndonje shperthim tjeter te mjetit, policet dhe kalimtaret terhoqen trupin e gjytarit te ri nga mjeti. Pa pritur ende mberritjen e ambulances dhe mjekeve, policet transportuan per ne spital te riun, i cili mesohet se humbi jeten me pas per shkak te plageve te medha dhe djegieve te trupit.
Ky eshte rasti dyte brenda nje harku te shkurter kohor qe ne qytetin e Vlores organizohen atentate me eksploziv qe shkaktojne terror. Pak muaj me pare ishte Renato Abazi personi qe u ekzekutua me nje shperthim eksplozivi ne qender te qytetit.
Gjyqtarėt: Sulm ndaj sistemit

Unioni i Gjyqtareve te Shqiperise u shpreh se sulmi me menyren, kohen dhe vendin e ekzekutimit te tij ka mbjelle nje klime terrori te pashembullt dhe ka per synim jo vetem terrorizimin dhe frikesimin e sistemit gjyqėsor por, mbi te gjitha goditjen, terrorizimin dhe frikesimin i te gjithe sistemit te drejtesise, agjencive te zbatimit te ligjit dhe cenimin e sundimit te ligjit ne vend.

Unioni ka denuar aktin terrorist dhe i ka bere thirje organeve kompetente shteterore te rrisin performance e tyre ne drejtim te mbrojtjes, sigurise se jetes dhe familjeve te gjyqtareve si dhe kushteve te punes se gjyqtareve.
Nderkohe policia po kryen hetime per te zbardhur ngjarjen e rende qe tronditi jo vetem qytetin e Vlores, por mbare opinionin publik shqiptar.
Topi: Atentat ndaj sistemit tė drejtėsisė
Presidenti i Republikės, Bamir Topi dėnoi ashpėr aktin kriminal qė ndodhi sot nė Vlorė kundėr gjyqtarit Skerdilajd Konomi.
Nė njė reagim publikuar nė faqen zyrtare tė Presidencės, kreu i shtetit e konsideron kėtė sulm mafioz qė i mori jetėn e gjyqtarit, si njė atentat ndaj sistemit tė drejtėsisė, shtetit ligjor dhe demokracisė nė Shqipėri.
"Atentati ndaj njė gjyqtari pėrbėn kėrcėnim pėr shoqėrinė dhe institucionet e shtetit", thuhet nė reagimin e Presidentit, i cili i kėrkoi autoriteteve pėrgjegjėse pėr hetimin e ngjarjes kriminale, tė veprojnė me pėrkushtim e vendosmėri pėr zbulimin dhe dėnimin e merituar tė autorėve.
Spahiu: Atentat kundėr gjyqėsorit
Nėnkryetari i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kreshnik Spahiu dėnoi ashpėr ekzekutimin e gjyqtarit Skerdilajd Konomi mėngjesin e sotėm nė qytetin e Vlorės.
Nė njė prononcim pėr mediat, Spahiu u shpreh se ekzekutime tė tilla terroriste nuk duhet tė ndodhin nė asnjė vend, ku funksionon rendi dhe ligji.
"Ky akt ėshtė nė vazhdėn e disa ngjarjeve, atentateve kundėr gjyqėsorit pėrgjatė viteve tė fundit, duke pėrbėrė njė rast tė paprecedentė qė nga koha e Ismail Qemalit", tha Spahiu.
Numri dy i KLD-sė kėrkoi qė kjo ngjarje tė trajtohet me prioritet dhe tė vendosen para drejtėsisė autorėt e veprės kriminale, pasi sipas tij, ky ėshtė njė akt kundėr strukturave tė drejtėsisė.
"Shqipėria synon tė jetė nė rrugėn drejt BE-sė dhe jo nė Sicilinė e 50 viteve mė parė, ku drejtėsia gjunjėzohet pėrballė veprave mafioze dhe krimit tė organizuar", tha Spahiu.
Berisha: Akt i shėmtuar kriminal
Edhe Kryeministri Sali Berisha dėnoi aktin e vrasjes sė gjyqtarit Skerdilajd Konomi, nė Vlorė, duke e konsideruar kėtė si njė ngjarje tė shėmtuar kriminale.
Duke shprehur ngushėllimet dhe solidaritetin e tij, si dhe tė qeverisė, ndaj familjes Konomi dhe tė trupės gjyqėsore tė vendit, Kryeministri Berisha kėrkon nga organet kompetente gjetjen dhe vendosjen para ligjit tė autorėve dhe organizatorėve tė kėtij akti mizor.
Topalli: Sulm kundėr shtetit
Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli deklaroi se ngjarja e sotme nė Vlorė ėshtė sulm kundėr shtetit.
Duke kėrkuar qė organet e drejtėsisė tė zbulojnė autorėt e kėtij atentati, Topalli theksoi se sulmi ndaj atij qė i shėrben shtetit ėshtė sulm ndaj mbarė shoqėrisė.
Kryetarja e legjislativit i shprehu ngushėllimet familjes sė gjyqtarit Konomi.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-11, 14:00   #42
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Njė person plagos me armė zjarri gruan e vet dhe mikun


Njė person rreth 41 vjeēar nga fshati Jagodė e Klinės ka plagosur me armė zjarri gruan e vet dhe mikun pėr motive deri tash tė panjohura.

