Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Humori
Emri
Fjalėkalimi
Humori Lexoni e postoni barsaleta shqiptare dhe mos harroni tė qeshni!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-04-11, 15:29   #1
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim

A esht e vertet s e fmiu merr nje far qehreje ngjyre
ngjasimi me ne te cilin lakmon prindi

nese qoftė edhe per nje sekond femra prindi mashkulli
apo femra cili do qofshin kan lakmue qofte edhe ne shikim ose ne te menduar

kan lakmuar ne nje far menyre ne lidhje
lakmi ne diken tjeter ose lakmi te menduar seksualisht
tradhti ose lakmi ne tjetrin os etjetren dhe fmiu pastj ngjason ne at
qe esht lakmuar natyra e ka ket lloj fenomeni prandaj fmijt kan disa lloje perngjasimesh dhe vesesh qe ne gjuhen popullore thuhet kujt i ngjau more ky por ne fakt nga lakmija dhe te menduarit lakjmues qofte edhe si ide
ne gjene dhe qeliza ka ndikime dhe ne pore e ne qehre ne gjak ne ndikime te pergjithshme shpirtrore ehst kjo si nje lloj infeltimi
shpirtror q e ngjitet pastaj si nje smundje ngjitse -
nuk ka mbete kot fjala popullore per ndponje djale kur thuhej kopil esht ku afer kujt e ke ndje gjall ma s epari qe do te thot nga e ka ndikimin ose lakmia

subjekti shpirt lakmia syri shpirtrorja ndikimi siq flitet pra afer kujt e ke ndje gjall atij i ka ngja ose me fe qe mndalohet te lakmohet se esht gjynah me kat sepse ben mekat nuk jan te gjitha kto te rastit kemi pas ratsin per shembull te shohim se ne disa raste shum njerz i ngjajne dikuj krejt pa asnji lidhje
dhe ky fenomen esht shum intresant pra

natyra vet dhe ligjet e saj jan fenomene te gjitha prandaj subjelti ose lloji i telepatizmit lakmia qe denohet edh e me fe ka diqka qe lidhet prandaj nuk thon kot mos e fut syrin ne haram

shpesh he rkemi pa per shembull diqka te bukur kur femrat shohin nje mashkull te bukur ose mashkujt nje femer te bukur dhe lakmojne ne keto raste per shembull kjo lakmi ben smundjen ngjitse nepermes shpirtrores dhe ndikon neper mes nje ngjitje qe hyn ne ne lloj

lloji ose subjektivja telepatisht kķjon virusin ose haramin siq thot gjuha popullore mos te paft syri i keq nga tradita e shprehjes mijra vejqare nuk ka mbetur kot por esht nje lloj infektimi shpirtrtore rrezik ngjasimi ose perngjasimi per diqka dhe ashtu siq e kemi virusin biologjik ekemi edhe at shpirtror
prandaj lakmite jan rreziqe me marre fmijt vese dhe ngjasime

si feja si ligji i natyres thot mos e duaj e mos mendo ne askend tjeter per veq ne fatin dhe rriskun tend ne at q e je percaktuar dhe ta ka percaktuar rrisku

rrisku esht perputhja qeliza dhe epershtatshmja mos mendo dhe mos lakmo mos duaj diken tjeter mos lakmo ne diken tjeter pershtatja e shpirtit dhe e qelizave ne rriskun ne nafaken rriku yt nafaka e jote pra percaktimi ne ket jete e ne at jete per nje merspn e me nji person
ku lidhen dhe pershtaten te gjitha e nuk tjetersihen -
lidhja me nji dhe vetem nje lidhje fati dhe rrisku e pershtatshmja

e pershtatshmja epa ndryshueshmja dhe e perjetshmja per shkak se mos pershtashmeria ndikon ne perzierje te tjera elementeve

gjithqka per shtatet ne ke t bote dhe e pershtashmja esht e natyrshmja e ligjshmja
ajo q e esht ne nje diqka qe lidhet ne mes dy qenjeve -
nes enje grua ka mendua ta tradhtoj burrin ose vetem ka bere qfar do lloj tradhtie
fmiu i ngjane atij e jo burrit ose nje burre qe ka mendua te tradhtoj gruan pjesrisht me ngjasime tradhtie ndikon q efmu te ket disa elemente vese te asaj gruaje
qfar o do qofte tradhtie vetem ne puthje pa mardhenje seksuala e epo ne lakmi me sy
edhe kjo ehst tradhti dhe ndikon te fmijteHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 06-09-12 nė 16:41
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-04-11, 17:43   #2
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

Jaaaaaaa Lirik pernime skan faj qe thon sa rron meson njeriu.

