Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-04-07, 08:38   #31
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
.....

nė zvicėrr s'kalon muaji pa ndodh diqka me Shqiptartė (Kosovar). Qaq shum kan que pluhur Zvicrrant per neve sa qe edhe ligjin per emigrantėt dojn ta ndryshojnė. Sebep kujna ? Sebep neve !

Po Shnosh, se vjen dita kur Shqiptart qetsohen dhe ju ulet temperatura e gjakut... E S'SHESIM MO BUDALLAKIJA t'Parės Klass !!!!
Preshevare... disa nuk kan mu mbush mend Kurr.... per fat te keq !!!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-04-07, 08:38   #32
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasja_
Preshevar... disa nuk kan mu mbush mend Kurr.... per fat te keq !!!
Preshevar ... disa nuk kan mu mbush mend kurr...... per fat te keq !!!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-04-07, 11:08   #33
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasja_
Preshevar ... disa nuk kan mu mbush mend kurr...... per fat te keq !!!
Kurr mos thuaj Kurr.
Njerzi t'kqi ka qdo komb. Na jemi katologue si njerz pa kultur,... tash per me i tregue t'kunderten dhe me hek ket etiket t'flliqt. Duhet t'organizohem, ti ndihmojmė njeri tjetrit n'qoft se ka probleme qfar do qoft natyra tyre.. dhe te fonksionojm ashtu si nje shtet mbrenda Shtetit.
Duhet tė jemi unik ! Te formojmė njė trup, qe syri dikujt mi dhimt.. duhet ta ndie krejt trupi.

1 per krejt e krejt pėr 1,
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-06-07, 05:51   #34
kallash
 
Anėtarėsuar: 29-06-07
Postime: 2
kallash i vlerėsuar jo keq
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sherri
Vitet e fundit ne gjermani ndodhen dy vrasje nga me makabret qe njeh njerzimi;te dya keto nga Shqipetaret,njera para 3-4 viteve njera para nje jave,
Deri sa te e para(edhe pse shume e tmerrshme)ndodhi ndaj nje gruaje jo te mitur,ku aktori i ksaj vrasje ecte me koken e perer te kunates si te kishte nje valigje te rendomt ne dore.
Rasti i dyt esht be ndaj nje te posalindure(plotesisht e pa fajshme)ku nje i ri Shqipetar e hudh nga kati i 8-9-te.
E jema(nje Polake) pohon se ishte femiu i tij,si do qe te jet ishte nje foshnje e posalindur nga partnerja e tij ku jetonin bashk.
PSE? ky fenomen te Shqipetaret!!!!!
Tung!

Qeky rasti i pare asht i vertet,ka ndosh ne Übach Palenberg(Kreis Aachen/NRW) ku ni person ja pret koken gruas se vllaut dhe del naper qytet me koke mu shetit.Ket person e kam njoft edhe une ma heret por skam pas rastin me bisedu me ta,se nje shok shqiptar ktu afer vendit te ngjarjes e ka njoft edhe une qashtu tani.

Ky rasti i dyt qe e ka hedh femijen prej 8 kat,babai i femijut u kan shqiptar nga maqedonija e nena ka qen na polonia.Shqiptari nuk e ka hedh femijen por nena.Ashtu thuhej neper media gjermane edhe ajo e ka pranu vet.

Pershendetje nga Aachen
kallash Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-06-07, 05:58   #35
kallash
 
Anėtarėsuar: 29-06-07
Postime: 2
kallash i vlerėsuar jo keq
Gabim

Tung!

Qeky rasti i pare asht i vertet,ka ndosh ne Übach Palenberg(Kreis Aachen/NRW) ku ni person ja pret koken gruas se vllaut dhe del naper qytet me koke mu shetit.Ket person e kam njoft edhe une ma heret por skam pas rastin me bisedu me ta,se nje shok shqiptar ktu afer vendit te ngjarjes e ka njoft edhe une qashtu tani.

Ky rasti i dyt qe e ka hedh femijen prej 8 kat,babai i femijut u kan shqiptar nga maqedonija e nena ka qen polake.
Shqiptari nuk e ka hedh femijen por nena e vet .Ashtu thuhej neper media gjermane mas 2,3 dite edhe ajo e ka pranu vet.

Pershendetje nga Aachen
kallash Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-07, 02:16   #36
gurabardhi
 
Anėtarėsuar: 21-08-07
Vendndodhja: NE QYTETIN ME PROBLEMATIK TE KOSOVES!!!
Postime: 22
gurabardhi i vlerėsuar jo keq
Gabim

Shqiptari me vra thmi!!!
Kete hiq nuk e besoj,shum me pare e besoj se ajo kudra sllave e ka bo,ata edhe ashtu jon gjakprishte.
E sa per kry te kunates qe e ka shashtris Achenin a qysh e pat emnin ai qytet,valla doren ne zemer e kom ni kunat le qe ja kisha hek kryt e me ja bajt ne dore,po ja kisha heke e kisha lujt futboll po majmuni qe oshte,mos u quditni ka tulifar kunata a?


gurabardhi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.