Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-11-03, 23:04   #1
jehona
 
Anėtarėsuar: 02-10-03
Postime: 224
jehona e ka pezulluar reputacionin
Gabim Femnat folin pak ma shum ...?!

ju pershendes, dashnori jem gjith thot se na femnat folim pak per se tepri me shoqen per dashnin qe e kalojm me te dashurin, kur te kem psh probleme me te etj....ky gjith me pyet se pse, pse ja hapim zemren shoqes kaq shum per dashni, kurse kjo pun esht secrete mbes atyne dy personave. me pyet pse, kurse as ai nuk shkon tek shoki vet dhe ja tregon naj problem qe e kem ne te dy......une mendoj keshtu: mashkujt nuk folin me shokun per probleme me femnen, sepse ju vjen inati, e kan mendimin "burri duhet me u kan burr, e jo burrec"....po bash te kjart hala nuk e kam.....qka mendoni ju per kete.....


jehona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-11-03, 09:55   #2
loti
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Vendndodhja: Gjithkund
Postime: 59
loti e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek loti Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek loti
Gabim

Jehona ,pajtohem me ty por me te vertete ne kohen e sotit eshte veshtire me ja hape zemren dikujt ..paramendo e dashura kur nuk te kupton kush te kupton ?!!!
__________________
I deshiroj vetes ate qe u deshiroj dhe juve !
loti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-11-03, 15:57   #3
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Femnat folin pak ma shum ...?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jehona
ju pershendes, dashnori jem gjith thot se na femnat folim pak per se tepri me shoqen per dashnin qe e kalojm me te dashurin, kur te kem psh probleme me te etj....ky gjith me pyet se pse, pse ja hapim zemren shoqes kaq shum per dashni, kurse kjo pun esht secrete mbes atyne dy personave. me pyet pse, kurse as ai nuk shkon tek shoki vet dhe ja tregon naj problem qe e kem ne te dy......une mendoj keshtu: mashkujt nuk folin me shokun per probleme me femnen, sepse ju vjen inati, e kan mendimin "burri duhet me u kan burr, e jo burrec"....po bash te kjart hala nuk e kam.....

qka mendoni ju per kete.....
Jehona te tregoj un, femnat munden te ken shoqeri shum te mir,kurse burrat kan frig te shprehin mendimet apo ndjenjat, keshtu qe ndoshta ti shkon tek shoqja dhe i tregon te gjitha,kurse burri mundohet te jet Burr e jo burrec siq thua ti,por ket burrerri nuk kan nevoj me e tregu ketu por ne gjera tjera.te pershendes shoqe.

Genta
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-11-03, 20:18   #4
TONINO
Banned
 
Avatari i TONINO
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: Suisse
Postime: 277
TONINO i dashurTONINO i dashurTONINO i dashur
Gabim Tung

""JEHONA"" O THIO NDEGJO,MIR EKA I DASHURI YT, PSE SHKON TĖ BISEDOSH TI ME SHOQEN TUAJ KUR KI NDONJE HALL,SHUM KEQ E PASKE BRE QIK SE NJERIU KUR TĖ DASHUROHET NĖ DIKE, DUHET TĖ JET NJERI NDAJ TJETRIT SHUM TĖ AFERM, SIDOMOS JO VEQ TA KESH DASHNOR-E... POR DUHEHS TA KESH BAB, NĖN,MOTER,VLLA,GJITHQKA DHE TĖ BISEDOSH MĖ TĖ DASHURIN EJO ME NJĖ SHOQE, SE AJ E NDIN NJĖ FRIG SIKUR TJA BĖJSH NJĖ TRADHTI M'BAS SHPINES DHE NUK EDIN SE QKA KI NĖ MENDJE APO M'BAN NDONJĖ MSHEFTESI.POR MA MIR EKI TI QASH HALLET MĖ TĖ DASHURIN SE SA ME SHOQEN E JUAJ, SE KURR NJERI NUK MUND TA DIJ MENDIMIN E SHOQES APO TĖ SHKOKUT.

__________________________________________________ ___________

""GENTIANA"" ASHTU VLEN EDHE PĖR TY, NUK ĖSHTĖ QE E M'BAJM VETEN PĖR BURR DHE MOS TĖ BĖHĖM BURRECA OK, POR NORMAL NJERI QE KA DEHSIR SIKUR TĖ MIREN E TĖ KEEN TA SHPRESH MĖ TĖ DASHURIN-EN, UNE KURR SKAM PROBLEM MĖ TIMEN SE QKA KEMI FOLIM BASHK E JO MĖ SHOK AS AJA ME SHOQE.