Sot e mesova qe kur te jen nena e baba shtatzane veq neper men me ju shku dikush tjeter paska gjasa te mdha femija me i ngja atij/asaj qe e kan pas neper mend.

Edhe ski faj ktyne her thojshin fmija i ngjet dajes shtat kodra nermjet e spo i ngjet kojshise!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-04-11, 17:51   #3
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha Shiko postimin
Jaaaaaaa Lirik pernime skan faj qe thon sa rron meson njeriu.

Sot e mesova qe kur te jen nena e baba shtatzane veq neper men me ju shku dikush tjeter paska gjasa te mdha femija me i ngja atij/asaj qe e kan pas neper mend.

Edhe ski faj ktyne her thojshin fmija i ngjet dajes shtat kodra nermjet e spo i ngjet kojshise!
------------------------------------

me qka kam ndegjue dhe i kam percjell te vjetrit kaq shum thenje per syte e kqi syrin e keq lakmine e sa esa shprehje tjera popullore nuk jan te rastit
smundja ngjitse nuk esht vetem bakteri dhe virusi por edhe subjekti shpirti te menduarit ka ndikime telepatizmi e format tjera
qe ne gjuhen popullore thone qysh te jesh ta jep zoti dmth nes emendjen e ke que per keq te kqia jan ndikimet dhe infeksionet shpirtrore
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-04-11, 17:53   #4
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

shtatzanen e kan ruajt gjithmone pse ruhej kaq shum shtatzana dhe thone lakmon shtazana e fmija del pa soj e me te meta kur shtazzana ka shkue ne gjini qe shum jan kujdes kur ka qene shtazane mos me shkue pas kaq jave kur esht kthye per seri te burri dhe ka ndryshua
diqka thoshin ishalla s na i ka pru veset
e qka mshefej mbas klsaj veset dmth ishalla s ka lakmue diqka os euh na i paske pru veset
veset jan shum te vjetra ne besimin popullor kah i mori veset ku i mori veset
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-04-11, 17:55   #5
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

fjala afer kuj e ke ndie gjallė as kjo nuk esht e rasttit sepse nena shtatzane ehst tepqer e komplikuar shtzazania sjell ndryshime si te gruaja si te burri dhe lakmite ose te menduarit sjell vese veset jan qeshtje shum ekomplikuar per tu spjeguar ne natyren q ee ka krijue vet zoti teper te komplikuar
per njerzit dhe njeriun si qneje shum komplekse
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-04-11, 23:08   #6
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,389
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

Lirik


Kam ngel i pafjale nga ai postimi i pare,edhe s'mora mundin te lexoj tjerat,pasi do e ngaterroj me teper(nqs s'kam gabuar ne domethenien)????

S'ka shans ajo e lakmise,se do dilte qe femijte shqiptare te lindur kohet e fundit do dilnin krejt aktoret latine te telenovelave,sepse kryesisht grate rrijne ne shtepi,sepse s'ka kooperative si dikur,edhe shohin telenovela latine.

Nqs se kam kuptuar mire dmth ndjese,edhe pse e lexova mbi tre here,edhe s'mundesha te mos e shoqeroja me ato ikona,e pse merr ane tjeter drejtimi.
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 04:32   #7
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio Shiko postimin
Lirik


Kam ngel i pafjale nga ai postimi i pare,edhe s'mora mundin te lexoj tjerat,pasi do e ngaterroj me teper(nqs s'kam gabuar ne domethenien)????

S'ka shans ajo e lakmise,se do dilte qe femijte shqiptare te lindur kohet e fundit do dilnin krejt aktoret latine te telenovelave,sepse kryesisht grate rrijne ne shtepi,sepse s'ka kooperative si dikur,edhe shohin telenovela latine.