10 shtator 2011
Rasti konfirmohet nga policia dhe ka ndodhur tė premten nė mbrėmje rreth orės 18:30 min. Zėdhėnėsi rajonal i Policisė Zeqir Kelmendi, thotė se policia e Stacionit Policor nė Klinė, nga Shtėpia e Shėndetit e kėtij qyteti, ka pranuar informatėn, se dy persona janė pranuar pėr tretman mjekėsor tė plagosur mė armė tė zjarrit. Sipas hetimeve tė para dyshohet, i dyshuari Shqiptar rreth 41 vjeēar nga fshati Jagodė e Klinės ka plagosur me armė te zjarrit (pistoletė) bashkėshorten e tij Shqiptare, rreth moshės 38 vjeēare dhe mikun e ti shqiptar rreth 49 vjeēar nga fshati Radulloc-Klinė. Motivi i ngjarjes tani pėr tani ėshtė i panjohur. Rasti ka ndodhur ne shtėpinė e te dyshuarit ne fshatin Jagod. Viktimat e rastit pas ndihmės mjekėsore te ofruar ne shtėpinė e shėndetit janė dėrguar nė Spitalin e Pejės pėr tretman mjekėsor. I dyshuari ėshtė arrestuar dhe arma e cila dyshohet te jetė pėrdor ėshtė konfiskuar, Rasti ėshtė nen hetime. Policia e ka cilėsuar rastin si vrasje nė tentative.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-11, 14:02   #43
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Profesori qėllohet nga ish-nxėnėsi


Profesori i matematikės nė gjimnazin“Bedri Pejani” tė Pejės, Xhemail Xheremeti, tė premten ėshtė sulmuar fizikisht dhe ėshtė kėrcėnuar nga dy persona nė hyrje tė oborrit tė shkollės.

09 shtator 2011
Derisa po zbriste nga makina nė parkingun pranė shkollės, profesori ėshtė sulmuar, por edhe ėshtė kėrcėnuar me pistoletė. Policia e Pejės ka thėnė se profesori i shkollės ka qenė nė veturėn e tij personale kur papritmas iu ka afruar njė person, i cili e ka goditur me grusht nė fytyrė pėrmes dritares se hapur si dhe e ka kėrcėnuar me armė tė zjarrit pistoletė dhe pastaj ėshtė larguar nė drejtim tė panjohur, shkruan "Zėri".

Zėdhėnėsi i policisė sė Pejės Zeqir Kelmendi ka thėnė se policia ėshtė duke zhvilluar hetimet intensive pėr identifikimin dhe arrestimin e tė dyshuarit. Kolegė tė profesorit nga kolektivi i shkollės e kanė identifikuar atė si njė ish- nxėnės sė kėsaj shkolle, tė cilit, siē thuhet, tre vjet mė parė profesori Sheremet i kishte lėnė notė tė dobėt.

Drejtori i gjimnazit, Musa Nikēi, thotė se pas kėsaj stafi i shkollės ka shprehur solidaritetin me kolegun e tyre tė sulmuar dhe nuk kanė mbajtur mėsim gjatė ditės.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-11, 14:47   #44
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Pasi e rrahu ish-nxėnėsi, profesori jep dorėheqje

Katėr ditė pasi qė ėshtė rrahur nga njė ish- nxėnės, profesori i Gjimnazit “Bedri Pejani”, Xhemail Sheremeti e ka lėnė ditarin. Ky profesor i lėndės sė Matematikės, i vlerėsuar nga kolegėt e tij si mėsimdhėnės i mirė dhe me kritere tė njėjta pėr tė gjithė nxėnėsit, e ka bėrė publike largimin nga procesi mėsimor, duke firmosur edhe njė deklaratė, tė cilėn ia ka dorėzuar drejtorisė sė shkollės.
Mė 9 shtator njė ish- nxėnės i pandėrgjegjshėm e ka sulmuar fizikisht dhe kėrcėnuar me armė profesorin Sheremeti, derisa ky i fundit ishte rrugės pėr tė shkuar nė shkollė.
I prekur thellė pėr incidentin qė i ka ndodhur, ndonėse jashtė shkollės dhe jashtė oborrit tė saj, profesor Xhemail Sheremeti i ka dėrguar njė shkresė drejtorit tė shkollės, ku jep arsyetimet qė e kanė detyruar tė japė dorėheqje.
“Kam vendosur tė japė dorėheqje, pasi nuk dua tė punoj njė kohė qė tė shoh se si po rrjedhin gjėrat”, ka thėnė profesori nė shkresėn e tij.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-09-11, 19:32   #45
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kronika e zeze

Vritet kosovari nė Sarajevė

Policia e Sarajevės ka njoftuar se sot rreth orės 06:00, nė rrugėn “Kolodvorska” nė Sarajevė, ėshtė gjetur i lėnduar rėndė, Bajram Krasniqi nga Peja. Krasniqi sipas Policisė ishte bartur pėr nė spital, mirėpo ai vdiq rreth orės 10:25, pasi nuk i pėrballoi plagėt e rėnda nė kokė.


14 shtator 2011
idhur me kėtė rast janė arrestuar dy persona si tė dyshuar pėr rastin, Nuredin Krasniqi (1989) dhe B.K. (1996) nga Sarajeva. Sipas informatave jozyrtare, tė dyshuarit kanė goditur Bajram Krasniqin me mjete tė rėnda nė kokė. Hetimet po vazhdojnė

Sipas medieve boshnjake, Krasniqi ka lindur nė Pejė, dhe ishte me banim nė Sarajevė. (Indeksonline)


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.