Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-09-09, 20:18   #31
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Anna sic duket nuk ka qel me qellim kete teme per te menduar qe eshte teme "jo humane". Thjeshte eshte per te na bere te dijm dhe te falenderohemi per at qe kemi.

Por siq dihet njerezit jan te "bere" ashtu te mos jen te kenaqur me at qe kan. Ata gjith kerkojn dicka te re, lloje sfide per tu ballafaquar.
Keshtu eshte jeta, sfid ne gjdo sfere, sikur per ata ne Afrike qe gjdo dite luftojn per buke goje, sikur ne ketu qe kemi gjera tjera qe duhet luftuar per ti arrit. Dmth te dyjat botera kan probleme, veq se jan te ndryshme. Eh me keto probleme duhet te ballafaqohen te gjithe. Edhe ata po te ishin ne vend tonin do te ju duhej te ballafaqohen me te njejtat probleme qe ne kemi dhe anasjelltas.

Keshtu qe nese ndjehesh i palutmur pranoje dhe fillo luften......
__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-09-09, 20:33   #32
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Gati u pėrgaditėsha ti'a mathja pėr sonte, kur Buuuff edhe ky shkrim i fundit nga Amina, por edhe tė tjerėt si Guri Sylaj, tjetri tjetri e tjetri....si edhe Panta_rhei. Dhe tė gjithė ne e pėrbėjm dardanin, pra ėshtė pikėrisht kjo "laramania".

Tash shohė tė jenė fshir kėtu nja gjysm ore (kohė) shkrimesh, pse ?

Pra, pse dikush kujton qė duke i fshir shkrime tė tilla po i bėka mirė dardanis ?!

Veq mos mė ejani e t'mė thoni Tema nisi me "fymje e me shamje" , sespe as njėra e as tjetra nuk qėndronin, ky ėshtė njė verzion ndryshe komunikimi, i ca njerzėve ndryshe.
Me gjithė tė kqijat qė i ka (ta marrim shembull Panta_rhein, apo edhe vet mua Murrizin) secili nga ne ėshtė ai grami qė rėndon nė kandarin e dardanis, dhe me atė edhe dobia e dardanis.
Por kėtė do ta mirrnin vesh vetėm njerzit tė cilėt dijn ti studjojn njerzit, pra psikologėt e vėrtetė, ama psikopatėt dijnė vetėm ta lumturojn vehten duke ia humbur dikujt gjysmė ore kohe tė jetės sė tijė.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-09-09, 08:34   #33
MIKAIL
 
Anėtarėsuar: 01-09-09
Postime: 6
MIKAIL i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Te ben te biesh ne mendime te thella
MIKAIL Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 10:04   #34
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
Nje dite do te mesosh me e pa veten ne pasqyre dhe me e vleresu drejt viziten ne spital ,ne burg..... !
Ka disa gjera qe njeriu nuk din me i vlersu derisa i ka por kur i mungojn atehere eshte pak von .E ti ,i nderuari Panta ,mos u vono!!
Tė jesh i sinqertė dtth tė veprosh dhe tė flasėsh hapur ashtu siq realisht ndjehesh.
Paramendoni tri momente tė tilla sinqeriteti:

-O ku je be njeri, qysh je, a je mirė?

-Jam keq, jam thellė i pikėlluar. Mė ka vdekė nana.

-Oh, sa i lumtur po ndihem qė ty tė paska vdekė nana, sepse kjo ma kujton qė unė e kam nanėn time shėndosh e mirė dhe sapo tė kthehem do ta pėrqafoj me shumė dashuri.

Ose:

-Sapo mė thanė mjekėt qė unė lėngoj nga kanceri.

-Oh sa i lumtur po ndihem pėr kėtė, sepse unė jam shėndosh e mirė.

Ose:

-Oh sa i lumtur po ndihem qė ti je nė burg, sepse unė e gėzoj lirinė time dhe kam mundėsi tė jem pranė fėmijėve tė mi.

.......

... humane, apo jo? Tepėr humane.
PS. "Unė nuk jap lėmoshė. Nuk jam aq i varfėr".
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 10:33   #35
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Tė jesh i sinqertė dtth tė veprosh dhe tė flasėsh hapur ashtu siq realisht ndjehesh.
Paramendoni tri momente tė tilla sinqeriteti:

-O ku je be njeri, qysh je, a je mirė?