__________________________________________________ ___________Geto_21
TONINO Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-03, 17:44   #5
Online
 
Anėtarėsuar: 18-10-03
Vendndodhja: UK ( Lo)
Postime: 103
Online e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Online
Gabim

Ju ngjat jetaJu pershendes te gjitheve e posaqerisht Gjebrailin hahaha (TITO-NINO)

Sa i perket kesaj teme Pse Femrat bisedojn me shume me shoqe se sa me te dashurin apo Burrin kjo eshte ma se e qart se:

ato ēdo here mbajn msheft nga i dashuri apo Burri diqka e keshtu dikujt duhet me ja shpreh ate qka ato e ndiejn per X personin, e nese ia tregojn Burrit qdo imtsin ateher s'jet ma aty asgje vetem deri te ndarja apo shkatrrimi i familjes, keshtu mendoj une te pakten

TONINO o brithym po si nje Femer mundet t'ia shpreh qdo gje dashnorit apo burrit ani me pas babė nane moter le pash neren mos ja fut kote qyy

Tonino po harron se Femrat e kan prejardhjen prej Dreqit qe po me shtin me permen ne kete muaj te Ramazanit Dreqin koft largOnline is the name ses is the surname

vorget the name have sex Online
Online Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-03, 13:06   #6
jehona
 
Anėtarėsuar: 02-10-03
Postime: 224
jehona e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ju pershendes dhe ju flm te gjitheve qe muret pjes ne kete teme. me falni se nuk kam shum kohe tju pergjigjem te gjitheve, po besoj qe do ta keni keshtu ashtu nje bised interesante..........
jehona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-03, 09:36   #7
Donika
 
Anėtarėsuar: 28-10-03
Postime: 33
Donika e ka pezulluar reputacionin
Gabim

tungi tungiune mendoj, se gjdo femer e ka nje shoqe te mir me te cilen i qan hallet. e kja edhe puna dashnorit, gjdo femer i tregon shoqes se ngusht se qka po bahet ne lidhje dhe si po zhvillohet, se nje dite ndoshta do te jet diqka e keqe edhe njeri duhet dikund te merr ndihm, e ket e kerkon tek shoqja se ndoshta dashnori ty nuk te kupton. e qeshtu djema, kur te kaloni me nje femer dine se shoqja e gnusht e sajna i din thuja gati te gjitha. hihhi. por ma se mirti asht te kesh dashnorin shok e gjdo gje ne jet, aja asht ma e mira, por a din si thojn nje fjal e urte, "Burrit mos i trego se sa luge i ke ne shtepi ne babes".tungi tungi ju pershendesDonika
Donika Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-03, 23:07   #8
Online
 
Anėtarėsuar: 18-10-03
Vendndodhja: UK ( Lo)
Postime: 103
Online e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Online
Gabim

PershendetjeDonika a thiu qe te koke a mos e kie shoqe Mija pahiri

ti a kujton qe ne jemi krejt Duda a ,ka asi dudi qe kujton qe Femra e tina eshte krejt siq ajo e pershkruan vet veten Phaaaaa

Donika po dukesh qe je me experienc ama eshte e vertet se nese edhe Parnerit ia tregon te gjitha s'mundesh me pas edhe partner te mire kjo

vlen edhe per shoqeri mos harroniveq nese burri t'i z'bulon ty se sa lug i ke ne shtepi atehere qka po jet aty perveq ngatrreses apo ndarjes dhe aty s'ka ma jet te mire familjare apo bashkėshortorehave fun online
Online Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-03, 00:55   #9
mija
 
Anėtarėsuar: 27-10-03
Vendndodhja: Mitrovica
Postime: 287
mija e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek mija Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek mija
Gabim

pershendetje

Femra eshte e hapur per nga natyra andaj edhe smun te durohet dhe ka qef t gjitha ti ndan me te tjeret. mirepo nga ana e mashkujve ndodh e kunderta ata jan te mbyllur ne vete dhe vetem ne momentin kyqes (te duhur) ata flasin. nuk bej ndarjen dhe klasifikimin e gjinive mirepo vetem po e flas realitetin nga kendveshtrimi im.

me respekt [email protected]p.s. apet em permendi :roll:
__________________
Me jetu derisa nuk vdes por me dit si me jetu!!!
mija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-11-03, 00:49   #10
python
 
