Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-05-04, 15:24   #1
prizrenasi
 
Anėtarėsuar: 21-05-04
Vendndodhja: egy
Postime: 42
prizrenasi e ka pezulluar reputacionin
Gabim QFAR MENDONI JU PER BOTEN TJETER PER PARAJSEN ???

mund ta jepni mendimin e juaj .??qfar mednimi keni ju per parajsen dhe boten tjeter pas vdekjes ???


__________________
pershndetje
prizrenasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-05-04, 08:36   #2
VARDARI
 
Anėtarėsuar: 14-05-04
Vendndodhja: Gostivar
Postime: 221
VARDARI e ka pezulluar reputacionin
Gabim

-Pa dyshim se bota tjeter egziston por jo si kjo bote ku ndodhemi per momentin.-Atje nuk egziston vdekja per ne esht i pamaxhinushem atje redh lumi adit qe vend te ujtit rjedh qumsht gjithmon i fresket etj..
Dot jemi te rethuar me engjuj me shum te mira
Pra Allahi xhsh na bavt nasip te gjithve ymetit musliman te takohemi atje
Prandaj vlazen duhet te mendojm shum per Ahiret se atje esht vendimtarja e qenjes son njerzore...
VARDARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-04, 01:19   #3
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tung prizrenasi.Une nuk mendoj per boten tjeter per nji arsye: kur t'vjere koha per atje,edhe ashtu mendimi yne nuk do te miret parasysh,e pse pra te lodhem kot?!!!
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-04, 09:19   #4
fisniku
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 290
fisniku e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Per Boten tjetre jo vetem qe duhet me mendu,por duhet edhe me punu,me punu tu i kry obligimet me te cilat krijuesi na ka obligu.
Se a do te jemi banore te parajses apo te ferrit kjo varet prej punes tone,i kemi kry obligimet apo jo.Prandaj duhet qe cdo dite ti kryejm obligimet ,qe krijuesi ti pranoj lutjet tona dhe ne boten tjeter te jemi banore te parajses.
fisniku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-04, 11:28   #5
Albanam
 
Anėtarėsuar: 29-11-03
Vendndodhja: Vilajeti i Kosovės
Postime: 672
Albanam e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Albanam Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Albanam
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Tung prizrenasi.Une nuk mendoj per boten tjeter per nji arsye: kur t'vjere koha per atje,edhe ashtu mendimi yne nuk do te miret parasysh,e pse pra te lodhem kot?!!!
Turisti...

Mund te jesh gabim pėr mendimin e shprehur, vėlla i dashur.
Kur tė vijė koha pėr botėn tjetėr, do tė mirren parasysh veprat tona, andaj nuk ėshtė keq tė mendojmė sa mė shumė pėr tė dhe tė bėjmė vepra tė mira. Lodhja nuk tė shkon kot, miku im, tė jeshė i bindur.
Krijuesi ynė na dha shumė tė mira nė kėtė botė, na dha edhe mendjen pėr tė vepruar si duhet, andaj ta shfrytėzojmė atė sa jemi nė kėtė botė, se pastaj bėhet vonė. Unė nuk dėshiroj tė mendoj se je mohues i botės tjetėr, kurse Nicku yt TURISTI mund tė ketė kuptimin e plotė mbi pozitėn tonė kalimtare nė kėtė botė!

Tė pėrshėndes!

Me respekt,
Albanam
Albanam Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-04, 21:18   #6
rudi-fitness
 
Anėtarėsuar: 21-08-04
Vendndodhja: Gjilan
Postime: 6
rudi-fitness e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek rudi-fitness Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek rudi-fitness
Gabim PARAJSA

Parajsa nuk ekziston por eshte vetem ngushellim per njerezit qe kan frike te vdesin.
__________________
\"LEO\" FITNESS & COMPUTERS
rudi-fitness Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-04, 15:05   #7
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nderimet e mija Albanam.Normal qe nuk jame mohues i botes tjeter sepse asnje feje nuk e mohon,por une mendova se MENDIMI YN NUK MIRET PARASYSH per shkak se kur t'vjere DITA E GJYKIMIT,une mendoj se vetem do te shqyrtohen veprat e tona dhe une nuk besoj se do te na ipet fjala e mbrojtjes sepse regullat e lojes dihen.Neve na mbet vetem t'iu permbahemi dhe te fitohemi POENA per momentin e duhur.
Une e respektoj mendimin e secilit,a ky eshte mendimi nga kendi im dhe kuptimin e jetes nga ana ime filozofike.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 14:15   #8
Albanam
 