-Jam keq, jam thellė i pikėlluar. Mė ka vdekė nana.

-Oh, sa i lumtur po ndihem qė ty tė paska vdekė nana, sepse kjo ma kujton qė unė e kam nanėn time shėndosh e mirė dhe sapo tė kthehem do ta pėrqafoj me shumė dashuri.

Ose:

-Sapo mė thanė mjekėt qė unė lėngoj nga kanceri.

-Oh sa i lumtur po ndihem pėr kėtė, sepse unė jam shėndosh e mirė.

Ose:

-Oh sa i lumtur po ndihem qė ti je nė burg, sepse unė e gėzoj lirinė time dhe kam mundėsi tė jem pranė fėmijėve tė mi.
.......

... humane, apo jo? Tepėr humane.
PS. "Unė nuk jap lėmoshė. Nuk jam aq i varfėr".
E po cka t'i bejshe !??Nuk jan te gjithe te LUMTURUAR e Engjull si Ti o Panta!!
" Gjithecka rrjedh"

Megjitheate une mendoj pak me ndryshe !!!
Nuk jam aq i marre sa te gezohem per fatkeqesite e tjetrit por as aq budalla qe te mos mesoj nga to!!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 10:49   #36
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
E po cka t'i bejshe !??Nuk jan te gjithe te LUMTURUAR e Engjull si Ti o Panta!!
" Gjithecka rrjedh"

Megjitheate une mendoj pak me ndryshe !!!
Nuk jam aq i marre sa te gezohem per fatkeqesite e tjetrit por as aq budalla qe te mos mesoj nga to!!!
Dhe... morali i krejt kėsaj teme... hahahahahahah...

"Bėni gara me sakatėt ... kėnaqėsinė e fitores e keni tė sigurtė".

"Ti je ma i mirė se dilingjia... ti je ma i mirė se krimineli... ti je ma i pasur se fukaraja... ti je ma i shėndoshė se i sėmuri... ti je ma i lumtur se fatkeqi...". A nuk tė mjaftojnė krejt kėto suksese qė i ke?


"Mos u matni me tė fortėt... mos u krahasoni me tė suksesshmit... mos u shtyni me mė tė mirėt..." Sepse mund tė ndjeheni tė palumtur. Bile mund tė ndjeheni edhe tė nėnēmuar sa ta humbni edhe kontrollėn e tė harroni se "sa burrė i mirė e i matur qė je".
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 11:06   #37
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Dhe... morali i krejt kėsaj teme... hahahahahahah...

"Bėni gara me sakatėt ... kėnaqėsinė e fitores e keni tė sigurtė".

"Ti je ma i mirė se dilingjia... ti je ma i mirė se krimineli... ti je ma i pasur se fukaraja... ti je ma i shėndoshė se i sėmuri... ti je ma i lumtur se fatkeqi...". A nuk tė mjaftojnė krejt kėto suksese qė i ke?


"Mos u matni me tė fortėt... mos u krahasoni me tė suksesshmit... mos u shtyni me mė tė mirėt..." Sepse mund tė ndjeheni tė palumtur. Bile mund tė ndjeheni edhe tė nėnēmuar sa ta humbni edhe kontrollėn e tė harroni se "sa burrė i mirė e i matur qė je".
Kjo e metoda e krahasimit duket se ne kete rast nuk na del si tregues real ,nuk na ndihmon ,mirpo vetem na e injoron gjendjen shiprterore, duke e zevendesuar ate me dicka tjeter .Prandaj mendoj se ne thelb,panta_rhei ka te drejte .Megjitheate morali i kesaj teme nuk eshte "hahahahhaaha"......sic e ekstremizon ai ,por duhet te diskutohet ne menyre me serioze ,ne mos per hir te temes ,atehere te pakten per hir te debatuesve .Sespse te paktet jane ata qe e meritojne nje perulje ne bisede ,per hire te kenaqesive vetjake .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 11:13   #38
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Mbasi jemi te hapsira Filozofike une po perdor nje filozofi te popullit tim .
Mendoj se eshte njera nga filozofite me te pasura !!