Nqs se kam kuptuar mire dmth ndjese,edhe pse e lexova mbi tre here,edhe s'mundesha te mos e shoqeroja me ato ikona,e pse merr ane tjeter drejtimi.kjo shpirtesi esht e thelle dhe mjaft popullore kush i ka kuptuar legjendat dhe fjalet e shumta popullore -ruajtja nga veset ehst nje besim e hershem popullor dhe nuk esht asgje tjeter per ve q se ngjasim
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 04:34   #8
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ngjasimi ngjitja ose veset jan pa dyshim jo krejt por merr nje diqka nje ves nje pershtatje ne e dijm se si njerzit ju pershtaten klimave dhe behen si klima ose si vendi ku jetojne marrin dhe nje far qehre aty ku jetojne qehre vendase dhe ngjasojne marrin edhe vese vendase

je bė si ata ke marrr vese i more veset e atyre po shokon shpesh te ata dhe more veset e tyre me ken te rrish asi behesh etj jan besime te vjetra te popujve

ndaj vesit ose infektimi shpirtror

nese marrim nje femer shtatzanė si shembull -nese ajo femer ka shkembyer qoftė edhe nje puthje me diken tjeter
gjat shtatzanis ose qfar do simpatije te ket pasur ndaj dikuj
ose ndjenje os e prekje trupore me tjetrin
te jeni te bindur se fmiu do te ket je far hije te tij
qehre si hije do te ket diqka te tij

un kam hulumtuar shum ne jete jam nji kureshtar q e i kam habite njerzt
qysh kur ish isha fmi-
jan shfaqur te un shenja qudije pyetjesh-

q e kan habitur njerzit -


kurreshtjet e qudtshme te miat s i fmi-
shum njerz i kan lėnė pa tekst- edhe sot ata q ė mė kan njohur
kush esht gjallė e me mbane ne mend si fmi
- habitet me pyetjet e mija si fmi qe i kam bere -

si duket diqka te un ka kurreshtje te mdha

dhe hulumtime gjithmonė sepse nuk mund te rri pa ndjekė fenmenet
ju e keni pa edhe ne varg se kureshtjet jan te un shum ndjekse
neper fenomene

kurreshtjet e mia jan shum hulumtuese tani per tani kto nuk po i shfaqi por te ky hulumtim po merremi seriozisht ne ekemi pa se si pershatat kameleoni korkodili ne knete sipas ngjyres -ne kemi pa se si fmijt kan vese disa fmi dhe kan njefer hije te tjeter kuj pra ehst infektimi shpirttror

natgyra ka fenomen e fenomenet jan me plot msheftesi e qudira
lakmija te nueset shtatzana esht e madhe per shembull ne kohrat e vjetra nuset shtatzana nuk i kan qite askund po thuajse dhe i kan kursyer shum dhe kjo ehst nje rrenje e thelle fenomeni pe rta ruajtur fmiun
e pse per ta ruajtur kjo e ka nje kuptoiim te thell te vet natyres njerzore
qysh se esht krijuar njeriu si qenje

pershtatja hijea q e bjen qehreja vesi fenomeni ngjasimi ne forma te lehta nga lakmia
lakmia esht feniomeni me fenomenal njerzor qe esht nje lloj llaskucerie
qe jan munaduar si haram ose si edukate ta ndalojne edhe me etike e dukim edhe me fe

keto norma dhe edukime per ta ndalur fmiun ne edukim te keq kan nje far sekreti fenomen te natyres per shembull e keni ndegjuar kur thone mos mi le te lakmojne os emos mi le te behen llaskuca lakmiqar si fmiu i filanit-lakmia esht fenomen subjekti mendore esht nje force e e padukshme e ndryshimeve te njerzit qe quhet lakmia neper mes lakmise njerzit bien pre e shum qkaje ne ket jete dhe degjenrojne nuk jan pra infektimet biologjike por ato mendore shpirtrore qe nxisin dhe arrijn ne anime te ndryshme keto ne gjuihne e shkences quhen elemente karakteresh-
subjekti i te menduarit ku phjese edhe lakmia si ves-