Anėtarėsuar: 29-11-03
Vendndodhja: Vilajeti i Kosovės
Postime: 672
Albanam e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Albanam Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Albanam
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Nderimet e mija Albanam.Normal qe nuk jame mohues i botes tjeter sepse asnje feje nuk e mohon,por une mendova se MENDIMI YN NUK MIRET PARASYSH per shkak se kur t'vjere DITA E GJYKIMIT,une mendoj se vetem do te shqyrtohen veprat e tona dhe une nuk besoj se do te na ipet fjala e mbrojtjes sepse regullat e lojes dihen.Neve na mbet vetem t'iu permbahemi dhe te fitohemi POENA per momentin e duhur.
Une e respektoj mendimin e secilit,a ky eshte mendimi nga kendi im dhe kuptimin e jetes nga ana ime filozofike.
Mė vjen mirė pėr kėtė sqarim qė bėre Turisti. Sepse nga postimi paraprak mund tė fitohet pėrshtypje e gabuar. Andaj edhe nė drejtim tė kėtij sqarimi ishte postimi im. Shpresoj pėr mirėkuptim.
Ndėrsa sa i pėrket sqarimit qė bėre kėtu mė lartė, pajtohem me konstatimin tėnd, sepse atė Ditė do tė hesht gjuha dhe nuk do tė mund tė thotė asnjė fjalė pėr lėshimet e kėsaj bote, ngase po tė ishte ashtu, atėherė ajo do tė mundohej tė arsyetohet pėr veprat qė ka bėrė njeriu. Atė ditė do tė flasin organet tjera, do tė flet syri pėr atė qė ka parė, do tė flet veshi pėr atė qė ka dėgjuar, do tė flet zemra pėr atė qė ka dėshiruar, do tė flet dora pėr atė qė ka vepruar, do tė flet kėmba pėr rrugėn qė ka pasuar...
Siē the edhe ti, neve na mbetet qė nė kėtė botė t'ju pėrmbahemi urdhrave tė Krijuesit tonė dhe tė shpresojmė nė mėshirėn e Tij nė Ditėn e Gjykimit.
Zoti na e lehtėsoftė atė Ditė kur nuk ka lehtėsim tjetėr pos mėshirės sė Tij!
Albanam Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 18:05   #9
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje Albanam.Faleminderit per pergjegjje.Une kisha shtue vetem- AMIN -. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-04, 17:09   #10
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ju qe besoni ne nje bote tjeter ju kisha keshilluar te shkoni tek mjeku e te kontolloheni se nuk ka bote pas vdekjes dhe as mos hargjoni mund dhe energji me u lodhe per kete.
nese di ta shfrytezosh kete jete ketu i ke te gjitha si parajsen ashtu edhe gjehnemin apo ferrin
pra nuk ka asgje tjeter.
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-12-04, 00:55   #11
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini
ju qe besoni ne nje bote tjeter ju kisha keshilluar te shkoni tek mjeku e te kontolloheni se nuk ka bote pas vdekjes dhe as mos hargjoni mund dhe energji me u lodhe per kete.
nese di ta shfrytezosh kete jete ketu i ke te gjitha si parajsen ashtu edhe gjehnemin apo ferrin
pra nuk ka asgje tjeter.
Gjini i nderuar,

Si e din qe " nuk ka bote pas vdekjes "????? Si mundesh m'i argumentue gjerat pa qene atje??? Ne, nuk kemi qene atje ,por po " supozojme ".

Kush eshte tash per tretman mjekesor: NE QE SUPOZOJME,a ti qe "ARGUMENTON " PA ARGUMENTE ???????


Nejse, ashtu/keshtu te pershendes.

TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-12-04, 21:18   #12
Mr_100%
 
Anėtarėsuar: 19-11-04
Vendndodhja: karlsruhe-Gjermani
Postime: 832
Mr_100% e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Per ket teme kisha nje thenje te nje aktori te madhe.SER PETER USTINOW

"njeriu eshte sikurse nje veture e huazuar ne renta-car,
nget nget ket vetur,dhe prap duhet ta kthesh aty ku more,
e ngasesi do ik ne parajs?nuk mund ta vertetoj,sepse nuk kam qen,
apo ngasesi do ik ne ferr(gjehnem)? nuk mund ta vertetoj,as ketu nuk kam qen
por nje e di dhe e kam provuar,te MARTOHESH KEQ, ne ket bote e ke xhehnemin
__________________
Nje dite do vish, dhe do te me pyetesh,se qka do me shume?jeten tend apo mua,un do te pergjigjem-Jeten time,e Ti ndoshta do te ikesh pa e ditur qe ti qe tani me JETA IME
Mr_100% Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-11-11, 21:46   #13
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: QFAR MENDONI JU PER BOTEN TJETER PER PARAJSEN ???

kam ni se ish ftofte
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 15-11-11 nė 21:46
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-11, 00:52   #14
shef-qeti
 
Avatari i shef-qeti
 
Anėtarėsuar: 26-04-09
Postime: 49
shef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuarshef-qeti i respektuar
Gabim Titulli: QFAR MENDONI JU PER BOTEN TJETER PER PARAJSEN ???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
kam ni se ish ftofte
mire qe dikush paska komunikim me pinguinat.....
shef-qeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-11, 16:50   #15
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: QFAR MENDONI JU PER BOTEN TJETER PER PARAJSEN ???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shef-qeti Shiko postimin
mire qe dikush paska komunikim me pinguinat.....
shefeqet ma shkrove receptin n'dore njeri,une skam tilifun,po qta te feve mkan tregu qetu e qatje,nije qka thojne kta,qysh ja pava sherrin tash me mthan eminia po fole ne tilifun em pinguina:P
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:27.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.