E bvesin nje plak si u bere kaq i menqur??
Ai u pergjegj ;
Tuj ju pa juve!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 11:17   #39
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Kjo e metoda e krahasimit duket se ne kete rast nuk na del si tregues real ,nuk na ndihmon ,mirpo vetem na e injoron gjendjen shiprterore, duke e zevendesuar ate me dicka tjeter .Prandaj mendoj se ne thelb,panta_rhei ka te drejte .Megjitheate morali i kesaj teme nuk eshte "hahahahhaaha"......sic e ekstremizon ai ,por duhet te diskutohet ne menyre me serioze ,ne mos per hir te temes ,atehere te pakten per hir te debatuesve .Sespse te paktet jane ata qe e meritojne nje perulje ne bisede ,per hire te kenaqesive vetjake .
Ah! Let me guess: E ke vėrejtur sinjalin S.O.S... Nė kėtė diskutim dikush po fundoset!!! (???)
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 11:21   #40
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Panta ngjtuni tek postimi i pare ne kete teme ,atje e ke edhe me "vizatime"!????
Besoj se do te kjartesohesh !
Po me sa po shoh qellimi i yt eshte, vertete, JO HUMAN !!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 11:32   #41
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
Panta ngjtuni tek postimi i pare ne kete teme ,atje e ke edhe me "vizatime"!????
Besoj se do te kjartesohesh !
Po me sa po shoh qellimi i yt eshte, vertete, JO HUMAN !!
Kush bre human?
Unė human a?

Paj pasha familjen... kur shoh jetimė tė vegjėl... invalidė pa kėmbė e pa duar... m'kputet trupi. m'ftofet jeta, atė ditė gjithė ditėn e urrej vetveten edhe krejt botėn... as qė bėhet fjalė pėr lumturi bile!

Nė mos qofsha unė human... big deal. (Mbajeni pėr vete kėtė lloj lumturie e humanizmi)
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 11:42   #42
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Me vjen mire !
Por fjala eshte tek postimet e fundit jo tek personaliteti i juaj!!
Besoj se edhe ju pajtoheni qe bota nuk do te kishte asnje vlere sikur njerzit te ishin identik njeri me tjetrin.
Une nuk jam human sa ti por kur shoh se dikush po "Fundoset" nuk gezohem perkundrazi i ofroj ndihmen maksimale!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 11:46   #43
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
Me vjen mire !
Por fjala eshte tek postimet e fundit jo tek personaliteti i juaj!!
Besoj se edhe ju pajtoheni qe bota nuk do te kishte asnje vlere sikur njerzit te ishin identik njeri me tjetrin.
Une nuk jam human sa ti por kur shoh se dikush po "Fundoset" nuk gezohem perkundrazi i ofroj ndihmen maksimale!!
Ndėrsa unė kur shoh se dikush po fundoset, kėnaqem, ndjehem i lumtur qė jam i sigurtė e qė nuk jam nė njė asi gjendje.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 11:54   #44
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Ndėrsa unė kur shoh se dikush po fundoset, kėnaqem, ndjehem i lumtur qė jam i sigurtė e qė nuk jam nė njė asi gjendje.
E sheh pra se une ne spital nuk shkoj me u knaq!!
Te pershendes!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-09-09, 12:42   #45
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nese ndjehesh i palumtur.....

Nje nga pershtypjet qe mund te lan kto pamje mund te jene kto: nese ndjehesh i palumtur shih shih se cka ka ne bote, me fjale tjera shih se cka mundet me te gjete! Po shuej e thuj sa mir jam kshtu si jam!
Kurse ai qe ti preferon kto pamje ka motive te ndryshme pse ti fron kto pamje! Kurre nuk i perjeton dikush qe i ofron kto pamje ashtu si i perjeton ai i shkreti qe e ka ba veten per to!
Efekti i ktyne pamjeve nuk eshte i mire gjithmone. Mund te ket efekt aq negativ per njeriun e palumtur saqe kurre me mos me ardh ne vehte. Kjo mund te mvaret edhe nga gjendja ne te cilen asht njeriu por edhe nga fuqia mendore e tij.


__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:02.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.