ndikimet prandaj jan ndikime infektet bakteriet dhe virusat nuk jan

si intepretime te veqanta ato por edhe intepretimi i subjektit qe do te thot shpirtrorja telepatikja mendorja ne ekemi ndikimin e hipmnozes q enuk esht i rastit
por esht intepretim ndikim
hipnoza dhe ai q e ben hipnoze ne tjetrein len diqka te veqorise s e vet ne tjetrin diqka shpirtrore nje ves ose nje diqka te pjeses se se tij

pra intepretimi ne tjetrin nepermes te menduarit esht dhe ekziston ne natyrė
natyra ka shum opcione dhe qudira ka plot elemnete fenomenesh

te menduarit i paraprine elementit ne natyre

te menduarit esht pararoja e ralizimit te qellimeve njerzore siq e kemi pa

ose e gjysm realizimit ose e qerek realizimit

ose nje pjese s a do te vogel te realizimit

perberja e qellimit qendron ne te menduarit

te menduarit infekton edhe te tjeret ne qellimin tend qe i perfsahin ne nje plan dhe keto jan ato nepermes te menduarit


-ne te menduarit mshefen shum fenomene -ne vargjet e mia dikur i kam pas shkruar fenomenet paraprirrjet dhe te ,menduarit si dhe perberjet e fenomeneve -

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 06-09-12 nė 16:50
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 08:28   #9
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

Nuk eshte e vertet !

Ja tash ta rrexoje kete tezen/hulumtimin tende lirik .

E kam lakmuar Brad Pittin ,por leje qe si ngjajti me e pa po as mashkull nuk dual !Hjagare po bane a ?
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 09:11   #10
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
Nuk eshte e vertet !

Ja tash ta rrexoje kete tezen/hulumtimin tende lirik .

E kam lakmuar Brad Pittin ,por leje qe si ngjajti me e pa po as mashkull nuk dual !Hjagare po bane a ?
-----------------------------haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
e forte kjo vjeshta humor i mire por edhe me marr diqka te brad pitit nuk i bjen keq hahhahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ani mire esht ruajuni ju grate mos mendoni ku esht keq diqka se ku esht mire s ka problem
hahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
e na burrat un per veti kam qef me mendue ne pare kogja fort po mi kana paret qitash koht e fundit ishala me get djali per pare e bahet pareli mbasi po mendoj aty te paret
ruajuni kujdes ne ken po menoni

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 10-04-11 nė 09:12
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 09:14   #11
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim

vjeshta mire qe kallxove ne ken paske menue me kallxue drejt mire esht se i hiqen veset fmise ishalla kallxojn drejt edhe tjerat ku kan mendue hhahhaaaaaaa

Sendet nė vetvete janė tė panjohshme dhe njohim vetėm ndijimet tona nė to,
d.m.th. njohim gjendjen e subjektit tė mallėngjyer.
Ndijimet e papėlqyeshme qė shkaktojnė vuajtje janė tė kėqija,
ndėrsa tė kėndshmet, qėllimi i tė cilave ėshtė kėnaqėsia, janė tė mira
. Lumturia ėshtė ndjenjė e kėnaqėsisė dhe e ėndjes, mirėpo i menēuri nuk u nėnshtrohet kėnaqėsive por i sundon ato d.m.th. kupton nė mėnyrė racionale dobinė -

pra ndjenjat jan ato qe shetisin neper mendime dhe subjekte ato duhet ti rendisim neper

disciplina te mendimit

arsyet dhe logjika interpreti forma dhe rrenjosja ne te menduar te menduarit esht sy tekepatues i ndikit truri esht pasqyr sy i mbrndeshem i shpirtit ku radhinet e ngjiten subjektet subjektet jan po ashtu ngitse ashtu sq ehst ngjtse e qeshura dhe tjerat emocione prandaj ka lidhje -
tradhtia ne te menduar dhe tradhti ne veper kan dallim por tradhtia ne menduar len vese te
fmiu sepse ndikimi shpirtror esht ndikim edhe ne nje forme ndikim organikin ne mos tjeter ne myre indirekte

parimi te menduarit parimi i perjashtimit emocioni ndikimi ne te menduar ne rrenjosjen e shpirtzimeve qe luan rrol ne supbjekte dhe poashtu ne qeliza neuroone