Anėtarėsuar: 22-11-03
Vendndodhja: nga llapi une jam
Postime: 111
python e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek python
Gabim

:lol: po e vertet qe femrat jan me te hapura njera me tjetren por kjo vlen me se shumti kur jan ne shkollen e mesme edhe se shum her e bejn ket sepse dojn qe ta ken vėmendjen e krejt shkolles sepse te dashurit e tyre nuk ju ofrojn shum :shock: , por prap se prap per mua nuk ka rendersi shum se per c'fare e bejn ket, por nese flet shum me mua ateher nuk kam zgjedhje tjeter porpos nje qorap ne goj :lol: (e dua qetesin)
python Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-11-03, 10:46   #11
mija
 
Anėtarėsuar: 27-10-03
Vendndodhja: Mitrovica
Postime: 287
mija e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek mija Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek mija
Gabim

more qa po mendon ti qe je e mi fut qarap femres ne goj mi ja mbyll gojen a...qe qysh e boni veten me ra ne kohen e patriarkatit ...andaj edhe kerka spo na shpik kjo bot sepse me qisi njerzi siq je ti python vetem do te sjellin shkaterime ne te gjitha sfera e dashruia e humb efektin mu nga persona te till siq je ti.

me respekt
__________________
Me jetu derisa nuk vdes por me dit si me jetu!!!
mija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-11-03, 17:06   #12
python
 
Anėtarėsuar: 22-11-03
Vendndodhja: nga llapi une jam
Postime: 111
python e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek python
Gabim

Mija :lol: une u mahita pak me ate, edhe se qellimi im nuk ke te ofendoj ty, por nejse tani me duket se ma ke mar inat me kilometra. :lol: ,edhe disi po ndihem se je e lenduar, (me fal por une nuk jam ai qe te kam lenduar), se ti pra me gjykove edhe qellimin e pate te me ofendosh edhe falm shum per at, por te lutem me sqaro pse mendon ti se njerzit sikur une sjellin shkatrrime, f'fare te shtyri ty ta perfundosh me at
python Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-03, 16:19   #13
mija
 
Anėtarėsuar: 27-10-03
Vendndodhja: Mitrovica
Postime: 287
mija e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek mija Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek mija
Gabim

jo "python" gabon nese mendon se ta kom mar inati sepse un ty as kerkon ne ket forum nuk e njof edhe nuk e gjykoj askend sepse nuk me takon mua dhe askujt perpos te madhit ALLAH. por puna ke se.....gje shum normale eshte qe mashkulli mu pyt sa i perket nje femre por jo edhe te i komandon edhe me ja mbyll gojen kur tju teket atij/. zdi a je ka kupton nese jo pyt :)
__________________
Me jetu derisa nuk vdes por me dit si me jetu!!!
mija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-03, 00:16   #14
python
 
Anėtarėsuar: 22-11-03
Vendndodhja: nga llapi une jam
Postime: 111
python e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek python
Gabim

:lol: Mija une ty te kuptoj plotesisht por cka nuk kuptoj eshte kjo------------>me qisi njerzi siq je ti python vetem do te sjellin shkaterime ne te gjitha sfera e dashruia e humb efektin mu nga persona te till siq je ti.

,,,,,,c'fare te shtyri ty te thuash at
python Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-03, 11:09   #15
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I lexova te gjitha komentet qe i kishit berene ket teme dhe dasht e padashte po inkuadrohem.

Fakt eshte se femra i rrefen shoqes deri ne imtesira raportet e saja me partnerin. Mos mendoni ju djem se vetem kur ka probleme e dashura juaj rrefehet te shoqja e saj. Ne femrat flasim mesvete edhe kur jemi te lumtura edhe kur ndjehemi keq. Kjo me teper ndodh ngaqe bota femerore ka nevoje te flas rreth ndjenjave te veta cdo moment ta shpreh dhimbjen dhe gezimin me dikend. Egziston gjithashtu mendimi i gabuar se partneri nuk duhet te dij te gjitha, pse ndodh kjo ju pyes?

Ka raste kur femra ndihet e lodhur apo e merzitur apo ja ka nje problem apo nje stres te vogel, é ndjen veten shume te pasigurte qe te vij e ta ndaj ate breng me partnerin se ka frige qe ai nuk e kupton (do ta kuptonit ju djemt?) ateher mbetet shoqja ajo qe duhet te ndegjoj dhe mundesisht te jape ndonje keshille te vlefshme.

Me respekt Murgesha.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:05.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.