nese me ane te syrit perxjellim kurreshtjen te menduarit me ane te shpirtit ndjenjave percjellim shikimet tona shpirtrore dikun dhe renditen ato ne regjsitrin tone psiqik se cila lakmi ose mendim regjistrohet me ane te nje kemikali qofte ai organik ose mental emocional

tradhtia ne te menduar ehst poashtu tradhti por kan dallim perjashtimet tradhti ne te menduar ose lakmi os emendime tjera qe renditen po ashtu ne te menduar me gjithat esht nji i menduar njerzor ne diqka q emendohet dhe subjekti e objekti edhe pse kan dallim q ete dy perbejne
gjurmet
dhe lene gjurmet ne shpirte e ne te qenshmen ne te regjistruarit pisqik mendorė
reshstrimet veprojhn her pas here dhe nxisin reaksione neprmes te emocionit

emocioni poashtu esht bartes ne organizma i levizjeve

--------------------------------------------------------------------------------

ndijimi esht materializim subjektiv dhe n edhe pjese perberse e kosntruksionit qe ne konstrukt ne fillim ne nisme te njriut si qenje endijshme me ndijime
--------------------------------------------------------------------------------

ndijimi perben dhe neperberje ndertohen te qenshmet ndjiueset qka perben ndijimi ndijimi perben te pjesrishmen ne emocion ose te pergjitshmen qe jan te qenshme dhe gjurmlense

Forma (morfė) me materien e pazhdukur (hyle) pėrbėjnė tėrė ekzistimin pra forma esht ekzistuesja materialja perben materialen te menduarit dhe subjektivja jan materiale subjektive por qe paraqesin te qenshmen gjurmet pra gjurmojne regjistrohen dhe veprojne

nese avullojme nje lule me gojen tone kemi per te pa se gjat kohe rrijn aty ererat tona aty poashtu era e lules ne ne shikimi esht material perberje materiale e veqant ndersa shikimet ne shpirte nepermes mendjes jan poashtu materiale ne forme subjektive

thellsia e hypnozes ka deshmuar ndikimin nga nje qenje ne tjetren ku hyjny gjurmet materiale te ndikimeve dhe ndikohet nen keto ndikime arrihen qellimet prandaj shpirti ka shum opiume te vullnetshme e te pa vullnetshme edhe pse jan subjektive

shikimi i syrit dhe i shpirtit kordinojne dhe perbejne fotografine dhe te menduarit per nje percaktim subjektiv “

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 06-09-12 nė 16:43
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-11, 19:31   #12
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

valla thone se edhe mu prek femnat kure i bje huje per diqka me hanger i del ajo sheje fmijes ne trup,nena ime kish pas qejf dredhzat me pas nis ashtu krejt balusha isha dal
edhe njanit kujshit i thoshin kqyr breh njeri ky djali yte pi ngjane rroktarit,e aj thirr grune e tina e pyet oj gru a pe nine qka po thone se fmija rroktarit pi get ajo fisnikja ka keshet i thote,ahu njeri pi ngjane dajve 9 sahat rruge e spi ngjane rroktarit ,edhe kjo tem e atij llojit(hajgare hesapi) pa fije baze veq mendo diqka e futja qel tema
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 12-04-11 nė 19:32
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-11, 21:17   #13
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

ne Kosovė ka bo vakih fėmija tė ngjan njerit tė Cubės Afrikan i zi katran .
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-11, 22:02   #14
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
ne Kosovė ka bo vakih fėmija tė ngjan njerit tė Cubės Afrikan i zi katran .

qy i tha njani njanes qyky fmija i jon po i perngjan rroktarit


ai ti njeri po ju perngjan dajve 5 sahat rrug e su ba nami e jo rrogtarit ne shpi
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-11, 22:39   #15
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj

Femija i ngjan XHENIT te tij askuj tjeter ...se me kan ashtu si te mbes shtatzan du me u bo u flakru per naj ftyr publike apo ndonje aktor... me mu bo fmija t'mir bile qyyy ...

Fjel jan kto ...bash muhalife te grave valla...


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.